Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1601 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Oho...
UKIDA se naplata u Franjevackoj SKROZ?


Tokom praznika bez naplate parkinga u Tuzli

11:55, 30 April, 2010
Prestaje naplata parkiranja na javnom parkiralištu “Franjevačka ulica˝.

Image

U predstojećim danima praznika, od 1. do 3. maja 2010. godine, u skladu sa Odlukom o javnim parkiraštima na području općine Tuzla, neće se vršiti naplata parkiranja na javnim parkiralištima.

Takođe, obavještavamo građane da se od petka 30. 4. 2010. godine prestaje sa naplatom parkiranja na javnom parkiralištu “Franjevačka ulica” kod benzinske pumpe Energepetrol.
(TIP)
http://www.tip.ba/2010/04/30/tokom-praz ... a-u-tuzli/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1602 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Cestitke Tuzlankama!

Studentice sa Univerziteta u Tuzli prve na takmičenju u PR-u

Izvor Tuzla-x/RTVTK
Petak, 30 April 2010 22:48
Image
Studenti Filozofskog fakulteta, odsjeka žurnalistike u Tuzli, učestvovali su na prvom takmičenju u PR-u. Takmičenje je organizovala PR Agencija Iz Sarajeva „PRIME Communications“ za sve studente iz BiH koji u okviru svog dodiplomskog studija izučavaju i odnose s javnošću.

Ovo je prvo takvo takmičenje na kojem su učestvovali studenti iz Sarajeva, Banja Luke i Tuzle.
Od 10 ekipa koje su učestvovale na ovom takmičenju, ekipa iz Tuzle je osvojila prvo mjesto za najbolju PR strategiju. Grupu su sačinjavale Anela Džambić, Almira Hasanović, Ana Jurišić i Armela Ajšić. Ovo je bio izvrstan način da studenti svoje teorijsko znanje primijene i u praksi. Učesnice nisu krile zadovoljstvo pobjedom i riječi hvale za svoje profesore. Da je najveća satisfakcija profesoru kada mu učenik postigne izuzetne rezultate potvrdila je i magistrica Zarfa Hrnjić, viša asistentica na Univerzitetu u Tuzli. Spremajući svoje studente na ovo takmičenje magistrica je uložila mnogo truda zajedno sa profesorom dr. Nailom Kurtićem, inače, prvim doktorom nauka u BiH iz oblasti odnosa sa javnošću. Postignuti uspjesi studentica iz Tuzle još jednom su potvrdili tezu da regija tuzlanskog kantona obiluje talentima iz svih oblasti života. Ove studentice zajedno sa svojim mentorima su očit dokaz takve teze.
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... Itemid=123
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1603 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jasmin Imamovic se "bacio" u visoku politiku. Kad on nesto zasanja...ne pusta lako.
Preporuka : "pogledaj dom svoj andjele" okani se visina...


Čestitka načelnika Imamovića u povodu Prvog maja

9:53, 1 Maj, 2010
Poručio da je krajnje vrijeme da se traži nacionalno i socijalno oslobođenje.
Image
Povodom Međunarodnog praznika rada, 1. maja, načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović, uputio je čestitku građanima Tuzlanskog kantona.

˝Sugrađanima želim sve najbolje povodom Prvog maja. Radničkoj klasi, koje se tiče ovaj praznik poručujem da je krajnje vrijeme da postanu snaga i da traže svoje nacionalno i socijalno oslobođenje. Osolobođenje od 13 država u državi, od jedne armije poslanika i ministara. Moramo zahtijevati da minimalno 10 ovih država, ovih kantona, unutar države budu ukinuti u prvom koraku, a da se onda ide i ka ukidanju entiteta kako bismo imali jednu funkcionalnu državu. Kako bismo imali Republiku Bosnu i Hercegovinu, gradove i općine, a između toga ekonomske regije˝, poručio je načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović.
(TIP)
http://www.tip.ba/2010/05/01/cestitka-n ... rvog-maja/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1604 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1605 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Prigodno uz 1.maj, praznik necega...(rada? - sigurno ne).



User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1606 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jasmine, Jasmine, gde ce ti dusa? "U pakao, zna se..."

