Gdje u Sa......
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#15926 Re: Gdje u Sa......
u tržnici.
-
artime
- Posts: 1331
- Joined: 08/01/2013 19:36
#15927 Re: Gdje u Sa......
Ne znam gdje da pitam pa ovdje cu.. vrata su malo klimava, i ne zatvaraju se fino. Recimo cujem sve sta se prica u drugoj sobi. Moje pitanje je, za one koju se u to razumiju, sta raditi? Posto su stara vrata u pitanju, da li mijenjati bravu ili komplet vrata. Stara je kuca, ali eto i to je investicija.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#15928 Re: Gdje u Sa......
pa tesko da ce i jedna nesto posebno dihtovati, mozes malo da se potrudis i provjeris u kakvom su staju baglame, mozda treba malo nastimati, zavrnuti ili odvrnuti /ako su jako stara vrata onda su baglame zakovane i nema stimanja/ cime vrata primices i odmices od stoka, dalje mozda provjeriti jezicak brave, mozda ne "pribije" vrata dovoljno uz stok i trece mozes vidjeti imaju li gumene trake po stoku a koje sluze da vrata bolje nalegnu, te trake obicno idu u usjeke na stoku medjutim ako su stara vrata onda tih usjeka vjerovatno nema pa bi se vjerujem mogla kupiti samoljepljiva traka koja inace sluzi za izolaciju prozoraartime wrote:Ne znam gdje da pitam pa ovdje cu.. vrata su malo klimava, i ne zatvaraju se fino. Recimo cujem sve sta se prica u drugoj sobi. Moje pitanje je, za one koju se u to razumiju, sta raditi? Posto su stara vrata u pitanju, da li mijenjati bravu ili komplet vrata. Stara je kuca, ali eto i to je investicija.
-
artime
- Posts: 1331
- Joined: 08/01/2013 19:36
#15929 Re: Gdje u Sa......
Hvala na brzom i detaljnom odgovoru.quarterback wrote:pa tesko da ce i jedna nesto posebno dihtovati, mozes malo da se potrudis i provjeris u kakvom su staju baglame, mozda treba malo nastimati, zavrnuti ili odvrnuti /ako su jako stara vrata onda su baglame zakovane i nema stimanja/ cime vrata primices i odmices od stoka, dalje mozda provjeriti jezicak brave, mozda ne "pribije" vrata dovoljno uz stok i trece mozes vidjeti imaju li gumene trake po stoku a koje sluze da vrata bolje nalegnu, te trake obicno idu u usjeke na stoku medjutim ako su stara vrata onda tih usjeka vjerovatno nema pa bi se vjerujem mogla kupiti samoljepljiva traka koja inace sluzi za izolaciju prozoraartime wrote:Ne znam gdje da pitam pa ovdje cu.. vrata su malo klimava, i ne zatvaraju se fino. Recimo cujem sve sta se prica u drugoj sobi. Moje pitanje je, za one koju se u to razumiju, sta raditi? Posto su stara vrata u pitanju, da li mijenjati bravu ili komplet vrata. Stara je kuca, ali eto i to je investicija.
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#15930 Re: Gdje u Sa......
Ovo je čista provokacija, svinjsko meso i to za ramazan!moja tetka wrote:Poštovani iliti štovani forumaši. Nemam namjeru bilo koga vrijedjati, ali meni stvarno treba pomoć. Molim vas lijepo da me obavijestiti da li u Opštini Stari Grad ili Centar postoji trgovina gdje mogu kupiti svježe svinjsko meso i proizvode od svinjetine. Hvala unaprijed.
Ima u (skoro) svakom Konzumu i Bingu, a ima i Megamarkt.
-
Qoom
- Posts: 1690
- Joined: 17/10/2012 12:36
#15931 Re: Gdje u Sa......
Svojevremeno, meni je polomio poštar gurajući "malo" deblje koverte s kojekakvim kineskim glupostima.dingosp0 wrote:gdje se ima uzeti vrata za postarsko sanduce u SA? Moram zamjeniti svoja je je stoka polomila, u pitanju su sanducad na AP.
Ako si u zgradi obrati se predstavniku stanara, oni će zamijeniti u sklopu redovnog održavanja.
- -danTe-
- Posts: 2578
- Joined: 09/01/2007 12:16
- Location: drzava Ilidza
#15932 Re: Gdje u Sa......
