Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- avenija
- Posts: 1529
- Joined: 29/03/2016 16:20
#15927 Re: Zeničani
Struje ima , sumnjam da ima neko ko se oslonio samo na JP Grijanje.Black swan wrote:nistaavenija wrote:Sta je bilo?Black swan wrote:ljudi jeste živi
šta se ovo događa
nema struje ni grijanja
idealno![]()
pa meni pec na maksimumu i jedva 18
smrzavam se
hodam u dughim gacama i duplim carapama a ponekad i sal
a ti pitas sta je bilo
nista ako vam je dobro brez grijanja
onda nista
Ako imas pec i hodas sa salom kroz kucu , baci tu pec odmah
Sva sreca pa nije -25 kao sinoc , izgleda nece ici ispod -15 veceras.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15930 Re: Zeničani
Nije politika za žensko
, nek se uhvati kutljače
.
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#15931 Re: Zeničani
koliko vam je stepeni u stanu ? Po S-Healthu kod mene 14 , naravno grijalica radi al ...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15932 Re: Zeničani
vwlover wrote:koliko vam je stepeni u stanu ? Po S-Healthu kod mene 14 , naravno grijalica radi al ...
kako gdje ,nije isto u svim sobama,u jednoj radi konvektor,u drugoj ne
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#15933 Re: Zeničani
ma najgori su ovi sto hvataju politicke poene u po frke.Bobi wrote:Nije politika za žensko, nek se uhvati kutljače
.
De svi se skupite (politicari) i rjesite problem a kad se stanje normalizuje onda pozivajte na odgovornost ili sta vec, mada znamo da nikakve odgovornosti nece biti ni za ovo kao sto nije bilo nikad prije kad se ovako nesto desi.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15935 Re: Zeničani
Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)
Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge...
...lalalalala 
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)
Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge...
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#15936 Re: Zeničani
ovo se ubilo za igranje zahtjevnih igrica - ako racunar sad pregori, nije bio ni za cega svakakoBobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)
Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge......lalalalala
sobno hladjenje - najnoviji fol
-
vwlover
- Posts: 90
- Joined: 29/06/2016 21:48
#15937 Re: Zeničani
Bobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)
Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge......lalalalala
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#15938 Re: Zeničani
meni je u sobi 20+ stepeni al nimalo mi se ne zajebava sa cinjenicom da se neko smrzava veceras gosponBobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)
Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge......lalalalala
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#15939 Re: Zeničani
nemoj onda objavljivat da ti je u sobi +20 stepenicommendatore wrote:
meni je u sobi 20+ stepeni al nimalo mi se ne zajebava sa cinjenicom da se neko smrzava veceras gospon
- kamberovica polje
- Posts: 4103
- Joined: 28/01/2012 11:38
#15940 Re: Zeničani
Ugradiš AMD grafičku i gurneš Witcher 3 na High settingse...Neće ti trebat grijanje.Bobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)
Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge......lalalalala
-
IagoAspas
- Posts: 93
- Joined: 28/12/2016 12:27
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#15942 Re: Zeničani
Grohotom se smijem. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15943 Re: Zeničani
Kasual's sto mi ne odgovori 
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#15944 Re: Zeničani
„Ovo što se dešava u Zenici je strašno. Od leda i hladnoće se lijepe cipele za tlo, ... " 
- Distortion
- Posts: 3208
- Joined: 08/09/2007 19:56
#15945 Re: Zeničani
Vidim da me spominjete pa red je da se ukljucim u diskusiju. Bata zna, razmjenili smo nekoliko poruka prosle zime jer ga je zanimalo ovo grijanje na struju (konkretno inverter klime). Ko ima vremena moze dosta da sazna na pomenutoj temi (podforum Ekonomija)._BataZiv_0809 wrote:Ma dje to?Casual's wrote:Nego, kako je SDA popušila raja sve manje priča o Njemačkoj.
P.S. Distortion je nas smogovac a jedan je od jacih na temi elektricnog grijanja. Valjalo bi ga zvat vamo da nam kaze koju.
Prosao sam jednu zimu sa 2 invertera i prezadovoljan sam. Ovo je druga zima i zasad je sve
Invertere sam kupio zbog grijanja jer je prijasnji vlasnik stana iskljucio grijanje. Racunao sam da cu ih otplatiti za 4 sezone. Mislim da ne postoji isplatniji vid grijanja od ovog. Prije nego sam se odlucio na invertere, detaljno sam se informisao, razgovarao sa ljudima koji imaju iskustva i nisam pogrijesio. Znas da ces se rashladit ljeti a ako izaberes kvalitetan uredjaj(e) i ugrijat zimi.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#15946 Re: Zeničani
Haman se slabo ko sjeca zime 93/94.Zaitsev wrote:„Ovo što se dešava u Zenici je strašno. Od leda i hladnoće se lijepe cipele za tlo, ... "
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#15947 Re: Zeničani
Ja sam davno rekao da je Goli Otok jedan od najboljih izuma koji je potekao s ovih podneblja. Ovo sto se desava samo potvrdjuje da je smjena Ace Rankovica 1966 bila greska.belfy wrote:ako cemo pravo, svako (prijeratno) zaustavljanje Zeljezare Zenica je smatrano diverzijom. jako puno bi ih odgovaralo...jefferson wrote:Da se ovo desilo prije rata SIV bi sada zasjedao u BGD.
U Sarajevu sve dok Opcina Centar ima grijanje, boli ih tuki.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15948 Re: Zeničani
Ocekujem masovna odjavljivanja gradskog grijanja
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#15949 Re: Zeničani
Sve je to super, i hvala na savjetima. A je li ti mozda promaklo da je mreža preopterecena. Jucer si mog'o, a i ja, te svoje invertere u neku stvar zabit.Distortion wrote:Vidim da me spominjete pa red je da se ukljucim u diskusiju. Bata zna, razmjenili smo nekoliko poruka prosle zime jer ga je zanimalo ovo grijanje na struju (konkretno inverter klime). Ko ima vremena moze dosta da sazna na pomenutoj temi (podforum Ekonomija)._BataZiv_0809 wrote:Ma dje to?Casual's wrote:Nego, kako je SDA popušila raja sve manje priča o Njemačkoj.
P.S. Distortion je nas smogovac a jedan je od jacih na temi elektricnog grijanja. Valjalo bi ga zvat vamo da nam kaze koju.
Prosao sam jednu zimu sa 2 invertera i prezadovoljan sam. Ovo je druga zima i zasad je svesinoc su oba invertera odadila svoje iako je islo i do -24 vani. Izdrzala su oba invertera (deklarisani su do -15) vanjske temperature i ovo su pravi testovi u teskim uslovima.
Invertere sam kupio zbog grijanja jer je prijasnji vlasnik stana iskljucio grijanje. Racunao sam da cu ih otplatiti za 4 sezone. Mislim da ne postoji isplatniji vid grijanja od ovog. Prije nego sam se odlucio na invertere, detaljno sam se informisao, razgovarao sa ljudima koji imaju iskustva i nisam pogrijesio. Znas da ces se rashladit ljeti a ako izaberes kvalitetan uredjaj(e) i ugrijat zimi.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15950 Re: Zeničani
Od smrznute elektronike trenutno je veci belaj to sto je u mrezi toplovoda hladna voda koja ce da smrzne pa ce nam i mreza otici u qrac
a to se puno teze popravlja
a to se puno teze popravlja

