Kviz "Film"
Moderator: _BataZiv_0809
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#1601 Re: Kviz "Film"
i zox ne budi zlopamtilo 
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#1602 Re: Kviz "Film"
Samo da prokomentarišem ono oko pravila: ja sam na sportu dao sat ipo rok važenja pitanja - poslije sat ipo neaktivnosti na pitanju može se ili postaviti novo pitanje, ili nastaviti odgovarati na staro (ali ne oboje). Što se tiče ideje za bod postavljaču - da vam pravo kažem, ne znam, može postavljač šuknuti nešto iz naftalina što niko živ n zna, to ne znači da je pitanje dobro, samo da je neodgovorivo: recimo da ja pitam kako se zvao italijanski general u filmu 13. jul 
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1603 Re: Kviz "Film"
Nadam se da si ovo postavio samo kao primjer neodgovorivog pitanja, a ne kao stvarno pitanje?nellington wrote:Samo da prokomentarišem ono oko pravila: ja sam na sportu dao sat ipo rok važenja pitanja - poslije sat ipo neaktivnosti na pitanju može se ili postaviti novo pitanje, ili nastaviti odgovarati na staro (ali ne oboje). Što se tiče ideje za bod postavljaču - da vam pravo kažem, ne znam, može postavljač šuknuti nešto iz naftalina što niko živ n zna, to ne znači da je pitanje dobro, samo da je neodgovorivo: recimo da ja pitam kako se zvao italijanski general u filmu 13. jul
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#1604 Re: Kviz "Film"
To je samo primjer - jer upravo gledam 13. jul na BNTV 
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1605 Re: Kviz "Film"
Ok, onda ću ja:
U kom Tarantinovom filmu (u obzir dolaze filmovi koje je režirao) uočljivo nedostaje jedan njegov trademark (i koji)?
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1607 Re: Kviz "Film"
dzemmo wrote:Stopala u Ulicnim Psima
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1609 Re: Kviz "Film"
Ma pogodio si na šta sam mislio.dzemmo wrote:ne znam za trunk shot u Foor Rooms-u
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1613 Re: Kviz "Film"
Kevin Spacey?kakavdanakneiskustvu wrote:koji glumac iz filma sedam nije nikako potpisan a glumi u tom filmu,znači nema mu imena na početku i na kraju filma
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1614 Re: Kviz "Film"
Za credits na početku filma ga nisu stavili jer bismo odmah pretpostavili da je on ubica,
Nisam znao da mu imena nema ni na kraju filma.
Nisam znao da mu imena nema ni na kraju filma.
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1615 Re: Kviz "Film"
Koji je Hičkokov film citiran u jednom nedavno snimljenom filmu (pojavljuje se kratak kadar iz Hičovog ostvarenja) i u kojem?
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1617 Re: Kviz "Film"
Nisam mislio na taj, pa hajde da suzimo moguće kandidate.dzemmo wrote:Halloween iz 2007. Psiho na TV-u
Film u filmu nije prikazan na TV-u, već je taj kadar ubačen bukvalno u sred filma, kao ilustracija nečega o čemu se u tom momentu u filmu govori.
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1619 Re: Kviz "Film"
Da još suzimdzemmo wrote:smijem se zaklet da sam negdje vidio "Ptice"
Ovaj na koji mislim nije toliko poznat kao Psiho ili Ptice.
Ali je zato ovaj novi film itekako poznat, ohohoho...vjerovatno si ga gledao.
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1621 Re: Kviz "Film"
Eeee...vidiš da si gledaodzemmo wrote:BastardsSabotage
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
-
Pera Trta
- Posts: 5420
- Joined: 06/02/2009 00:20
- Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.
#1623 Re: Kviz "Film"
Onaj sa Travoltom...Blow Out?dzemmo wrote:u kojem filmu, fotograf slucajno otkriva ubistvo preko svojih fotografija
- Atticus Finch
- Posts: 3156
- Joined: 21/07/2010 20:36
- Location: Hiroshima mon amour
#1624 Re: Kviz "Film"
Blowup?
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
