Novi Izborni zakon BiH

Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#16026 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:09 Pa dobro... veća šansa je da ćeš u etnički homogenim sredinama gdje Bošnjaci nisu većina imati probleme ukoliko izražavaš patriotizam prema BiH da li navijanjem sa prisustvom u dresu ili nešto treće. Ja se ovdje vodim vlastitim iskustvom i doživio sam neugodnosti u Grudama i Neumu.

Ali je fokus na pojedincima. Ponekad i vrlo glasnim pa može ostaviti dojam da je to većina. Ne smije biti na cjelokupnom narodu. To je pogrešno.

Može kucati srce za Hrvatskom ili Srbijom kod većine i ja odavno s time nemam problem, ali normalni ljudi cijene i vole i zemlju u kojoj žive i ne mrze je. Da je mrze otišli bi.
Ma, ne smeta meni ni da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju protiv BiH.

Ali kada u situaciji da i Hrvatu iz Posušja i meni u Sarajevu, i Srbinu u Nevesinju transport proizvoda iz Njemačke košta 175 eura, a Hrvatu i nehrvatu u Zagrebu ili Konavlima transport istog proizvoda košta 22 eura, a taj Hrvat iz Posušja i Srbin u Nevesinju rade sve da tako ostane, to je šizofrenija.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16027 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by MarlboroGold »

Officer Crabtree wrote: 10/10/2022 18:14
MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:09 Pa dobro... veća šansa je da ćeš u etnički homogenim sredinama gdje Bošnjaci nisu većina imati probleme ukoliko izražavaš patriotizam prema BiH da li navijanjem sa prisustvom u dresu ili nešto treće. Ja se ovdje vodim vlastitim iskustvom i doživio sam neugodnosti u Grudama i Neumu.

Ali je fokus na pojedincima. Ponekad i vrlo glasnim pa može ostaviti dojam da je to većina. Ne smije biti na cjelokupnom narodu. To je pogrešno.

Može kucati srce za Hrvatskom ili Srbijom kod većine i ja odavno s time nemam problem, ali normalni ljudi cijene i vole i zemlju u kojoj žive i ne mrze je. Da je mrze otišli bi.
Mislim da to nije nikome plan otići sa svoje grude na takav način.

Prije da je želja odvojiti taj dio zemlje ili barem imati entitet.
Znaju i takvi da bez novog rata to neće biti moguće.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16028 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote: 10/10/2022 18:18
MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:09 Pa dobro... veća šansa je da ćeš u etnički homogenim sredinama gdje Bošnjaci nisu većina imati probleme ukoliko izražavaš patriotizam prema BiH da li navijanjem sa prisustvom u dresu ili nešto treće. Ja se ovdje vodim vlastitim iskustvom i doživio sam neugodnosti u Grudama i Neumu.

Ali je fokus na pojedincima. Ponekad i vrlo glasnim pa može ostaviti dojam da je to većina. Ne smije biti na cjelokupnom narodu. To je pogrešno.

Može kucati srce za Hrvatskom ili Srbijom kod većine i ja odavno s time nemam problem, ali normalni ljudi cijene i vole i zemlju u kojoj žive i ne mrze je. Da je mrze otišli bi.
Ma, ne smeta meni ni da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju protiv BiH.

Ali kada u situaciji da i Hrvatu iz Posušja i meni u Sarajevu, i Srbinu u Nevesinju transport proizvoda iz Njemačke košta 175 eura, a Hrvatu i nehrvatu u Zagrebu ili Konavlima transport istog proizvoda košta 22 eura, a taj Hrvat iz Posušja i Srbin u Nevesinju rade sve da tako ostane, to je šizofrenija.
Zato nam trebaju jake institucije i da se suzbije kriminal, pa da se pozabave tim pitanjima. Tu treba strance maksimalno iskoristiti i lobirati gdje god možemo.

Tu je probosanska strana poprilično zakazala.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16029 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 17:51
Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:47

Ti garantujes da u Z.Mostaru ili SB neko najnormalnije moze hodat u dresu BiH? Bez imalo straha?