Ima li igdje kupiti veliko kinder jaje 
-
black_noke
- Posts: 647
- Joined: 19/01/2007 13:47
- Location: Rajvosa!
#15933 Re: Gdje u Sa......
Zna li neko ima li gdje kakav popust na tene za trcanje?
- bombašica
- Posts: 459
- Joined: 17/05/2011 23:23
- Location: ...gdje Dunav ljubi nebo
#15934 Re: Gdje u Sa......
Ja sam svoje tene za trčanje kupila u Brezi (doduše, tema je "Gdje u Sa..."
). Tene marke New balance možeš naći za 100 KM. Zato se isplati provozati do susjednog kantona. Evo ti ovdje link pa pogledaj ima li za tebe nešto odgovarajuće. https://www.facebook.com/Sportska-oprem ... ts&fref=ts
-
moja tetka
- Posts: 262
- Joined: 27/11/2015 23:31
#15935 Re: Gdje u Sa......
Nije mi namjera da bilo koga provociram, uz dužno poštovanje. Lijepo sjela na trolu, otišla kod Stankovića i kupila.. Konzum Bingo i Megamarkt imaju samo suhomesnate proizvode izbor veoma loš, a sirovo mese ne drže.Qoom wrote:Ovo je čista provokacija, svinjsko meso i to za ramazan!moja tetka wrote:Poštovani iliti štovani forumaši. Nemam namjeru bilo koga vrijedjati, ali meni stvarno treba pomoć. Molim vas lijepo da me obavijestiti da li u Opštini Stari Grad ili Centar postoji trgovina gdje mogu kupiti svježe svinjsko meso i proizvode od svinjetine. Hvala unaprijed.![]()
Ima u (skoro) svakom Konzumu i Bingu, a ima i Megamarkt.
Još jednom da napomenem nisam imala namjeru bilo koga provocirati, uz dužno poštovanje ja svinjetinu i proizvode od svinje jedem i ne pada mi na pamet da zbog bilo čijeg vjerskog uvjerenja mijenjam svoje navike.
- mayab
- Posts: 30850
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#15936 Re: Gdje u Sa......
Idi u Bingo u Lukavici, bivši TUŠ , ili u Tropic centar, bivši Tempo , tu nema greške.Dobar tek....moja tetka wrote:Nije mi namjera da bilo koga provociram, uz dužno poštovanje. Lijepo sjela na trolu, otišla kod Stankovića i kupila.. Konzum Bingo i Megamarkt imaju samo suhomesnate proizvode izbor veoma loš, a sirovo mese ne drže.Qoom wrote:Ovo je čista provokacija, svinjsko meso i to za ramazan!moja tetka wrote:Poštovani iliti štovani forumaši. Nemam namjeru bilo koga vrijedjati, ali meni stvarno treba pomoć. Molim vas lijepo da me obavijestiti da li u Opštini Stari Grad ili Centar postoji trgovina gdje mogu kupiti svježe svinjsko meso i proizvode od svinjetine. Hvala unaprijed.![]()
Ima u (skoro) svakom Konzumu i Bingu, a ima i Megamarkt.
Još jednom da napomenem nisam imala namjeru bilo koga provocirati, uz dužno poštovanje ja svinjetinu i proizvode od svinje jedem i ne pada mi na pamet da zbog bilo čijeg vjerskog uvjerenja mijenjam svoje navike.
-
hzsa22
- Posts: 1053
- Joined: 16/12/2011 18:25
#15937 Re: Gdje u Sa......
Zna li neko gdje se moze kupiti Greeny Everyday sok od jabuke? Ako se ne varam proizvodjac je iz srbije, iz arandjelovca. Probao sam neki dan taj sok u KIA servisu u Rajlovcu al mi ne naumpade da upitam odakle nabavljaju.
- aribes
- Posts: 353
- Joined: 18/05/2012 15:31
#15938 Re: Gdje u Sa......
Kljukuša odlična, sinoć sam probala, fast food i pizzeria Arči na Malti http://www.indeks.ba/preduzece/PIZZERIA ... ajevo.htmlmoon_walker_90 wrote:Ima li gdje oko malte,hrasnog,cvile,otoke,pofalica?JanuaryJones wrote:Čuh da ima dobra u Panerimoon_walker_90 wrote:...kupiti dobru kljukusu ?Za iftara
-
samo pozitiva
- Posts: 1018
- Joined: 27/01/2016 10:58
- Location: Tapatalk
#15939 Re: Gdje u Sa......
slamnati sesir?
