Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15926 Re: Gdje u Sa......

Post by JThomas »

u tržnici.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#15927 Re: Gdje u Sa......

Post by artime »

Ne znam gdje da pitam pa ovdje cu.. vrata su malo klimava, i ne zatvaraju se fino. Recimo cujem sve sta se prica u drugoj sobi. Moje pitanje je, za one koju se u to razumiju, sta raditi? Posto su stara vrata u pitanju, da li mijenjati bravu ili komplet vrata. Stara je kuca, ali eto i to je investicija.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#15928 Re: Gdje u Sa......

Post by quarterback »

artime wrote:Ne znam gdje da pitam pa ovdje cu.. vrata su malo klimava, i ne zatvaraju se fino. Recimo cujem sve sta se prica u drugoj sobi. Moje pitanje je, za one koju se u to razumiju, sta raditi? Posto su stara vrata u pitanju, da li mijenjati bravu ili komplet vrata. Stara je kuca, ali eto i to je investicija.
pa tesko da ce i jedna nesto posebno dihtovati, mozes malo da se potrudis i provjeris u kakvom su staju baglame, mozda treba malo nastimati, zavrnuti ili odvrnuti /ako su jako stara vrata onda su baglame zakovane i nema stimanja/ cime vrata primices i odmices od stoka, dalje mozda provjeriti jezicak brave, mozda ne "pribije" vrata dovoljno uz stok i trece mozes vidjeti imaju li gumene trake po stoku a koje sluze da vrata bolje nalegnu, te trake obicno idu u usjeke na stoku medjutim ako su stara vrata onda tih usjeka vjerovatno nema pa bi se vjerujem mogla kupiti samoljepljiva traka koja inace sluzi za izolaciju prozora
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#15929 Re: Gdje u Sa......

Post by artime »

quarterback wrote:
artime wrote:Ne znam gdje da pitam pa ovdje cu.. vrata su malo klimava, i ne zatvaraju se fino. Recimo cujem sve sta se prica u drugoj sobi. Moje pitanje je, za one koju se u to razumiju, sta raditi? Posto su stara vrata u pitanju, da li mijenjati bravu ili komplet vrata. Stara je kuca, ali eto i to je investicija.
pa tesko da ce i jedna nesto posebno dihtovati, mozes malo da se potrudis i provjeris u kakvom su staju baglame, mozda treba malo nastimati, zavrnuti ili odvrnuti /ako su jako stara vrata onda su baglame zakovane i nema stimanja/ cime vrata primices i odmices od stoka, dalje mozda provjeriti jezicak brave, mozda ne "pribije" vrata dovoljno uz stok i trece mozes vidjeti imaju li gumene trake po stoku a koje sluze da vrata bolje nalegnu, te trake obicno idu u usjeke na stoku medjutim ako su stara vrata onda tih usjeka vjerovatno nema pa bi se vjerujem mogla kupiti samoljepljiva traka koja inace sluzi za izolaciju prozora
Hvala na brzom i detaljnom odgovoru. :thumbup: Pogledat cu upute.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#15930 Re: Gdje u Sa......

Post by Qoom »

moja tetka wrote:Poštovani iliti štovani forumaši. Nemam namjeru bilo koga vrijedjati, ali meni stvarno treba pomoć. Molim vas lijepo da me obavijestiti da li u Opštini Stari Grad ili Centar postoji trgovina gdje mogu kupiti svježe svinjsko meso i proizvode od svinjetine. Hvala unaprijed.
Ovo je čista provokacija, svinjsko meso i to za ramazan! :D

Ima u (skoro) svakom Konzumu i Bingu, a ima i Megamarkt.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#15931 Re: Gdje u Sa......

Post by Qoom »

dingosp0 wrote:gdje se ima uzeti vrata za postarsko sanduce u SA? Moram zamjeniti svoja je je stoka polomila, u pitanju su sanducad na AP.
Svojevremeno, meni je polomio poštar gurajući "malo" deblje koverte s kojekakvim kineskim glupostima.

Ako si u zgradi obrati se predstavniku stanara, oni će zamijeniti u sklopu redovnog održavanja.
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#15932 Re: Gdje u Sa......