Tuzla: Za 1. maj nema tradicionalne budnice!

objavljeno: 01. 05. 2010
Image
http://img97.imageshack.us/img97/2008/n ... vackio.jpg

Gasi se još jedna tradicija rudarske i radničke Tuzle. Općinski čelnici nisu omogućili Gradskom duvačkom orkestu da upriliči jutarnju budnicu za Međunarodni praznik rada – 1. maj!

Šef orkestra, Nedžad Osmanović, kazao je kako je ovo prvi put u više od 100 godina dugoj historiji orkestra da će izostati budnica u gradskim četvrtima Tuzle.

- Smatram da recesija i teška situacija nisu razlog što se prekida tradicija ovog, radničkog kraja. Ako smo građane Tuzle mogli limenom glazbom buditi tokom rata za 1. maj, ne vidim razloga da to ne učinimo i ovog praznika rada. Pogotovo što se radi o zaista simboličnim sredstvima za prevoz i skromnu nadoknadu članovima orkestra – kaže Nedžad Osmanović.

Ogorčen je tim više što smatra da se novac uvijek nađe za kojekakve manifestacije tipa “Oskar popularnosti” Nazifa Gljive, koji u Tuzli svake godine za masnu lovu organizuje festival šunda, smatra Osmanović.

- Ovih dana ljudi su me zvali i pitali hoće li biti budnice, jer su mnogi navijali satove da se probude i pozdrave članove limene glazbe kada im dodju svirati pod prozore. Šta sam im mogao reći osim da za ovu tradiciju nema novaca, ali recesija ne može spriječiti organizaciju Cum grano salis, kada se danima u Tuzli druže i zabavljaju pisci i kritičari o trošku građana Tuzle. Rudari su izgradili ovaj grad i prvomajska budnica je dio naše tradicije, ali eto ima onih kojima budnica nije potrebna i ništa im ne znači. Na žalost, oni odlučuju i o tome hoće li odobriti par stotina maraka za ovakve manifestacije – rekao je Osmanović.

Slični su razlozi navedeni i prilikom molbe članova Tamburaškog orkestra “Sloboda” da im se omogući odlazak na majski međunarodni festival tamburaške muzike u Užice, kada je stanoviti općinski službenik rekao da ne trebaju ići svirati četnicima!?

POŠTOVANI POSJETIOCI, SRETAN VAM MEĐUNARODNI PRAZNIK RADA – 1. MAJ!
Redakcija portala tuzlalive.ba
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/05/tuzl ... e-budnice/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1607 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Naravno da je sporo. Konacno je svima jasno i zasto...
Koliko para - toliko muzike...grlom u jagode se ne ide tek tako.
A ne pade nista s neba, iako "neki" jos lebde u oblacima.

Image
http://img511.imageshack.us/img511/6333 ... dion60.jpg

"Express", 29.04.2010.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1608 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Tuzlansko Novo naselje Solina (za mene) je najcistiji i najmirniji deo grada.
Uz samo naselje tece recica Solina, a preko recice livade, vocnjak, suma.

Image

A evo i par slicica iz stana.
Zapad :
Image
http://img62.imageshack.us/img62/4206/1 ... pezari.jpg

Jug:
Image
http://img504.imageshack.us/img504/6520 ... nogbal.jpg

Sever:
Image
http://img94.imageshack.us/img94/9814/1 ... vernog.jpg
sarajevsko_pivo
Posts: 4187
Joined: 27/07/2009 16:22

#1609 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by sarajevsko_pivo »

Image

Image
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1610 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Super! Sad ovaj glavni ulaz lici na nesto (i prostor za parkiranje).

01.05.2010.
Završena Istočna kapija i asfaltiranje parkinga

Image

Završena je izgradnja Istočne ulazne kapije i asfaltiranje pripadajućeg parkinga čime su se stekli svi preduslovi i za zvanično otvaranje ljetnje sezone kupanja i odmora na slanim jezerima već sredinom maja mjeseca 2010.godine.
S.M. (tuzlarije.net)
Jos slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35737
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1611 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Naravno da je zalosno, a nije ni prva fontana, ni prvi put. Nedavno su isto uradili na Slatini.
Kucno vaspitanje, ili sta? Hej, vandali, popravka pumpi ide na nas (vas) racun!


02.05.2010.
Mrzitelji fontana ne odustaju

Vandali koji sipanjem deterdženta u gradske fontane, sistematski uništavaju pumpna postrojenja ne prestaju sa svojim djelovanjem. Sinoć je na meti bila fontana - spomenik na Brčanskoj Malti. Fontana je podignuta u znak sjećanja na 15.maj 1992. godine a ovakvim ponašenjem se pokazuje i odnos prema 15.maju a i imovini svih građana čijim je novcem i izgrađena fontana.

