plain vanilla wrote:Eto, odblokirani su vam putevi. Niti je sta rijeseno, niti ce biti. Sacekat cemo jos 20 godina da pomru borci, pa da rahat spavamo i ne brinemo da cemo zapet u kakvoj koloni.
Nadam se da ce taoci brzo zaboraviti ovaj kosmar, lako je bilo borcima provesti cetiri godine u rovu, hajde ti brale budi frajer pa provedi dan na cesti u autu.
vanilla, ne znam kakvi su adeti drugdje, ali kod mene samo jedan prima invalidninu ( i pored toga radi, uprkos protezi) i cetiri porodice primaju porodicnu invalidninu. A nije bilo covjeka rodjenog poslije 1950. i prije 1975. koji nije okusio rova.
No, vidi cuda: svi smo se zaposlili, neko u BiH, neko je poslije rata potrazio srecu u inostranstvu, neko postao zanatlija, neko poljoprivrednik...
na budzetu je, slovom i brojem, jedan i to prosvjetni radnik.
Od kako je svijeta i insana, bilo je i ratova. No, samo kod nas na Balkanu, zdravi i radno sposobni cekaju sadaku.
Jesu li americki vojnici, po povratku iz 1. i 2. svjetskog rata imali sadaku? Britanci? Nijemci koji su se vracali iz Sibira?
Jesu vraga... zasukali su rukave i gradili drzavu.