Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
rimac
Posts: 444
Joined: 22/09/2004 11:09

#15976 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by rimac »

Maystor wrote:
A ovaj što kaže da treba rušiti SIPA-u jer je Zubac tamo mi je najjači :lol:
Ne znam na kog misliš. Ja sam pisao, ali ne da treba rušiti SIPA-u. Bože sačuvaj, treba nam bolja i profesionalnija SIPA-a. ALi nakon tekstova u protekla dva mjeseca u Danima i SLobodnoj BOsni o postupcima, nezakanju i samovolji direktora Gorana Zupca, postavlja se pitanje neovisnosti i profesionalnosti rada SIPA-e.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#15977 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Area_51 »

Jel ti stvarno vjerujes grupi hostaplera koji se nalaze u Danima ili Slobodnoj Bosni.

Sve su tamo naruceni clanci, da se stvar izbalansira. Ne budi naivan.
User avatar
rimac
Posts: 444
Joined: 22/09/2004 11:09

#15978 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by rimac »

Area_51 wrote:Jel ti stvarno vjerujes grupi hostaplera koji se nalaze u Danima ili Slobodnoj Bosni.

Sve su tamo naruceni clanci, da se stvar izbalansira. Ne budi naivan.
Hvala ti što si me prosvijetlio. Od danas ću vjerovati Avazu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15979 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

rimac wrote:
Area_51 wrote:Jel ti stvarno vjerujes grupi hostaplera koji se nalaze u Danima ili Slobodnoj Bosni.

Sve su tamo naruceni clanci, da se stvar izbalansira. Ne budi naivan.
Hvala ti što si me prosvijetlio. Od danas ću vjerovati Avazu.
... i Dodiku, oni i Zubac idu u paketu.
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#15980 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Sarajevo11 »

Da se shvati kako treba a ne kako Peđa želi , svi pred zakonom trebaju biti isti odgovarati za ućinjena nedjela .Samo da se zna da iznošenje paušalnih podataka dok istraga traje je krajnje neprofesijonalno i licimjerno možda čak i namjerno . Slab si ti pravnik , ja kao radnik proizvođać nebih sebi dozvolio takav primitivan istup .
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#15981 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Maystor »

Sarajevo11 wrote:Da se shvati kako treba a ne kako Peđa želi , svi pred zakonom trebaju biti isti odgovarati za ućinjena nedjela .Samo da se zna da iznošenje paušalnih podataka dok istraga traje je krajnje neprofesijonalno i licimjerno možda čak i namjerno . Slab si ti pravnik , ja kao radnik proizvođać nebih sebi dozvolio takav primitivan istup .
Uspio si da nam u 3 rečenice pokažeš koliko si kompetentan za diskusiju. Ako proizvodiš kao što pišeš ...
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#15982 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by webby-x »

Peđa, potrudi se izbaciti iz govora onu
poštapalicu "'nate".
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#15983 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Sarajevo11 »

Ova stranka je čudo neviđženo . Mnogi članovi su zamjenili čuvanje ovaca sa čuvanjem pudlica .Primjer Vildana Bešlija .
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15984 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

webby-x

Trudim se, ali...

p.k.
Nermin123
Posts: 40
Joined: 26/01/2013 23:34

#15985 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Nermin123 »

Sarajevo 11
Tvoje je da nastavis blejat,nace se coban da te pricuva.Ako se i ne pojavi probaj kevcat,mozda te Vildana B.pricuva
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15986 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Kontrola javnih ustanova ispred interesa građana Sarajeva

Tijesna većina koja podržava vladu Kantona Sarajevo sastavljena je od poslanika koje Stranka demokratske akcije drži na okupu uvijek sve većim kadrovskim i legislativnim ustupcima; dugotrajne pauze prije glasanja o svim važnijim odlukama samo znače da negdje iza zatvorenih vrata traje pogađanje o cijeni pojedinog glasa.

Taj model "demokratskog buvljaka" očito dolazi do svog kraja, jer u nastavku 26. sjednice Skupštine KS vlada SDA nije imala potreban broj glasova za odluku o razrješenju vršilaca dužnosti predsjednika i članova skupština 14 javnih kantonalnih preduzeća (za kojom je trebalo da uslijedi i izbor novih predsjednika i članova skupština).

