Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1601 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Biži, biži
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1602 Re: Blokada puteva

Post by madner »

Otkud ti ta ideja? Imas poginule po strucnoj spremi u ARBiH, u skladu sa procentima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1603 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Jebo te led lik koji godinama na forumu zagovara krvavi raspad Turske, Sirije, Iraka i Irana u korist teroristickih Kurda sad prica o “ostajanju u velikoj Srbiji” i nametanju rata.
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1604 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

azurna_obala wrote:Taoci :lol:

Koja smo mi gospoda :-)


Bas Sam se nadala nekoj revoluciji, a oni se pokupili, jos ih vlastiti narod pljuje...nama nista ne fali
Meni se javlja jaran, proveo jadan 10 sati u autu i doozivio nevidjenu traumu. Ni njegov ni moj otac linije nisu vidjeli. On ima dobra primanja i boli ga briga sto neko zivi od 50km. Jebe ovim borcima i oca i majku.

Morao sam mu odbrusiti na sve to pa neka se ljuti koliko hoce.

Ovim borcima nije bio problem lezati u blatnjavom rovu cetiri godine dok zivot visi na koncu, zivjeti u bijedi 20 godina nakon rata, ali je veliki problem i velika trauma provesti 10 sati u autu.

Pa ti sirotinjo opet uzmi pusku. Za koga? Za sta?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1605 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

insomnia78 wrote:Jebo te led lik koji godinama na forumu zagovara krvavi raspad Turske, Sirije, Iraka i Irana u korist teroristickih Kurda sad prica o “ostajanju u velikoj Srbiji” i nametanju rata.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Nisi dovoljno inteligentan da bi shvatio poentu napisanog.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1606 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Biži, biži pametnice
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#1607 Re: Blokada puteva

Post by Ci-Nick »

piupiu wrote:
Ci-Nick wrote: A nije sumnjivo to da je tada "slučajno" u sat vremena planulo u Tuzli, Sarajevu, Zenici i Mostaru,.. ili ovo danas da blokiraju istovremeno bitne saobraćajnice a da nema sagovornika kao da i nije cilj dogovor i sporazum nego haos.
Ali oni su ovo već najavili kroz medije ima 20 dana; drugo, imaju javnu FB stranicu, koju, doduše, slabo ko prati, tu stoji saopštenje sa imenima tima koji je ovlašten da ih predstavlja u pregovorima s Vladom; treće, ko je god prošao kroz Alipašinu i rek'o 'vozdra', rekli su mu da se spremaju veliki protesti i zvali da se pruži podrška. :? Tako da...

Gdje se mogu složiti je da je sve vrijeme bilo jasno da će se protesti desiti, bez obzira na zahtjeve upućene Vladi. O tome se može rapsravljati.

Evo, i jučerašnja objava s FB:

https://www.facebook.com/notes/kamp-bos ... 099214391/
Ja ne sporim njihova prava i sve to što traže je OK ali meni sve to ne izgleda tako spontano i samoinicijativno nego planirano i organizovano.
Pitanje je da li je cilj da se dogovore ili ne dogovore.
Evo sad ovaj borac na Ivan sedlu kaže ima ih sa svih strana i nemaju prijevoz kući.
Ko ih je dovezao ?
Last edited by Ci-Nick on 01/03/2018 08:52, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#1608 Re: Blokada puteva

Post by mali_balon »

NE mogu da vjerujem, ovdje se neki ponasaju kao da su bivsi/demobilisano borci sveta krava....pa velika je vecina onih koji su isto ratovlai bili u rovu bili ranjavani ostali invalidi pa su nastavili sa zivotom, nisu cekali drzavu da im da....
Zbog sake jada ovakvih placenika baca se ljaga na citavu boracku populaciju.....
A neko je vec napisao sto ne na naprave cistke u svojim redovima, malo pokucaju kod svrakica i ostalih ratnoporfiterskih udruga, ne smiju jer bi u sekundi bili izbatinani.....
Sto dozvoljavaju raznim strankama i pojedincima da manipulisu sa njima....sto dozvoljavaju da ih se guzi i daju guzice za 2 3 sotje......
Da su imalo slozni i posteni cijela BiH bi bila uz njih...ovako samo Scepo kad mu trebaju za izbora da ih kupi za sicu
I jos jedna interesantna stvar, protesti demobilisanih boraca, ratnih vojnih invalida, porodica šehida i poginulih boraca te dobitnika najvećih ratnih priznanja iz 2010, protesti februar 2014 i februar 2018. PAmetnom odsta da skonta sto se desavaju i ko stoji iza ovih sranja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#1609 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

pecpec wrote:
kudrilo wrote:Šta, treba sakriti da su kidnapovali i žene, djecu, bebe, starce 12 sati po ovim minusima? Ili da se širi propaganda da su zatočena auta isključivo u vlasništvu onih koji su glasali za SDA ?
Niko nikog nije kidnapovo,vlast je trebala obavjestit narod da ne ide tuda,kad vec sam narod ne prati medije,jer ce biti protesti.

