Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#15951 Re: Gdje u Sa......

Post by quarterback »

zomri wrote:hvala ljudi.

preferiram berghoff jer mi zapravo treba da zamijenim nož koji sam kupio u bingu a koji su mi majstori uništili i sad ne mogu nigdje da nađem zamjenu. navikao sam se na njih, imaju odličnu raspodjelu težine i sječivo i najrađe bih da kupim isti.

svaka čast rosmarinu ali to nije ista klasa.
pogledao sam u petrolu vraca imaju nozeve ali su manji, kao escajg za jelo
javim se nakon binga
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#15952 Re: Gdje u Sa......

Post by Pauza »

ček'in :bih:
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#15953 Re: Gdje u Sa......

Post by dingosp0 »

Gdje mogu izraditi registarske tablice američkih dimenzija? Neko je radio u lukavicu ja mislim prije al nisam siguran? Imali ko broj, adresu bilo šta?
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#15954 Re: Gdje u Sa......

Post by holowey »

zomri wrote:hvala ljudi.

preferiram berghoff jer mi zapravo treba da zamijenim nož koji sam kupio u bingu a koji su mi majstori uništili i sad ne mogu nigdje da nađem zamjenu. navikao sam se na njih, imaju odličnu raspodjelu težine i sječivo i najrađe bih da kupim isti.

svaka čast rosmarinu ali to nije ista klasa.
jucer sam u bingu hadzici vidio stalak sa ovim nozevima, neke akcijske cijene... 10-20km po komadu...
User avatar
LaLuna
Posts: 2181
Joined: 20/11/2013 14:20

#15955 Re: Gdje u Sa......

Post by LaLuna »

Neka prodavnica sa vecim izborom igracaka, za djecaka 5-6 godina? Mislila sam na nesto tipa Lego slagalica i slicnih igracaka koje drze paznju malo duze, a ne zavrse u nekom cosku isti dan :-)
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#15956 Re: Gdje u Sa......

Post by SHTEVELEC »

zomri wrote:hvala ljudi.

preferiram berghoff jer mi zapravo treba da zamijenim nož koji sam kupio u bingu a koji su mi majstori uništili i sad ne mogu nigdje da nađem zamjenu. navikao sam se na njih, imaju odličnu raspodjelu težine i sječivo i najrađe bih da kupim isti.

svaka čast rosmarinu ali to nije ista klasa.
Ima u Bingu, ja kupio na Alipasinom - puk'o mi jedan iz seta, isto tako dugo trazio, nema nigdje kad samo jedan dan stvorise se u Bingu. Kad se kupe prilicno su tupi, al' poslije ostrenja rezu k'o zilet
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#15957 Re: Gdje u Sa......

Post by zgiba »

dingosp0 wrote:Gdje mogu izraditi registarske tablice američkih dimenzija? Neko je radio u lukavicu ja mislim prije al nisam siguran? Imali ko broj, adresu bilo šta?
Pravilnikom o registriranju vozila propisane su dozvoljene dimenzije tablica (520x110 mm).

cl. 20. stav (4) Pravilnika o registriranju vozila:

"Namjerno oštećenje ili prepravljanje registarskih tablica predstavlja krivotvorenje isprava."

Član 373. Krivicnog zakona FBiH
Krivotvorenje isprave
(1) Ko izradi lažnu ispravu ili preinači pravu ispravu s ciljem da se takva isprava upotrijebi kao prava, ili ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrijebi kao pravu ili je nabavi radi upotrebe, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

Sa ovim se ipak nije zezati. ;-)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#15958 Re: Gdje u Sa......

Post by dobar osjecaj »

zgiba wrote:Sa ovim se ipak nije zezati. ;-)
Pa kako su radili ljudi koji su na mnogim golfovima tricama imali manji prostor za zadnje tablice. Vidjela sam stotine tih vozila s urednim manjim tablicama mimo ovih propisanih dimenzija i nisam nikad cula da je neko kaznjen zbog toga.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#15959 Re: Gdje u Sa......