Jel moze rep BiH igrat u SB i da dodje 5k ljudi sa zastavama i salovima? Ajd evo iskreno? Mislim eto kazes ovo je i vasa drzava..
Da garantiram da u ZHŽ možeš u dresu gdje god hoćeš i nitko te neće ni primjetiti.....igrala je BiH reprezentacija nedavno u ŠB i ljudi koje je zanimalo su redoviti bili na utakmici a trajalo je par dana natjecanje....svi su hodali gradom, treneri, stožer, ljudi iz saveza, igračice i nitko ih nije poprijeko pogledao a i zašto bi.....odrasti bolan malo, šta si zapeo za nečim što nema veze s pameti....
Za razliku od ante i splicana koji mrze srbe a nisu u zivotu sreli nekog...ja ...

Kao neko ko je bio skoro na svakom vecem stadionu u BiH
Kao neko ko zna ljude i ima prijatelje/poznanike na svim stranama i u sto gradova..

Da ti iskreno kazem ...nemas pojma i otboreno vrtis spin, da ne kazem da lazes ...

Situacija u kojoj reprezntacija BiH igra na stadionu u SB dok par hiljada navijace iste sa salovima i zastavama bezbrizno hoda po gradu prije utakmice se nece desit NI ZA 100 GODINA!

Nije mogla ni prije Komsica nece moci ni nakon Komsica
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16030 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

zposao wrote: 10/10/2022 18:01
Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:23

Jao kakav si ti trol mog mi oca, sad bi da ti ja ovdje elaboriram nesto sto svi znaju a da ti lupas gluposti...evo samo rep da svezem

Napaisao sam kolindi nedavno banalan primjer zastava...kojih NEMA...

Evo ako si Hrvar da igraju BiH- Hrvatska za koga bi navijao?

Jel ja u dresu BiH drzave u kojoj se nalazi ZHK bi mogo normala hodat istim a da me ljudi ne gledaju ko da sam rogat?

Na svom vjencanju sam imao zastavu zvanicnu nisam ljiljane u koloni nosio, na zapadnom dijelu mostara tj jednim dijelom rute ne da sam osjetio poglede, nego strijeljanje pogledima...

PA DA TE PITAM ONDA...kakva je to drzava koju volis a njenu zastavu ne mozes podnijet?

Znaci banalni primjeir iz svakodnevnog zivota..da ne idem u vece stvari

Rekao bi isto jer glasaju za HDZ koji prije svega ima za cilj destrukciju BiH...al onda bi mi poceo pricat kako je HDZ ustvari za BiH, pa bih radije da nas postedis toga?
Ja te pitao o dokazu da Hrvati ne priznaju BiH kao državu što si ti napisao a ti se vadiš na sentimente.

Što se tiče zvaničnih zastava, pa puno Bošnjaka ne može smisliti ovu "vartu" pa što bi te to čudilo kod Hrvata?

Koliko na utakmicama reprezentacije bude "varta" zastava a koliko onih sa ljiljanima?

Eto ti kažeš da si imao BiH zastavu u svatovima, ali znaš i sam da dobar dio Bošnjaka ako ne i većina ne nosi državnu zastavu u svatove nego ljiljane ili neke druge.

Hoću ti reći da nema istraživanja koje bi reklo da Hrvati ne priznaju BiH kao državu. Samim time što su izašli na referendum u velikom broju i glasali "ZA" na postavljeno pitanje znači da priznaju BiH.
A poslje toga i svaki potpis na sporazume od Washingtonskog do Daytonskog je priznavanje postojanja BiH.

Previše mi gatamo jedni o drugima šta ko misli ili osjeća.
Konkretno, ne možeš reći da ne priznaju državu ako tu žive, rade, poštivaju zakone ko i svako ostali.
1.Glasali ZA po nalogu iz Zagreba, da je bio drugaciji nalog glasali bi NE....da su rekli NE hrvatska bi bila do Karlovca..Znaci hrvatski protektorat u BiH je najmanje na sto ce Hdz pristat

2.Jeste ima Ljiljana, a de mi reci koliko Hrvata nosi vartu ikad igdje a kamol u svatove?

