Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#16026 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
sarajevo11
Intenzitet vase, ocigledne, netrpeljivosti prema NS-u meni sugerise da ste vi bili clan Nase stranke, ali ste
iz nekog razloga to prestali biti.
Ja pretpostavljam i o kojem se OO, i o kojem slucaju, radi, ali to je ovdje irelevantno.
Vase clanstvo u NS-u je, sudeci po vasim postovima na stranicama ovog foruma, ocigledno, bila obostrana greska.
Vi ste imali pogresnu percepciju o nama, o nasoj ideologiji, pa i o nama kao ljudima.
Nasa greska je sto nismo to ranije dijagnosticirali, iako je, sudeci po vasim postovima, ideoloska razlika izmedju nas ogromna, nepremostiva.
Vas dramaticni odlazak iz stranke je bio najbolje rjesenje i za vas i za nas.
(Pompeznost sa kojom su taj vas gest propratili mediji u rukama nasih politickih suparnike je bila, moram priznati, zabavna, "montipajtonovska").
Nadam se da cete u sadasnjoj stranci imati vise uspjeha.
Iako, moram priznati, sumnjam u to, jer mi se vasa strategija, da sve ljude drzite svo vrijeme u zabludi o svojim stvarnim motivima i namjerama, naprosto cini neizvodljiva.
p.k.
Intenzitet vase, ocigledne, netrpeljivosti prema NS-u meni sugerise da ste vi bili clan Nase stranke, ali ste
iz nekog razloga to prestali biti.
Ja pretpostavljam i o kojem se OO, i o kojem slucaju, radi, ali to je ovdje irelevantno.
Vase clanstvo u NS-u je, sudeci po vasim postovima na stranicama ovog foruma, ocigledno, bila obostrana greska.
Vi ste imali pogresnu percepciju o nama, o nasoj ideologiji, pa i o nama kao ljudima.
Nasa greska je sto nismo to ranije dijagnosticirali, iako je, sudeci po vasim postovima, ideoloska razlika izmedju nas ogromna, nepremostiva.
Vas dramaticni odlazak iz stranke je bio najbolje rjesenje i za vas i za nas.
(Pompeznost sa kojom su taj vas gest propratili mediji u rukama nasih politickih suparnike je bila, moram priznati, zabavna, "montipajtonovska").
Nadam se da cete u sadasnjoj stranci imati vise uspjeha.
Iako, moram priznati, sumnjam u to, jer mi se vasa strategija, da sve ljude drzite svo vrijeme u zabludi o svojim stvarnim motivima i namjerama, naprosto cini neizvodljiva.
p.k.
-
bob_rock
- Posts: 151
- Joined: 19/07/2010 14:46
#16027 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Kakva prepiska bivši partijskih drugova.Pedja Kojovic wrote:sarajevo11
Intenzitet vase, ocigledne, netrpeljivosti prema NS-u meni sugerise da ste vi bili clan Nase stranke, ali ste
iz nekog razloga to prestali biti.
Ja pretpostavljam i o kojem se OO, i o kojem slucaju, radi, ali to je ovdje irelevantno.
Vase clanstvo u NS-u je, sudeci po vasim postovima na stranicama ovog foruma, ocigledno, bila obostrana greska.
Vi ste imali pogresnu percepciju o nama, o nasoj ideologiji, pa i o nama kao ljudima.
Nasa greska je sto nismo to ranije dijagnosticirali, iako je, sudeci po vasim postovima, ideoloska razlika izmedju nas ogromna, nepremostiva.
Vas dramaticni odlazak iz stranke je bio najbolje rjesenje i za vas i za nas.
(Pompeznost sa kojom su taj vas gest propratili mediji u rukama nasih politickih suparnike je bila, moram priznati, zabavna, "montipajtonovska").
Nadam se da cete u sadasnjoj stranci imati vise uspjeha.
Iako, moram priznati, sumnjam u to, jer mi se vasa strategija, da sve ljude drzite svo vrijeme u zabludi o svojim stvarnim motivima i namjerama, naprosto cini neizvodljiva.
p.k.
P.K : možeš li nas prosvjetliti jesu li završili u DF-u ?