pises gluposti,kroz zepče se nije moglo proci,jer gle cuda,nema drugog puta kojim se moglo proci,kroz zenicu takodje
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1610 Re: Blokada puteva

Post by Freamon Lester »

8:45 Okupljeni borci polako se razilaze sa prijevoja Ivan-sedlo. Mnogi sada čekaju autobuse da ih voze kućama.
Da ima drzave do 12 bi se saznalo ko je platio autobuse i privelo bi ga se za ovo... :izet:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1611 Re: Blokada puteva

Post by seln »

spreca wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Zasto ovi iz kolone koji su masovniji nisu krenuli na ove sto ih zadrzavaju na cesti? Niko tu muda nema ocito..ne talasaj dobro je.
ovi iz kolone su ih mozda i sazaljevali ...ali oni nisu ove iz kolone....na protestima je bilo svakakvih tipova...nemogu se sjetiti juce su pokazali cini mi se Tuzlu fraer nema 30 ...valjda borac iz jajca :mrgreen:
Spreca, kasni li tebi boracki dodatak? :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#1612 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

jefferson wrote:Citam vijesti, pa postove, i nikako da skontam sta je krajnji cilj ovih protesta?

ovi što su u zenici blokirali cestu ne znaju ni sami ,bar po njihovim izjavama od sinoć
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1613 Re: Blokada puteva

Post by KB9 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
jefferson wrote:Citam vijesti, pa postove, i nikako da skontam sta je krajnji cilj ovih protesta?

ovi što su u zenici blokirali cestu ne znaju ni sami ,bar po njihovim izjavama od sinoć
kako ne znaju, napravili teferic :izet:
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1614 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

I eto, nikom nista.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#1615 Re: Blokada puteva

Post by AmiĐa_Idriz »

Cirkus.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1616 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

drag_gost wrote:
insomnia78 wrote:Uvjek je mog’o ostati i provjeriti humanost komšija
Ili pobjec' u Francusku pod zeninu suknju? :lol:
Bilo je i takvih
User avatar
SaraFina
Posts: 24395
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1617 Re: Blokada puteva

Post by SaraFina »

Čitava situacija s ovim blokadama ima niz nelogičnosti. Ne kažem da nema demobilisanih boraca koji su primorani na ovakav korak. Znači invalidi i ljudi koji su devedesetih imali 40 i kusur godina te su sad nesposobni za rad. Samo izgleda da su i oni dobro izmanipulisani.

20 i kusur godina je prošlo od rata, tadašnja garnitura vlasti osigurala je novčanu potporu ljudima ? - Totalna glupost je bila graditi budućnost dugoročno na takvim beneficijama. BiH je država koja ovisi i sama o volji drugih.
Trebalo je srestva uložiti i mladju demobilisanu populaciju do kraja devedesetih usmjeriti na podizanje malih i srednjih obrtništva. Napraviti neko postrojenje i zaposliti sve radno sposobne.
Invalidi su posebna kategorija i ovo se naravno ne odnosi na njih.
Ali nije mi jasno da ljudi radno sposobni devedesetih od 30 g recimo pa na gore nadali su se da će doživotno primati nadoknadu zato što su ratovali? To je notorna glupost. I to nigdje u svijetu nema. Hvala im za odbranu i sve što su pružili, ali treba pogledati realnosti u oči. Djeca nam se liebe preko FB i donacija, operacije i sl. Socijalno ugrožena kategorija ne postoji. Odakle onda njima osigurati novac?

Takodjer je kriminalna hobotnica i ovih 1600 i nešto boračkih udruženja. To nikakve veze sa zdravim mozgom nema, kao ni cifra od 125.000 trenutno potrebitih demobilisanih boraca.
Last edited by SaraFina on 01/03/2018 09:10, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1618 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

mali_balon wrote:NE mogu da vjerujem, ovdje se neki ponasaju kao da su bivsi/demobilisano borci sveta krava....pa velika je vecina onih koji su isto ratovlai bili u rovu bili ranjavani ostali invalidi pa su nastavili sa zivotom, nisu cekali drzavu da im da....
Zbog sake jada ovakvih placenika baca se ljaga na citavu boracku populaciju.....
A neko je vec napisao sto ne na naprave cistke u svojim redovima, malo pokucaju kod svrakica i ostalih ratnoporfiterskih udruga, ne smiju jer bi u sekundi bili izbatinani.....
Sto dozvoljavaju raznim strankama i pojedincima da manipulisu sa njima....sto dozvoljavaju da ih se guzi i daju guzice za 2 3 sotje......
Da su imalo slozni i posteni cijela BiH bi bila uz njih...ovako samo Scepo kad mu trebaju za izbora da ih kupi za sicu
I jos jedna interesantna stvar, protesti demobilisanih boraca, ratnih vojnih invalida, porodica šehida i poginulih boraca te dobitnika najvećih ratnih priznanja iz 2010, protesti februar 2014 i februar 2018. PAmetnom odsta da skonta sto se desavaju i ko stoji iza ovih sranja.
Ma ja bolan, BiH je kao Svicarska, ne radi samo onaj sto nece. Ne mogu shvatiti ovakav stepen ignorancije. Da li znas da sve ove godine imamo najvisu stopu nezaposlenosti u Evropi. Da li znas da ne mogu raditi svi koji zele raditi?

