Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15927 Re: Zeničani

Post by avenija »

Black swan wrote:
avenija wrote:
Black swan wrote:ljudi jeste živi

šta se ovo događa
Sta je bilo?
nista

nema struje ni grijanja
idealno :mrgreen:

pa meni pec na maksimumu i jedva 18
smrzavam se
hodam u dughim gacama i duplim carapama a ponekad i sal

a ti pitas sta je bilo
:mrgreen: nista ako vam je dobro brez grijanja
onda nista :|
Struje ima , sumnjam da ima neko ko se oslonio samo na JP Grijanje.

Ako imas pec i hodas sa salom kroz kucu , baci tu pec odmah :D .

Sva sreca pa nije -25 kao sinoc , izgleda nece ici ispod -15 veceras.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15928 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15930 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Nije politika za žensko :mrgreen: , nek se uhvati kutljače :lol: .
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#15931 Re: Zeničani

Post by vwlover »

koliko vam je stepeni u stanu ? Po S-Healthu kod mene 14 , naravno grijalica radi al ...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15932 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

vwlover wrote:koliko vam je stepeni u stanu ? Po S-Healthu kod mene 14 , naravno grijalica radi al ...

kako gdje ,nije isto u svim sobama,u jednoj radi konvektor,u drugoj ne
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#15933 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Bobi wrote:Nije politika za žensko :mrgreen: , nek se uhvati kutljače :lol: .
ma najgori su ovi sto hvataju politicke poene u po frke.

De svi se skupite (politicari) i rjesite problem a kad se stanje normalizuje onda pozivajte na odgovornost ili sta vec, mada znamo da nikakve odgovornosti nece biti ni za ovo kao sto nije bilo nikad prije kad se ovako nesto desi.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15934 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15935 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)

Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge... :D...lalalalala :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#15936 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Bobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)

Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge... :D...lalalalala :D
ovo se ubilo za igranje zahtjevnih igrica - ako racunar sad pregori, nije bio ni za cega svakako :)

sobno hladjenje - najnoviji fol :)
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#15937 Re: Zeničani

Post by vwlover »

Bobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)

Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge... :D...lalalalala :D
:izet: :izet: :izet: Gledao sam neki dan lik na yt ostavio racunar upaljen da dokaze da moze ugrijat prostoriju za par stepeni , al naravno prostorija mora da bude "dihtovana" al eto , znas kako kazu " If It's Stupid And It Works, It's Not Stupid " :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#15938 Re: Zeničani

Post by commendatore »

Bobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)

Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge... :D...lalalalala :D
meni je u sobi 20+ stepeni al nimalo mi se ne zajebava sa cinjenicom da se neko smrzava veceras gospon
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#15939 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

commendatore wrote:
meni je u sobi 20+ stepeni al nimalo mi se ne zajebava sa cinjenicom da se neko smrzava veceras gospon
nemoj onda objavljivat da ti je u sobi +20 stepeni :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4103
Joined: 28/01/2012 11:38

#15940 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Bobi wrote:Temperatura:
Matična ploča 32 °C (90 °F)
CPU 55 °C (131 °F)
CPU Package 64 °C (147 °F)
CPU IA Cores 64 °C (147 °F)
CPU GT Cores 64 °C (147 °F)
1. CPU / 1. jezgra 63 °C (145 °F)
1. CPU / 2. jezgra 63 °C (145 °F)
KINGSTON SV300S37A120G 29 °C (84 °F)
WDC WD10EARS-00Y5B1 27 °C (81 °F)
WDC WD1600AAJS-00PSA0 27 °C (81 °F)

Evo, ja otvorio kučište od računara...grijem noge... :D...lalalalala :D
Ugradiš AMD grafičku i gurneš Witcher 3 na High settingse...Neće ti trebat grijanje. :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15942 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Grohotom se smijem. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15943 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kasual's sto mi ne odgovori :-?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#15944 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

„Ovo što se dešava u Zenici je strašno. Od leda i hladnoće se lijepe cipele za tlo, ... " :lol:
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#15945 Re: Zeničani

Post by Distortion »

_BataZiv_0809 wrote:
Casual's wrote:Nego, kako je SDA popušila raja sve manje priča o Njemačkoj. :D
Ma dje to?