Nešto mi ovo ideološki je ružno zazvučalo, pogotovo što su ti ljudi činili Vaš Opštinski odbor u N.Sarajevu
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
#16028 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nisam znao da vam je uža profesija medicina dijagnosticiranje prvo obavi na sebi i nemoj zaključivati ništa unaprijed , jer po tebi ovi očevi i majke su trebali potpisati kapitulaciju ili možda pobjeći iz ove države kao što si ti i tebi slični uradili.A sad sjediš u ugodnoj fotelji ove države i uzimaš visoke naknade opet sa leđa istih onih koje si i napustio u najtežim ratnim okolnostima.Zato bih podhitno trebao obaviti dijagnostički nalaz sa svom psihoanalizom,jer dok na takvi kao što si ti Peđa Kojoviću sjediš u Kantonalnoj skupštini ovom narodu i građanima neće biti bolje,jer za promjene trebaju ljudi sa poštenim i patriotskim opredjeljenjima.
NAPOMENA:Sam sebe upitaj kakav si ti čovjek(političar niskih pobuda) kada u toku jednog procesa na Federalnoj televiziji iznosiš tvrdnje sumnjivog porijekla,koje vjerovatno još u sebi nosiš iz dječačkih dana kompleksa,zato te i napominjem da ti je potreban što hitniji dijagnostički pregled,jer se vidi da svako upućeno drugo mišljenje koje tebi nije po volji ti bi poslao odmah iza rešetaka.Sretno
NAPOMENA:Sam sebe upitaj kakav si ti čovjek(političar niskih pobuda) kada u toku jednog procesa na Federalnoj televiziji iznosiš tvrdnje sumnjivog porijekla,koje vjerovatno još u sebi nosiš iz dječačkih dana kompleksa,zato te i napominjem da ti je potreban što hitniji dijagnostički pregled,jer se vidi da svako upućeno drugo mišljenje koje tebi nije po volji ti bi poslao odmah iza rešetaka.Sretno
-
mikasa
- Posts: 536
- Joined: 15/12/2008 22:35
#16029 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
izgleda da je Pedja pogodio u sridu...
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#16031 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
nisam do sad znao da NS ima neku ideologiju...barem je ne viđoh u praksi
- akcid
- Posts: 1904
- Joined: 09/04/2013 13:49
- Location: Sarajevo
#16032 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
bob_rock wrote:Nešto mi ovo ideološki je ružno zazvučalo, pogotovo što su ti ljudi činili Vaš Opštinski odbor u N.Sarajevu
Koliko je meni poznato, taj OO Novo Sarajevo Naše stranke je od početka bio problematičan. O čemu se tamo radi, ko su članovi?
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#16033 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Gospodine Kojovicu, sta mislite o sutrasnjoj SKS, koja sa nastavkom prosle sjednice, sada ima 59 tacaka dnevnog reda?
Po Vama realno, da li ce se moci odraditi i sam nastavak prosle sjednice /13 tacaka dnevnog reda/, a kamo li nastaviti redovna sjednica /46 tacaka dnevnog reda/?
Cijeneci dosadasnju dinamiku rada SKS /6 tacaka po sjednici/ trebalo bi 10 dana neprekidnog zasjedanja SKS da se odrade sve tacke dnevnog reda /moje misljenje/.
LP
Po Vama realno, da li ce se moci odraditi i sam nastavak prosle sjednice /13 tacaka dnevnog reda/, a kamo li nastaviti redovna sjednica /46 tacaka dnevnog reda/?
Cijeneci dosadasnju dinamiku rada SKS /6 tacaka po sjednici/ trebalo bi 10 dana neprekidnog zasjedanja SKS da se odrade sve tacke dnevnog reda /moje misljenje/.
LP
Last edited by Innovation on 29/05/2013 01:13, edited 1 time in total.
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#16034 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Moze li i Vase misljenje na danasnju odluku;
Utvrđen Prijedlog izmjena Izbornog zakona u BiH
Vijeće ministara BiH utvrdilo je danas Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona BiH, kojim se pojedine odredbe ovog zakona usklađuju sa odlukom Ustavnog suda BiH u dijelu koji se odnosi na nazive opština u Republici Srpskoj i pitanje izbora u Mostaru.
