Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#15951 Re: Zeničani

Post by vwlover »

Možda malo glupo Al meni ta priča oko elektronike ne pije vode ,Šta je smrzlo? Žica? Chip? Nisam bas neki ni poznavalac Šta to ima kod njih pa je eto smrzlo Al mi više ide na ono desio se veći kvar i sad se izvlače na nekakve elektronike . Bilo kako bilo , trenutno -21 :run:
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#15952 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

vwlover wrote:Možda malo glupo Al meni ta priča oko elektronike ne pije vode ,Šta je smrzlo? Žica? Chip? Nisam bas neki ni poznavalac Šta to ima kod njih pa je eto smrzlo Al mi više ide na ono desio se veći kvar i sad se izvlače na nekakve elektronike . Bilo kako bilo , trenutno -21 :run:
Vala si upravu s tim pitanjem. Zar nisu oni na izvoru grijanja i zar kod te elektronike ne bi trebalo biti najtoplije? Mislim, ako mozes zagrijati Jaliju na +22 sto ne bi mogao zagrijati prostoriju u kojoj su ti uredjaji na isto toliko stepeni?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#15953 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Hocemo li pomrijeti?

Poslano sa mog SM-J710F
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#15954 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

PS: evo kazu da pustaju vodu prema gradu...

Poslano sa mog SM-J710F
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15955 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Mustang1
Posts: 29903
Joined: 29/12/2010 17:31

#15956 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Dok to dodje do nas.. Nadam se da su svi koji imaju malu djecu uspjeli izgurati noc bez problema.
Satori
Posts: 647
Joined: 05/06/2016 21:46

#15957 Re: Zeničani

Post by Satori »

Ma lako za djecu dok su kod kuće (ako je bilo struje sinoć). Ali za djecu koja idu u obdanište je kritično, imaju oni kao neke grijalice/klime ali temperatura ni izbliza nije za ostaviti dijete tamo.
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#15958 Re: Zeničani

Post by saraxy »

Ja ne znam za vas, ali mene ovo i ove situacije vrate u ratno stanje i nacin zivljenja... Toliko godina je prislo od tih groznih dana, a politike zajedno sa sistemom u kojem svi zivimo nas uporno vracaju u to vrijeme.

Gadi mi se majke mi i bijesna sam zbog toga. Prezivjet cemo mi ovo, ali nije normalno da nam se ovo desava u 21.st. [emoji35] [emoji35] [emoji35]

Poslano sa mog LG-K350 koristeći Tapatalk
User avatar
dinoze77
Posts: 97
Joined: 01/10/2016 17:49
Location: Zenica

#15959 Re: Zeničani

Post by dinoze77 »

Struje opet nema u M.Tita
Mustang1
Posts: 29903
Joined: 29/12/2010 17:31

#15960 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Jel negdje pocelo dolaziti? Evo snijega opet, i Babina rijeka zaledila skoro skroz..
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#15961 Re: Zeničani

Post by plagijator1975 »

Šta ovo lažu, nigdje grijanja s'glave
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15962 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Buka se u gradu cuje kao da ispustaju paru... :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15963 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Kaze onaj idiot Kaknjo da ne moze reci kad ce radijatori biti topli :-)
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#15965 Re: Zeničani

Post by saraxy »

Ne znam u cemu je frka ako se psi udomljavaju van granica BiH, pa cak i ako se plati to isto udomljavanje...?

U svakom slucaju bolje je od masovnog ubijanja ili nehumanog uklanjanja pasa.

I sama sam svog psa bila primorana udomiti van granica BiH, tacnije u Holandiju ali za to nisam trazila novce, sve sto sam trazila jeste da bude fina familija koja ce se brinuti za mog psa.

Gledam, u Turskoj TC otvaraju svoja vrata kako se nebi psi lutalice smrznuli od hladnoce, a mi...pojedinci im zelimo sto brzu smrt. :(

Poslano sa mog LG-K350 koristeći Tapatalk
Mustang1
Posts: 29903
Joined: 29/12/2010 17:31

#15966 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ja mislio avioni letaju iznad ili helikopteri. Fkt sta rade? :D
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#15967 Re: Zeničani

Post by Distortion »

[/quote]
Sve je to super, i hvala na savjetima. A je li ti mozda promaklo da je mreža preopterecena. Jucer si mog'o, a i ja, te svoje invertere u neku stvar zabit.[/quote]

Znam da je mreza preopterecena zbog nestanka grijanja. Razumijem ljude da su svi popalili grijalice koje vuku po 2000 W i konvektore i da sistem ne moze da podnese.

Meni je inverter 12tka pri najvecem opterecenju (pri vanjskoj temp -23 c) vukao cca 840 W struje. Na drugom inverteru nemam mjerac potrosnje struje pa nemam podatak.
Hvala Bogu nije mi nestajalo struje pa sam cijelo vrijeme grijao stan pri extremnim uslovima vani. Nisu me izdali na -24 c iako su deklarisani do -15 c.

Ne bih da puno pametujem u situaciji kada grad nema grijanja i kad struja zakazuje mnogim.
Sustina je da inverteri nisu veliki potrosaci struje! Ako npr daje 4 kw toplote, ne trosi 4 kw nego ispod 1 kw. Konvektori ako daju 2kw i trose 2 kw. Omjer kod konvektora i grijalica je 1:1 dok kod invertera je taj omjer znatno bolji (ovisno o COPu). O tome se dosta pisalo na pomenutoj temi pa ne bih da se ponavljam.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15968 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

saraxy wrote:Ne znam u cemu je frka ako se psi udomljavaju van granica BiH, pa cak i ako se plati to isto udomljavanje...?