Ovi ljudi se ocigledno snalaze na razne nacine, jer kako bi zivjeli od 40-50km mjesecne boracke naknade?

Niko od njih nije bezveze u satoru 9 mjeseci, pa sinoc cijelu noc na onakvom minusu, na to ih je muka natjerala.

Fakat sam tuzan kada vidim potpuno odsustvo empatije za ljude koji jedva prezivljavaju. Ja imam i boli me kurac sto drugi nemaju. Svi sute ili seru dok njih ne pogodi. Protesti radnika Dite, Zeljezare, Krivaje, Agrokomerca itd. Svi izadju na ulicu kada ih muka snadje, a dok imaju neka primanja, boli ih kurac za tamo neke strajkace.

Svi snosimo odgovornost za situaciju u kojoj se nalazi drzava. Najvecu odgovornost snose obrazovani jer su oni ti koji bi trebali pokrenuti pozitivne procese. Sta zna i sta moze nepismen i siromasan demobilisani borac? Moze samo zakukati. Na eliti je odgovornost da se pobrine za sve gradjane.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1619 Re: Blokada puteva

Post by spreca »

seln wrote:
spreca wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Zasto ovi iz kolone koji su masovniji nisu krenuli na ove sto ih zadrzavaju na cesti? Niko tu muda nema ocito..ne talasaj dobro je.
ovi iz kolone su ih mozda i sazaljevali ...ali oni nisu ove iz kolone....na protestima je bilo svakakvih tipova...nemogu se sjetiti juce su pokazali cini mi se Tuzlu fraer nema 30 ...valjda borac iz jajca :mrgreen:
Spreca, kasni li tebi boracki dodatak? :D
Meni isplacuju svako ljeto unaprijed, kad dodjem kuci na godisnji :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140415
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1620 Re: Blokada puteva

Post by muha_sa »

seln wrote:Skoro na godisnjicu proslih protesta u ferbruaru 2014., pocela je i nova "revolucija". Je li to opet onaj pozar od slame, kada bosanskoj fukari dodje hrabrost, koj atraje koliko da se napravi materijalna i politicka steta, a onda se svi zavuku u svoje jazbine i mole boga da ih se vlast ne sjeti?
Ili Faahro opet jase, nas koalicionoopozicionar, koji bi valjda priznao da je u vlasti samo ako bi on i njegovo DJL dobili 100% glasova?
Sta god bilo: mjesto za proteste se u civiliziranim drzavama zove "glasacka kabina". Ovako, to je sviranje kurcu... i na tom instrumentu su Bosanci doista virtuozni.
:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#1621 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

astala_vistala wrote:ja sam frapiran hejj teroristi? kidnapovanje?? :-) :-)
ljudi gdje vi zivite?? svako par dana se blokira cesta ljudi strajkuju? pale se pred zgradama institucija? covjek govori policajcu,ti mene ne razumijes ti primas platu? ovaj i dalje tese po svom..

Kakva samo pogan od naroda,zamisli ti sjebase mu godisnji ili produzeni vikend on naziva branioce drzave teroristom? kakvih gnjida ima za ne povjerovati :run:

jos se tacno vidi da je ta sarajevsko-zenicka kotlina blokirana gdje su bosnjaci koji su stradali najvise i on njega naziva teroristom? hinje bolesne.

ne mislis da su u ovim vozilima bila mala djeca,ljudi koji su krenuli na posao za 400 maraka,boleesni ljudi koji su krenuli u bolnice?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#1622 Re: Blokada puteva

Post by PM72 »

nemaju ni oni pojma što su se sinoć smrzavali? možda ih je onaj žvaljo -predsjednik boračke organizacije što je rođen 1993-ubjedio da će dobijati izuzetne penzije,ljetovanje u Neumu,zimovanje na Vlašiću,samo da se strpe koji dan...
Titini borci koji su pobjedili morali su raditi ,imali su borački dodatak i neke privilegije...ljudi pobjedili.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1623 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

To treba razbiti... al na human način...
Specijalci trebaju parkirati par šlepera na Intereksov parking par stotina metara od petlje Šički, mobilisiati specijalni odred"Milosrdne sestre" naoružanih megafonima i otvoriti dobrotvorni humanitarni punkt za podjelu paketa brašna, ulja ,šečera,trumanovih jaja, makarona, cigara i artana... i onih malih boba što su ličili na grašak, ne mogu im se sjetiti imana ... iz robnih rezervi...
razbiti blokadu cesta hranom... da mogu proči bar ovi što su krenuli na Jahorinu, Bjelašnicu...
Last edited by kmirsad on 01/03/2018 09:16, edited 1 time in total.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1624 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

Ako neko zeli da pomogne u hrani , piću borcima koji su u Tuzli nek se javi na PP.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#1625 Re: Blokada puteva

Post by Mohamad Sissoko »

Evo i fahrinog malog :D
Image
Locked