Foto: Arhiv/Klix.ba
Izmjenama Zakona definisano je i da će se svi glasački listići brojati na biračkim mjestima, osim glasačkih listića birača koji su glasali poštom, u odsustvu, kao i nepotvrđenih glasačkih listića, saopšteno je iz Vijeća ministara BiH.
U Glavnom centru i dalje će se brojati glasački listići po zahtjevu opštinske izborne komisije, ovjerene političke stranke, koalicije, nezavisnog kandidata ili liste nezavisnih kandidata.
Institut zaštite izbornog prava osiguran je putem prava na žalbu u svim fazama izbornog procesa, uključujući i pravo žalbe Apelacionom odjeljenju Suda BiH na rezultate izbora, kao i putem zahtjeva za ponovnim brojanjem glasačkih listića.
Prema izmjenama Zakona, mandati koje lista dobije, raspodjeljuju se među kandidatima sa liste prema njihovom redoslijedu na listi.
Prijedlogom ovog zakona definisano je da će se 35 odbornika birati na neposrednim i tajnim izborima na cijelom području grada Mostara. Svaki od tri konstitutivna naroda mora imati u Gradskom vijeću najmanje četiri predstavnika, a "ostali" u Gradskom vijeću moraju biti zastupljeni sa najmanje jednim predstavnikom.
Ministarstvo pravde BiH dostavit će ovaj zakonski prijedlog Parlamentarnoj skupštini BiH na razmatranje po osnovnoj zakonodavnoj proceduri.

Utvrđen Prijedlog izmjena Izbornog zakona u BiH
Vijeće ministara BiH utvrdilo je danas Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona BiH, kojim se pojedine odredbe ovog zakona usklađuju sa odlukom Ustavnog suda BiH u dijelu koji se odnosi na nazive opština u Republici Srpskoj i pitanje izbora u Mostaru.
Foto: Arhiv/Klix.ba
Izmjenama Zakona definisano je i da će se svi glasački listići brojati na biračkim mjestima, osim glasačkih listića birača koji su glasali poštom, u odsustvu, kao i nepotvrđenih glasačkih listića, saopšteno je iz Vijeća ministara BiH.
U Glavnom centru i dalje će se brojati glasački listići po zahtjevu opštinske izborne komisije, ovjerene političke stranke, koalicije, nezavisnog kandidata ili liste nezavisnih kandidata.
Institut zaštite izbornog prava osiguran je putem prava na žalbu u svim fazama izbornog procesa, uključujući i pravo žalbe Apelacionom odjeljenju Suda BiH na rezultate izbora, kao i putem zahtjeva za ponovnim brojanjem glasačkih listića.
Prema izmjenama Zakona, mandati koje lista dobije, raspodjeljuju se među kandidatima sa liste prema njihovom redoslijedu na listi.
Prijedlogom ovog zakona definisano je da će se 35 odbornika birati na neposrednim i tajnim izborima na cijelom području grada Mostara. Svaki od tri konstitutivna naroda mora imati u Gradskom vijeću najmanje četiri predstavnika, a "ostali" u Gradskom vijeću moraju biti zastupljeni sa najmanje jednim predstavnikom.
Ministarstvo pravde BiH dostavit će ovaj zakonski prijedlog Parlamentarnoj skupštini BiH na razmatranje po osnovnoj zakonodavnoj proceduri.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#16035 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
innovation
Pa valjda je vec svakome jasno da Skupstina ( i njen rad) nije vise mjesto gdje se rjesavaju problemi gradjana kantona
nego ring za politicki obracun.
Mi smo svoj negativni stav o zatvorenim listama iznijeli kada smo ocjenjivali dogovor SDP-SNSD koji ukljucuje i ovo pitanje.
p.k.
Pa valjda je vec svakome jasno da Skupstina ( i njen rad) nije vise mjesto gdje se rjesavaju problemi gradjana kantona
nego ring za politicki obracun.
Mi smo svoj negativni stav o zatvorenim listama iznijeli kada smo ocjenjivali dogovor SDP-SNSD koji ukljucuje i ovo pitanje.
p.k.
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#16036 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Hvala na odgovoru. Potpuno se slazem s Vama.
