Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1601 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

@Zvijezdica i Istocnjak u paketu,ne bih se ja zalio na tu vodu kad bi mi se takavim Vratnik nas lijepi prikazao,mada ni sad nije los,ali ta slikica...uh.... :mrgreen: sto se Istocnjakinje tice,pa eto,ako zna fino sta god skuhat,pripremit,da je cestita,moRe brate,ali onda mi propade Vratnik... :P :mrgreen:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1602 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Brate @Arzuhal,
Evo me vratio sam se u ovaj nas mubarek "virtualni džemat" samo da ti se javim. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1603 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Evo da se i ja tebi ajvim Istocnjace :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1604 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

:thumbup:

Idem ja sad. Selam alejkum! I čuvajte svoj post. Valja nam se malo oplemenit, a dolje past je lahko...
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1605 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

arzuhal wrote::thumbup:

Idem ja sad. Selam alejkum! I čuvajte svoj post. Valja nam se malo oplemenit, a dolje past je lahko...
:thumbup: Tako je brate nizbrdo se lahko ide ... ali se je penjati belaj. :D
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1606 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

BHF_Manijak wrote:@Zvijezdica i Istocnjak u paketu,ne bih se ja zalio na tu vodu kad bi mi se takavim Vratnik nas lijepi prikazao,mada ni sad nije los,ali ta slikica...uh.... :mrgreen: sto se Istocnjakinje tice,pa eto,ako zna fino sta god skuhat,pripremit,da je cestita,moRe brate,ali onda mi propade Vratnik... :P :mrgreen:
poslat ću ti ja jednu možda nekad aBd, da se spojite Božjom voljom
iz Malezije seja, plaha
ali pod uslovom da: trebaš i ti to znati dati i biti po zahtjevanom (ovo okrečeno)
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1607 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Evo da se i ja tebi ajvim Istocnjace :mrgreen:
:D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1608 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

Jos jedan tekst o ramazanu

Ramazan – mjesec posta i radosti

Preporod
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#1609 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

istocnjak wrote:
Nece inshAllah mi se samo malo salimo da uljepsamo ove mubarek Ramazanske dane a nama ce brat BHF halaliti ... :-D
Ma hoće, sve s najboljom namjerom :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1610 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

zvjezdica_7 wrote:
istocnjak wrote:
Nece inshAllah mi se samo malo salimo da uljepsamo ove mubarek Ramazanske dane a nama ce brat BHF halaliti ... :-D
Ma hoće, sve s najboljom namjerom :D
Samo se vi igrajte sa BHF_om,doce cica na kolica,pa ce te onda vidjet :mrgreen: :P
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1611 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Covjek kroz vrijeme koje tece zapada u razne "halove" to jeste stanja i kada dobije inspiraciju da nesto napise onda to treba napisati. Na ovom forumu ostanem zapanjen i impresioniran dubinom razmisljanja pojedinaca.

Unaprijed se radujem svakom postu od nekoga ko nesto napise iz dubine svoje duse sa ponekim citatom iz Kur'ana ili hadisa a tu se zaista radi o "halu" ili nadahnucu od Allaha dž.š. da se nesto napise i podjeli u vidu sadake sa drugima.

Inace sve je sadaka sto drugog covjeka sacuva, pomogne mu, zastiti ili usreci ga. Od osmjeha, gesta, lijepe rijeci pa do materijalne pomoci.