“Kada je riječ o poslanicima Naše stranke, oni su svoju podršku ovoj odluci uskratili zato što su to najavili još prije dva mjeseca, prilikom sramnog izbora članova NO i UO zdravstvenih ustanova koji je u Skupštini KS predstavljao trijumf nepotizma i nekompetentnosti. Na taj način oni ne skreću pažnju na sebe, kako to prikazuju neki glavni počinioci ovog institucionaliziranog otuđenja javnih dobara, već na činjenicu da je SDA spremna na svako žrtvovanje interesa građana Kantona Sarajevo radi preuzimanja kontrole nad što većim brojem javnih ustanova”, izjavio je Tarik Haverić, član RO Naše stranke Sarajevo.
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15987 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

-LIBERO- wrote:
Kontrola javnih ustanova ispred interesa građana Sarajeva

Tijesna većina koja podržava vladu Kantona Sarajevo sastavljena je od poslanika koje Stranka demokratske akcije drži na okupu uvijek sve većim kadrovskim i legislativnim ustupcima; dugotrajne pauze prije glasanja o svim važnijim odlukama samo znače da negdje iza zatvorenih vrata traje pogađanje o cijeni pojedinog glasa.

Taj model "demokratskog buvljaka" očito dolazi do svog kraja, jer u nastavku 26. sjednice Skupštine KS vlada SDA nije imala potreban broj glasova za odluku o razrješenju vršilaca dužnosti predsjednika i članova skupština 14 javnih kantonalnih preduzeća (za kojom je trebalo da uslijedi i izbor novih predsjednika i članova skupština).

“Kada je riječ o poslanicima Naše stranke, oni su svoju podršku ovoj odluci uskratili zato što su to najavili još prije dva mjeseca, prilikom sramnog izbora članova NO i UO zdravstvenih ustanova koji je u Skupštini KS predstavljao trijumf nepotizma i nekompetentnosti. Na taj način oni ne skreću pažnju na sebe, kako to prikazuju neki glavni počinioci ovog institucionaliziranog otuđenja javnih dobara, već na činjenicu da je SDA spremna na svako žrtvovanje interesa građana Kantona Sarajevo radi preuzimanja kontrole nad što većim brojem javnih ustanova”, izjavio je Tarik Haverić, član RO Naše stranke Sarajevo.
Odlicno receno i tacno
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15988 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Međunarodni dan borbe protiv homofobije i transfobije

Kao jednu od važnih stavki u svom političkom programu Naša stranke je odredila borbu za prava marginaliziranih i ugroženih društvenih skupina, te povodom obilježavanja međunarodnog dana borbe protiv homofobije i transfobije želimo podsjetiti na trenutno postojeću diskriminaciju u bosanskohercegovačkom društvu prema pripadnicima LGBT zajednice.

U procesu izgradnje društva u kojemu će sve građanke i građani imati izjednačena prava, korigiranje svih zakonskih odredaba i sankcionisanje ideoloških praksa koje su diskriminatorne za ovu populaciju, kao i zakonsko sankcionisanje govora mržnje po liniji seksualne orijentacije ili rodnog identiteta, glavni su imperativi postavljeni pred svaku politiku koja se zasniva na poštivanju ljudskih prava.

Povodom današenjeg obilježavanja dana borbe protiv homofobije i transfobije Naša stranka pruža punu podršku LGBT zajednici naglašavajući da će uvijek raditi na suzbijanju diskriminacije na temelju spolne orijentacije i rodnog identiteta.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#15989 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Pedja Kojovic wrote:webby-x

Trudim se, ali...

p.k.
O
"nate" je bas tihicevska...:).....bez zezanja...davno sam na ovoj temi pisao da je problem NS-a u prakticnom paradoksu. Sarcevicevska ideologija dekonstituiranja konstitutivnih naroda i liberalni fundametalizam koji smatra da je put u pravedno drustvo postizanje minimalizacije kolektivnih prava zatvara NS u iskljucivo bosnjacki politicki prostor.
Zbog toga je NS prihvacena kao solidno ideolosko sredstvo na putu u "jedan covjek-jedan glas" i od rigidnih bosnjackih nacionalista.
S druge strane "elitizam" i zahtjevi za dubljim drustvenim promjenama bez stalnog pogonskog goriva autoviktimizacije, simbolike konflikta sa susjedima, mita o Aliji i sl. cine ih "presoft" verzijom za 90% bosnjacke biracke baze.