3.Bosnjaci neko ne vole vartz jer volje Ljiljane vise, ALI JE POSTUJU jer je drzavna zastava

4.Koliko je puta izvizdana himna u RS i ZHK?

Ajd evo navedi mi ti po cemu zakljucjes da postuju drzavu ?
Last edited by Spit_fire on 10/10/2022 18:34, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#16031 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:23
Hakiz wrote: 10/10/2022 18:18

Ma, ne smeta meni ni da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju protiv BiH.

Ali kada u situaciji da i Hrvatu iz Posušja i meni u Sarajevu, i Srbinu u Nevesinju transport proizvoda iz Njemačke košta 175 eura, a Hrvatu i nehrvatu u Zagrebu ili Konavlima transport istog proizvoda košta 22 eura, a taj Hrvat iz Posušja i Srbin u Nevesinju rade sve da tako ostane, to je šizofrenija.
Zato nam trebaju jake institucije i da se suzbije kriminal, pa da se pozabave tim pitanjima. Tu treba strance maksimalno iskoristiti i lobirati gdje god možemo.

Tu je probosanska strana poprilično zakazala.
Nije to čak ni pitanje kriminala. Nego Hrvatska je u EU, mi nismo. I Švajcarskoj, iako nije u EU, transport tog proizvoda je jeftiniji, ali Švajcarskoj EU vjeruje, nama ne vjeruje.

Dok smo ovakvi, posvađani, a to znači poslovno rizični, bit će nam 175, ne 20 ili barem 50.

Ovi što glasaju za nacionaliste ne shvataju da tako sebi otežavaju i poskupljuju život. Šta ih briga, dok mogu kao građani BiH navijati protiv nje, to nema cijenu.

Za 175 eura, tu je Mastercard.
Last edited by Hakiz on 10/10/2022 18:35, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#16032 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 18:28
Kolinda wrote: 10/10/2022 17:51

Da garantiram da u ZHŽ možeš u dresu gdje god hoćeš i nitko te neće ni primjetiti.....igrala je BiH reprezentacija nedavno u ŠB i ljudi koje je zanimalo su redoviti bili na utakmici a trajalo je par dana natjecanje....svi su hodali gradom, treneri, stožer, ljudi iz saveza, igračice i nitko ih nije poprijeko pogledao a i zašto bi.....odrasti bolan malo, šta si zapeo za nečim što nema veze s pameti....
Za razliku od ante i splicana koji mrze srbe a nisu u zivotu sreli nekog...ja ...

Kao neko ko je bio skoro na svakom vecem stadionu u BiH
Kao neko ko zna ljude i ima prijatelje/poznanike na svim stranama i u sto gradova..

Da ti iskreno kazem ...nemas pojma i otboreno vrtis spin, da ne kazem da lazes ...

Situacija u kojoj reprezntacija BiH igra na stadionu u SB dok par hiljada navijace iste sa salovima i zastavama bezbrizno hoda po gradu prije utakmice se nece desit NI ZA 100 GODINA!

Nije mogla ni prije Komsica nece moci ni nakon Komsica
A ti si neki navijač, pa što ne kažeš.....eno po Hrvatskoj se Hrvati međusobno tuku, oni hajdukovi kontra dinamovih....ja mislio da se osvrćeš na normalan narod a ne tamo neke huligane....sad ti stoji priča, slažemo se..... :thumbup:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#16033 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Officer Crabtree »

Izluđivanje (Gaslighting)
Izluđivanje vrsta je mentalnog nasilja koje se manifestira tako što se informacije manipuliraju od strane napadača s ciljem da žrtva tog nasilja počinje sumnjati u svoje pamćenje, opažanja, percepciju stvarnosti, i počinje u sebi gajiti sumnje ili sumnja u svoje duševno zdravlje. Wikipedia
Okanite de rasprave s njima, pojedite jabuku, prošetajte.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16034 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 18:34
Spit_fire wrote: 10/10/2022 18:28

Za razliku od ante i splicana koji mrze srbe a nisu u zivotu sreli nekog...ja ...