Naporno je gledati u ugodnoj kucnoj atmosferi, a mogu zamisliti, kako je provesti citav dan u zatvorenoj sali i slusati glupa prepucavanja. LP
Naporno je gledati u ugodnoj kucnoj atmosferi, a mogu zamisliti, kako je provesti citav dan u zatvorenoj sali i slusati glupa prepucavanja. LP
- veljaca
- Posts: 7753
- Joined: 11/03/2008 14:25
- Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....
#16037 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Cijenjeni Pedja, jedno pitanje:
Koji su bili motivi iznosenja u javnost tvoga razgovora sa Predsjednikom Federacije Budimirom - u svezi da se pomilovanjima stiti od lopova i razbojnika ( ovo sam vidio prije 2-3 dana u emisiji kada je Budimir bio gost kod Duske Jurisic ) ?
Btw - moje je misljenje da se neke stvari koje se dogadjaju u razgovoru sa nekom osobom ne iznose u javnost - bez nekog cilja.
BBtw - mislim, po meni, da nije bas korektno iznositi neke stvari koje neko kaze nekome u 4 oka ...
BBBtw - nekada je dobro biti SUZDRZAN - iako sam te ja najvise napadao u svezi ovoga u Skupstini KS ....
Pozdrav,
Veljaca
s.r.
Koji su bili motivi iznosenja u javnost tvoga razgovora sa Predsjednikom Federacije Budimirom - u svezi da se pomilovanjima stiti od lopova i razbojnika ( ovo sam vidio prije 2-3 dana u emisiji kada je Budimir bio gost kod Duske Jurisic ) ?
Btw - moje je misljenje da se neke stvari koje se dogadjaju u razgovoru sa nekom osobom ne iznose u javnost - bez nekog cilja.
BBtw - mislim, po meni, da nije bas korektno iznositi neke stvari koje neko kaze nekome u 4 oka ...
BBBtw - nekada je dobro biti SUZDRZAN - iako sam te ja najvise napadao u svezi ovoga u Skupstini KS ....
Pozdrav,
Veljaca
s.r.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#16038 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Veljaca, kod tebe se bas primjeti pristrasnost
Zasto bi Pedja presutio nesto, sto je razgovarao za Budimirom, izuzev ako ga ovaj po zavrsetku razgovora nije zamolio da to ostane "u cetri oka", a vala i tada je po meni pozitivnije igrati otvorenih karata i reci ono sto licno znas, nego se praviti "slucajni prolaznik" (k'o neki, u jednoj drugoj situaciji
)
Ne vibidim sta je problematicno u toj Pedjinoj izjavi. mada pretpostavljam sta je problematicno, jer u datom momentu vise ide a ruku, sticajem raznih okolnosti, ovima koje ne simpatises
Zasto bi Pedja presutio nesto, sto je razgovarao za Budimirom, izuzev ako ga ovaj po zavrsetku razgovora nije zamolio da to ostane "u cetri oka", a vala i tada je po meni pozitivnije igrati otvorenih karata i reci ono sto licno znas, nego se praviti "slucajni prolaznik" (k'o neki, u jednoj drugoj situaciji
Ne vibidim sta je problematicno u toj Pedjinoj izjavi. mada pretpostavljam sta je problematicno, jer u datom momentu vise ide a ruku, sticajem raznih okolnosti, ovima koje ne simpatises
-
Katamaran_Sa
- Posts: 568
- Joined: 26/06/2012 23:20
#16039 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Osim njenog dokazivanja ni meni nista problematicno nema...-LIBERO- wrote:Veljaca, kod tebe se bas primjeti pristrasnost![]()
Zasto bi Pedja presutio nesto, sto je razgovarao za Budimirom, izuzev ako ga ovaj po zavrsetku razgovora nije zamolio da to ostane "u cetri oka", a vala i tada je po meni pozitivnije igrati otvorenih karata i reci ono sto licno znas, nego se praviti "slucajni prolaznik" (k'o neki, u jednoj drugoj situaciji![]()
)
Ne vibidim sta je problematicno u toj Pedjinoj izjavi. mada pretpostavljam sta je problematicno, jer u datom momentu vise ide a ruku, sticajem raznih okolnosti, ovima koje ne simpatises
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#16040 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
veljaca
O tome sam pisao, par stranica ranije.
p.k.
