SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16001 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote:U Sarajevu su vozači postali jako čudni.

Skoro niko ne staje pješacima, pješaci ne očekuju da im se stane, pješaci prolaze na crveno.

Na zeleno na semaforu se kreće polahko, ubrzavanja su spora, vozi se često duboko ispod ograničenja i kad se može voziti na granici ograničenja.
stajem ja pjesacima uvijek kad im je zeleno.ostalima ne,jer ne prolazim ni ja kroz crveno.za ostalo navedeno se slazem u potpunosti,kao da stoka namjerno pravi guzvu...al uzrok tome je stednja goriva,nemoj da bi naglo pritisnuo pedalu ,ode 2 dece odma...vidi se na board comp...mnogi ovdje zive mimo svojih mogucnosti,al bitno se pokazat komsijama da se ima auto...
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#16002 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Kao pješak i neamam baš nekih problema sa vozačima,nekada doslovno gestikluacijama sugerišmo prednost prolaza na zelenom za pješake,bude i komičnih situacija. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16003 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Nisam ni ja nešto primjetio da se ne staje pješacima...Učestvujem u saobraćaju i kao pješak i vozač.

Danas kod OŠ Isak Samokovlija pješak meni maše da prođem a ja njemu i tako se mi mašemo i na kraju ja prođem jer on neće jer mu valjda u glavu nije ušlo da on ima uvijek prednost.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#16004 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by un1ted »

Meni je zanimljivo da vi uporno gurate da po gradu voze sporaci i brzaci. Jedni idu presporo, drugi prebrzo. Nikako da pofatam kako kad i gdje :)
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16005 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

Zna li iko sto je ludnica po gradu ....od Socijalnog prema gradu kolona....u Drinskoj kolona do Pofalica......sta se desava :?
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#16007 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bersK »

To dodje ona ulica sto ide od kruznog toga u Buca potoku kod Hife prema gradu do OBN televizije? Pa u toj ulici i kunto i panto fura.
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#16008 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Poginuo pješak u Drinskoj.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16009 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

e jbga :(

Pa ne može se ondje prelaziti ulica....stotinjak metara iznad je pješački prelaz i ograničenje 40 km/h zbog škole...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16010 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

O'zone wrote:e jbga :(

Pa ne može se ondje prelaziti ulica....stotinjak metara iznad je pješački prelaz i ograničenje 40 km/h zbog škole...
pa ne moze ni ispod stupske petlje pa redovno marva prelazi i to noga za nogom blmqrc nek koci...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16011 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:
O'zone wrote:e jbga :(

Pa ne može se ondje prelaziti ulica....stotinjak metara iznad je pješački prelaz i ograničenje 40 km/h zbog škole...
pa ne moze ni ispod stupske petlje pa redovno marva prelazi i to noga za nogom blmqrc nek koci...
Zaboravljaju da ima kratica "ko koči taj i gubi"
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16012 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

O'zone wrote:e jbga :(

Pa ne može se ondje prelaziti ulica....stotinjak metara iznad je pješački prelaz i ograničenje 40 km/h zbog škole...
generalno taj dio grada je zaista odsjecen jer na potezu od Pofalica do Rajlovca imas dva jebena ulaza za automobile. I za pjesake je strahota jer se imaju bas nahodati od pjesackog do pjesackog.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16013 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