Šta reĆi nego - žalosno!
Sinoć u 23 h
Image
http://img594.imageshack.us/img594/962/zasinocu23.jpg
S.M. (tuzlarije.net)
Jos slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35742
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1612 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

E, ovo je vise nego ZALOSNO!

02.05.2010.
Foto kritika
Centar grada ima sve osim - asfalta

U oktobaru 2008. godine, pisali smo o radovima u ulici između Velike pijace i fakulteta Elektrotehnike, prošao je i oktobar 2009. evo nas u maju 2010. a situacija na ulicama oko Velike pijace je ista.

Image

Ulica Tabašnice u srcu grada postala je ulica koju izbjegavaju svi od pješaka do vozača. Zbog razrovanosti mnogi ne idu više ni na Veliku pijacu. Žale se trgovci, stanovnici ovog dijela Tuzle, prolaznici, svi. Imalo se razumijevanje za radove vezane za priključenje objekata na sistem daljinskog grijanja i sanaciju puteva ali haotično stanje u centru grada traje godinama.

Ne treba zaboraviti da je ovaj dio grada bio gotovo blokiran dok se gradila zgrada Baroka i novi Trg Oslobođenja, zbog toga ne čudi nezadovoljstvo građana koji nam često ukazuju na ovaj problem i šalju slike.

Danas objavljujemo slike čitaoca N. Salkića, uz napomenu da prva kiša pogoršava stanje ulica.
S.M. (tuzlarije.net)

Jos slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35744
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1613 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Sto da ne verujemo? Gledala sam slicne slike lukavackog jezera "Modrac". Sramota!
To je nasa stvarnost. To je kucno vaspitanje. To je nivo svesti ("nije moje"??).
Uzas!


03.05.2010.
Vjerovali ili ne, ovo je jezero Perućac

Image
http://img534.imageshack.us/img534/6246/perucac1.jpg

Vjerovali ili ne, ovo je slika jezera Perućac, nedaleko od Srebrenice. Iako je proglašeno najvećim turističkim potencijalom Srebrenice, ovakvo kakvo je bilo za 1. Maj je najveća sramota turizma i Srebrenice, ali ne samo Srebrenice.

Jezero je nastalo gradnjom istoimene hidroelektrane koja u cijelosti danas pripada Srbiji ali dio jezera pripada općini Srebrenica i dio općini Bajina Bašta u Srbiji.

Image
http://img85.imageshack.us/img85/1585/perucac2.jpg

Najveći dio otpada dolazi iz rijeke Drine i mora se stalno čistiti da se ne bi desila situacija kao na slikama koje smo posudili sa portala srebrenica.in, na kojem još kažu da će Opština Srebrenice obezbijediti sredstva kojima će se očistiti jezero Perućac ali je pitanje kad i ko će biti spreman da ulaže u turizam bez garancije da se ovakve slike neće ponavljat?

Ne treba podsjećati da je slična situacija i sa jezerom Modrac u koje plastično smeće donosi rijeka Spreča. Krajnje je vrijeme da se počne razmišljat o zabrani korištenja nerazgradive ambalaže, može se počet od zabrane plastičnih kesa.
V.K. (tuzlarije.net)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35759
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1614 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Pa...ko voli - neka izvoli!

“WalTZer” brani Tuzlu

objavljeno: 03. 05. 2010
Manifestacija obaranja Guinnessovog rekorda u najmasovnijem valceru na svijetu održat će se 07.maja na Trgu slobode (stara zgrada Opština) u Tuzli. Program počinje od 17 sati. Registrovati se mogu svi bez obzira na starosnu dob na http://www.valcer.ba/ ili na licu mjesta 07.maja već od 12 sati.

Image
http://img687.imageshack.us/img687/2574/76246519.png

Pripreme za manifestaciju Everybody waltz now privode se kraju. Sve je spremno za 07.maj kada će WalTZer odbraniti Tuzlu. Svi Tuzlaci, svi Bosanci i Hercegovci poslat će svijetu pozitivnu sliku, sliku rasplesanih duša, mladih i starih i tako pokazati da je ples ljekovita snaga dostupna svima. Podsjetimo da su prisustvo, u zabavnom dijelu programa, do sada potvrdili Aki Rahimovski, ovogodišnji predstavnik BiH na Eurosongu Vukašin Brajević, Deen, Irina Kapetanović, grupa IF, Skripta, Donna Ares, Abba Tribute, Antimon i mnogi drugi.