O tome sam pisao, par stranica ranije.
p.k.
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
#16041 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ako mu je takvu stvar rekao onda su u nekom talu familijarnom preko tetke iz Amerike , mnogi se nisu udavili u laži pa neće ni dragi vam Peđa , žalim ga jer teško podnpsi skupštinu valjda zbog 46000 km , istrenirao se sa lažima kao i drugi članovi skupštine. Poz.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#16042 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
g. Peđa, upućujem vam iskrene čestitke što ste smogli snage da se u stranci riješite ovakvog otpada.
- veljaca
- Posts: 7753
- Joined: 11/03/2008 14:25
- Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....
#16043 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
evo:Pedja Kojovic wrote:veljaca
O tome sam pisao, par stranica ranije.
p.k.
Ovo zaista nisam prije procitao i ne bih postavio moje pitanje ....Pedja Kojovic wrote:Vec par dana se spremam da o tome nesto kazem, ali do sada nisam imao vremena, a i nisam bio siguran - niti sam sada sasvim - sta da kazem.
Nastup u emisiji Posteno je, po mom misljenju los - da sad ne definiram sta znaci politicki los tv nastup.
Ali to bi se, samo po sebi, vjerovatno, brzo zaboravilo.
Ono sto me, a vidim i neke od vas, nakon emisije neprestano "proganja" je iznosenje u javnost dijelova razgovora izmedju Predsj. Budimira i mene.
Za mene, i u ovom trenutku, kao jedna od najstrasnijih stvari koje sam cuo baveci se politikom u posljednje dvije godine, ostaje Budimirova teza da se na neka od pomilovanja, teskih i opasnih kriminalaca, odlucio kako bi sebi i svojoj porodici obezbjedio fizicku zastitu.
Ali, opasnost i budalastost te njegove izjave, sasvim sigurno, treba razdvojiti od mog postupka.
Pitanje je dakle da li je ili nije eticno bilo iznijeti to u javnost?
Da odmah razjasnim; iznosenje nije bilo ad hoc - interni dijalog za i protiv sam vodio cijeli vikend prije emisije.
Argumenti za
(nas sastanak po lokaciji, vremenu i protokolu nije bio licna stvar, niti u jednom momentu nije zatrazena diskrecija, radi se o teskom krivicnom djelu, itd.)
i protuargumenti
( prezumpcija tajnosti razgovora jedan na jedan, ne psojedovanje dokaza mimo moje rijeci, napad na covjeka koji je ionako u teskoj situaciji, itd.)
su, barem po mom sudu, bili toliko uravnotezeni da sam na snimanje emisije otisao bez cvrste odluke. Odluku ipak iznesem sadrzaj naseg razgovora sam donio u momentu kada je g. Lijanovic - opisujuci kako Budimir moli policajce da mu prije hapsenja dozvole da potpise ukaz o jednom vaznom zakonu - krenuo skicirati dirljivo pateticnu scenu hapsenja i karakter Predsjednika FBiH.
I nekoliko dana nakon emisije jos uvijek se dvoumim da li sam ili ne pravilno postupio.
(Ta sumnja ce me, imam osjecaj, jos dugo "grickati")
p.k.
p.s.
I za one koji podrzavaju i za one koji osudjuju izbor koji sam napravio polaziste je, nadam se, da se ovdje zaista radilo o moralnoj dilemi.
Dakle, ne o situaciji u kojoj postoji 100% ispravna, ili neispravna, moralna odluka, nego upravo o onoj vrsti situacija kakve se najcesce i navode kao akademski primjeri moralne dileme. (Opisuje se situacija u kojoj covjek mora da izabere da li da zrtvuje jednu, pet ili svih sest osoba. Ono sto je, po meni, takodje, karakteristicno za moralne dileme je da dio argumenata koji u internoj debati bude nadjacan protuargumentima, deklarisan, ne prestaje biti prisutan i aktivan u svijesti i onda kada je citava situacija odavno stvar proslosti.
Jer vidim da si u tome odgovoru potvrdio neke moje postavke ....
