Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#15901 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
libero
Znam dosta o "zlatarevim i inim UO".
Vise sam nego svjestan da u SDU postoje frakcije cije bi preuzimanje te stranke onemogucilo nasu saradnju sa njima 2014.
Pecanac predstavlja onaj dio SDU-a sa kojim bi mi zeljeli saradjivati i mi svojom politickom misijom smatramo i ohrabrivanje onih politickih snaga - bez obzira u kojoj su stranci - sa kojima se slazemo da suverenost drzave BiH, njen evropski put, drzavni kriminal i racionalnost i funkcionalnost drzavnog aparata nisu i ne smiju biti predmet politikanske debate.
p.k.
Znam dosta o "zlatarevim i inim UO".
Vise sam nego svjestan da u SDU postoje frakcije cije bi preuzimanje te stranke onemogucilo nasu saradnju sa njima 2014.
Pecanac predstavlja onaj dio SDU-a sa kojim bi mi zeljeli saradjivati i mi svojom politickom misijom smatramo i ohrabrivanje onih politickih snaga - bez obzira u kojoj su stranci - sa kojima se slazemo da suverenost drzave BiH, njen evropski put, drzavni kriminal i racionalnost i funkcionalnost drzavnog aparata nisu i ne smiju biti predmet politikanske debate.
p.k.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15902 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Cekaj Pedja. da li znas koja su im imena po UO? Da si svjestan da su i oni svoje pozicioniranje odradili po familijarnom i interesu pojedinaca?
Kako tumacis onda to, posto vidim da razdvajas Pecanca od Zlatara recimo (
) da im je taj Zlatar glavni u vecini pregovaranja kao i da je on predsjednik kantonalnog odbora SDU Sarajevo?
Nemoj mi reci da Pecanac, mada ne mislim da je on ista pozitivno, (cisti demagog koji par recenica rotira u krug), u nemogucnosti da se suprostavi Zlataru i njegovoj neogranicenoj moci u KS?
Molim te Pedja nemoj da budes toliko naivan. Sve je to u sinhronizovanoj povezanosti po vertikali u SDU. Cast casnim izuzetcima, kao sto je ovaj Mujo Hosic koji je najavio da ce dati ostavku bez obzira na stav predsjednista SDU.
Kako tumacis onda to, posto vidim da razdvajas Pecanca od Zlatara recimo (
Nemoj mi reci da Pecanac, mada ne mislim da je on ista pozitivno, (cisti demagog koji par recenica rotira u krug), u nemogucnosti da se suprostavi Zlataru i njegovoj neogranicenoj moci u KS?
Molim te Pedja nemoj da budes toliko naivan. Sve je to u sinhronizovanoj povezanosti po vertikali u SDU. Cast casnim izuzetcima, kao sto je ovaj Mujo Hosic koji je najavio da ce dati ostavku bez obzira na stav predsjednista SDU.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#15903 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
A Petrović je sada u SDU????
Nakon što je bio u SBiH-u, pa ušao u vladu ispred SBB-a.
I kojeg zamalo zatvor da stigne, da ne bi famozne zastare.
Koliko je puta do sada Pećanac ruku digao za Radeljašova kadrovska rješenja i za samog Radeljaša, osuđenog prevaranta kojem je vlada u kojoj je Pećanac dala na upravljanje naš fond zdravstvenog osiguranja?
I nastavio bi do isteka mandata, da je umjesto Radeljašove rodbine, u Pokop otišla rodbina nekog iz SDU-a.
I Pedji su to sve uzorni političari, baš kao i Nerko.
Pedja nije naivan, već je, sad se to može sasvim argumentovano izreći, još samo jedan izdanak Kurta-Murta politike.
Nakon što je bio u SBiH-u, pa ušao u vladu ispred SBB-a.
I kojeg zamalo zatvor da stigne, da ne bi famozne zastare.
Koliko je puta do sada Pećanac ruku digao za Radeljašova kadrovska rješenja i za samog Radeljaša, osuđenog prevaranta kojem je vlada u kojoj je Pećanac dala na upravljanje naš fond zdravstvenog osiguranja?
I nastavio bi do isteka mandata, da je umjesto Radeljašove rodbine, u Pokop otišla rodbina nekog iz SDU-a.
I Pedji su to sve uzorni političari, baš kao i Nerko.
Pedja nije naivan, već je, sad se to može sasvim argumentovano izreći, još samo jedan izdanak Kurta-Murta politike.
-
mikasa
- Posts: 536
- Joined: 15/12/2008 22:35
#15904 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
@libero,-LIBERO- wrote:Cekaj Pedja. da li znas koja su im imena po UO? Da si svjestan da su i oni svoje pozicioniranje odradili po familijarnom i interesu pojedinaca?
...
Molim te Pedja nemoj da budes toliko naivan. Sve je to u sinhronizovanoj povezanosti po vertikali u SDU. Cast casnim izuzetcima, kao sto je ovaj Mujo Hosic koji je najavio da ce dati ostavku bez obzira na stav predsjednista SDU.
Ako mogu da ti prenesem neke informacije... Slazem se sa tobom da se SDU ne razlikuje puno od ostalih stranaka, da su svoju politiku pozicionirali kao familijarnu : zena od Kljuica, mislim da ima i od Lazovica kcerka (ili snaha) u UO-a, a da ne govorim o Zlatarevoj "zelenoj transferzali" u SDU. Medjutim, mislim da su pojedinci u SDU svjesni svoje greske i koalicije sa Radeljasem & co koji je samo personifikacija ostalih clanova skupstinske vecine. U toj vecini imamo samo dvije prave stranke SDA-SDU a sve ostalo su pojedinci i vjeruj mi, da je jedina razlika izmedje Radeljasa i Mire Juric, Hanke, Damira Cardjica, Svilenog, Pindje, Zagija,... u JEDNOJ NULI VISE.