U svakom slucaju bolje je od masovnog ubijanja ili nehumanog uklanjanja pasa.

I sama sam svog psa bila primorana udomiti van granica BiH, tacnije u Holandiju ali za to nisam trazila novce, sve sto sam trazila jeste da bude fina familija koja ce se brinuti za mog psa.

Gledam, u Turskoj TC otvaraju svoja vrata kako se nebi psi lutalice smrznuli od hladnoce, a mi...pojedinci im zelimo sto brzu smrt. :(

Poslano sa mog LG-K350 koristeći Tapatalk
Najbolje je svakako da odu za lovu
samo neka odu
User avatar
lokalni_razdjevičar
Posts: 215
Joined: 21/10/2012 18:19

#15969 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevičar »

Distortion wrote:
Sve je to super, i hvala na savjetima. A je li ti mozda promaklo da je mreža preopterecena. Jucer si mog'o, a i ja, te svoje invertere u neku stvar zabit.[/quote]

Znam da je mreza preopterecena zbog nestanka grijanja. Razumijem ljude da su svi popalili grijalice koje vuku po 2000 W i konvektore i da sistem ne moze da podnese.

Meni je inverter 12tka pri najvecem opterecenju (pri vanjskoj temp -23 c) vukao cca 840 W struje. Na drugom inverteru nemam mjerac potrosnje struje pa nemam podatak.
Hvala Bogu nije mi nestajalo struje pa sam cijelo vrijeme grijao stan pri extremnim uslovima vani. Nisu me izdali na -24 c iako su deklarisani do -15 c.

Ne bih da puno pametujem u situaciji kada grad nema grijanja i kad struja zakazuje mnogim.
Sustina je da inverteri nisu veliki potrosaci struje! Ako npr daje 4 kw toplote, ne trosi 4 kw nego ispod 1 kw. Konvektori ako daju 2kw i trose 2 kw. Omjer kod konvektora i grijalica je 1:1 dok kod invertera je taj omjer znatno bolji (ovisno o COPu). O tome se dosta pisalo na pomenutoj temi pa ne bih da se ponavljam.[/quote]

Okači ti ovu priču mačku o rep.
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#15970 Re: Zeničani

Post by saraxy »

Pa ne bih se slozila sa "samo neka odu" bitno je znati ko ih udomljava i gdje...

Razumjem ja da su to psi "zivotinje" ali ko s tim radi iz srca i ljubavi ne postupa sa tim tako olako - barem ne bih trebalo tako hladno...

Mozda se treba novcano ucstvovati sto se tice prevoza i potrebne dokumentacije, vise od toga se ne treba placati.

Poslano sa mog LG-K350
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#15971 Re: Zeničani

Post by saraxy »

P.S. mlakasti cijevi u Crkvicama ...

Poslano sa mog LG-K350
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#15972 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

saraxy wrote:Ne znam u cemu je frka ako se psi udomljavaju van granica BiH, pa cak i ako se plati to isto udomljavanje...?

U svakom slucaju bolje je od masovnog ubijanja ili nehumanog uklanjanja pasa.

I sama sam svog psa bila primorana udomiti van granica BiH, tacnije u Holandiju ali za to nisam trazila novce, sve sto sam trazila jeste da bude fina familija koja ce se brinuti za mog psa.

Gledam, u Turskoj TC otvaraju svoja vrata kako se nebi psi lutalice smrznuli od hladnoce, a mi...pojedinci im zelimo sto brzu smrt. :(

Poslano sa mog LG-K350 koristeći Tapatalk

ne,trebamo pozeliti jos vise kerova na ulicama
saraxy
Posts: 141
Joined: 08/01/2017 21:00

#15973 Re: RE: Re: Zeničani

Post by saraxy »

kakavdanakneiskustvu wrote:
saraxy wrote:Ne znam u cemu je frka ako se psi udomljavaju van granica BiH, pa cak i ako se plati to isto udomljavanje...?

U svakom slucaju bolje je od masovnog ubijanja ili nehumanog uklanjanja pasa.

I sama sam svog psa bila primorana udomiti van granica BiH, tacnije u Holandiju ali za to nisam trazila novce, sve sto sam trazila jeste da bude fina familija koja ce se brinuti za mog psa.

Gledam, u Turskoj TC otvaraju svoja vrata kako se nebi psi lutalice smrznuli od hladnoce, a mi...pojedinci im zelimo sto brzu smrt. :(

Poslano sa mog LG-K350 koristeći Tapatalk

ne,trebamo pozeliti jos vise kerova na ulicama
Ne treba to zeljeti, to odradjujemo godinama iza nas...[emoji111][emoji111]

Poslano sa mog LG-K350
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#15974 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

sto ih prije nestane sa ulica to bolje i sigurnije za nas i nasu djecu
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15975 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

saraxy wrote:Pa ne bih se slozila sa "samo neka odu" bitno je znati ko ih udomljava i gdje...

Razumjem ja da su to psi "zivotinje" ali ko s tim radi iz srca i ljubavi ne postupa sa tim tako olako - barem ne bih trebalo tako hladno...

Mozda se treba novcano ucstvovati sto se tice prevoza i potrebne dokumentacije, vise od toga se ne treba placati.

Poslano sa mog LG-K350
Sto se mene tice mogu sve udomiti dvije porodice Cang i Lee
samo nek odu
jos ako zato plate,odlicno
Post Reply