I to nije sve!

Organizatori manifestacije, Radio Kameleon i izvršni producent Agencija Colosseum, najavljuju i druge brojne sadržaje na sam dan manifestacije. Između ostalog, defile mažoretkinja kroz grad, druženje sa gostima i učesnicima tokom dana na Panoskim jezerima uz roštiljadu te vatromet nakon obaranja Guinnessa. Organizatori podsjećaju i da svi oni koji se registruju učestvuju u izvlačenju više od 500 nagrada.

Dođite da se zabavimo i u dobrom druženju zajedno oborimo Guinnessa te pokažemo svijetu da smo MI odavno u Evropi!
PR TIM Agencije Colosseum
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/05/waltzer-brani-tuzlu/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1615 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

E, ovo je vec nesto...dobro dosla Tereza!
Neprolazna muzika vecne Tereze Kesovije.
Tuzlaci je slusati 08.05.2010.godine.



User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1616 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Cudni neki loovi...
Ocito su birali i zrtvu i plen.


Gradačac: Predsjedniku Skupštine TK provaljeno u kuću
objavljeno: 03. 05. 2010
Image
http://img192.imageshack.us/img192/4028/81708757.png
Na meti lopova tokom praznika bila je i kuća predsjednika Skupštine TK, Amira Fazlića u Gradačcu, a pričinjena je šteta od oko 1.500 KM.

Počinilac je u kuću ušao razvalivši balkonska vrata i i iz dnevne sobe ukrao dva ženska sata, srebrni nakit i plaketu Udruženja demobilisanih boraca.

Zanimljivo je da lopov nije ukrao druge vrijednosti koje su se nalazile u dnevnoj sobi, poput zlatnog nakita i manje količine novca.
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/05/grad ... no-u-kucu/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1617 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Koristim priliku da uputim cestitke novinarima!
Nedajte se uplasiti, samo napred!
Da nije vas, gradjani bi bili u potpunom mraku.

Desetine napada na novinare
http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vije ... inare.html

BiH po medijskim slobodama kaska za susjedima
http://www.slobodnaevropa.org/content/f ... 31375.html
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1618 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

04.05.10. Obilježavanje 30 godina od smrti Josipa Broza Tita

Izvor Tuzla-x.ba
Image
Ponedjeljak, 03 Maj 2010 09:46
U povodu 30 godina od smrti najvećeg antifašiste dvadesetog vijeka, druga Tita, Društvo „Josip Broz Tito“ organizuje komemoraciju i promociju knjige „Neofašizam, opasnost i za kulturu u BiH“. Komemoracija će se održati u utorak, 4. maja 2010. godine, sa početkom u 15,oo sati pored bisti narodnim herojima na Slanoj Banji.
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... Itemid=182

Nikada vise niko nece doziveti ovako nesto...



Zanimljiv tekst i video snimljen u maju 2009.godine:
Istine i zablude o Titu
http://www.slobodnaevropa.org/content/m ... 29561.html
Lida-Fadila
Posts: 8
Joined: 04/05/2010 19:10

#1619 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Lida-Fadila »

Vaš forumaš "sarajevsko_pivo" postirao je dvije moje fotografije sa FORUM-a na stranici http://www.tuzlarije.net gdje je moje korisničko ime Lida. Nije imao moje odobrenje, postupio je krajnje bezobrazno, izbrisao moje ime, te zahtjevam da dotičnog primjereno kaznite /banujete/ i da izbrišete zloupotrebljene postove. Na vašem Forumu sam se registrovala iz tog razloga, ali ne kao Lida, jer to korisničko ime već postoji na vašem Forumu, nego sam registr. kao Lida-Fadila. Da nebi ostali uskraćeni za slike koje ćete izbrisati, ja vam šaljem svoje originalne fotografije. To ću činiti i ubuduće. Pozdrav

Image

Image
Lida-Fadila
Posts: 8
Joined: 04/05/2010 19:10

#1620 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Lida-Fadila »

dd.SOLANA Tuzla, prošlu godinu je završila pozitivno, sa oko 1.500.000 KM dohotka. Izvještaj o poslovanju je usvojen na 13. Skupštini dioničara SOLANE.
Šta reći? Svaka čast, jer je ovo jedan od rijetkih primjera u privredi BiH. :bih:

sa 13. Skupštine dioničara SOLANE
Image

dr.Izudin Kapetanović, 2 člana NO i članovi Skupštine dioničara
Image
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1621 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Balavci...sta ce im naoruzanje?