Post by -danTe- »

Ima li igdje kupiti veliko kinder jaje :mrgreen:
black_noke
Posts: 647
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#15933 Re: Gdje u Sa......

Post by black_noke »

Zna li neko ima li gdje kakav popust na tene za trcanje?
User avatar
bombašica
Posts: 459
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#15934 Re: Gdje u Sa......

Post by bombašica »

Ja sam svoje tene za trčanje kupila u Brezi (doduše, tema je "Gdje u Sa..." :D ). Tene marke New balance možeš naći za 100 KM. Zato se isplati provozati do susjednog kantona. Evo ti ovdje link pa pogledaj ima li za tebe nešto odgovarajuće. https://www.facebook.com/Sportska-oprem ... ts&fref=ts
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#15935 Re: Gdje u Sa......

Post by moja tetka »

Qoom wrote:
moja tetka wrote:Poštovani iliti štovani forumaši. Nemam namjeru bilo koga vrijedjati, ali meni stvarno treba pomoć. Molim vas lijepo da me obavijestiti da li u Opštini Stari Grad ili Centar postoji trgovina gdje mogu kupiti svježe svinjsko meso i proizvode od svinjetine. Hvala unaprijed.
Ovo je čista provokacija, svinjsko meso i to za ramazan! :D

Ima u (skoro) svakom Konzumu i Bingu, a ima i Megamarkt.
Nije mi namjera da bilo koga provociram, uz dužno poštovanje. Lijepo sjela na trolu, otišla kod Stankovića i kupila.. Konzum Bingo i Megamarkt imaju samo suhomesnate proizvode izbor veoma loš, a sirovo mese ne drže.


Još jednom da napomenem nisam imala namjeru bilo koga provocirati, uz dužno poštovanje ja svinjetinu i proizvode od svinje jedem i ne pada mi na pamet da zbog bilo čijeg vjerskog uvjerenja mijenjam svoje navike. :sladoled:
User avatar
mayab
Posts: 30850
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#15936 Re: Gdje u Sa......

Post by mayab »

moja tetka wrote:
Qoom wrote:
moja tetka wrote:Poštovani iliti štovani forumaši. Nemam namjeru bilo koga vrijedjati, ali meni stvarno treba pomoć. Molim vas lijepo da me obavijestiti da li u Opštini Stari Grad ili Centar postoji trgovina gdje mogu kupiti svježe svinjsko meso i proizvode od svinjetine. Hvala unaprijed.
Ovo je čista provokacija, svinjsko meso i to za ramazan! :D

Ima u (skoro) svakom Konzumu i Bingu, a ima i Megamarkt.
Nije mi namjera da bilo koga provociram, uz dužno poštovanje. Lijepo sjela na trolu, otišla kod Stankovića i kupila.. Konzum Bingo i Megamarkt imaju samo suhomesnate proizvode izbor veoma loš, a sirovo mese ne drže.


Još jednom da napomenem nisam imala namjeru bilo koga provocirati, uz dužno poštovanje ja svinjetinu i proizvode od svinje jedem i ne pada mi na pamet da zbog bilo čijeg vjerskog uvjerenja mijenjam svoje navike. :sladoled:
Idi u Bingo u Lukavici, bivši TUŠ , ili u Tropic centar, bivši Tempo , tu nema greške.Dobar tek....
hzsa22
Posts: 1053
Joined: 16/12/2011 18:25

#15937 Re: Gdje u Sa......

Post by hzsa22 »

Zna li neko gdje se moze kupiti Greeny Everyday sok od jabuke? Ako se ne varam proizvodjac je iz srbije, iz arandjelovca. Probao sam neki dan taj sok u KIA servisu u Rajlovcu al mi ne naumpade da upitam odakle nabavljaju.
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#15938 Re: Gdje u Sa......

Post by aribes »

moon_walker_90 wrote:
JanuaryJones wrote:
moon_walker_90 wrote:...kupiti dobru kljukusu ? :mrgreen: Za iftara :mrgreen:
Čuh da ima dobra u Paneri
Ima li gdje oko malte,hrasnog,cvile,otoke,pofalica?
Kljukuša odlična, sinoć sam probala, fast food i pizzeria Arči na Malti http://www.indeks.ba/preduzece/PIZZERIA ... ajevo.html
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#15939 Re: Gdje u Sa......

