Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#16101 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kokuz_sa »

Ramsay Bolton bi sad dobro dosao..
Extra takticar u borbama
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16102 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

AleksoMKD wrote:
drogon2 wrote:
Dzaba je kad su mindless.Ako branioci Winterfella to odigraju pametno,oni njih pola mogu rijesit i prije nego dodju u kontakt sa njima.Imas tu strijelce sa dragonglass strijelama,iskopali su one rovove,imaju katapulte,zmajeve itd.NJihov najveci problem jest to sto bilo ko da pogine,automatski se dize na stranu ovih drugih.
Tu su WW da koordiniraju, njih treba tamaniti.

Al to sto kazes, svakog poginulog ce ovi vracati ko zombije.

WW i NK se nece izlagati... malo mi je cudno bilo sto su Dothrakiji u prvom redu sa konjima onda mi ide neka logicnost da oni se probiju do WW i pokusaju ih eliminisati... neokaljani su brana za one koji krenu za winterfell... vidimo da NK nije bas tolko glup da se izlozi kao i WW.
Last edited by pici on 23/04/2019 16:40, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#16103 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

kokuz_sa wrote:Ramsay Bolton bi sad dobro dosao..
Extra takticar u borbama
pa jeste. ko sto je uradio sa stanisom. nije cekao da ovi napadnu nego je napao prvi. tako su i ovi trebali vec imati neke diverzante skrivene negdje gdje bi mogli izaci napadacima iza ledja i sreditit WW-e i night kinga bez dodira i fajta sa masom mrtvaca.
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16104 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

karanana wrote:
kokuz_sa wrote:Ramsay Bolton bi sad dobro dosao..
Extra takticar u borbama
pa jeste. ko sto je uradio sa stanisom. nije cekao da ovi napadnu nego je napao prvi. tako su i ovi trebali vec imati neke diverzante skrivene negdje gdje bi mogli izaci napadacima iza ledja i sreditit WW-e i night kinga bez dodira i fajta sa masom mrtvaca.
mislim da su Dothrakiji udarne jedinice i krenuce na WW
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#16105 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

pici wrote:
karanana wrote:
kokuz_sa wrote:Ramsay Bolton bi sad dobro dosao..
Extra takticar u borbama
pa jeste. ko sto je uradio sa stanisom. nije cekao da ovi napadnu nego je napao prvi. tako su i ovi trebali vec imati neke diverzante skrivene negdje gdje bi mogli izaci napadacima iza ledja i sreditit WW-e i night kinga bez dodira i fajta sa masom mrtvaca.
mislim da su Dothrakiji udarne jedinice i krenuce na WW
ali morace se probijati kroz mrtve. ili ce ih probati konjima zaobici sa strana.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16106 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

pici wrote:
WW i NK se nece izlagati... malo mi je cudno bilo sto su Dothrakiji u prvom redu sa konjima onda mi ide neka logicnost da oni se probiju do WW i pokusaju ih eliminisati... neokaljani su brana za one koji krenu za winterfell... vidimo da NK nije bas tolko glup da se izlozi kao i WW.
Mislim da bi bilo glupo poslati Dotrakije da budu swamped u gomili mrtvih.

Nekako najpametnije mi se cini da koriste svoje strelce na konjima kako bi istanjili broj i usmeravali mrtve u neki kill-zone a da teska konjica vrsi kontre kada negde pesadija popusti.
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16107 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

karanana wrote:
ali morace se probijati kroz mrtve. ili ce ih probati konjima zaobici sa strana.

po mapi su u sredini i iza njih su neokaljani, po nekoj borbenoj logici idu kroz sredinu na WW a neokaljani ce iza da zautave ove sto prodju, lijevo i desno su Vale, sjevernjaci i wildwingsi, znaci i oni ih zadrzavaju... mislim da ce popustiti krilo da zombi udju u dio gdje je Brann i da se pojavi NK sa zmajem i onda Dany i Jon ga napadnu sa zmajevima... tu ce biti glavna makljaza... mislim da ce Theon zaginuti.
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16108 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

AleksoMKD wrote:
pici wrote:
WW i NK se nece izlagati... malo mi je cudno bilo sto su Dothrakiji u prvom redu sa konjima onda mi ide neka logicnost da oni se probiju do WW i pokusaju ih eliminisati... neokaljani su brana za one koji krenu za winterfell... vidimo da NK nije bas tolko glup da se izlozi kao i WW.
Mislim da bi bilo glupo poslati Dotrakije da budu swamped u gomili mrtvih.

Nekako najpametnije mi se cini da koriste svoje strelce na konjima kako bi istanjili broj i usmeravali mrtve u neki kill-zone a da teska konjica vrsi kontre kada negde pesadija popusti.