U zadnji mjesec dana imamo onog novog poslanika iz SDU koji se javno usprotivio jednonacionalnim UO u zdravstvu, naredbu Pecanca da svi kadrovi iz SDU mogu biti samo u jednom UO ili izvrsnoj vlasti ( Zlatar je morao podnijeti ostavke u svim UO) i sad ponudjene ostavke.
Slazem se da nije pametan , da rotira par recenica, da.... ali da je smirio strasti u MUP-u, to jeste. I na kraju, Zlatar je "podnio" ostavku kao clan pregocarackog tima ispred SDU-a.Nemoj mi reci da Pecanac, mada ne mislim da je on ista pozitivno, (cisti demagog koji par recenica rotira u krug), u nemogucnosti da se suprostavi Zlataru i njegovoj neogranicenoj moci u KS?
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15905 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
@Mikasa, situacija u MUPU nije Pecanac stabilizovao, tj. primirio, negoje to uradila SDA koja direktno upravlja tim resorom. isto onako kako su ljuljali o oranizovali bunt kada je SDP bio na vlasti.
Znas li da je Sada Campara, koja vedri i oblaci u MUP-u i zena koja se pita za sve i sva, zapravo majka tuzioca Dubravka Campare, i isto tako majka zamjenika gradonacelnika Aljose Campare..i naravno svo troje ispred SDA stranke. Tako da trenutni mir u MUP-u nikako nije zasluga Pecanca, nego SDA jer je MUP KS aprolustno pod njhovom kontrolom.
Ne znam za to da je Zlatar smijenjen iz ova tri UO koja je zaposjeo, ima li se to gdje procitati? Znaci ostao je na poziciji direktora "Trznica-pijaca kantona Sarajevo"???
Cijela ta njegova frakcija, jer je predsjednik SDU KS, je interesa skupina. Po UO katastrofalno delegirane osobe. Cak ima slucajeva gdje je u UO postavljena osoba koja nema 5 godina radnoga staza, u stvari ima ako se pika volontiranje -a i to je diskutabilno da li je to bilo volontiraje uopste, ali se nekako navuklo tih 5 godina jer je to jedan od uslova. da li treba uopste reci kakve bi osobe trebale biti u UO javnih ustanova(!!!). da ne kazemo o zenama, kcerkama i slicno...identicno kao sto su to uradili Sefer Halilovic, Backovic, Radeljas, Zeljkovic....tako su uradili i ovi iz SDU, udomili zene i familiju. I ako da ih neko smatra moralnim i ozbiljnim.
Ma na zalost znam toliko toga o SDU, jer par poznanika dobro kotiraju u toj "stranci", i ja ih licno ne shvatam kao stranku uopste. To je neka mutirajuca tvorevina odmetnutih neostvarenih kvazi politicara. I opet kazem cast casnim izuzetcima.
SDU je imao priliku, sada kada se ovako radikalno poalrizirala politicka scena u KS, da zajedno za NS zauzmu srednji kurs, i tako bi i jedan i drugi blok bio i matematicki uskracen za neku cak i klimavu vecinu. Tim cinom bi onemogucili Zeljkovica, Radeljasa, Svilenog, Backovica, Cardjica i slicne da haraju po fondovima, ustanovama i javnim preduzecima.
Trebali su ostati dio tog treceg puta i iskljucivo, i uporno, insistirati na pravoj vladi experata, a ne ovom cirkusu kojeg su licno oni omogucili sa svoje dvije ruke za ovaj cirkus.
Oni su sve sem ozbiljna politicka stranka i snaga.
Znas li da je Sada Campara, koja vedri i oblaci u MUP-u i zena koja se pita za sve i sva, zapravo majka tuzioca Dubravka Campare, i isto tako majka zamjenika gradonacelnika Aljose Campare..i naravno svo troje ispred SDA stranke. Tako da trenutni mir u MUP-u nikako nije zasluga Pecanca, nego SDA jer je MUP KS aprolustno pod njhovom kontrolom.
Ne znam za to da je Zlatar smijenjen iz ova tri UO koja je zaposjeo, ima li se to gdje procitati? Znaci ostao je na poziciji direktora "Trznica-pijaca kantona Sarajevo"???
Cijela ta njegova frakcija, jer je predsjednik SDU KS, je interesa skupina. Po UO katastrofalno delegirane osobe. Cak ima slucajeva gdje je u UO postavljena osoba koja nema 5 godina radnoga staza, u stvari ima ako se pika volontiranje -a i to je diskutabilno da li je to bilo volontiraje uopste, ali se nekako navuklo tih 5 godina jer je to jedan od uslova. da li treba uopste reci kakve bi osobe trebale biti u UO javnih ustanova(!!!). da ne kazemo o zenama, kcerkama i slicno...identicno kao sto su to uradili Sefer Halilovic, Backovic, Radeljas, Zeljkovic....tako su uradili i ovi iz SDU, udomili zene i familiju. I ako da ih neko smatra moralnim i ozbiljnim.
