SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#15926 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

Zene, ne znam jeste li spominjale ovo malo cudo al evo da ga i ja pohvalim, jer cuda cini!
Dugo sam trazila nesto dobro za podocnjake, i mislim da sam to nesto konacno pronasla. Image
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#15927 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by umihana »

drage moje dame treba mi vas mali savjet u dilemi sam koji puder da uzmem za lice pogotovo sto dolaze topliji dani pa i brze spada sa lica ili mi je pretezak na licu ,zadnji od onih koje sam koristila bio je Boujois Healthy Mix ali mi je nekako premasan kad ugrije imam osjecaj da mi se topi , imam mjesovitu kozu ni presuhu ni premasnu obicno ga ujutru stavim prije nego sto krenem na posao da ipak ne izgledam kao zombi :D svaki savjet dobro dosao hvala unaprijed ;-)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#15928 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

Ja jedva nadjoh micelarnu ovdje! gledala me u drogeriji kao da pitam za tesku vodu a ne micelarnu! (vidim tek sad pocinje nivea nesto da reklamira)
ali sam nasla u obicnom butiku garnierovu i svidja mi se, i kako skida sminku i koji osjecaj imam na licu nakon nje. Miris je isto neutralan. Bas fino

za sve koje planiraju kupovati, nasla sam na netu recenziju nekoliko njih koju je radila jedna djevojka
izmedju ostalog navela je da je sastav garnierove i vichyeve potpuno isti - razlika u cijeni je mrak!
tako da znate!
bebac123
Posts: 24
Joined: 07/06/2014 13:14

#15929 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bebac123 »

lavorpunvode wrote:Zene, ne znam jeste li spominjale ovo malo cudo al evo da ga i ja pohvalim, jer cuda cini!
Dugo sam trazila nesto dobro za podocnjake, i mislim da sam to nesto konacno pronasla. Image
Ako nije tajna koliko kosta jer i ja imam katastrofa podocnjake nakon poroda crni i dugi??'hvala
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#15930 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by WildRedRose »

camuflage creme je oko 11 KM, ako se dobro sjecam, al' bude ponekad na snizenju , oko 6 markica :mrgreen: ugl,ima u CM-u, u DM-u nema :mrgreen:
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#15931 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

Mac camuflage nema konkurenciju kad su moji podocnjaci u pitanju. Potukla je i art deco i bobbi brown.

Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15932 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

otherside wrote:Mac camuflage nema konkurenciju kad su moji podocnjaci u pitanju. Potukla je i art deco i bobbi brown.

Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk
jel na ovaj mislis? i ja imam i odlican je.
Image
jednom sam gledala vejna kad kaze da je neki od pudera istog sastava kao ovaj korektor...pa mozes skoro za iste pare dobiti 3 X vise.
mozda ovaj?
Image
Last edited by Michun on 11/06/2014 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#15933 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

ovaj gornji :wink:
kupila sam ga eto probe radi, mada sam imala barem 3-4 skoro nova korektora.
sad se od ovog ne odvajam :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#15934 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

bebac123 wrote:
lavorpunvode wrote:Zene, ne znam jeste li spominjale ovo malo cudo al evo da ga i ja pohvalim, jer cuda cini!
Dugo sam trazila nesto dobro za podocnjake, i mislim da sam to nesto konacno pronasla. Image
Ako nije tajna koliko kosta jer i ja imam katastrofa podocnjake nakon poroda crni i dugi??'hvala
Oko 11 KM, djeluje poskupo s obzirom na kolicinu al djevojka a cmu mi kaze da traje i do pola godine :shock: ja sam do sad, na podocnjake samo, stavljala malo svjetliji kameni puder aplikatorom, i to odlicno prekriva. Ali kako dolazi ljeto, to sad dosta ruzno izgleda jer kameni puder matira podrucje ispod ociju dok se ostatak lica sjaji... A tezak mi je da ga nanosim na cijelo lice :zid:
Edit: preko ovoga, obavezno moras staviti tecni puder jer je uzasno svijetlo. radi se o nijansi br. 2 koja je namjenjena iskljucivo za podocnjake, kako mi objasnise u cm-u :)
Last edited by lavorpunvode on 11/06/2014 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15935 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

otherside wrote:ovaj gornji :wink:
kupila sam ga eto probe radi, mada sam imala barem 3-4 skoro nova korektora.
sad se od ovog ne odvajam :D
da da...gornji i ja imam i to je korektor
a ovo dole je mac full coverage foundation za koji on kaze da je isti sastav. tako da kad budes novi kupovala, ista boja samo ovo je puder i trajace ti 10 god :D
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#15936 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

Tnx, vrijedi zapamtiti ;)