Kao neko ko je bio skoro na svakom vecem stadionu u BiH
Kao neko ko zna ljude i ima prijatelje/poznanike na svim stranama i u sto gradova..

Da ti iskreno kazem ...nemas pojma i otboreno vrtis spin, da ne kazem da lazes ...

Situacija u kojoj reprezntacija BiH igra na stadionu u SB dok par hiljada navijace iste sa salovima i zastavama bezbrizno hoda po gradu prije utakmice se nece desit NI ZA 100 GODINA!

Nije mogla ni prije Komsica nece moci ni nakon Komsica
A ti si neki navijač, pa što ne kažeš.....eno po Hrvatskoj se Hrvati međusobno tuku, oni hajdukovi kontra dinamovih....ja mislio da se osvrćeš na normalan narod a ne tamo neke huligane....sad ti stoji priča, slažemo se..... :thumbup:
Kakve veze ima sto sam bio navijac?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16035 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:09 Pa dobro... veća šansa je da ćeš u etnički homogenim sredinama gdje Bošnjaci nisu većina imati probleme ukoliko izražavaš patriotizam prema BiH da li navijanjem sa prisustvom u dresu ili nešto treće. Ja se ovdje vodim vlastitim iskustvom i doživio sam neugodnosti u Grudama i Neumu.

Ali je fokus na pojedincima. Ponekad i vrlo glasnim pa može ostaviti dojam da je to većina. Ne smije biti na cjelokupnom narodu. To je pogrešno.

Može kucati srce za Hrvatskom ili Srbijom kod većine i ja odavno s time nemam problem, ali normalni ljudi cijene i vole i zemlju u kojoj žive i ne mrze je. Da je mrze otišli bi.
Zemlji da , Drzavu ne
zposao
Posts: 2593
Joined: 22/03/2019 09:27

#16036 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zposao »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 18:32

1.Glasali ZA po nalogu iz Zagreba, da je bio drugaciji nalog glasali bi NE....da su rekli NE hrvatska bi bila do Karlovca..Znaci hrvatski protektorat u BiH je najmanje na sto ce Hdz pristat

2.Jeste ima Ljiljana, a de mi reci koliko Hrvata nosi vartu ikad igdje a kamol u svatove?

3.Bosnjaci neko ne vole vartz jer volje Ljiljane vise, ALI JE POSTUJU jer je drzavna zastava

4.Koliko je puta izvizdana himna u RS i ZHK?

Ajd evo navedi mi ti po cemu zakljucjes da postuju drzavu ?
Ti opet pričaš o osjećajima.

Započeo si diskusiju gore negdje kako Hrvati ne peiznaju BiH kao državu. Ja ti udario kontru kako nemaš za to nikakva dokaza, odnosno da sve upućuje na suprotno sviđalo se to Hrvatima i tebi ili ne.

A sad opet razvodnjavaj pričama o ljubavi, poštovanju i zahvalnosti prema državi.

Rekao sam ti već, pitaj bilo koga od ove nepregledne kolone ljudi koji su se iselili zadnjih godina imaju li poštovanja, diljenja i ljubavi prema drzavi BiH izjavit će ti da nemaju i da su zato otišli jer je država korumpirana a to je sve ogledalo nakrivo nasađenog naroda koji ne gleda sebi boljitak nego samo da šukne drugima.

Sasvim drugi par opanaka je to priznaješ li postojanje neke države. Volio je ili ne volio, ako si normalan i realan onda je prirodno da priznaješ.