Ma na zalost znam toliko toga o SDU, jer par poznanika dobro kotiraju u toj "stranci", i ja ih licno ne shvatam kao stranku uopste. To je neka mutirajuca tvorevina odmetnutih neostvarenih kvazi politicara. I opet kazem cast casnim izuzetcima.
SDU je imao priliku, sada kada se ovako radikalno poalrizirala politicka scena u KS, da zajedno za NS zauzmu srednji kurs, i tako bi i jedan i drugi blok bio i matematicki uskracen za neku cak i klimavu vecinu. Tim cinom bi onemogucili Zeljkovica, Radeljasa, Svilenog, Backovica, Cardjica i slicne da haraju po fondovima, ustanovama i javnim preduzecima.
Trebali su ostati dio tog treceg puta i iskljucivo, i uporno, insistirati na pravoj vladi experata, a ne ovom cirkusu kojeg su licno oni omogucili sa svoje dvije ruke za ovaj cirkus.
Oni su sve sem ozbiljna politicka stranka i snaga.
-
mikasa
- Posts: 536
- Joined: 15/12/2008 22:35
#15906 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pecanac donio odluku:Ne znam za to da je Zlatar smijenjen iz ova tri UO koja je zaposjeo, ima li se to gdje procitati? Znaci ostao je na poziciji direktora "Trznica-pijaca kantona Sarajevo"???
http://sdu.ba/2013/02/28/odluka-o-nacin ... eduzecima/
Znam da ga nema u apotekama, a mislim i da je samo VD u TrznicamaČlan 5.
Ukoliko kandidat zadovolji zakonski utvrđene kriterijume izbora, uključujući i Zakon o sukobu interesa BiH i bude izabran na dvije funkcije u okviru pozicija u izvršnoj vlasti ili u javnim preduzećima, isiti ima pravo da odabere samo jednu od funkcija na koju je imenovan za mandatni period na koji je imenovan
Pokusao sam ti dati neke informacije koje ce ti mozda pomoci da shvatis stav Pedje Kojevica prema nekim ljudima u SDU...
Slazem se, ali nikad nije kasno jer i Pedja spominje 2014 ... Mislim da je to ispravan put kojim mora ici i NS i SDU i DF i sve ostale strankice ovog nekog lijevo-srednjeg puta.Trebali su ostati dio tog treceg puta i iskljucivo, i uporno, insistirati na pravoj vladi experata, a ne ovom cirkusu kojeg su licno oni omogucili sa svoje dvije ruke za ovaj cirkus.
- cadburry
- Posts: 1291
- Joined: 27/04/2013 13:40
- Location: Šeher
#15907 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nažalost Peđa mogu se složiti sa vama jedino u ocjeni Ivice Šarića. Marjanović je za mene osoba koja troši ogromnu energiju i novac na vlastiti marketing, što smatram da ne treba biti posao jednog ministra. Posebno je iritantna njegova priča kako je on peta kolona građana među političarima (a istovremeno član predsjedništva DF). Unatoč jeftinom populizmu, smatram ga velikim napretkom u odnosu na prethodnika Oručevića, ali da nije ni do koljena energičnom i reformskom Suljagiću.Pedja Kojovic wrote:cadbury
Moje (Negativno) misljenje o ministru Petrovicu je u pocetku bilo bazirano na sljedecim premisama; vec je jednom bio ministar u Vladi koja nije ostavila za sobom nista vrijedno spomena i da je, odmah po povratku na tu funkciju, donio odluku o produzenju roka za legalizaciju ilegalno izgradjenih objekata.
Iako ovi i jos neki razlozi i dalje stoje, mislim da je svojim potezima (tacnije pripremama za te poteze) u sredjivanju stanja u komunalnoj privredi, kao i svojim principijelnim stavovima na sjednicama Vlade zasluzio povoljnu ocjenu.
Ministar Pecanac je po dolasku na svoje mjesto prekinuo sukob policije sa izvrsnom vlascu, doveo do toga da je policija postala prisutnija na ulicama, da je "podigla glavu". Svojim metodom upravljanja, koji podrazumjeva da je prisutan skoro u svakoj vecoj operaciji, i redovnoj komunikaciji sa javnoscu, stvorio je atmosferu ( i jos vaznije budzetske uslove) u kojoj bi uposljavanjem novih 150 ljudi sigurnosna situacija sigurno bila bolja nego prije.
Jos dvojica ministara, po nama, rade svoj posao na nacin koji bi - da "igraju u nekom boljem timu" - bio pomak naprijed u odnosu na prethodnike, Marjanovic i Saric.
Ja imam, naravno, zamjerki na pojedine odluke svakog od ovih ministara, ali sud o njihovom radu donosim na osnovu reformistickog pravca u kojem su poveli svoje resore, kao i na osnovu eticnosti njihovog obnasanja funkcije.
Sto se tice DF-s....
Nas zaista cudi njihovo ucesce u ovakvoj kantonalnoj vladi i nadamo se da ce kad se uspostave organi stranke i pocnu sa redovnim radom preispitati svoju ulogu. Jedna od bitnih karakteristika gradjanskog bloka za 2014. je da se radi o strankama opozicije.
p.k.