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#15940 Re: Gdje u Sa......
kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#15941 Re: Gdje u Sa......
meni se cini da sam vidio taj berghoff ponovo u bingu, stajalo je pored kase, samo nisam zagledao koji su proizvodizomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
a i na petrol pumpama ima neka akcija isto te firme
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#15942 Re: Gdje u Sa......
prije mjesec tražio u bingu, kažu da je gotova akcija i da nemaju više. gledao i kod uvoznika što je organizovao distribuciju, nema ni kod njih.quarterback wrote:meni se cini da sam vidio taj berghoff ponovo u bingu, stajalo je pored kase, samo nisam zagledao koji su proizvodizomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
a i na petrol pumpama ima neka akcija isto te firme
ostaju samo petrolove pumpe onda. kod njih je akcija išla prije ove u bingu, tako da sumnjam ali ništa ne gubim.
hvala.
čudi me da nema nigdje ni solingen noževa kod nas, bar sudeći po googlu.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#15943 Re: Gdje u Sa......
Vitapur ima akciju Rosemarino noževa pa pogledajzomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
- dobar osjecaj
- Posts: 3957
- Joined: 01/08/2014 11:31
#15944 Re: Gdje u Sa......
Ja sam vidjela jos tih nozeva na nekoliko manje prometnih Petrol pumpi. Pogledaj u trgovini Primus Balkan na socijalnom..imaju neko njemacko posudje i nozeve koji bi ti mozda mogli biti zanimljivi.zomri wrote: kod njih je akcija išla prije ove u bingu, tako da sumnjam ali ništa ne gubim.
hvala.
čudi me da nema nigdje ni solingen noževa kod nas, bar sudeći po googlu.
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#15945 Re: Gdje u Sa......
Kupiti Wrangler farmerke???
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#15946 Re: Gdje u Sa......
ima odlicnih nozeva marke Dick (koriste ih mesari) u Penny plusu na Stupu/Nedzaricimazomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#15947 Re: Gdje u Sa......
govoto sam siguran da sam pored kase u bingu na grbavici vidio pano berghoff i proizvode okacene na njega, posto me nije zanimalo nisam bas zagledao (mozda su i neke druge okacili na njihov pano) ali pogledati cu narednih par dana pa se javimzomri wrote:prije mjesec tražio u bingu, kažu da je gotova akcija i da nemaju više. gledao i kod uvoznika što je organizovao distribuciju, nema ni kod njih.quarterback wrote:meni se cini da sam vidio taj berghoff ponovo u bingu, stajalo je pored kase, samo nisam zagledao koji su proizvodizomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
a i na petrol pumpama ima neka akcija isto te firme
ostaju samo petrolove pumpe onda. kod njih je akcija išla prije ove u bingu, tako da sumnjam ali ništa ne gubim.
hvala.
čudi me da nema nigdje ni solingen noževa kod nas, bar sudeći po googlu.
lp!
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#15948 Re: Gdje u Sa......
hvala ljudi.
preferiram berghoff jer mi zapravo treba da zamijenim nož koji sam kupio u bingu a koji su mi majstori uništili i sad ne mogu nigdje da nađem zamjenu. navikao sam se na njih, imaju odličnu raspodjelu težine i sječivo i najrađe bih da kupim isti.
svaka čast rosmarinu ali to nije ista klasa.
preferiram berghoff jer mi zapravo treba da zamijenim nož koji sam kupio u bingu a koji su mi majstori uništili i sad ne mogu nigdje da nađem zamjenu. navikao sam se na njih, imaju odličnu raspodjelu težine i sječivo i najrađe bih da kupim isti.
svaka čast rosmarinu ali to nije ista klasa.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#15949 Re: Gdje u Sa......
.......ima veci izbor muskih lanenih kosulja 
-
AFEni
- Posts: 62
- Joined: 03/06/2016 08:53
#15950 Re: Gdje u Sa......
Gdje kupiti fotelju za dijete znaci manju foteljicu osim u cileku jer je preskupa.Hvala