Tuzla: Pronađeno oružje, uhapšene dvije osobe

19:17, 4 Maj, 2010
Policija uhapsila Maksima B. (23) iz Bijeljine i Enesa S.(20) iz Tuzle.

Image

Operativni sastav sektora kriminalističke policije MUP-a TK prema naredbi nadležnog suda, tokom dana izvršio je pretres kuće u vlasništvu Enesa S., u naselju Grabovica u Tuzli. Tom prilikom pronađena je izvjesna količina naoružanja, a slobode su lišeni Maksim B. (23) iz Bijeljine i Enes S.(20) iz Tuzle.

Kako saznajemo na mjestu događaja predmet pretresa bio je Maksim B. poznat u vehabijskoj zajednici kao Mehmed A., koji je koristio dva identiteta, a koji se dovodi u vezu sa izvršenjem određenih krivičnih dijela. Prilikom pretresa kuće u kojoj je Maksim B. živio kao podstanar, a koja je u vlasništvu Enesa S., koji je također blizak vehabijskoj zajednici, policija je pronašla izvjesnu količinu naoružanja i vojne opreme.

˝Prije preduzimanja same operativne aktivnosti pretresa kuće i pomoćnih stambenih objekata lice je pružilo otpor, bilo je naoružano automatskom puškom, tako da je to zahtjevalo intervenciju službenika Jedinice za podršku. Lice je vezano i lišeno slobode i predmet je kriminalističke obrade˝, rekao je glasnogovornik policijskog komesara MUP-a TK Miralem Malkić i dodao: ˝Prilikom pretresa samog stambenog objekta, kuće i pomoćnih objekata pronađena je izvjesna količina naoružanja i vojne opreme. Radi se o dvije automatske puške, tri bombe, dio vojne opreme, kao i dio predmeta koji će u narednom periodu svakako biti predmet vještačenja˝.

Šefik Ferhatović, polubrat uhapšenog Maksima B., za TIP.ba je potvrdio da je Maksim član vehabijske zajednice i da je koristio i drugi identitet kao Mehmed A. ˝Istina, moj brat je vehabija. Međutim, niko mi nijednu informaciju ne želi dati. Ne znam šta se desilo, zašto je uhapšen…. Došao sam ovdje na lice mjesta kao bi nešto saznao. Ja još ne znam šta je sa mojim bratom i njegovim gazdom, kod koga je stanovao kao podstanar, a koji je isto vehabija….Ne znam zašto su uhapšeni˝, rekao je Ferhatović.

Uhapšeni Maksim B. i Enes S. privedeni su u prostorije MUP-a TK i predmet su kriminalističke obrade, dok je pronađeno oružje izuzeto i poslano na vještačenje. O događaju je upoznat dežurni kantonalni tužilac. Istraga je u toku.
(TIP/A.J.)

Jos slika:
http://www.tip.ba/2010/05/04/tuzla-pron ... ije-osobe/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1622 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Vredna nesto danas Mirzeta Hadzic-Suljkic...?

Ministrica Hadžić-Suljkić posjetila redakciju TIP.ba
13:23, 4 Maj, 2010
TIP je izložen pritiscima kojima ne podliježe zbog objektivnog informisanja.
http://www.tip.ba/2010/05/04/ministrica ... iju-tipba/


U posjeti kolektivu RTV Slon boravila ministrica Mirzeta Hadžić- Suljkić
Novinar: Indira Arnaut, Datum objave: 04.05.2010
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 0&Itemid=1


Ministrica Hadžić Suljkić posjetila RTV TK povodom Međunarodnog dana slobode medija
Utorak, 04 MAJ 2010 13:14 Djuro Skondric
http://www.rtvtk.ba/index.php?option=co ... Itemid=197
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1623 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Svaka cast majstor Joldo!
A sta se ko ima cuditi? Ne igra mecka!