Ja pošto ne vidim Petrovićeve poteze koji su kao doprinijeli sređivanju stanja u komunalnoj privredi, od mene mu ostaje negativna ocjena. Sa druge strane, ne mogu da razumijem kako Vas može fascinirati (hiberbola) što je kao Pećanac izveo policiju na ulicu, kada vrlo dobro znate da ministar ne može izvesti policiju na ulicu, već da taj potez komesara služi isključivo za ličnu promociju ministra (a budžetski korisnici to prekovremeno uredno placaju). A nisam siguran ni da je dobra stvar "smirivanje odnosa između izvršne vlasti i policije", odnosno guranje pod tepih kriminala unutar policije i tapšanje po ramenu policajaca dok obim kriminala u gradu eksponencijalno raste.
P.S. Moram Vam reći da mi je izuzetno bilo drago kada je Danis istupio iz Skupštine i prepustio svoje mjesto Tariku Haveriću. To sam se od početka nadao, budući da sam upravo vama dvojici dao svoj glas 2010. A to nije mala stvar budući da se radi o osobi koja u novačniku nosi člansku karticu SDPa i kojoj se iskreno povraca na liberalizam, kao Vašu ideologiju.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15908 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
@mikasa, ocito se oko SDU jednostavno ne slazemo. Politicki populisti i diletanti, sastavelji od odmetnutih neostvarenih politicara, ocito, jako zeljni fotelja, cast izuzetcima.
Misli li NS i DF sa SDU bazirati taj neki oslonac za novi politicki blok, ja tu ne vidim nista pozitivno i politicki potentno za neku novu politicku ideju i reformu. Ali ok, jos ima do 2014.
Misli li NS i DF sa SDU bazirati taj neki oslonac za novi politicki blok, ja tu ne vidim nista pozitivno i politicki potentno za neku novu politicku ideju i reformu. Ali ok, jos ima do 2014.
-
mikasa
- Posts: 536
- Joined: 15/12/2008 22:35
#15909 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Imamo mi vrlo, vrlo slicno misljenje oko SDU ali oko Pedjine izjave-LIBERO- wrote:@mikasa, ocito se oko SDU jednostavno ne slazemo. Politicki populisti i diletanti, sastavelji od odmetnutih neostvarenih politicara, ocito, jako zeljni fotelja, cast izuzetcima.
Misli li NS i DF sa SDU bazirati taj neki oslonac za novi politicki blok, ja tu ne vidim nista pozitivno i politicki potentno za neku novu politicku ideju i reformu. Ali ok, jos ima do 2014.
tu se ne razumijemo. Tema je, ipak, NS.Vise sam nego svjestan da u SDU postoje frakcije cije bi preuzimanje te stranke onemogucilo nasu saradnju sa njima 2014.
Pecanac predstavlja onaj dio SDU-a sa kojim bi mi zeljeli saradjivati i mi svojom politickom misijom smatramo i ohrabrivanje onih politickih snaga - bez obzira u kojoj su stranci - sa kojima se slazemo da suverenost drzave BiH, njen evropski put, drzavni kriminal i racionalnost i funkcionalnost drzavnog aparata nisu i ne smiju biti predmet politikanske debate.
-
Albin Zuhric
- Posts: 186
- Joined: 24/12/2012 20:49
#15910 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
tvsabina,
Vijecnici u Opcini Centar jesu napravili pogresku, najvise zbog konfuzije oko razlika izmedju plata politickim funkcionerima, sluzbenicima i vijecnicima. Neke su se morale zakonski izjednaciti, odnosno koeficijenti istih, sa Federacijom, neke ne.
Mi smo naravno odmah imali sastanak. Vijecnici ce uplacivati razliku u platama/pausalima osobama/porodicama koje se nalaze na spisku socijalno najugrozenijih porodica u njihovoj opcini. Ovo je bila njihova ideja, bez ikakvog pritiska od strane drugih organa.
U medjuvremenu je Glavni odbor imao sjednicu i donio odluku koja je obavezujuca za sve predstavnike Nase stranke, kao i organe i tijela, da se ni na jednom nivou ne smije glasati za bilo kakva povecanja plata/pausala, ili administrativnih troskova koja nemaju jako ekonomsko uporiste.
Hvala vam, zdravo
Vijecnici u Opcini Centar jesu napravili pogresku, najvise zbog konfuzije oko razlika izmedju plata politickim funkcionerima, sluzbenicima i vijecnicima. Neke su se morale zakonski izjednaciti, odnosno koeficijenti istih, sa Federacijom, neke ne.
Mi smo naravno odmah imali sastanak. Vijecnici ce uplacivati razliku u platama/pausalima osobama/porodicama koje se nalaze na spisku socijalno najugrozenijih porodica u njihovoj opcini. Ovo je bila njihova ideja, bez ikakvog pritiska od strane drugih organa.
U medjuvremenu je Glavni odbor imao sjednicu i donio odluku koja je obavezujuca za sve predstavnike Nase stranke, kao i organe i tijela, da se ni na jednom nivou ne smije glasati za bilo kakva povecanja plata/pausala, ili administrativnih troskova koja nemaju jako ekonomsko uporiste.
Hvala vam, zdravo
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#15911 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Promaklo im 7 miliona za Poljine, promaklo im povecanje plata, ... a to je tek vrh ledenog brijega za koji je javnost uspjela saznati.
-
Katamaran_Sa
- Posts: 568
- Joined: 26/06/2012 23:20
#15912 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Kako komentarises cinjenicu da je nacelnik Novog Grada jedini smanjio plate uposlenicima, topli obrok sa 16 na 8 BAMtvsabina wrote:Peđa dobro večer.
Zamolila bih (ukoliko je moguće) odgovor na nekoliko pitanja.