Btw - kada postavim pitanje tebi cijenjeni Pedja, najvise me raduje odgovor od tebe - jer odgovore drugih ni ne citam ...
Veljaca,
s.r.
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
#16044 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Istina je uvijek manje ili više bolna , hvala na otp... vrli intelektualće . Pozdrav .
- cadburry
- Posts: 1291
- Joined: 27/04/2013 13:40
- Location: Šeher
#16045 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Poštovani Peđa,
kad ste razriješili OO Novo Sarajevo, mislio sam da se radi o nekim hrabrim i poštenim likovima, koji nisu htjeli ulaziti u vaše prljave igrarije sa SDA.
Sada vidim da je to bio odličan potez za NS, riješit se ovakvih.
kad ste razriješili OO Novo Sarajevo, mislio sam da se radi o nekim hrabrim i poštenim likovima, koji nisu htjeli ulaziti u vaše prljave igrarije sa SDA.
Sada vidim da je to bio odličan potez za NS, riješit se ovakvih.
- akcid
- Posts: 1904
- Joined: 09/04/2013 13:49
- Location: Sarajevo
#16046 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Obzirom na naslov teme "Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali koga", pitam Peđu Kojovića da nam odgovori o radu OO NS Novo Sarajevo, počev od njenog osnivanja do danas.
Navodno, došlo je do masovnog napuštanja članstva i raspuštanja OO prije nekoliko mjeseci, slično što se desilo i prije nekoliko godina. O čemu se radi Peđa?
Navodno, došlo je do masovnog napuštanja članstva i raspuštanja OO prije nekoliko mjeseci, slično što se desilo i prije nekoliko godina. O čemu se radi Peđa?
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#16047 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
akcid&drugi
Nemam, nit je moguce (niti zelim) da imam, infomacije o svemu sto se dogadja u svim OO.
Takodje,mislim da je neposteno generalizirati i sve sto se dogadjalo u ovom i drugim dijelovima
stranke "staviti pod jednu kapu". Politicko obrazovanje kroz rad i mahom amaterski angazman u radu stranke
podrazumijeva da pravimo greske, ukljucujuci i Predsjednistvo stranke. Jedan dio problema, po mom misljenju, veliki, proizlazi iz naseg neznanja, pa i nesposobnosti, da pronadjemo model kvalitetnog komunicaranja unutar stranke.
Angazmanom Sase Vasic i Albina taj se problem ja vjerujem uspjesno rjesava.
Osim toga. Moje je iskustvo da su izbori, odnosno, priprema kandidacionih listi, jako stresni i tada se svi, pa i najmanji, problemi, koje je neki odbor ili organ, u medjuizbornom periodu "guraju pod tepih" kulminiraju i isplivaju na vidjelo.
Politika, odnosno, bavljenje, zahtijeva da ljudi koji se kandiduju imaju ambicije i da u njihovom ostvarivanju koriste sve politicke alatke (samopropagandu, lobiranje, itd.). Cesto je vrlo tesko, pogotovo u kriticnim predizbornim periodima, kontrolisati te emocije i ne ugroziti strateske planove stranke. MI smo i ranije, a sigurno cemo i ubuduce, imati slicne situacije jer upravo ponasanje potencijalnih kandidata u tom periodu na neki nacin pokazuje kako se ponasaju pod stresom, kad gube ili kad se stvari jednostavno ne odvijaju onako kako su zeljeli i planirali nego onako kako nadlezni organi odluce.
Ja ne zamjeram puno ljudima koji u tome svemu na momenat izgube kontrolu, jer je zaista stresno.
To se dogadjalo svima nama, kao sto se dogodilo i ovom forumasu, nasem bivsem clanu.
Razlika je u tome da li covjek to iskoristi da nauci nesto za sljedeci put ili jednostavno ukine sebi tu mogucnost "paleci mostove iza sebe". Konstantno zivjeti u afektu mora da je tesko ukoliko svoju frustraciju ne mozete ni iskazati onome koga drzite odgovornim. Kao clan predsjednistva stranke ja prihvatam odgovornost i za poteze stranke o kojima ne odlucujem direktno i mislim da je pravo i ovog, kao i svih drugih, forumasa da svoje nezadovoljstvo izraze direktno meni. Naravno, upotreba lazi tupi ostrinu svake, pa i ove, kritike.
p.k.