Dothrakiji ne znaju odbranu oni jasu i napadaju cak nemaju ni formacije... ipak mislim da ce ici u probijanje prema WW iza su neokaljani u falangama i puno su bolji u odbrani i korisniji nego Dothrakiji...
Image

evo mapa
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16109 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

pici wrote: Dothrakiji ne znaju odbranu oni jasu i napadaju cak nemaju ni formacije... ipak mislim da ce ici u probijanje prema WW iza su neokaljani u falangama i puno su bolji u odbrani i korisniji nego Dothrakiji...


evo mapa
Ali oni su horse archers (barem u knjizi) i najlogicnije bi bilo da koriste Mongolsku taktiku.

Cak mi ni formacija na mapi nije sporna, i ja u Total War igrama idem slicno, strelci na konjima prvo da razbiju formaciju a posto su neoklopljeni mogu da se povuku kad oce i odu iza pesadije dok teska konjica udara gde treba.

Dotrakiji slede i sipaju strele.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#16110 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

cekaj, sad mi se sjecanje skroz ujebalo, znaju li uopste ovi da night king ima i jase zmaja?
ne sjecam se da su to vidjeli proslu sezonu, ali valjda su im ovi prezivjeli sa zida rekli.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16111 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

karanana wrote:cekaj, sad mi se sjecanje skroz ujebalo, znaju li uopste ovi da night king ima i jase zmaja?
ne sjecam se da su to vidjeli proslu sezonu, ali valjda su im ovi prezivjeli sa zida rekli.
Reko im Bran kad su stugli u Winterfell.
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16112 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

AleksoMKD wrote:
pici wrote: Dothrakiji ne znaju odbranu oni jasu i napadaju cak nemaju ni formacije... ipak mislim da ce ici u probijanje prema WW iza su neokaljani u falangama i puno su bolji u odbrani i korisniji nego Dothrakiji...


evo mapa
Ali oni su horse archers (barem u knjizi) i najlogicnije bi bilo da koriste Mongolsku taktiku.

Cak mi ni formacija na mapi nije sporna, i ja u Total War igrama idem slicno, strelci na konjima prvo da razbiju formaciju a posto su neoklopljeni mogu da se povuku kad oce i odu iza pesadije dok teska konjica udara gde treba.

Dotrakiji slede i sipaju strele.

nema teske konjice, na mapi nije prikazana, Vale je rasporedjen lijevo i desno... po ovome centar nije sporan ali krila jesu jer su tu i neiskusni borci dok su u centru najjaci tako da mi formacijski ovo ide na probijanje u centru... vidimo i dvije grupe dothrakija rasporednjene u klin... davos daje bakljom znak idu katapulti pa dothrakiji na konjima i tako ce strijele odapinjat, to je taj mongolski nacin i onda kroz zobije do WW... nesto moraju pokusat, da sjede i cekaju nema fajde najebali su... vidjet cemo gdje ce Jorah i Rojs oni predvode konjice
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16113 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kokuz_sa wrote:Ramsay Bolton bi sad dobro dosao..
Extra takticar u borbama
u bitki kopiladi je nadigrao Jona prvo sa bratom a onda srijelci i konjica i na kraju pjesadija, moguce da i Jon ide istu taktiku samo bez brata :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16114 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

pici wrote:
nema teske konjice, na mapi nije prikazana, Vale je rasporedjen lijevo i desno... po ovome centar nije sporan ali krila jesu jer su tu i neiskusni borci dok su u centru najjaci tako da mi formacijski ovo ide na probijanje u centru... vidimo i dvije grupe dothrakija rasporednjene u klin... davos daje bakljom znak idu katapulti pa dothrakiji na konjima i tako ce strijele odapinjat, to je taj mongolski nacin i onda kroz zobije do WW... nesto moraju pokusat, da sjede i cekaju nema fajde najebali su... vidjet cemo gdje ce Jorah i Rojs oni predvode konjice
Cekaj, pa Vale su vitezovi, t.j. teska konjica.

Krecu Mongoli napred sipajuci strele i povlace se pre nego udare u mrtve sipajuci strele sve vreme i dolaze u domet strelaca na zidu i katapulta koji tanje zombije i onda evnusi drze liniju dok Vale samara gde linija popusti.

Nece valjda jurisat na NK koji ima zmaja.
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#16115 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

Pa vitezovi Vale su dosli kao teška konjica, osim ako nisu pojeli konje oni ce to biti.