O ljubavi prema državi možemo na drugim temama, tipa iseljavanje i slično.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#16037 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 18:39
Kolinda wrote: 10/10/2022 18:34
A ti si neki navijač, pa što ne kažeš.....eno po Hrvatskoj se Hrvati međusobno tuku, oni hajdukovi kontra dinamovih....ja mislio da se osvrćeš na normalan narod a ne tamo neke huligane....sad ti stoji priča, slažemo se..... :thumbup:
Kakve veze ima sto sam bio navijac?
Ima itekako, po prirodi onoga što rade navijači većinom i aju neugodnosti gdje god odu pa si ti na račun toga stekao dojam o recimo Hrvatima....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31621
Joined: 16/04/2011 18:46

#16038 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by skafiskafsnjak »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 18:32
zposao wrote: 10/10/2022 18:01

Ja te pitao o dokazu da Hrvati ne priznaju BiH kao državu što si ti napisao a ti se vadiš na sentimente.

Što se tiče zvaničnih zastava, pa puno Bošnjaka ne može smisliti ovu "vartu" pa što bi te to čudilo kod Hrvata?

Koliko na utakmicama reprezentacije bude "varta" zastava a koliko onih sa ljiljanima?

Eto ti kažeš da si imao BiH zastavu u svatovima, ali znaš i sam da dobar dio Bošnjaka ako ne i većina ne nosi državnu zastavu u svatove nego ljiljane ili neke druge.

Hoću ti reći da nema istraživanja koje bi reklo da Hrvati ne priznaju BiH kao državu. Samim time što su izašli na referendum u velikom broju i glasali "ZA" na postavljeno pitanje znači da priznaju BiH.
A poslje toga i svaki potpis na sporazume od Washingtonskog do Daytonskog je priznavanje postojanja BiH.

Previše mi gatamo jedni o drugima šta ko misli ili osjeća.
Konkretno, ne možeš reći da ne priznaju državu ako tu žive, rade, poštivaju zakone ko i svako ostali.
1.Glasali ZA po nalogu iz Zagreba, da je bio drugaciji nalog glasali bi NE....da su rekli NE hrvatska bi bila do Karlovca..Znaci hrvatski protektorat u BiH je najmanje na sto ce Hdz pristat

2.Jeste ima Ljiljana, a de mi reci koliko Hrvata nosi vartu ikad igdje a kamol u svatove?

3.Bosnjaci neko ne vole vartz jer volje Ljiljane vise, ALI JE POSTUJU jer je drzavna zastava

4.Koliko je puta izvizdana himna u RS i ZHK?

Ajd evo navedi mi ti po cemu zakljucjes da postuju drzavu ?
Ne ocekuj normalan odgovor na ovo :bih:
erititerum
Posts: 7
Joined: 17/09/2021 13:26

#16039 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by erititerum »

Jedno je državu priznati a drugo je istu voljeti. Pogotovo s obzirom na to što sve predstavlja riječ država.

Volim li politički sustav BiH, najkompliciraniji na svijetu i političare u njemu?
Ne volim. Kao što 98% svijeta ne voli političare

Volim li nametnutu himnu BiH?
Ne volim, ima puno boljih klasičnih izvedbi, La Campanella npr.

Volim li nametnutu zastavu BiH koja nema nikakva smislena obilježja?
Ne volim. ( Zastava FBiH mi se recimo sviđala, predstavljala je zajedništvo, federaciju.)

Priznajem li zakone BiH?
Priznajem i poštujem, niti sam tražen niti sam ikad kaznu dobio.

Priznajem li ljude i narode BiH?
Priznajem, evo svađamo se redovno , od Bošnjaka do Hrvata pa do Srba i svih manjina.

Itd, itd.

Zviždanje bilo koje himne je divljaštvo, napadanje bilo koga je divljaštvo, ali to je nešto što ne možemo generalizirat.
Od 20 vaših susjeda jedan sigurno nije dobar u glavi, čemu onda pričamo o takvim stvarima na bazi cijelog naroda.