P.S. Distortion je nas smogovac a jedan je od jacih na temi elektricnog grijanja. Valjalo bi ga zvat vamo da nam kaze koju.
Vidim da me spominjete pa red je da se ukljucim u diskusiju. Bata zna, razmjenili smo nekoliko poruka prosle zime jer ga je zanimalo ovo grijanje na struju (konkretno inverter klime). Ko ima vremena moze dosta da sazna na pomenutoj temi (podforum Ekonomija).
Prosao sam jednu zimu sa 2 invertera i prezadovoljan sam. Ovo je druga zima i zasad je sve :thumbup: sinoc su oba invertera odadila svoje iako je islo i do -24 vani. Izdrzala su oba invertera (deklarisani su do -15) vanjske temperature i ovo su pravi testovi u teskim uslovima.

Invertere sam kupio zbog grijanja jer je prijasnji vlasnik stana iskljucio grijanje. Racunao sam da cu ih otplatiti za 4 sezone. Mislim da ne postoji isplatniji vid grijanja od ovog. Prije nego sam se odlucio na invertere, detaljno sam se informisao, razgovarao sa ljudima koji imaju iskustva i nisam pogrijesio. Znas da ces se rashladit ljeti a ako izaberes kvalitetan uredjaj(e) i ugrijat zimi.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#15946 Re: Zeničani

Post by jefferson »

Zaitsev wrote:„Ovo što se dešava u Zenici je strašno. Od leda i hladnoće se lijepe cipele za tlo, ... " :lol:
Haman se slabo ko sjeca zime 93/94.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#15947 Re: Zeničani

Post by jefferson »

belfy wrote:
jefferson wrote:Da se ovo desilo prije rata SIV bi sada zasjedao u BGD.
U Sarajevu sve dok Opcina Centar ima grijanje, boli ih tuki.
ako cemo pravo, svako (prijeratno) zaustavljanje Zeljezare Zenica je smatrano diverzijom. jako puno bi ih odgovaralo... :D
Ja sam davno rekao da je Goli Otok jedan od najboljih izuma koji je potekao s ovih podneblja. Ovo sto se desava samo potvrdjuje da je smjena Ace Rankovica 1966 bila greska.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15948 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ocekujem masovna odjavljivanja gradskog grijanja
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#15949 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Distortion wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Casual's wrote:Nego, kako je SDA popušila raja sve manje priča o Njemačkoj. :D
Ma dje to?

P.S. Distortion je nas smogovac a jedan je od jacih na temi elektricnog grijanja. Valjalo bi ga zvat vamo da nam kaze koju.
Vidim da me spominjete pa red je da se ukljucim u diskusiju. Bata zna, razmjenili smo nekoliko poruka prosle zime jer ga je zanimalo ovo grijanje na struju (konkretno inverter klime). Ko ima vremena moze dosta da sazna na pomenutoj temi (podforum Ekonomija).
Prosao sam jednu zimu sa 2 invertera i prezadovoljan sam. Ovo je druga zima i zasad je sve :thumbup: sinoc su oba invertera odadila svoje iako je islo i do -24 vani. Izdrzala su oba invertera (deklarisani su do -15) vanjske temperature i ovo su pravi testovi u teskim uslovima.

Invertere sam kupio zbog grijanja jer je prijasnji vlasnik stana iskljucio grijanje. Racunao sam da cu ih otplatiti za 4 sezone. Mislim da ne postoji isplatniji vid grijanja od ovog. Prije nego sam se odlucio na invertere, detaljno sam se informisao, razgovarao sa ljudima koji imaju iskustva i nisam pogrijesio. Znas da ces se rashladit ljeti a ako izaberes kvalitetan uredjaj(e) i ugrijat zimi.
Sve je to super, i hvala na savjetima. A je li ti mozda promaklo da je mreža preopterecena. Jucer si mog'o, a i ja, te svoje invertere u neku stvar zabit.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15950 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Od smrznute elektronike trenutno je veci belaj to sto je u mrezi toplovoda hladna voda koja ce da smrzne pa ce nam i mreza otici u qrac
a to se puno teze popravlja
Post Reply