Neko napisa da bi Ramsy bio dobarr ovdje, ja iskreno sumnjam. Ramsey je bio samo bolestan a Stanis je svakako bio bez ikakve šanse. Imaju oni puno boljih generala.
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#16116 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Da je vas forumase Robb Stark imao kao savjetnike, sad bi se bitka vodila za King's Landing, a ne Winterfell :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#16117 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kokuz_sa »

pici wrote:
kokuz_sa wrote:Ramsay Bolton bi sad dobro dosao..
Extra takticar u borbama
u bitki kopiladi je nadigrao Jona prvo sa bratom a onda srijelci i konjica i na kraju pjesadija, moguce da i Jon ide istu taktiku samo bez brata :mrgreen:
Na tu bitku sam i mislio

Napraviti poluzid od stitova..
I lagano naprijed...nabijati mrtve na koplja od dragon glas..
A iza mrtvih zmajevi da naprave vatreni zid
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16118 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

ferratilis wrote:Da je vas forumase Robb Stark imao kao savjetnike, sad bi se bitka vodila za King's Landing, a ne Winterfell :D
Ne.

Vucji bajrak bi se vec vio nad Kings Landing a vojska bi bila na zidu sa obezbedjenom pozadinom i linijama snabdevanja :D
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16119 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

AleksoMKD wrote:
pici wrote:
nema teske konjice, na mapi nije prikazana, Vale je rasporedjen lijevo i desno... po ovome centar nije sporan ali krila jesu jer su tu i neiskusni borci dok su u centru najjaci tako da mi formacijski ovo ide na probijanje u centru... vidimo i dvije grupe dothrakija rasporednjene u klin... davos daje bakljom znak idu katapulti pa dothrakiji na konjima i tako ce strijele odapinjat, to je taj mongolski nacin i onda kroz zobije do WW... nesto moraju pokusat, da sjede i cekaju nema fajde najebali su... vidjet cemo gdje ce Jorah i Rojs oni predvode konjice
Cekaj, pa Vale su vitezovi, t.j. teska konjica.

Krecu Mongoli napred sipajuci strele i povlace se pre nego udare u mrtve sipajuci strele sve vreme i dolaze u domet strelaca na zidu i katapulta koji tanje zombije i onda evnusi drze liniju dok Vale samara gde linija popusti.

Nece valjda jurisat na NK koji ima zmaja.

Vale sam vidio uz Brieene i Jaimea na krilu... mislim da su na krilima gdje su potrebniji nego da budu teska konjica i to spora jer djabe napad na centar ako im krila pregaze... nema sjever dovoljno vojske da cuvaju krila. da su dosli Lanisteri to bi bila druga prica i isao bi i Vale u probijanje... ne treba podcjenjivat DotHrakije ipak su to prekaljeni konjanici a zombi su glupi ko qujac, nikakvi ratnici samo sto ih ima previse...
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#16120 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

a ja konto ti mislis na bitku protiv stanisa. po meni je remzija tu vise briljirao.

pa mi bi sarajevo deblokirali
User avatar
pici
Posts: 46380
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16121 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

karanana wrote:a ja konto ti mislis na bitku protiv stanisa. po meni je remzija tu vise briljirao.

pa mi bi sarajevo deblokirali

najbolji general nije bio Stanis vec Samov otac Randyll Tarly on je pregazio Roberta i Stanisa u jednoj bitci i nikada nije izgubio do onoga sa Dothrakijima i Drogonom... Dany je usrala sa njegovim pogubljenjem... mene samo nervira su sjever se samo bori ovi ostali ko boli nas qujac
Last edited by pici on 23/04/2019 17:33, edited 1 time in total.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#16122 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kamberovica polje »

S obzirom na sam naziv 4. epizode mislim da će žestoko najebat.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8156
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16123 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

pici wrote: Vale sam vidio uz Brieene i Jaimea na krilu... mislim da su na krilima gdje su potrebniji nego da budu teska konjica i to spora jer djabe napad na centar ako im krila pregaze... nema sjever dovoljno vojske da cuvaju krila. da su dosli Lanisteri to bi bila druga prica i isao bi i Vale u probijanje... ne treba podcjenjivat DotHrakije ipak su to prekaljeni konjanici a zombi su glupi ko qujac, nikakvi ratnici samo sto ih ima previse...
Pa to sam mislio, konica ja na krilima gde im je i mesto a po potrebi se prebace gde popusti linija.

Mozda sam lose objasnio ali mislio sam na nesto kao bitku kod Kane samo bez kompletnog zatvaranja obruca.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#16124 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Coconut »

Image
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#16125 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Ned Stark je bio odlican takticar, i sin Robb je bio mozda i bolji od njeg, bolje da njih ima za ovu bitku nego Ramsey.
Tyrion je medju njima daleko najpametniji ali u drugom su planu svi pored Jona, nazalost.
Post Reply