Glavne prepirke se ovdje vode na osnovu generaliziranja, pročitali ste 20 negativnih komentara ispod click-bait članka i mislite da je cijeli narod takav, a ne kužite da je 1000 ljudi vidjelo isti članak i oglušilo se na pokušaj medija da izazove točno takve burne diskusije.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16040 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 18:49
Spit_fire wrote: 10/10/2022 18:39

Kakve veze ima sto sam bio navijac?
Ima itekako, po prirodi onoga što rade navijači većinom i aju neugodnosti gdje god odu pa si ti na račun toga stekao dojam o recimo Hrvatima....
Ljudino ba bio sam aktivan navijac prije 10 godina...al dobro evo izvoli odgovori na pitanja koja sam te pitao...nemoj skretat s teme.

Dalje sta mi imas svijuti pricati kad mi destak ljudi iz Z.Mostara umjerenih i manje umjernih da takvo nesto kao da naviajci BiH hodaju po SB ili Z Mostaru nece desit ...da ne kazem nikada...

Znam more raje srba i hrvata kojima barem predamnom nije mrska BiH, ok prate rep i svaki od njih mi je reko da nema sanse da naviajci BiH dodju u BL, Prijedor, Z.Mostar, SB itd...pitao sam jednog pa stani kako je onda ovo i tvoja drzava?

Parafraziram:"Jbg brate jes nasa drzava u Saarajevu al ovdje nije. Shvati kako hoces al tako je"...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#16041 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 20:14
Kolinda wrote: 10/10/2022 18:49
Ima itekako, po prirodi onoga što rade navijači većinom i aju neugodnosti gdje god odu pa si ti na račun toga stekao dojam o recimo Hrvatima....
Ljudino ba bio sam aktivan navijac prije 10 godina...al dobro evo izvoli odgovori na pitanja koja sam te pitao...nemoj skretat s teme.

Dalje sta mi imas svijuti pricati kad mi destak ljudi iz Z.Mostara umjerenih i manje umjernih da takvo nesto kao da naviajci BiH hodaju po SB ili Z Mostaru nece desit ...da ne kazem nikada...

Znam more raje srba i hrvata kojima barem predamnom nije mrska BiH, ok prate rep i svaki od njih mi je reko da nema sanse da naviajci BiH dodju u BL, Prijedor, Z.Mostar, SB itd...pitao sam jednog pa stani kako je onda ovo i tvoja drzava?

Parafraziram:"Jbg brate jes nasa drzava u Saarajevu al ovdje nije. Shvati kako hoces al tako je"...
Ljudino, ajmo samo jedan primjer.....igra se utakmica ŠB-Velež, prijateljska svako polusezonu i gle čuda, brdo simpatizera Veleža dođe na nju sa svojim simbolima, djeca, odrasli, žene i nikada nisam čuo da su godinama imali bilo kakvu neugodnost....reci ako nije tako, slobodno. Zar se tu me bi trebala očitovati međunacionalna netrpeljivost????
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#16042 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by nles »

JohnnyS wrote: 10/10/2022 16:14
Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:12

Koliko god se hrvati busali u prsa...

Srbi su dobili remi, oni su izgubili vojno i politicki i kapitulirali u BiH...sa srbima smo tu drzimo x pa vidicemo, Hrvati hoce da zabiju tri gola nakon sto su se igraci pokupili sa terena
Pošteno. Šteta VAR dosudio izmjene izbornog zakona
Izdurao je Bilco devet vladika u jednim opancima.
Danas krstas sa zapada i izborni zakon a la carte, sutra - ko zna...
Jordan1961
Posts: 2246
Joined: 29/07/2022 17:35

#16043 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Jordan1961 »