Imaju tretman kao "nisu od velike stete ali on njih nema haira"..
U nekom SF-u (ne drzim to vjerojatnim) kad bi se unutar srpskog i hrvatskog politickog prostora javile slicne opcije postojao bi u buducnosti neki potencijal za koaliciju "novih" stranaka.

Naravno srpski i hrvatski "NS-ovi" ne bi bili ideoloski blizanci NS-a. To bi bile stranke koje bi imale ideologiju zadrzavanja sto viseg stupnja ugradjivanja "kolektivnih" prava u politicki sistem. Ono sto bi razlikovalo od postojecih srpkskih i hrvatskih nacionalistickih stranaka bi bila doza liberalizma i suvremenosti nefundamentalistickog za razliku o onoga koji je Sarcevic ucitao svojim programom u NS.

Nazalost sve je to Science fiction jer nevjerojatnim se cini scenarij da bi NS u svom politickom prostoru mogao ostvariti znacajan rezultat. Sta tek ocekivati od takvih pokusaja u srpskom i hrvatskom politickom prostoru.

Pokusaje ovakvog state buildinga ali nazor gledamo vec 15 godina kroz stalne pokusaje medjunarodnih protektora da stvore liberalne stranke unutar S i H politickog spektra. I onda imamo na sceni kriminalne frankestajne tipa Boljitka ili Stranke Pravde i Pomirenja i Celovine. Isli su dotle da su jedan kriptofasisticki HSP probali predstaviti kao politicku alternativu.

Ipak bez obzira na sve P.K je svijetla tocka. Ja sam pripadnik "neliberalne manjine" i ne mogu prihvatiti njihovu ideologiju ali na razini politickog djelovanja P.K se trudi, iskazuje ispravne stavove po mnogim dnevnopolitickim pitanjima i krajnje je korektan kao sugovornik na ovom forumu....
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#15990 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Sarajevo11 »

Predsjednik NS je bošnjak , podpresjednik ! bošnjak , podprijedsednik ! bošnjak , generalni sekretar bošnjak , čudo neviđeno , i svakako oni koji u ime naroda uzimaju novce . Pozdrav .
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#15991 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by pemanapemani »

Prvo i osnovno, treba se boriti za zaštitu osnovnih ljudskih prava, a tek onda kolektivnih.
Znam, pojedinačna i kolektivna prava su poprilično isprepletena, posebno u BiH. Zaštitom osnovnih ljudskih prava, štite se gotovo sva kolektivna prava. Zaštita kolektivnih prava u BiH ne podrazumijeva zaštitu osnovnih ljudskih prava, koliko god se tvrdilo da podrazumijeva.
Kada je pokrenut institut "vitalnog nacionalnog interesa" zbog zaštite ljudskih prava pojedinca? Nikad.
U BiH se pojedinca identificira sa grupom. To je krajnja instanca, jebeni osnov. Nikoga ne zanima šta je ispod i kako ti prpadnici grupe preživljavaju.

Matematički i statistički, vlast u BiH na svim mogućim nivoima je izabralo 30% ljudi sa pravom glasa, što je opet ispod 20% ukupne populacije, a sve to pokazuje da smo u totalnom ku.cu i da nam treba radikalan zaokret, radikalna promjena na političkoj sceni. Neko ko će svima ponuditi nešto i ko će sve uvjeriti da je to nešto najbolje iz ponude.
Da je bilo istinske volje NS bi se već profilirala u tako nešto, ali jebi ga.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#15992 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by cadburry »

Sarajevo11 wrote:Predsjednik NS je bošnjak , podpresjednik ! bošnjak , podprijedsednik ! bošnjak , generalni sekretar bošnjak , čudo neviđeno , i svakako oni koji u ime naroda uzimaju novce . Pozdrav .
Peđa, ili uzima pare u ime naroda ili kad ne uzima, onda ga ovi iz SDA, SDU, Demokratske fronte i sl. optuže da je populista. :D
Sarajevo11
Posts: 185
Joined: 27/02/2013 20:04