Post by holowey »

zgiba wrote:
dingosp0 wrote:Gdje mogu izraditi registarske tablice američkih dimenzija? Neko je radio u lukavicu ja mislim prije al nisam siguran? Imali ko broj, adresu bilo šta?
Pravilnikom o registriranju vozila propisane su dozvoljene dimenzije tablica (520x110 mm).

cl. 20. stav (4) Pravilnika o registriranju vozila:

"Namjerno oštećenje ili prepravljanje registarskih tablica predstavlja krivotvorenje isprava."

Član 373. Krivicnog zakona FBiH
Krivotvorenje isprave
(1) Ko izradi lažnu ispravu ili preinači pravu ispravu s ciljem da se takva isprava upotrijebi kao prava, ili ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrijebi kao pravu ili je nabavi radi upotrebe, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

Sa ovim se ipak nije zezati. ;-)
odjel za izdavanje saobracajnih dozvola, trazis prilikom predaje zahtjeva za tablice da ti izdaju tablice umanjenih dimenzija... nove tablice nisu tvoje vlasnistvo nego su ti date na upotrebu pa nema nikakvih prepravki, busenja i slicno, ali se mogu traziti tablice manjih dimenzija (vozila uvezena iz u.s.a., motori, itd)
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#15960 Re: Gdje u Sa......

Post by zgiba »

dobar osjecaj wrote:
zgiba wrote:Sa ovim se ipak nije zezati. ;-)
Pa kako su radili ljudi koji su na mnogim golfovima tricama imali manji prostor za zadnje tablice. Vidjela sam stotine tih vozila s urednim manjim tablicama mimo ovih propisanih dimenzija i nisam nikad cula da je neko kaznjen zbog toga.
Ja sam cula. Prije par godina je bila akcija kontrole tablica od strane policije Republike Srpske na granicnom prelazu Brod. Tada je protiv 50-ak ljudi pokrenut krivicni postupak zbog falsifikovanja javnih isprava, jer su imali tablice manjih dimenzija. :skoljka:
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#15961 Re: Gdje u Sa......

Post by dingosp0 »

zgiba wrote:
dingosp0 wrote:Gdje mogu izraditi registarske tablice američkih dimenzija? Neko je radio u lukavicu ja mislim prije al nisam siguran? Imali ko broj, adresu bilo šta?
Pravilnikom o registriranju vozila propisane su dozvoljene dimenzije tablica (520x110 mm).

cl. 20. stav (4) Pravilnika o registriranju vozila:

"Namjerno oštećenje ili prepravljanje registarskih tablica predstavlja krivotvorenje isprava."

Član 373. Krivicnog zakona FBiH
Krivotvorenje isprave
(1) Ko izradi lažnu ispravu ili preinači pravu ispravu s ciljem da se takva isprava upotrijebi kao prava, ili ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrijebi kao pravu ili je nabavi radi upotrebe, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

Sa ovim se ipak nije zezati. ;-)
Brate jeli ti živiš u BiH? Ovdje ljudi vozaju bez tablica, uozbilji se malo nismo u Njemačkoj ... Među ostalog vozam sa isprintanom zadnjom tablicom već 7 godina jer nisam dobio dimenzije za američko tržište .. Prešao 100.000km i 50 graničnih prelaza Niko mi nije a progovorio, kakvi crni krivični prekršaji .... Ljudi po Sarajevu pucaju iz automata pa nikom ništa, nego zna li iko gdje to se može uraditi?
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#15962 Re: Gdje u Sa......

Post by karanana »

provjeri koja firma sada radi tablice. mislim da je tender prije nekoliko godina dobila neka firma iz banjaluke. prije toga je za pravljenje bila zaduzena firma u sarajevu iz kolodvorske ferba ili tako nesto, pa je bilo lakse naruciti te kvadratne.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#15963 Re: Gdje u Sa......