O'zone wrote:
Zaboravljaju da ima kratica "ko koči taj i gubi"
Image
doduse ovom je bandera istrcala na skenderiji...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16014 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

hrasno38 wrote:
O'zone wrote:e jbga :(

Pa ne može se ondje prelaziti ulica....stotinjak metara iznad je pješački prelaz i ograničenje 40 km/h zbog škole...
generalno taj dio grada je zaista odsjecen jer na potezu od Pofalica do Rajlovca imas dva jebena ulaza za automobile. I za pjesake je strahota jer se imaju bas nahodati od pjesackog do pjesackog.
Ne znam sad na pamet....imaju od skretanja u Drinsku kod FDS-a do pasarele (taman negdje na sredini Drinske) čini mi se 3 pješačka pa onda onda ta pasarela onda do semafora u Buća potoku nema više niti jedan i ono jeste poprilično odsječeno...međutim znaš i sam kad već hoćeš rizikovati i preći ulicu na mjestu gdje za to nije predviđeno mjesto moraš biti svjestan svojih mogućnosti odnosno koliko se brzo možeš kretati.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#16015 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:
O'zone wrote:
Zaboravljaju da ima kratica "ko koči taj i gubi"
Image
doduse ovom je bandera istrcala na skenderiji...
Kažem ja...nije procijenila koliko mu se brzo može maknuti ispred jurilice
User avatar
Logovan
Posts: 102752
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16016 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

insaneinthebrain wrote::roll: opet pjesaci

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /171005116
:roll: :roll:
Prelazi se gdje se ne smije, vozači furaju, neki bukvalno lete po ovoj ulici, plus kada padne mrak možeš očekivati svakakva sranja. :skoljka:
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#16017 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

hrasno38 wrote:Zna li iko sto je ludnica po gradu ...

Code: Select all

od Socijalnog prema gradu kolona
....u Drinskoj kolona do Pofalica......sta se desava :?
Ovaj drugi dio pitanja je odgovoren u prethodnim komentarima a ovaj codirani dio ni ja ne kontam zasto je tako?? Cak i nize od Socijalnog povlaci se neka kolona :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#16018 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

to je ulica koja se nekad zvala skopljanska?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#16019 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

uglavnomja wrote:to je ulica koja se nekad zvala skopljanska?
Uvijek se zvala Drinska.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16020 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

drinska je bila drinska i prije rata
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#16021 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

bitanga_sa_otesa wrote:drinska je bila drinska i prije rata
julisiz es grant wrote:
uglavnomja wrote:to je ulica koja se nekad zvala skopljanska?
Uvijek se zvala Drinska.

ok, hvala ...


sa tim dijelom grada nemam nikakve veze, znam samo da je pasarela u skopljanskoj
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#16022 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HAVANA »

Ma ovo nema u 3 picke materine.Haj nek mi neko kaze jedan pjesacki prelaz od rajlovca do aerodroma,semafor,nesta...Kako normalno preci sa jedne strane na drugu?Da ne govorim o starim ljudima...
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#16023 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

ing-ecc wrote:
hrasno38 wrote:Zna li iko sto je ludnica po gradu ...

Code: Select all

od Socijalnog prema gradu kolona
....u Drinskoj kolona do Pofalica......sta se desava :?
Ovaj drugi dio pitanja je odgovoren u prethodnim komentarima a ovaj codirani dio ni ja ne kontam zasto je tako?? Cak i nize od Socijalnog povlaci se neka kolona :-)
b2b utrka pa je haos nastao...gdje god se maknes kolona...brze bilo pjesice ici...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#16024 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

insomnia78 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
vješalica wrote: Naravno da jeste ali beglerbeg forumski se mora ukivati u prijestolje boga
Kad vec hocete nekoga kritikovati krenite od sebe
o cemu ti to? evo ja uvijek krecem na zuto,ne pravim guzvu,ostavim debile po 150 metara, a ne prelazim 60 km/h..
malo se provozaj po njemackoj i austriji,pa ces vidjet da ni kod njih niko ne spava na semaforu,svi krecu na zuto,a pjesaci postuju svoje crveno..
U Parizu ti vec na zuto pocinju svirati
Ovje na crveno socno bogaraju de ne pisite svasta niko nije kreten da ne zna u drugom podforumu sta se pise i kome sta smeta
Ljudi se otkriju misle mi svi idioti
Hajjj zdravooo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16025 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

poyyy :kiss:
Post Reply