Kako Vi kao pojedinac , građanin Sarajeva i kantonalni zastupnik komentirate SRAMNU odluku vijećnika Naše Stranke u općini Centar da glasaju ZA povećanje plaća i prihoda na osnovu rada/prisustva u OV općine Centar ?
Postoji li neko tijelo u Našoj Stranci (predsjednik , predsjedništvo , glavni odbor) koji će te vijećnike "kazniti" makar na takav način da im dodijeli ukaz , odluku da višak tih sredstava (uvećani dio) dodijele u humanitarne svrhe jednoj od bezbroj humanitranih organizacija u BiH ukoliko se kaju zbog tog čina ? Ukoliko se ne kaju šta onda ? Vama (Našoj Stranci) su ruke vezane ili ćete ih kazniti ili ih uopće nećete "kažnjavati" ?
Ukoliko ste već odgovorili ranije na prvo (ili slično) postavljeno pitanje , najljubaznije Vas molim da ga ponovite.
Veliko hvala na razumjevanju.
pozdrav
Sabina
-
rajvosa1
- Posts: 787
- Joined: 02/06/2008 02:04
#15913 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Meni je neshvatljivo da neko inteligentan i obrazovan kao Pedja ne vidi stvarne motive SDU i DF za ucesce u ovoj lopovskoj vladi. Naravno, da grabe sto se grabiti moze. Ako pravi neke kalkulacije za izbore 2014. na pogresnom je tragu. Ako sam pristalica SDA, glasat cu za njih, bez obzira na Hanku i slice. A ako sam protivnik takve politike, onda mi izgleda ostaju jedino SBB i SDP. Hanka, Radeljas, SDU, DF, a izgleda i NS bit ce nepotrebni.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#15914 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nikada neću komentarisati bili kakve izjave osobe , načelnika općine Novi Grad, jer je jednom izjavio slijedeće : "spolna pripadnost je potpuno pogrešna osnova za političko organiziranje i može donijeti samo štetu, a naročito po žene kojima se kroz takve organizacije ispere mozak do mjere da više nisu sposobne za normalnu socijalizaciju sa ostatkom društva" a nije uputio izvinjenje nego je preko svojih satelita poslao poruke podrške samom sebi za ovakvu nebulozu. Za mene je ništavan , nebitan baš kao i 99 % članova , simpatizera i ahbaba njegove partije među kojima je i Koldžo Nedžad koji je također smanjio topli obrok ali je povećao koeficijent i to nikako nije kvalitetna stvar jer je Koldži mnogo bolje.Katamaran_Sa wrote:Kako komentarises cinjenicu da je nacelnik Novog Grada jedini smanjio plate uposlenicima, topli obrok sa 16 na 8 BAMtvsabina wrote:Peđa dobro večer.
Zamolila bih (ukoliko je moguće) odgovor na nekoliko pitanja.
Kako Vi kao pojedinac , građanin Sarajeva i kantonalni zastupnik komentirate SRAMNU odluku vijećnika Naše Stranke u općini Centar da glasaju ZA povećanje plaća i prihoda na osnovu rada/prisustva u OV općine Centar ?
Postoji li neko tijelo u Našoj Stranci (predsjednik , predsjedništvo , glavni odbor) koji će te vijećnike "kazniti" makar na takav način da im dodijeli ukaz , odluku da višak tih sredstava (uvećani dio) dodijele u humanitarne svrhe jednoj od bezbroj humanitranih organizacija u BiH ukoliko se kaju zbog tog čina ? Ukoliko se ne kaju šta onda ? Vama (Našoj Stranci) su ruke vezane ili ćete ih kazniti ili ih uopće nećete "kažnjavati" ?
Ukoliko ste već odgovorili ranije na prvo (ili slično) postavljeno pitanje , najljubaznije Vas molim da ga ponovite.
Veliko hvala na razumjevanju.
pozdrav
Sabina
@albinzuhric , hvala na odgovoru i od srca čestitam i vijećnicima u Centru i organima stranke na donesenim odlukama. Pozdrav.
Last edited by sabina1 on 28/04/2013 21:47, edited 1 time in total.
- and
- Posts: 8178
- Joined: 04/09/2007 22:51
#15915 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
i to sad nešto pozitivno?kad svojim radom omogući da se svima poveća topli obrok na 16 km i da se povećaju plate onda se može reći da je nešto uradio i on i bilo ko drugiKatamaran_Sa wrote:Kako komentarises cinjenicu da je nacelnik Novog Grada jedini smanjio plate uposlenicima, topli obrok sa 16 na 8 BAMtvsabina wrote:Peđa dobro večer.
Zamolila bih (ukoliko je moguće) odgovor na nekoliko pitanja.
Kako Vi kao pojedinac , građanin Sarajeva i kantonalni zastupnik komentirate SRAMNU odluku vijećnika Naše Stranke u općini Centar da glasaju ZA povećanje plaća i prihoda na osnovu rada/prisustva u OV općine Centar ?
Postoji li neko tijelo u Našoj Stranci (predsjednik , predsjedništvo , glavni odbor) koji će te vijećnike "kazniti" makar na takav način da im dodijeli ukaz , odluku da višak tih sredstava (uvećani dio) dodijele u humanitarne svrhe jednoj od bezbroj humanitranih organizacija u BiH ukoliko se kaju zbog tog čina ? Ukoliko se ne kaju šta onda ? Vama (Našoj Stranci) su ruke vezane ili ćete ih kazniti ili ih uopće nećete "kažnjavati" ?