Post by Daryl Dixon »

dingosp0 wrote:... nego zna li iko gdje to se može uraditi?
ako ne saznas sta konkretno u skorije vrijeme prošetaj do Čaršije pa po onim radnjama iza Begove džamije pogledaj da oni ne rade takve tablice.. vidim neki dan prodaju tablice razlicitih dimenzija i motiva.. pokusaj, pitaj da li je to izvedivo ili se takve tablice moraju raditi negdje drugo po posebnim standardima, nemas sta izgubiti.. nek' te malo upute.. e sad ne znam da li je to zakonski regulisano tj dozvoljeno pa malo proguglaj jer su ovi zakoni od 2007, 2008, 2009-e godine :) evo za početak jedan link ti nastavi dalje.. sretno :thumbup:

http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstan ... ne-dozvole
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#15964 Re: Gdje u Sa......

Post by samo pozitiva »

dingosp0 wrote:... nego zna li iko gdje to se može uraditi?
ne mogu se vise izraditi tablice vec moras zamjeniti za nove a cijena svega ti je 100KM

i da, kao sto ti rekose prije mene to ti je krivicno djelo
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#15965 Re: Gdje u Sa......

Post by MOSALJOZE »

Image
?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#15966 Re: Gdje u Sa......

Post by seoBIH »

dingosp0 wrote: Brate jeli ti živiš u BiH? Ovdje ljudi vozaju bez tablica, uozbilji se malo nismo u Njemačkoj ... Među ostalog vozam sa isprintanom zadnjom tablicom već 7 godina jer nisam dobio dimenzije za američko tržište .. Prešao 100.000km i 50 graničnih prelaza Niko mi nije a progovorio, kakvi crni krivični prekršaji .... Ljudi po Sarajevu pucaju iz automata pa nikom ništa, nego zna li iko gdje to se može uraditi?
To sto nisi dobio, ne znaci da neces. Jasno je, nazalost, definisano koje dimenzije idu.
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#15967 Re: Gdje u Sa......

Post by dingosp0 »

Vi preozbiljno shvatate ovu banana državu ... Ima u istočnom Sarajevu ljudi rade koje hoćeš dimenzije na limu al nez gdje se nalaze..
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#15968 Re: Gdje u Sa......

Post by CherryLips »

MOSALJOZE wrote:Image
?
CM
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#15969 Re: Gdje u Sa......

Post by MOSALJOZE »

CherryLips wrote:
MOSALJOZE wrote:Image
?
CM
:kiss: :thumbup:
Hvala
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#15970 Re: Gdje u Sa......

Post by CherryLips »

...kupiti jutano platno?
NinnushkA
Posts: 44
Joined: 29/03/2013 14:13

#15971 Re: Gdje u Sa......

Post by NinnushkA »

Ima li gdje snizena ona elektricna turpija za pete Scholl? Tj.ima snizena u Konzumu roza, a pored nje stoji plava, po punoj cijeni. Zna li iko sto je jedna snizena, a druga nije?? Koliko vidim, samo je boja razlika. Znam da je prosle godine bilo finog snizenja po nekim apotekama, ali nisam bas trenutno s vremenom, nemam kad obilaziti, pa ako je neko vidio.. Hvalaa :)

P.S. Je li ko koristio, ima li fajde? Mama mi se zali neki dan da su joj grozne pete, a rodjendan joj za koji dan, pa kontam da uzmem.. Je li bacanje para?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#15972 Re: Gdje u Sa......

Post by zomri »

Samo da prijavim da su Berghoff noževi kupljeni u Bingu na Alipašinom. Sniženi svi, jeftiniji nego što je bilo na naljepnice :thumbup:
Hvala svima koji su pomogli!
black_noke
Posts: 647
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#15973 Re: Gdje u Sa......

Post by black_noke »

Zna li neko gdje ima pvc/plasticnih zaluzina uzeti?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#15974 Re: Gdje u Sa......

Post by MOSALJOZE »

Mikado,nalaze se u aerodromskom naselju,odmah ispod picerije dino,visoki profesionalizam.
:thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#15975 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

Zidni sklopivi stolić kao na slici (gotovi proizvod a ne sam svoj majstor):
Image
Post Reply