#15993 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Sarajevo11 »

cadburry wrote:
Sarajevo11 wrote:Predsjednik NS je bošnjak , podpresjednik ! bošnjak , podprijedsednik ! bošnjak , generalni sekretar bošnjak , čudo neviđeno , i svakako oni koji u ime naroda uzimaju novce . Pozdrav .
Peđa, ili uzima pare u ime naroda ili kad ne uzima, onda ga ovi iz SDA, SDU, Demokratske fronte i sl. optuže da je populista. :D
Kad je Peđa tako sposoban zašto je napustio(pobjegao) iz komisije za rješavanje korupcije u GRAS-u,nemati petlju je jednako biti nesposoban.Puna je BIH zaljubljenih u sebe nama su potrebni ljudi,koji će riječ sprovesti u djelo,najlakše je od građanskih para plazati se po saunama,koje nekad ni na slici pojedini nisu vidjeli.Dolazak pameti čeka svakoga prije ili kasnije.Pozdrav
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#15994 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by cadburry »

Sarajevo11 wrote:
cadburry wrote:
Sarajevo11 wrote:Predsjednik NS je bošnjak , podpresjednik ! bošnjak , podprijedsednik ! bošnjak , generalni sekretar bošnjak , čudo neviđeno , i svakako oni koji u ime naroda uzimaju novce . Pozdrav .
Peđa, ili uzima pare u ime naroda ili kad ne uzima, onda ga ovi iz SDA, SDU, Demokratske fronte i sl. optuže da je populista. :D
Kad je Peđa tako sposoban zašto je napustio(pobjegao) iz komisije za rješavanje korupcije u GRAS-u,nemati petlju je jednako biti nesposoban.Puna je BIH zaljubljenih u sebe nama su potrebni ljudi,koji će riječ sprovesti u djelo,najlakše je od građanskih para plazati se po saunama,koje nekad ni na slici pojedini nisu vidjeli.Dolazak pameti čeka svakoga prije ili kasnije.Pozdrav
Pretpostavljam da su Komšić i uvažena profesorka, vjerujem do sada milionerka, Vajzović su ti ljudi koji su nama potrebni, a ne Bošnjaci iz Naše Stranke i ovi koji u ime naroda uzimaju novce, poput Peđe?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#15995 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by DaffyDuck »

[quote="Pedja Kojovic"][/quote]
http://www.klix.ba/vijesti/bih/konjsko- ... /130517057

Pošto vidim da niko nije pitao, a i kod nas se sve brzo zaboravi pa i ovo, da pitam ja...

Pedja, koji su to proizvodi i kojih proizvodjaca koji su testirani i u kojim je potvrdjeno prisustvo konjskog mesa iz navedenog clanka? S obzirom na to da si ti taj koji je sa informacijom izasao u javnost, molim te da je upotpunis kako bi i mi potrosaci bili upoznati sa istim.

LP
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15996 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

zubizareta





Konjsko meso u kobasici Elif kupljeno u Mađarskoj kao goveđe

Trajna mesna kobasica Elif, mesne industrije Ovako, na čijoj deklaraciji piše da je napravljena od govedine, sadrži konjsko meso, pokazala je analiza Kantonalne uprave za inspekcijske poslove KS.

1922
POVEZANO
Konjsko meso u goveđim i svinjskim proizvodima u Sarajevu, nadležni šute
Konjsko meso u pet posto goveđih proizvoda
Pizza s konjskim mesom specijalitet restorana u Kopenhagenu


Veterinarski inspektor naredio je neškodljivo uništenje 38.190 kg ove sirovine i zabranio njenu dalju upotrebu, naveli su iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove. Konjsko meso otkriveno je i u jednom uzorku zamrznutog goveđeg mesa koje služi za proizvodnju mesnih proizvoda. Analize ukupno 50 uzoraka sirovina je obavila KJP Veterinarska stanica Sarajevo.