JohnnyS wrote: 10/10/2022 16:39
Jordan1961 wrote: 10/10/2022 16:36
O ljudi moji, covjek poredi Cirila koji ima 50% vlasti na federalnom nivou i 33% vlasti na drzavnom sa Reufom koji nikakav mandat niti u jednom federalnom/drzavnom tijelu ili nekoj stranci nemaju. I hajde ti sad vodi nekakvu raspravu sa ovakvima!?
Oprosti, ti si se prvi nadovezao s Čovićem, ja sam na upis s Reufovim tweetom odgovorio s replikom o Reufu. Čovića nisam inicijalno ni spominjao. Manjkave su ti komunikacijske vještine, slažem se da si neadekvatan za "nekakvu raspravu"
Za tebe i tvoj nivo sam sigurno neadekvatan. Da se u necemu slozim s tobom.
zposao
Posts: 2593
Joined: 22/03/2019 09:27

#16044 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zposao »

erititerum wrote: 10/10/2022 20:01 Jedno je državu priznati a drugo je istu voljeti. Pogotovo s obzirom na to što sve predstavlja riječ država.

Volim li politički sustav BiH, najkompliciraniji na svijetu i političare u njemu?
Ne volim. Kao što 98% svijeta ne voli političare

Volim li nametnutu himnu BiH?
Ne volim, ima puno boljih klasičnih izvedbi, La Campanella npr.

Volim li nametnutu zastavu BiH koja nema nikakva smislena obilježja?
Ne volim. ( Zastava FBiH mi se recimo sviđala, predstavljala je zajedništvo, federaciju.)

Priznajem li zakone BiH?
Priznajem i poštujem, niti sam tražen niti sam ikad kaznu dobio.

Priznajem li ljude i narode BiH?
Priznajem, evo svađamo se redovno , od Bošnjaka do Hrvata pa do Srba i svih manjina.

Itd, itd.

Zviždanje bilo koje himne je divljaštvo, napadanje bilo koga je divljaštvo, ali to je nešto što ne možemo generalizirat.
Od 20 vaših susjeda jedan sigurno nije dobar u glavi, čemu onda pričamo o takvim stvarima na bazi cijelog naroda.

Glavne prepirke se ovdje vode na osnovu generaliziranja, pročitali ste 20 negativnih komentara ispod click-bait članka i mislite da je cijeli narod takav, a ne kužite da je 1000 ljudi vidjelo isti članak i oglušilo se na pokušaj medija da izazove točno takve burne diskusije.
:thumbup:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#16045 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Str0nz »





Jedini koji nesto rade i za izdaju nisu spremni :bih:
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#16046 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Styling »

Str0nz wrote: 11/10/2022 11:24



Jedini koji nesto rade i za izdaju nisu spremni :bih:
Cuj nisu spremi, a u zagrljaju SDA cekaju da udju u vlast na Federaciji i drzavi. Ulaz nije besplatan.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14169
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16047 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by JohnnyS »

plavi_E
Posts: 6670
Joined: 18/10/2021 19:47

#16048 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by plavi_E »

Papa je Komsica nazvao dobrim covjekom sto za Covica nije rekao. Izbor clanova Presjednistva je utvrdjen Dejtonom i Shmit to ne moze promijeniti. Iskreno receno Presjednistvo BiH je najpostenije raspodjeljeno politicko tijelo u BiH. SRB i HR imaju jednog predstavnika a BiH ima dva. Nema nikakvog razloga da se taj dio Dejktona mjenja.
Jordan1961
Posts: 2246
Joined: 29/07/2022 17:35

#16049 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Jordan1961 »

JohnnyS wrote: 07/11/2022 20:16 https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... u-15272149

Evo ga i predsjedništvo
Dok on sere okolio, Arapi preuzese Fortenovu. Ima li hrvatska vlada pametnijeg posla?
User avatar
JohnnyS
Posts: 14169
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16050 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by JohnnyS »

Jordan1961 wrote: 08/11/2022 02:06
JohnnyS wrote: 07/11/2022 20:16 https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... u-15272149

Evo ga i predsjedništvo
Dok on sere okolio, Arapi preuzese Fortenovu. Ima li hrvatska vlada pametnijeg posla?

Arapi su preuzeli i Manchester City pa im ne ide loše
Post Reply