Sa druge strane kad vidim pojedince kako plitko razmisljaju i sta pisu uhvati me strah i sazaljenje prema njima.
Nesretna je svaka ona osoba koja radi svojih grijeha ima nevidljivi zastor (perdu) na ocima pa ne moze da shvati da nije ni najsitnija praska koja se moze zamisliti ... cak bezbroj puta manje i nistavnije od toga ... da bi sebi ta ista osoba dopustila ... da iz svoga neznanja i osamucenosti pise o takvoj velicini kao sto je Allah dž.š. (Bog Uzviseni) jedan te isti Stvoritelj za sve nas na ovoj planeti, u svemiru kao i izvan svemira i dalje sto nama nije poznato ... a pred cijom velicinom ljudska ogranicena pamet staje ...
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1612 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:
zvjezdica_7 wrote:
istocnjak wrote:
Nece inshAllah mi se samo malo salimo da uljepsamo ove mubarek Ramazanske dane a nama ce brat BHF halaliti ... :-D
Ma hoće, sve s najboljom namjerom :D
Samo se vi igrajte sa BHF_om,doce cica na kolica,pa ce te onda vidjet :mrgreen: :P
Selam brate jos malo pa ce iftar a tada se dove primaju. Danas cu inshAllah kao i svih drugih dana da se sjetim u svojim mislima i dovama sviju vas a narocito jednog dobrog covjeka sa ovoga foruma, kome se je Allah dž.š. smilovao pa mu podario razum i vid da razluci dobro od zla. Narocito me raduju njegovi dugi postovi koje pise iz dubine svoje duse.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1613 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Amin za tog brata i od mene,ako na istog mislimo,a iako ne mislimo amin brate!!we ijjake!

Ihdine siratal mustekim,ja rabbi!! :thumbup:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1614 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Amin za tog brata i od mene,ako na istog mislimo,a iako ne mislimo amin brate!!we ijjake!

Ihdine siratal mustekim,ja rabbi!! :thumbup:
Jos dvije minute ...
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#1615 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

istocnjak wrote:
BHF_Manijak wrote:Amin za tog brata i od mene,ako na istog mislimo,a iako ne mislimo amin brate!!we ijjake!

Ihdine siratal mustekim,ja rabbi!! :thumbup:
Jos dvije minute ...
Sad kahvica ... sa bratom BHF-om, zvjezdicom i njenom amidjicnom :D

Image

Ovo me podsjeti na onu teoriju iz prethodne teme ... kako je sve u zivotu relativno. :D
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#1616 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

Image

Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28516
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1617 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Eh tamam moj Istocnjak,moze kahva brate,samo bez cigare Zvijezdice,ne konzumiran stetne tvari :mrgreen:

PS Selamim vas sve redom,ugodan ostatak veceri,ne preCerajte sa slatkom,a ja odoh da se abdestim i spremam za teravije polahko i lagahno,valja do Bega doci inshallah :mrgreen: pa poslije kahvica,uh sjest ce ko kec na 11...do veceras,pa se cujemo!
jos jednom selam forumdzije moje :thumbup: :bih:
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#1618 Re: Ramazan, opet ;)

Post by HomeArt »

zvjezdica_7 wrote: Image
Zvjezdice plahi ti sahani :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1619 Re: Ramazan, opet ;)

Post by PalaSa Marsa »

:)

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#1620 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

Selam narode :) Hoce li neko prinjeti kafu ili da ja zasucem rukave? :-D

P.S. Nasoj dragoj Altuni zelim brzi oporavak :sad:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1621 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Zoya wrote:Selam narode :) Hoce li neko prinjeti kafu ili da ja zasucem rukave? :-D

P.S. Nasoj dragoj Altuni zelim brzi oporavak :sad:
Alejkumu selam na tvoj i na selame prethodnika :-D

Nije džaiz pitat šta je jer je hasti nekad nezgodno odgovorit na to. I zato: neka joj Allah Svemilosni olakša, time je očisti i nagradi Svojom nagradom, inša-Allah. :)
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#1622 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

Amin arza :sad:
Gdje je ostala druzina? Hoce li bit' da je manijak presao na onu stranu veceras? :D
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1623 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

alejkumu selam

ljudi, ovdje vlada takva pozitivna energija
pa to je nevjerovatno

kad se svi iskupe pa će bit kahvenisanja a dotad, iz @arzine škrinje:

Image
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#1624 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

sahan wrote: Zvjezdice plahi ti sahani :lol:
:lol: :lol: :lol: Oplakah

Evo je friška, uz Grandissimo
Image
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#1625 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

hvala zvjezdić, utrefi po mom ukusu - ice caffe

još samo šlaga ozgo da metnemo

de nek umuti ko od ovih dečkih, što sve moramo mi :lol:

lijep selam i večeras svima :)
Locked