Pogrešno deklarisanje

Po dobijenim rezultatima vlasnik industrije Ovako je zatražio ponovnu analizu, koju je izvršio Veterinarski zavod u Bihaću, a kojom je također potvrđeno prisustvo konjskog mesa. Vlasnik je i nakon ove analize izrazio sumnju, te zatražio DNK analizu neutralnog laboratorija, koja je urađena u Instututu za higijenu i tehnologiju mesa u Beogradu. Prema rezultatima ove analize, u ispitivanom uzorku potvrđeno je prisustvo konjske DNK.

"Uvidom u dokumentaciju veterinarski inspektor je utvrdio da je riječ o pošiljci uvezenoj i proizvedenoj u Mađarskoj, čiji su proizvođači obmanili kupca, odnosno mesnu industriju 'Ovako', jer je na deklaracijama stajalo da je riječ o goveđem mesu. Treba dodati činjenicu da se konjsko meso konzumira za ljudsku upotrebu i da se ovdje radi isključivo o pogrešnom deklarisanju", ističu iz inspekcije.

Podsjetimo, Agencija za sigurnost hrane BiH 12. februara uputila je Veterinarskoj inspekciji Kantonalne uprave za inspekcijske poslove KS dopis s uputom da provjeri prisustvo smrznutog goveđeg mesa sa neodgovarajućom deklaracijom na području Kantona Sarajevo, zbog sumnje da sadrži konjsko meso.

Inspektori su u martu i aprilu izvršili kontrole u dvije mesne industrije na području KS.

Prekinuli saradnju s dobavljačem

Iz kompanije Ovako oglasili su se saopćenjem u kojem tvrde da ih je mađarski dobavljač mesa, koji je važio za jednog od najkvalitetnijih u Evropi, prevario.

"Nakon što su inspektori Kantonalne uprave za inspekcijske poslove pronašli pozitivan uzorak, cjelokupna sirovina od spornog dobavljača je predana na neškodljivo uništavanje. Nakon toga interni kontrolori HACCP i HALAL tima, mesne industrije Ovako su izvršili dodatne kontrole te ustvrdili da je meso od drugih dobavljača u skladu sa deklaracijama za goveđe meso. Želimo napomenuti da se proizvod od spornog mesa ne nalazi na tržištu i da građani slobodno mogu da koriste Ovako proizvode bez bilo kakve bojazni", stoji u saopćenju mesne industrije Ovako.

Dalje se navodi da je Ovako do sada pokazao veliki stepen društvene odgovornosti prema svim građanima Bosne i Hercegovine i "jedna je od rijetkih privatnih kompanija koja godinama podržava socijalno ugrožene".

"Među prvi smo dobitnicima Halal certifikata u BiH i kao učesnici prvog Halal SAHAF 2013 sajma u regiji dobitnici nagrade za najboljeg izvođača na sajmu. Ovim putem garantujemo svim našim vjernim potrošačima da nemaju bojazni od konzumacije naših goveđih proizvoda, jer smo pojačali interni nadzor nad svim kritičnim tačkama u procesu proizvodnje, a spornog dobavljača isključili iz daljnje poslovne saradnje", saopćeno je iz mesne industrije Ovako.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#15997 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by DaffyDuck »

Pedja Kojovic wrote:zubizareta





Konjsko meso u kobasici Elif kupljeno u Mađarskoj kao goveđe

Trajna mesna kobasica Elif, mesne industrije Ovako, na čijoj deklaraciji piše da je napravljena od govedine, sadrži konjsko meso, pokazala je analiza Kantonalne uprave za inspekcijske poslove KS.

1922
POVEZANO
Konjsko meso u goveđim i svinjskim proizvodima u Sarajevu, nadležni šute
Konjsko meso u pet posto goveđih proizvoda
Pizza s konjskim mesom specijalitet restorana u Kopenhagenu


Veterinarski inspektor naredio je neškodljivo uništenje 38.190 kg ove sirovine i zabranio njenu dalju upotrebu, naveli su iz Kantonalne uprave za inspekcijske poslove. Konjsko meso otkriveno je i u jednom uzorku zamrznutog goveđeg mesa koje služi za proizvodnju mesnih proizvoda. Analize ukupno 50 uzoraka sirovina je obavila KJP Veterinarska stanica Sarajevo.