Nemam, nit je moguce (niti zelim) da imam, infomacije o svemu sto se dogadja u svim OO.
Takodje,mislim da je neposteno generalizirati i sve sto se dogadjalo u ovom i drugim dijelovima
stranke "staviti pod jednu kapu". Politicko obrazovanje kroz rad i mahom amaterski angazman u radu stranke
podrazumijeva da pravimo greske, ukljucujuci i Predsjednistvo stranke. Jedan dio problema, po mom misljenju, veliki, proizlazi iz naseg neznanja, pa i nesposobnosti, da pronadjemo model kvalitetnog komunicaranja unutar stranke.
Angazmanom Sase Vasic i Albina taj se problem ja vjerujem uspjesno rjesava.
Osim toga. Moje je iskustvo da su izbori, odnosno, priprema kandidacionih listi, jako stresni i tada se svi, pa i najmanji, problemi, koje je neki odbor ili organ, u medjuizbornom periodu "guraju pod tepih" kulminiraju i isplivaju na vidjelo.
Politika, odnosno, bavljenje, zahtijeva da ljudi koji se kandiduju imaju ambicije i da u njihovom ostvarivanju koriste sve politicke alatke (samopropagandu, lobiranje, itd.). Cesto je vrlo tesko, pogotovo u kriticnim predizbornim periodima, kontrolisati te emocije i ne ugroziti strateske planove stranke. MI smo i ranije, a sigurno cemo i ubuduce, imati slicne situacije jer upravo ponasanje potencijalnih kandidata u tom periodu na neki nacin pokazuje kako se ponasaju pod stresom, kad gube ili kad se stvari jednostavno ne odvijaju onako kako su zeljeli i planirali nego onako kako nadlezni organi odluce.
Ja ne zamjeram puno ljudima koji u tome svemu na momenat izgube kontrolu, jer je zaista stresno.
To se dogadjalo svima nama, kao sto se dogodilo i ovom forumasu, nasem bivsem clanu.
Razlika je u tome da li covjek to iskoristi da nauci nesto za sljedeci put ili jednostavno ukine sebi tu mogucnost "paleci mostove iza sebe". Konstantno zivjeti u afektu mora da je tesko ukoliko svoju frustraciju ne mozete ni iskazati onome koga drzite odgovornim. Kao clan predsjednistva stranke ja prihvatam odgovornost i za poteze stranke o kojima ne odlucujem direktno i mislim da je pravo i ovog, kao i svih drugih, forumasa da svoje nezadovoljstvo izraze direktno meni. Naravno, upotreba lazi tupi ostrinu svake, pa i ove, kritike.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#16048 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Sljedecih desetak dana sam na putu.
Trudicu se, koliko mognem, da i dalje budem svakodnevno prisutan na ovom forumu.
p.k.
Trudicu se, koliko mognem, da i dalje budem svakodnevno prisutan na ovom forumu.
p.k.
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#16049 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Sretan put g. Kojovicu. 
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
#16050 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ne bi se dalo zaključiti da da ti i tebi slični osjećaju bilo kakvu odgovornost jer izvrtanje istine je svojstveno tipovima željnim komandovanja kao u bivšoj JNA , DO SADA NITI JEDAN PRAVI ARGUMENT što je svojstveno mnogim nedoraslim pripadnicima narcisoidne politike . U stranci imate članice SAMOHRANE MAJKE koje svome djetetu nemaju dati za užinu a vi donosite odluku o plaći predsjednika 26000 km da ne ulazimo u ostale nemoralne radnje . U životu je teško priznati svoju krivicu posebno ovdje na Balkanu drago mi je da ste pokazali pravo lice jer je vidljivo da ste jako osjetljivi na kritike , valjda to tako rade oni koji misle da od njih nema niko pametniji . Molim te Peđa nemoj zaboraviti dnevnice i naknadu za odvojeni život , naknada za krivine na putu ako šta zaboraviš naplatiti piši u dodatne troškove sve će to narod platiti . Pozdrav .