Majstor Joldo i crvena zastava

Izvor Tuzla-x.ba
Utorak, 04 Maj 2010 15:58
Joldo, majstor za ključeve na Slatini, danas je obilježio 30 godina od smrti Josipa Broza Tita. Crvenu zastavu je nosio kroz cijelu Tuzlu, pritom izazivajući čudenje lokalnih prolaznika. Fotografije donosimo u nastavku.

Image

Jos slika :
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... Itemid=123
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1624 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Koje crne "atraktivne turisticke destinacije"? Al` hajde...dobro...da se lazemo.

Multimedijalna prezentacija Tuzlanskog kantona na Sajmu „LIST 2010“

Izvor Tuzla-x.ba
Srijeda, 05 Maj 2010 11:43
Image
http://img248.imageshack.us/img248/9649/79132328.png

Multimedijalnom prezentacijom turističkih destinacija Tuzlanskog kantona, Turistička zajednica TK-a predstavit će se na 8 . lukavačkom sajmu turizma, lova i ribolova „LIST 2010“ koji se održava od 6. do 8. maja u „Sportskoj dvorani“ u Lukavcu pod pokroviteljstvom Federalnog ministarstva okoliša i turizma.

Na Sajmu će biti postavljen štandu sa svjetlećim panoima na kojima će biti prikazane atraktivne turističke destinacije, a posjetiteljima će biti podijeljen i promotivni materijal kao i razglednice sa turističkim motivima Tuzlanskog kantona.

- Cilj je pokazati potencijalnim turistima blago kojim raspolaže ovo područje i istaći ono što mi imamo, a drugi nemaju, te im na taj način ukazati na razne mogućnosti koje nudi ovo područje za kvalitetan porodični odmor i opuštanje. Turistička zajednica zadnjih godina prednjači u promociji regionalne turističke ponude, uvjereni smo da prezentirajući samo regionalnu ponudu na ovaj prostor možemo dovesti turiste – istakao je mr. Almazaga Ćatović, direktor Turističke zajednice TK

Tokom trajanja Sajma održat će se i takmičenje turističko – ugostiteljskih škola BiH pod nazivom „Oni dolaze“, a natjecat će se konobari, kuhari, turistički tehničari, barmeni i poslastičari. Također, održat će se i stručna radionica „Slaganje vina i hrane“, te Festival hrane i pića, kao i sportske aktivnosti: natjecanje kajakaša na jezeru Modrac i gađanje glinenih golubova na strelištu Huskići.
Turistička zajednica Tuzlanskog kantona na ovom sajmu prezentirat će turističke potencijale ovog područja među zavidnim brojem izlagača iz svih dijelova Bosne i Hercegovine i sedam zemalja Evrope i Mediterana. Svečano otvaranje Sajma planirano je 6. maja 2010. godine u 11.00 sati.
BMG
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... Itemid=123
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1625 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Cuj pobegao? "Heroj"! Koja li je ovo brzina bila kad je ovako razvaljeno?!

Foto: Automobilom razvalio autobusku stanicu

20:07, 5 Maj, 2010
Policija traga za vozačem koji je pobjegao s mjesta događaja.

Image
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas oko 18:30 sati u ulici Kulina bana, u neposrednoj blizini Panonskih jezera u Tuzli, pričinjena je velika materijalna šteta, no na sreću nije bilo povrijeđenih. Policija traga za nepoznatim vozačem koji je upravljao automobilom ˝Golf III˝(459-T-919) bordo boje, koji je nakon nesreće pobjegao s mjesta događaja.

Kako saznajemo u saobraćajnoj nesreći su učestvovali automobil ˝Golf III˝(459-T-919) i automobil ˝Golf IV˝ taxi službe ˝Euro˝ (TA809-260). U ovoj nesreći je pričinjena velika materijalna šteta na autobuskoj stanici kod Panonskih jezera. Prema nezvaničnim informacijama pretpostavlja se da je uzrok saobraćajne nesreće neprilagođena brzina stanju i uslovima na putu vozača automobila ˝Golf III˝, koji je nakon nesreće pobjegao s mjesta događaja u nepoznatom pravcu i za njim policija traga. Uviđaj na mjestu događaja obavili su službenici policije PS Centar i OKP-a PU Tuzla. Istraga je u toku.
(TIP/A.J.Foto: S.J.)

Jos slika:
http://www.tip.ba/2010/05/05/foto-autom ... u-stanicu/
Post Reply