Pedja Kojovic wrote:area51
Generalni sekretar, kao i svi ostali organi stranke, su izabrani na nacin predvidjen statutom.
Sto se tice vase tvrdnje o "sporazumu sa SDA"...
Kao sto sam vec mnogo puta napisao; detaljan sadrzaj sporazuma sam iznio na ovom forumu i prije nego je sporazum potpisan, kao i objavu o njegovom potpunom izvrsenju.Iako smo nevoljko sporazum napravili sa blokom koji predvodi SDA (a cine ga SDU, SBiH i jos par manjih stranaka) - zbog naseg odnosa prema SDA - rezultat sporazuma, u smislu broja nasih vjecnika u GV smatramo pregovarackim uspjehom i maksimalnim ostvarenjem povjerenja koje su nam dali glasaci. Upravo zahvaljujuci tome uspjeli smo biti presudni faktor i za gradonacelnika Sarajeva izabrati najboljeg kandidata u drugom krugu, a to je smatramo ne samo bila zelja nasih glasaca nego i najbolji interes gradjana Sarajeva.
Razmisljao sam da li vam odgovoram ili ne s obzirom da nam iz stranice u stranicu pripisujete odluke i poteze koje nismo napravili i sve to garnirate sitnim licnim lazima o motivima i kriminali pojedinih clanova NS- a ali nakon sto mi je jedan vas dobar prijatelj prenio kako ste rekli " ja se istresam na njih jer oni rade ono sto bi mi trebali raditi" odlucio sam da to uradim.
p.k.
Prvo, Pedja,
nas dva se ne poznajemo, niti smo ikada sreli niti vidjeli da bi vi znali ko je moj dobar prijatelj. Da se istresate negdje na nekog, nemam pojma, ako to radite, vasa stvar. Ono sto svakako stoji, a ja se susrecem sa jako mnogo vasih clanova, odnosi se na to da Nasa stranka nema taj stepen unutarnje demokracije jer njome iskljucivo telefonima, emailovima ili u kaficima upravljate vi, Danis Tanovic i Dino Mustafic. To je tako.
Drugo, ma kako se trudili da prikazete REZULTATE svoga rada, ne inicijative ili poluproizvode, to vam jako tesko ide. Recimo jeste bas Vi glasali
protiv smjene Zivka Budimira, a prije toga bili
protiv njegovog imenovanja jer je HSP imao slike fasista na zidovima po svojim kancelarijama, pa sad ni vi ne znate sta s njim. Jako konzistentno. Vasa se politika, prema ono sto radite na blogovima svodi na ono »jesam im dobro rekao na Skupstini Kantona Sarajevo« parafraziram, gdje
rezultata na terenu nema.
Trece, da,
veliki broj clanova NS nece da budu u koaliciji sa SDA koju vide izrazom toga da napravite politicku pakost SDP, sto ste svakako uspjeli potpisujuci
sporazum o foteljama sa SDA. To je cinjenica od koje ne mozete pobjeci. Ako je politika koju vodite dosla na nivo da cinite sitne politicke pakosti, svaka cast, izvolite to i dalje raditi, vasa stvar. Broj gradskh vijecnika
ne odgovara ostvarenom izbornom rezultatu NS, sto znaci da ste sve to ostvarili
politickom trgovinom sa SDA. Jeli to izvorna politika NS ili ste posli udesno.
Konacno, od pocetnih simpatija koje sam imao prema NS, za koju smatram
da to niste Vi ni Dino ni Danis, nego jedna
ekipa fine gradske raje koja je dosla da napravi nesto, pa to ne moze upravo radi Vas, Danisa i Dine, koji to sve vodite iz sjene. Da, gradjani fino vide, s njima se sticajem posla susrecem i razgovaram, gdje ama bas nikako ne vidi niti jedno vase dostignuce na terenu osim ogromne kolicine politicke arogancije i demagogije likova tipa vas ili Sanje Lazar. Sadasnja rukovodstva lokalnih zajednica su katastrofalno losija od svojih prethodnika i to je svima jasno.
Sto se tice generalnog sekretara, mlad je momak, interesiralo me na kojem je Kongresu postavljen, mozda mi je u medijima promaklo, zelim mu sve najbolje, samo mislim da cete decka potrositi i na kraju odbaciti. Naravno, vasa stvar.