Sent from my Nokia Lumia using Tapatalk
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15937 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

bebac123 wrote:
lavorpunvode wrote:Zene, ne znam jeste li spominjale ovo malo cudo al evo da ga i ja pohvalim, jer cuda cini!
Dugo sam trazila nesto dobro za podocnjake, i mislim da sam to nesto konacno pronasla. Image
Ako nije tajna koliko kosta jer i ja imam katastrofa podocnjake nakon poroda crni i dugi??'hvala

vidi broj 6-meni sveeee super pokrije...11km je sad, na snizenju bude oko 6km, vodootporno je ...
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15938 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Mogli su i 25% popusta staviti. Meni juce stigao paket sa feelunique, Image Paketic 20x10x10, a unutra samo primer :D
Mogli su ga u kovertu staviti. Cini mi se da nije los, i da necu imati alerg. reakciju na njeg, znaci za pocetak dobro, samo mi se ne svidja sto na kutiji pise za najbolji rezultat sacekati 1 min pa nanijeti sjene..A kod mene to uvijek brzinski..
@Michun, potrosila sam 2 tubice TooFaced Shadow insurance i predobar je..Preporucujem svakome..Bilo snizenje daaaavnoooooo na escentual.com, sad je najjeftiniji na beautybay-u..Ovaj Put a lid on it je mrvicu jeftiniji..
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#15939 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ujedam »

Artdeco camouflage cream je nešto najbolje ikada!!! Ja bez nujega ne bih mogla opstati :D Vrijedi svake markice, a često ga i stave na sniženje :D I on jeste malen, pakovanje ali bude pravo dugo, jer se toga vrlo malo nanese.. :-D :-D
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15940 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

Milloni wrote:Kako je Lisa E. lijepo nasminkala Alexu Chung za Glamour Awards :lol:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Upravo gledala tutorial :o
Kakvu kozu zena ima! Savrsenstvo.
bebac123
Posts: 24
Joined: 07/06/2014 13:14

#15941 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bebac123 »

lavorpunvode wrote:
bebac123 wrote:
lavorpunvode wrote:Zene, ne znam jeste li spominjale ovo malo cudo al evo da ga i ja pohvalim, jer cuda cini!
Dugo sam trazila nesto dobro za podocnjake, i mislim da sam to nesto konacno pronasla. Image
Ako nije tajna koliko kosta jer i ja imam katastrofa podocnjake nakon poroda crni i dugi??'hvala
Oko 11 KM, djeluje poskupo s obzirom na kolicinu al djevojka a cmu mi kaze da traje i do pola godine :shock: ja sam do sad, na podocnjake samo, stavljala malo svjetliji kameni puder aplikatorom, i to odlicno prekriva. Ali kako dolazi ljeto, to sad dosta ruzno izgleda jer kameni puder matira podrucje ispod ociju dok se ostatak lica sjaji... A tezak mi je da ga nanosim na cijelo lice :zid:
Edit: preko ovoga, obavezno moras staviti tecni puder jer je uzasno svijetlo. radi se o nijansi br. 2 koja je namjenjena iskljucivo za podocnjake, kako mi objasnise u cm-u :)
Hvala puno na odgovorima pa nije ni skup kad toliko traje..Nadam se da ce mi pomoci.. :kiss:
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15942 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

Cure, jel znate restockaju li nuxe proizvode na feeluniqe?
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15943 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

lavorpunvode wrote:
bebac123 wrote:
lavorpunvode wrote:Zene, ne znam jeste li spominjale ovo malo cudo al evo da ga i ja pohvalim, jer cuda cini!
Dugo sam trazila nesto dobro za podocnjake, i mislim da sam to nesto konacno pronasla. Image
Ako nije tajna koliko kosta jer i ja imam katastrofa podocnjake nakon poroda crni i dugi??'hvala
Oko 11 KM, djeluje poskupo s obzirom na kolicinu al djevojka a cmu mi kaze da traje i do pola godine :shock: ja sam do sad, na podocnjake samo, stavljala malo svjetliji kameni puder aplikatorom, i to odlicno prekriva. Ali kako dolazi ljeto, to sad dosta ruzno izgleda jer kameni puder matira podrucje ispod ociju dok se ostatak lica sjaji... A tezak mi je da ga nanosim na cijelo lice :zid:
Edit: preko ovoga, obavezno moras staviti tecni puder jer je uzasno svijetlo. radi se o nijansi br. 2 koja je namjenjena iskljucivo za podocnjake, kako mi objasnise u cm-u :)
Ja sam imala nijansu 6, prezadovoljna, ali je nikad nisam koristila za podočnjake jer imam prirodno blago spuštene oči sa vanjske strane i mrvu naboranu kožu ispod oka - kamuflažom samo opteretim to područje i koliko god je fiksiram uvuče se u borice jer je preteška. Preporučujem ti Bourjois Healthy Mix ili MAC Pro Longwear korektore, imaju full prekrivanje i tekući su.

