Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15976 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

Druze ti i nisi bas upucen jel tako?
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#15977 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by jasko__ »

Sudeći po jutrošnjoj epizodi, po meni za heftu gine slijedeća raja
- Briene 100%
- Podriče qronja
- Theon
- Beric po 16-ti put
- Gendry
- Mala Mormontka
- Davos
- Jorah
- Grey Worm
- Tormund
- pa čak mislim možda i Danny

Nelogično je da strada iko od braće Lannister jer je dodatni vrhunac za nastavak njihovo sučeljavanje sa Cercei ali i sa fokin Bronom

A mora se desiti i neko sranje u kriptama..nisu ih đaba spomenuli nekoliko puta..biće i dole ludilo
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#15978 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by choxnox »

Sjetite se one scene iz S08 trailera kako Arya prestraseno bjezi okrecuci se za sobom u mracnim hodnicima, a onda se sjetimo koliko je samo puta u ovoj 2. epizodi spomenuto "kako ce oni koji se ne budu borili biti najsigurniji u kriptama". Moze biti da se napad simultano desi i izvan Winterfell, ali i iznutra.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15979 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

Poprilično smeče obje epizode, previše humora i previše kratke.

I upravo što kaze vrlo moguce da ce 90 posto biti radnja negdje drugo i 10 posto bitke i onda opet smaranje.
Nadam se da debelo griješim i da ce se skoro sve riješiti u 3 da pređemo preko gluposti.
Razocarenje sve u svemu moglo je bolje 10 puta.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#15980 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Coconut »

jasko__ wrote:Sudeći po jutrošnjoj epizodi, po meni za heftu gine slijedeća raja
- Briene 100%
- Podriče qronja
- Theon
- Beric po 16-ti put
- Gendry
- Mala Mormontka
- Davos
- Jorah
- Grey Worm
- Tormund
- pa čak mislim možda i Danny

Nelogično je da strada iko od braće Lannister jer je dodatni vrhunac za nastavak njihovo sučeljavanje sa Cercei ali i sa fokin Bronom

A mora se desiti i neko sranje u kriptama..nisu ih đaba spomenuli nekoliko puta..biće i dole ludilo
Slazem se za vecinu tih. Nisu bezveze dobili dosta kadra, bas da se oprostimo od njih.

Sto se tice Deny, ja mislim da ce ili ona ili Jon stradati u okrsaju sa NK. Azor Ahai mora zrtvovati svoju ljubav da bi lightbringerom ubio NK-a. Mozda Jon bude zrtvovao Deny.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#15981 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Gandalf »

Concord wrote:Druze ti i nisi bas upucen jel tako?
i te kako sam upućen u beskonačno razvlačenje ove serije do u nedogled

čitavu prošlu godinu su pauzirali jer se navodno trebalo napraviti 10 epizoda od po 90 minuta

ha hu lafo spektakli neki, a čekalo se dvije godine na 6 epizoda po pedeset minuta

u naredne tri epizode najvažniji lik koji će poginuti je Gentry ili onaj debeli Sansin savjetnik
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#15982 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by P308 »

jasko__ wrote:Sudeći po jutrošnjoj epizodi, po meni za heftu gine slijedeća raja
- Briene 100%
- Podriče qronja
- Theon
- Beric po 16-ti put
- Gendry
- Mala Mormontka
- Davos
- Jorah
- Grey Worm
- Tormund
- pa čak mislim možda i Danny

Nelogično je da strada iko od braće Lannister jer je dodatni vrhunac za nastavak njihovo sučeljavanje sa Cercei ali i sa fokin Bronom

A mora se desiti i neko sranje u kriptama..nisu ih đaba spomenuli nekoliko puta..biće i dole ludilo
Dodao bih na listu bar jednog Lannistera i jednog Starka....Dany ce mozda umrijeti ali ne vjerujem da ce vec u sljedecoj epizodi ...
Chstal
Posts: 74
Joined: 26/12/2012 13:55

#15983 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Chstal »

choxnox wrote:Sjetite se one scene iz S08 trailera kako Arya prestraseno bjezi okrecuci se za sobom u mracnim hodnicima, a onda se sjetimo koliko je samo puta u ovoj 2. epizodi spomenuto "kako ce oni koji se ne budu borili biti najsigurniji u kriptama". Moze biti da se napad simultano desi i izvan Winterfell, ali i iznutra.
Mislim da ce se neki probiti kroz winterfell, jer imaju 2 scene kada se bore na zidu winterfella.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#15984 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

nesto ni ja ne vjerujem da ce se vako ili nako rjesenje sa mrtvima dogoditi u iducoj epizodi, jer sta onda sa preostale 3 epizode?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15985 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

karanana wrote:nesto ni ja ne vjerujem da ce se vako ili nako rjesenje sa mrtvima dogoditi u iducoj epizodi, jer sta onda sa preostale 3 epizode?
borbe protiv cersei to bi savršenstvo bilo od finala
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15986 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

Dany je u ovoj cak bila i simpaticna. Oprostila Tyrionu i izmirila se sa Sansom. Lijepa scena zaista, topla, ljudska. U fazonu ne trci on zamnom vec ja za njim, sve rizikujem zbog Jona.
U nekom pozitivnom izhodu zelim da oboje prezive :mrgreen:

Bran mi sve vise sumnjiv. Mora biti neki zaplet oko njega da ga hebes. Lik je totalno bez emocija, a od kako se provukla ideja da je on, tj da ce biti NK, sve mi nesto mutno oko toga.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15987 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

choxnox wrote:Sjetite se one scene iz S08 trailera kako Arya prestraseno bjezi okrecuci se za sobom u mracnim hodnicima, a onda se sjetimo koliko je samo puta u ovoj 2. epizodi spomenuto "kako ce oni koji se ne budu borili biti najsigurniji u kriptama". Moze biti da se napad simultano desi i izvan Winterfell, ali i iznutra.
Il mozda bjezi od nekog koga zna a ko je pretvoren u wighta tipa Gendrya :D Sta vam je bolan ljudi nema nista u kriptama.Kazem vec deseti put ovdje,jedino je Rickon mozda jos citav,al i od njega su samo kosti ostale :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#15988 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by biggrin »

pici wrote:jesteli gledali vi ovu epizodu uopste... Bran govori svima da je najveci cilj NK trooki gavran tj on i da ga zeli mrtvog kako bi zavladala vjecita tama tj kako bi se izbrisalo sjecanje na ljude... Theon i njegovi ljudi ce cuvati Brana kod debelog stabla a Dany i Jon ce biti podrska tj pojavit ce se kad se pojavi NK... ostali su da zadrze zombe dok ne ubiju NK tj probaju ga ubiti jer im je to jedina nada, svi su svjesni da bez toga ce ih pregaziti... obracun kod debla ide i tu ce se sve razrjesiti...
NK cekao tamo nekakvih hiljadu godina i sad mu je problem sacekati jos par dana, da odleti do KL, izvuce ljudsku armiju iz utvrde i sastavi ih na otvorenom i onda poklopi Brana, vec MORA odmah udariti na njega...ma hajte molim vas....a sve ovo jos pod presumpcijom da je ono sto je bran rekao tacno 8-)
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15989 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

asker wrote:Dany je u ovoj cak bila i simpaticna. Oprostila Tyrionu i izmirila se sa Sansom. Lijepa scena zaista, topla, ljudska. U fazonu ne trci on zamnom vec ja za njim, sve rizikujem zbog Jona.
U nekom pozitivnom izhodu zelim da oboje prezive :mrgreen:

Bran mi sve vise sumnjiv. Mora biti neki zaplet oko njega da ga hebes. Lik je totalno bez emocija, a od kako se provukla ideja da je on, tj da ce biti NK, sve mi nesto mutno oko toga.
Dany ono pokusava da se milom svidi ljudima i krenu joj fino sa Sansom,a Sansa ko kakva bitchulja odmah upita sta ce bit sa sjeverom.A prije toga je imala scenu sa Jorahom koji joj je prvo rekao da oprosti Tyrionu,a poslije rece "and one more thing" i izrezase tu scenu.Mislim da je rekao da se pokusa malo zbliziti sa Sansom.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15990 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

Primi ga Arya ko orden zasluga za narod :D
Tacno sam se mogao kladiti da ce zazeljeti da proba prije odlucujuce bitke.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#15991 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

vidilo se da bi ga mogla primit. neocekivano fino tijelo cini mi se.
kad je u pitanju ono drugo koplje koje je primila, ne znam je li ono neki torpedo ili nesto, ali mogo bi viserion zaplatit sa onim mozda.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#15992 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by choxnox »

drogon2 wrote:
choxnox wrote:Sjetite se one scene iz S08 trailera kako Arya prestraseno bjezi okrecuci se za sobom u mracnim hodnicima, a onda se sjetimo koliko je samo puta u ovoj 2. epizodi spomenuto "kako ce oni koji se ne budu borili biti najsigurniji u kriptama". Moze biti da se napad simultano desi i izvan Winterfell, ali i iznutra.
Il mozda bjezi od nekog koga zna a ko je pretvoren u wighta tipa Gendrya :D Sta vam je bolan ljudi nema nista u kriptama.Kazem vec deseti put ovdje,jedino je Rickon mozda jos citav,al i od njega su samo kosti ostale :D
A mozda bjezi i o zivog Gendryja, mozda se covjeku osladilo :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#15993 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Gendry gine.

Arya ostaje trudna i radja dete koje ce Danny legitimisati ko Starka.

Sto se tice onog trcanja Arye meni se cini da to nije u Winterfell-u vec u KL.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15994 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Valja zaplakat u narednoj ep :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#15995 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Image
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#15996 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

Pogibosmo u pm

Arya radja rightful king of seven Kingdoms.
Druga opcija: Princ koji je obecan je Gendry i morat ce ubiti Aryu

Nego sto uopste uzimamo pricu o obecanom princu kao istinu, samo jedna od religija u svijetu
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15997 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

Tako je, Dany nakon 9 mjeseci prvo ubija dijete Arye i Gendrya, jer ono kao dijete Baratheona ima prvo pravo na tron, zatim ubija Gendrya jer naravno on je zadnji zivi Baratheon, pa kad se rijesi svih Baratheona onda prelazi na Jona jer je on jedini muski Targaryen, kad njega ubije onda ubije Cersei i dvojicu brace Lannistera cisto da je sigurna da ne vise niko da palamudi o tronu. E onda je mirna da vlada i tu je kraj serije. Kakve gluposti ljudi izmisljaju :skoljka: :roll:
Last edited by Concord on 22/04/2019 17:19, edited 1 time in total.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#15998 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

bhnapoleon1 wrote:Pogibosmo u pm

Arya radja rightful king of seven Kingdoms.
Druga opcija: Princ koji je obecan je Gendry i morat ce ubiti Aryu

Nego sto uopste uzimamo pricu o obecanom princu kao istinu, samo jedna od religija u svijetu
Ako se ne varam vise od jedne religije u tom svetu ima tog lika. Azor Ahai ili obecani princ ili last hero.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15999 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by seln »

Kako ono rece Bran Jaimeu, kad ga ovaj pita " a poslije?"...
"Kako znate da postoji poslije?"

Najava dzenaze?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#16000 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Image
Post Reply