Ukoliko ste već odgovorili ranije na prvo (ili slično) postavljeno pitanje , najljubaznije Vas molim da ga ponovite.
Veliko hvala na razumjevanju.
pozdrav
Sabina
- akcid
- Posts: 1904
- Joined: 09/04/2013 13:49
- Location: Sarajevo
#15916 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Čuj vijećnici napravili pogreškuAlbin Zuhric wrote:tvsabina,
Vijecnici u Opcini Centar jesu napravili pogresku, najvise zbog konfuzije oko razlika izmedju plata politickim funkcionerima, sluzbenicima i vijecnicima...
Ili već jesu, pa se sada stranka vadi i pere "vjećničkom pogreškom"
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#15917 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Dobro zna li se koliki je sad vijecnicki pausal i komisije ??
Do sad je bio pausal 50% od prosjecne plate u federaciji plus 120 KM za svaku komisiju tj. jedan vijecnik je imao oko 400 KM za pausal , plus svaki od njih je imao 2 komisije sto iznosi ukupno 400 + 120 +120 = 640 KM minimalno po vijecniku mjesecno.
Sto se tice povecanja plata plate su povecane al trenutno tj. 2-3 mjeseca zbog uskladjivanja sa federalnim koeficijentom al ce im se smanjiti topli obrok sa 2% prosjecne plate po danu na 1% prosjecna plate po danu tj. sa oko 16-17 KM na 8 KM i tada ce se plate izjednaciti sa onima koje su bile prije ovog uskladjivanja.
Do sad je bio pausal 50% od prosjecne plate u federaciji plus 120 KM za svaku komisiju tj. jedan vijecnik je imao oko 400 KM za pausal , plus svaki od njih je imao 2 komisije sto iznosi ukupno 400 + 120 +120 = 640 KM minimalno po vijecniku mjesecno.
Sto se tice povecanja plata plate su povecane al trenutno tj. 2-3 mjeseca zbog uskladjivanja sa federalnim koeficijentom al ce im se smanjiti topli obrok sa 2% prosjecne plate po danu na 1% prosjecna plate po danu tj. sa oko 16-17 KM na 8 KM i tada ce se plate izjednaciti sa onima koje su bile prije ovog uskladjivanja.
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
#15918 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
NAŠA STRANKA=SDA
Izabrane delegate u vlasti iz Naše stranke interesira samo finansisko usklađivanje svojih privathih đepova,čak je ironično da na bijednoj istini i lošem životu građana-Roma snima film a u narednom periodu ne poduzimaju nikakve aktivnosti za poboljšanje života romske populacije.Ovakve poteze bi prava Sarajevska raja okarakterizirala kao bacanje ubleha.
Izabrane delegate u vlasti iz Naše stranke interesira samo finansisko usklađivanje svojih privathih đepova,čak je ironično da na bijednoj istini i lošem životu građana-Roma snima film a u narednom periodu ne poduzimaju nikakve aktivnosti za poboljšanje života romske populacije.Ovakve poteze bi prava Sarajevska raja okarakterizirala kao bacanje ubleha.
- veljaca
- Posts: 7753
- Joined: 11/03/2008 14:25
- Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....
#15919 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Cijenjeni Pedja moze li odgovor na sljedeca pitanja:
1. Da li je hapsenje Predsjednika Federacije BiH politicki motivirano ?
2. Da li je pri odabiru clanova NO, UO i Skupstina javnih preduzeca u KS, bitnija strucnost ili narodna pripadnost ?
I moj komentar na:
"Antropoloski nedovrsen, kaze, nakon sto kratko razmisli, prof. Haveric, na moje pitanje kako bi definisao jednog kolegu poslanika."
Ovo bi se itekako moglo odnositi i na cijenjenog prof. Haverica, a Bogami i na jos podosta poslanika .....
Zasto bi se moglo odnositi i na prof. Haverica ?
Pa tako nesto reci o svome kolegi u Skupstini KS - o bilo kome ( jer tamo ste svi vi radne kolege - a politicki ukopani u svoje rovove i odatle pucate gore nego ovi sa brda 92 ) - moze kod mene proizvesti doticni moj komentar i o njemu. Ali moj komentar kao clana ovog Foruma je manje bitan od komentara jednog poslanika o drugom poslaniku, kojeg je obojicu birao ovaj narod .... Samim time bi se ovo misljenje moglo onda posljedicno odnositi i na sam narod - a to jednostavno nije istina. Ovaj narod u Drzavi Bosni i Hercegovini je dobar i sigurno nije antropoloski nedovrsen .....
Veljaca,
s.r.
1. Da li je hapsenje Predsjednika Federacije BiH politicki motivirano ?
2. Da li je pri odabiru clanova NO, UO i Skupstina javnih preduzeca u KS, bitnija strucnost ili narodna pripadnost ?
I moj komentar na:
"Antropoloski nedovrsen, kaze, nakon sto kratko razmisli, prof. Haveric, na moje pitanje kako bi definisao jednog kolegu poslanika."
Ovo bi se itekako moglo odnositi i na cijenjenog prof. Haverica, a Bogami i na jos podosta poslanika .....
Zasto bi se moglo odnositi i na prof. Haverica ?