Post by samo pozitiva »

slamnati sesir?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#15940 Re: Gdje u Sa......

Post by zomri »

kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#15941 Re: Gdje u Sa......

Post by quarterback »

zomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
meni se cini da sam vidio taj berghoff ponovo u bingu, stajalo je pored kase, samo nisam zagledao koji su proizvodi
a i na petrol pumpama ima neka akcija isto te firme
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#15942 Re: Gdje u Sa......

Post by zomri »

quarterback wrote:
zomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
meni se cini da sam vidio taj berghoff ponovo u bingu, stajalo je pored kase, samo nisam zagledao koji su proizvodi
a i na petrol pumpama ima neka akcija isto te firme
prije mjesec tražio u bingu, kažu da je gotova akcija i da nemaju više. gledao i kod uvoznika što je organizovao distribuciju, nema ni kod njih.
ostaju samo petrolove pumpe onda. kod njih je akcija išla prije ove u bingu, tako da sumnjam ali ništa ne gubim.

hvala.

čudi me da nema nigdje ni solingen noževa kod nas, bar sudeći po googlu.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#15943 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

zomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
Vitapur ima akciju Rosemarino noževa pa pogledaj ;) vitapur.ba ili u velikom Merkatoru/Ložionička
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#15944 Re: Gdje u Sa......

Post by dobar osjecaj »

zomri wrote: kod njih je akcija išla prije ove u bingu, tako da sumnjam ali ništa ne gubim.

hvala.

čudi me da nema nigdje ni solingen noževa kod nas, bar sudeći po googlu.
Ja sam vidjela jos tih nozeva na nekoliko manje prometnih Petrol pumpi. Pogledaj u trgovini Primus Balkan na socijalnom..imaju neko njemacko posudje i nozeve koji bi ti mozda mogli biti zanimljivi.
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#15945 Re: Gdje u Sa......

Post by racionalista »

Kupiti Wrangler farmerke???
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#15946 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

zomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
ima odlicnih nozeva marke Dick (koriste ih mesari) u Penny plusu na Stupu/Nedzaricima
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#15947 Re: Gdje u Sa......

Post by quarterback »

zomri wrote:
quarterback wrote:
zomri wrote:kupiti onih berghoff noževa što su prošle godine na akciji u bingu bili? ili nekih sličnih njima, a kvalitetnih?
meni se cini da sam vidio taj berghoff ponovo u bingu, stajalo je pored kase, samo nisam zagledao koji su proizvodi
a i na petrol pumpama ima neka akcija isto te firme
prije mjesec tražio u bingu, kažu da je gotova akcija i da nemaju više. gledao i kod uvoznika što je organizovao distribuciju, nema ni kod njih.
ostaju samo petrolove pumpe onda. kod njih je akcija išla prije ove u bingu, tako da sumnjam ali ništa ne gubim.

hvala.

čudi me da nema nigdje ni solingen noževa kod nas, bar sudeći po googlu.
govoto sam siguran da sam pored kase u bingu na grbavici vidio pano berghoff i proizvode okacene na njega, posto me nije zanimalo nisam bas zagledao (mozda su i neke druge okacili na njihov pano) ali pogledati cu narednih par dana pa se javim

lp!
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#15948 Re: Gdje u Sa......

Post by zomri »

hvala ljudi.

preferiram berghoff jer mi zapravo treba da zamijenim nož koji sam kupio u bingu a koji su mi majstori uništili i sad ne mogu nigdje da nađem zamjenu. navikao sam se na njih, imaju odličnu raspodjelu težine i sječivo i najrađe bih da kupim isti.

svaka čast rosmarinu ali to nije ista klasa.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#15949 Re: Gdje u Sa......

Post by oldtajmer »

.......ima veci izbor muskih lanenih kosulja :?:
AFEni
Posts: 62
Joined: 03/06/2016 08:53

#15950 Re: Gdje u Sa......

Post by AFEni »

Gdje kupiti fotelju za dijete znaci manju foteljicu osim u cileku jer je preskupa.Hvala
Post Reply