Što se nijanse tiče, ne znam kojom logikom su ti dali br. 2 :roll: , jer znam da je nijansa faktat mrtvačka i čak je i meni presvijetla (a ja sam negdje NC10-15), a to da je za podočnjake je čisto lupetanje jer svjetlije nijanse daju sivkasti ton podočnjacima kad se direktno nanesu i obično se stavljaju u obliku nečeg laganijeg i tekućeg (tekući korektor, puder, iluminator) preko narandžastog ili žutog korektora za neutralizaciju plavih i ljubičastih podočnjaka.

Ja sam naručila sad Kryolanov Supracolor (najmanju militražu) u losos nijansi baž za to neutraliziranje, a koristim Flormar Perfect Coverage korektor. Lagani su, tekući, nisu full coverage i baš djeluju prirodno, mislim da će biti pun pogodak kad ih iskombinujem sa Supracolorom. Idući uzimam Pro Longwear, ako mi bude pretežak ide pravac u kit.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15944 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

BJB wrote:Mogli su i 25% popusta staviti. Meni juce stigao paket sa feelunique, Image Paketic 20x10x10, a unutra samo primer :D
Mogli su ga u kovertu staviti. Cini mi se da nije los, i da necu imati alerg. reakciju na njeg, znaci za pocetak dobro, samo mi se ne svidja sto na kutiji pise za najbolji rezultat sacekati 1 min pa nanijeti sjene..A kod mene to uvijek brzinski..
@Michun, potrosila sam 2 tubice TooFaced Shadow insurance i predobar je..Preporucujem svakome..Bilo snizenje daaaavnoooooo na escentual.com, sad je najjeftiniji na beautybay-u..Ovaj Put a lid on it je mrvicu jeftiniji..
Javi utiske za ovaj theBalm-ov, sve se dvoumim koji prajmer da uzmem za kit, UD ili TF, taman kad se odlučim za TF čujem pohvale i za ovaj.
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15945 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

@Krizzia, Jos ti traje French Pharmacy discount 25% na escentual.com :D
Sta te konkretno zanima?
@emmahill, meni se iskreno vise svidja TooFaced Shadow insurance, mada ovaj jednako dobro djeluje, samo mi ide na nerve sto trebam cekati barem 1min pa onda nanijeti sjene i umrtvi/matira sjaj u sjenama ili barem onoj koju prvu naneses kao bazu...OSim toga kad ovaj nanesem osjetim peckanje sto mi se nije desavalo ni sa Artdeco bazom, ni sa UD ili TF.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15946 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

umihana wrote:drage moje dame treba mi vas mali savjet u dilemi sam koji puder da uzmem za lice pogotovo sto dolaze topliji dani pa i brze spada sa lica ili mi je pretezak na licu ,zadnji od onih koje sam koristila bio je Boujois Healthy Mix ali mi je nekako premasan kad ugrije imam osjecaj da mi se topi , imam mjesovitu kozu ni presuhu ni premasnu obicno ga ujutru stavim prije nego sto krenem na posao da ipak ne izgledam kao zombi :D svaki savjet dobro dosao hvala unaprijed ;-)

Bourjois 123, Rimmelov Lasting Finish 25...nešto :D (u tubici), Guerlain Lingerie De Peau, Estee Lauder Double Wear Light.... I svakako neki matirajući puder, Rimmel Stay Matte ili MAC Blot, ako ti je baš masnija T-zona.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15947 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

BJB wrote:@Krizzia, Jos ti traje French Pharmacy discount 25% na escentual.com :D
Sta te konkretno zanima?
@emmahill, meni se iskreno vise svidja TooFaced Shadow insurance, mada ovaj jednako dobro djeluje, samo mi ide na nerve sto trebam cekati barem 1min pa onda nanijeti sjene i umrtvi/matira sjaj u sjenama ili barem onoj koju prvu naneses kao bazu...OSim toga kad ovaj nanesem osjetim peckanje sto mi se nije desavalo ni sa Artdeco bazom, ni sa UD ili TF.
Too Faced i MAC Paint Pot it is :)
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#15948 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by paladinka »

Morat cu i ja ovaj artdeco probati, i ja imam podocnjake , pa bi voljela nesto tako da pokrijem :-)
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#15949 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Angel_of... »

Meni npr ovaj broj 2 savrseno odgovara za prekrivanje crvenkastih problemcica, i ne baca mi uopste na sivo. Bas sam zadovoljna, ali sam doduse i pravo blijeda, ko duh :D
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15950 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

BJB wrote:@Krizzia, Jos ti traje French Pharmacy discount 25% na escentual.com :D
Sta te konkretno zanima?
Image

Evo ovo :grin:
Zbrajala sam, kombinirala kodove i ispada mi najpovoljnije sa hqhair naruciti. Dodje me sve oko 28.5 funti. Plus dobije se neki set na poklon.
Ovo za poslije suncanja eventualno mogu zamjeniti necim drugim, nije da mi bas treba. Pa ako imas neki prijedlog, ne ustrucavaj se ;)
Post Reply