Pa tako nesto reci o svome kolegi u Skupstini KS - o bilo kome ( jer tamo ste svi vi radne kolege - a politicki ukopani u svoje rovove i odatle pucate gore nego ovi sa brda 92 ) - moze kod mene proizvesti doticni moj komentar i o njemu. Ali moj komentar kao clana ovog Foruma je manje bitan od komentara jednog poslanika o drugom poslaniku, kojeg je obojicu birao ovaj narod .... Samim time bi se ovo misljenje moglo onda posljedicno odnositi i na sam narod - a to jednostavno nije istina. Ovaj narod u Drzavi Bosni i Hercegovini je dobar i sigurno nije antropoloski nedovrsen .....
Veljaca,
s.r.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#15920 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
veljaca
1.
Ne znam.
2.
Koji su elementi bitni pri formiranju ovih organa odredio je zakon.
3.
Svako ima pravo na svoje misljenje.
p.k.
1.
Ne znam.
2.
Koji su elementi bitni pri formiranju ovih organa odredio je zakon.
3.
Svako ima pravo na svoje misljenje.
p.k.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#15921 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
mirsek wrote:Dobro zna li se koliki je sad vijecnicki pausal i komisije ??
Do sad je bio pausal 50% od prosjecne plate u federaciji plus 120 KM za svaku komisiju tj. jedan vijecnik je imao oko 400 KM za pausal , plus svaki od njih je imao 2 komisije sto iznosi ukupno 400 + 120 +120 = 640 KM minimalno po vijecniku mjesecno.
Sto se tice povecanja plata plate su povecane al trenutno tj. 2-3 mjeseca zbog uskladjivanja sa federalnim koeficijentom al ce im se smanjiti topli obrok sa 2% prosjecne plate po danu na 1% prosjecna plate po danu tj. sa oko 16-17 KM na 8 KM i tada ce se plate izjednaciti sa onima koje su bile prije ovog uskladjivanja.
Moze li neko ako zna odgovor da mi odgovori na pitanje ?
-
Area_51
- Posts: 962
- Joined: 03/09/2007 00:09
- Location: Rodjeni Sarajlija
#15922 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Razmisljajuci o novoj situaciji u Kantonu Sarajevo, imajuci u vidu izjave uvazenog Pedje, namece se par logicnih zakljucaka.
Prvi, kako Nasa stranka govori drugima da ideoloski suprostavljenje stranke ne mogu koalirati, odnosno da takve koalicije ne mogu uspjeti, te da ce se zbog toga sto takve koalicije samo dijele fotelje, jako brzo raspadati ili da im je vijek trajanja kratak. Tada, postaje jasno da Nasa stranka prikriva SVOJU kolaciju sa ideoloski nepodobnom SDA, koju ima u svim opcinama i Gradu Sarajevo. Takva koalicija ima i potpisani sporazum, koji se zasniva iskljucivo na podijeli fotelja u cijem je potpisivanju Pedja ocito imao znacajnu ulogu. Pitanje je jasno, zasto se takvo navodno kratkotrajno, a na terenu ocito jako cvrsto foteljasko koaliranje, ne prekine i ne izvrse transformacije ili rekonstrukcije lokalnih vlasti ili zasto bar iz princpijelnih razloga Nasa stranka ne napusti takve price, ako je tacno ovo sto Pedja drugima prica, da su takve koalicije neodrzive. U realnosti vidljivo je da Nasa strana tu nije pricipijelna vec cvrsto drzi svoj politicki foteljaski plijen.
Drugo, Pedja nema konzistentnost, jer ako je prekorio Sahbaza Dzihanovica i ocijenio ga nepodobnim za sudiju Ustavnog suda Federacije Bosne i Hercegovine jer je radi zastare izbjegao sudski proces, onda zasto istim metodom ne otkaze podrsku Zlatku Petrovicu, koji je isto tako bio sudski gonjen pa pusten radi zastare. Radilo se o objeku na Grbavici, tada je Pedja bio sretan u Americi. Moze i ovako, Zlatko Petrovic ima svoju advokatsku kancelariju u kojoj zastupa ona lica i firme, kojima kao ministar daje urganisticke i gradjevinske dozovole. Hvaliti takvoga covjeka, jako je sa stanovista prava upitno.
Zakljucno, zasto sebe Nasa stranka vidi kao lidera opozicije ili gradjanskog bloka, kada ona nema izborni niti neki veci politicki kapacitet. Taj ce blok biti ili nece biti, tek poslije izbora kada se vidi realni politicki kapacitet onih koji pretendiraju da budu dio njega.
tvsabina, hvala oko informacije da je Nasa stranka glasala ZA povecanje primanja u Opcini Centar, bas me zanima kako je SDP glasao u tom pogledu.
Prvi, kako Nasa stranka govori drugima da ideoloski suprostavljenje stranke ne mogu koalirati, odnosno da takve koalicije ne mogu uspjeti, te da ce se zbog toga sto takve koalicije samo dijele fotelje, jako brzo raspadati ili da im je vijek trajanja kratak. Tada, postaje jasno da Nasa stranka prikriva SVOJU kolaciju sa ideoloski nepodobnom SDA, koju ima u svim opcinama i Gradu Sarajevo. Takva koalicija ima i potpisani sporazum, koji se zasniva iskljucivo na podijeli fotelja u cijem je potpisivanju Pedja ocito imao znacajnu ulogu. Pitanje je jasno, zasto se takvo navodno kratkotrajno, a na terenu ocito jako cvrsto foteljasko koaliranje, ne prekine i ne izvrse transformacije ili rekonstrukcije lokalnih vlasti ili zasto bar iz princpijelnih razloga Nasa stranka ne napusti takve price, ako je tacno ovo sto Pedja drugima prica, da su takve koalicije neodrzive. U realnosti vidljivo je da Nasa strana tu nije pricipijelna vec cvrsto drzi svoj politicki foteljaski plijen.