Pogrešno deklarisanje

Po dobijenim rezultatima vlasnik industrije Ovako je zatražio ponovnu analizu, koju je izvršio Veterinarski zavod u Bihaću, a kojom je također potvrđeno prisustvo konjskog mesa. Vlasnik je i nakon ove analize izrazio sumnju, te zatražio DNK analizu neutralnog laboratorija, koja je urađena u Instututu za higijenu i tehnologiju mesa u Beogradu. Prema rezultatima ove analize, u ispitivanom uzorku potvrđeno je prisustvo konjske DNK.

"Uvidom u dokumentaciju veterinarski inspektor je utvrdio da je riječ o pošiljci uvezenoj i proizvedenoj u Mađarskoj, čiji su proizvođači obmanili kupca, odnosno mesnu industriju 'Ovako', jer je na deklaracijama stajalo da je riječ o goveđem mesu. Treba dodati činjenicu da se konjsko meso konzumira za ljudsku upotrebu i da se ovdje radi isključivo o pogrešnom deklarisanju", ističu iz inspekcije.

Podsjetimo, Agencija za sigurnost hrane BiH 12. februara uputila je Veterinarskoj inspekciji Kantonalne uprave za inspekcijske poslove KS dopis s uputom da provjeri prisustvo smrznutog goveđeg mesa sa neodgovarajućom deklaracijom na području Kantona Sarajevo, zbog sumnje da sadrži konjsko meso.

Inspektori su u martu i aprilu izvršili kontrole u dvije mesne industrije na području KS.

Prekinuli saradnju s dobavljačem

Iz kompanije Ovako oglasili su se saopćenjem u kojem tvrde da ih je mađarski dobavljač mesa, koji je važio za jednog od najkvalitetnijih u Evropi, prevario.

"Nakon što su inspektori Kantonalne uprave za inspekcijske poslove pronašli pozitivan uzorak, cjelokupna sirovina od spornog dobavljača je predana na neškodljivo uništavanje. Nakon toga interni kontrolori HACCP i HALAL tima, mesne industrije Ovako su izvršili dodatne kontrole te ustvrdili da je meso od drugih dobavljača u skladu sa deklaracijama za goveđe meso. Želimo napomenuti da se proizvod od spornog mesa ne nalazi na tržištu i da građani slobodno mogu da koriste Ovako proizvode bez bilo kakve bojazni", stoji u saopćenju mesne industrije Ovako.

Dalje se navodi da je Ovako do sada pokazao veliki stepen društvene odgovornosti prema svim građanima Bosne i Hercegovine i "jedna je od rijetkih privatnih kompanija koja godinama podržava socijalno ugrožene".

"Među prvi smo dobitnicima Halal certifikata u BiH i kao učesnici prvog Halal SAHAF 2013 sajma u regiji dobitnici nagrade za najboljeg izvođača na sajmu. Ovim putem garantujemo svim našim vjernim potrošačima da nemaju bojazni od konzumacije naših goveđih proizvoda, jer smo pojačali interni nadzor nad svim kritičnim tačkama u procesu proizvodnje, a spornog dobavljača isključili iz daljnje poslovne saradnje", saopćeno je iz mesne industrije Ovako.
Hvala! Koliko sam shvatila iz clanka sa Klix-a da je bilo vise proizvodjaca i proizvoda ?

P.S. Ako je ovo ranije bilo objavljeno, izvinjavam se zbog svoje neupucenosti ;-)
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15998 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

zubizareta

Tesko je reci.
Radilo se o malom i selektivno odabranom broju uzoraka za testiranje.

p.k.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15999 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

Pedja, jel sad na redu Vlada kantonalnog jedinstva?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#16000 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sabina1 »

udrch wrote:Pedja, jel sad na redu Vlada kantonalnog jedinstva?
Jedva smo sažvakali i "sporazum o konstituisanju OV i GV".
Još boli želudac i pitanje je hoće li prestati bol do oktobra 2014.
Oprosti što neupitana dajem svoje mišljenje.
Pozdrav.
Locked