Drugo, Pedja nema konzistentnost, jer ako je prekorio Sahbaza Dzihanovica i ocijenio ga nepodobnim za sudiju Ustavnog suda Federacije Bosne i Hercegovine jer je radi zastare izbjegao sudski proces, onda zasto istim metodom ne otkaze podrsku Zlatku Petrovicu, koji je isto tako bio sudski gonjen pa pusten radi zastare. Radilo se o objeku na Grbavici, tada je Pedja bio sretan u Americi. Moze i ovako, Zlatko Petrovic ima svoju advokatsku kancelariju u kojoj zastupa ona lica i firme, kojima kao ministar daje urganisticke i gradjevinske dozovole. Hvaliti takvoga covjeka, jako je sa stanovista prava upitno.
Zakljucno, zasto sebe Nasa stranka vidi kao lidera opozicije ili gradjanskog bloka, kada ona nema izborni niti neki veci politicki kapacitet. Taj ce blok biti ili nece biti, tek poslije izbora kada se vidi realni politicki kapacitet onih koji pretendiraju da budu dio njega.
tvsabina, hvala oko informacije da je Nasa stranka glasala ZA povecanje primanja u Opcini Centar, bas me zanima kako je SDP glasao u tom pogledu.
- veljaca
- Posts: 7753
- Joined: 11/03/2008 14:25
- Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....
#15923 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pedja Kojovic wrote:veljaca
1.
Ne znam.
2.
Koji su elementi bitni pri formiranju ovih organa odredio je zakon.
3.
Svako ima pravo na svoje misljenje.
p.k.
Cijenjeni Pedja,
Ti meni bas odgovori politicki. Dobro ti si politicar, iako sam ja ocekivao KONKRETNIJE odgovore. I ovdje si mi pokazao SUZDRZANOST - na moju zalost - a to sam ti oduvijek zamjerao, tu suzdrzanost.
Ja sam ocekivao odgovore:
1. a) Nije ili b) jeste
2. a) Strucnost ili b) pripadnost odredjenom narodu
Moji odgovori ( ako te interesuje )
1. Da politicki proces
2. Strucnost, jer nas to jedino vodi naprijed, a svako brojanje krvnih zrnaca ne vodi dobru ....
Nadam se da si zadovoljan ovim mojim konkretnim odgovorima ....
Ovo pod 3 te nisam pitao , ali neka si iznio misljenje ....
Nema veze, sretan ti 1. Maj ....
Veljaca,
s.r.
- cadburry
- Posts: 1291
- Joined: 27/04/2013 13:40
- Location: Šeher
#15924 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
http://www.klix.ba/vijesti/bih/alagic-f ... /130430120
Dragi Pedja,
da li ćete tražiti informaciju o čemu se radi?
Budući da advokat Farmaceutskog fakulteta govori o pritiscima na trenutno upravu fakulteta iz Ministarstva obrazovanja i nauke, predlažem Vam da postavite pitanje odgovornosti ministra i kantonalne prosvjetne inspekcije na Skupštini KS.
Vjerujem da i ostatak javnosti želi znati o čemu se radi. Hvala.
Dragi Pedja,
da li ćete tražiti informaciju o čemu se radi?
Budući da advokat Farmaceutskog fakulteta govori o pritiscima na trenutno upravu fakulteta iz Ministarstva obrazovanja i nauke, predlažem Vam da postavite pitanje odgovornosti ministra i kantonalne prosvjetne inspekcije na Skupštini KS.
Vjerujem da i ostatak javnosti želi znati o čemu se radi. Hvala.
-
Sarajevo11
- Posts: 185
- Joined: 27/02/2013 20:04
#15925 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Rukovodstvo Naše Stranke je malo ludo,malo zbunjeno,jer su zbog kritike o stupanju u koaliciju sa SDA smijenili sedam članova općinskog odbora Novo Sarajevo,a sada fol glume sa malim pojedničnim potezima pokušaj demokratije.Stara narodna poslovica kaže jebo lud zbunjenog,pa sami zaključite kakvi ljudi sjede u presdjedništvu Naše Stranke,pomalo isfrustrirani,pomalo iskompleksirani uglavnom nedovršeni frajeri.
Uvijek sam se pitao kako gospodin Dino Mustafić opstaje da bude direktor MESA,ali vijeme je pokazalo da uspješno igra u nekoj petokolonaškoj ulozi prema svojoj dubokoj ljubavi SDA.Volio bih kada bi Peđa Kojović shavtio da se ne živi od magle i jeftinih političkih poena,jer sam ga slušao kako jako podrugljivo priča o samoupravljačkom sistemu,a živi u velikom stanu,kojeg je dobio on i njegov otac u tom samoupravljačkom sistemu od GOSPODINA TITA.
Uvijek sam se pitao kako gospodin Dino Mustafić opstaje da bude direktor MESA,ali vijeme je pokazalo da uspješno igra u nekoj petokolonaškoj ulozi prema svojoj dubokoj ljubavi SDA.Volio bih kada bi Peđa Kojović shavtio da se ne živi od magle i jeftinih političkih poena,jer sam ga slušao kako jako podrugljivo priča o samoupravljačkom sistemu,a živi u velikom stanu,kojeg je dobio on i njegov otac u tom samoupravljačkom sistemu od GOSPODINA TITA.
