Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15876 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote:Trecina grada bez struje
ne postoji sistem koji moze izdrzati ovoliko opterecenje
Itekako da postoji, recimo novo postrojenje ? Međutim, zna se šta se sve dešavalo i dešava oko istog.
Cega postrojenje?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15877 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:
Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote:Trecina grada bez struje
ne postoji sistem koji moze izdrzati ovoliko opterecenje
Itekako da postoji, recimo novo postrojenje ? Međutim, zna se šta se sve dešavalo i dešava oko istog.
Cega postrojenje?
Proizvodnje pašteta.

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15878 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Vidi pošta 6 neJma struje...a ni jalije pola :D.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15879 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15880 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Apelujem na nase sugradjane koji imaju vlastito grijanje da ugase televizore, sijalice i racunare da se mi ostali mozemo grijati :D, hvala lijepo :D.
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#15881 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

Što ti je sda, sad i bukvalno živimo u mraku. :mrgreen:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15882 Re: Zeničani

Post by avenija »

Throttle wrote:Ja sam u Babinoj rijeci, u zgradi uzas grijanje, iskljucio, ubacio dva konvektora Atlantic Altis. Prosli mjesec 153KM struje. Bojler stalno radi a zbog bebe je temperatura22 danju i 19 navecer. Otprilike bi toliko trosio i da imam grijanje a bilo bi mi hladnije.. Mada, investicija je bila 480KM, nije zanemarivo..
Danas u Shopping centru ludilo, nema nigdje grijalica, ljudi pokupovase sve
gledajuci ovo izgleda da je klima mnogo bolje rjesenje, ukoliko mi radi cijeli mjesec 25 KM vise na racunu a temperatura je izmedju 25 i 22 stepena .
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15883 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Zasad je kod mene dobro, mada 2-3 puta je bilo opasno zatreptalo, tv se bio sam isključio. :D
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#15884 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Imam u kući paket svijeća, mislim 20 komada, ako sad nestane još i struje onda ću ih sve zapaliti pa ću imati 20 svijeća rasvjete i 20 svijeća grijanja. Gdje je belfy da sračunamo koliko je to W/h. :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15885 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ci-Nick wrote:Imam u kući paket svijeća, mislim 20 komada, ako sad nestane još i struje onda ću ih sve zapaliti pa ću imati 20 svijeća svjetlosti i 20 svijeća grijanja. Gdje je belfy da sračunamo koliko je to W/h. :lol:
:lol:

Ja se dogovorio večeras na fuka sa nekom trebom a cijela Zenica u mraku. Božeee! :-D

:izet:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#15886 Re: Zeničani

Post by Amagon »

K'o u ratu da smo. Niti grijanja niti struje.

User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#15887 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Samo se vi zajebavajte, vidjet cu vas kad nestane baterije na mobitelima i laptopima :mrgreen:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#15888 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Jimmy McNulty wrote:
Ci-Nick wrote:Imam u kući paket svijeća, mislim 20 komada, ako sad nestane još i struje onda ću ih sve zapaliti pa ću imati 20 svijeća svjetlosti i 20 svijeća grijanja. Gdje je belfy da sračunamo koliko je to W/h. :lol:
:lol:

Ja se dogovorio večeras na fuka sa nekom trebom a cijela Zenica u mraku. Božeee! :-D

:izet:
Još bolje. :per:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15889 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

kamberovica polje wrote: Još bolje. :per:
A u qrac, evo propade.Odo sa jaranom popit šta. :-?
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#15890 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Jimmy McNulty wrote:
kamberovica polje wrote: Još bolje. :per:
A u qrac, evo propade.Odo sa jaranom popit šta. :-?
Ako budete u ZS, eto i mene :P
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#15891 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:Ja sam u Babinoj rijeci, u zgradi uzas grijanje, iskljucio, ubacio dva konvektora Atlantic Altis. Prosli mjesec 153KM struje. Bojler stalno radi a zbog bebe je temperatura22 danju i 19 navecer. Otprilike bi toliko trosio i da imam grijanje a bilo bi mi hladnije.. Mada, investicija je bila 480KM, nije zanemarivo..
Danas u Shopping centru ludilo, nema nigdje grijalica, ljudi pokupovase sve

ne gasis nikako konvektore?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15892 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zato znaci radio Zenit stade :-? Drz'te se sugradjani!

Casual's wrote:Ovdje trenutno vlada drugačija atmosfera, i to već mjesec-dva. Priča se o Čeliku, lutalicama, kladionicama, zatim pokretanju nekih mrtvih stvari, a ne o Njemačkoj.
Nedavno su se zaposlila dva momka iz moje mahale i to sa liste onih kojima niko u porodici ne radi. Čujem da je tako i po drugim mahalama. Recimo, u Vitezu su se fino zabrinuli zbog izjava Fuada o odlasku novca gora, čak neki pričaju i o svojim direkcijama u Zenici. Gore je 80% ljudi u kancelarijama iz Zenice. Fali im stručnog kadra.
To mi je drago cuti ako je tako, ali i dalje mislim da je do tvog okruzenja. I ja se ovdje sto poslovno, sto privatno druzim sa situiranim ljudima i Njemacka uopste nije tema ili je vrlo rijetko. Medjutim kad dodjem u svoju mahalu i u svoju staru raju, Njemacka je medju glavnim temama. Tacno vidis razliku i skonto sam da je to ono sto me najvise ubi u pojam :(

Ti momci sto su se zaposlili, jesu li fakat u Mital primljeni ili gdje vec? Znam da je doFu to pricao ali nisam mu bas vjerovao previse :-?

A firme iz Viteza bi selile direkcije u Zenicu ako sam te dobro skontao?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15893 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Amagon wrote:
Jimmy McNulty wrote:
kamberovica polje wrote: Još bolje. :per:
A u qrac, evo propade.Odo sa jaranom popit šta. :-?
Ako budete u ZS, eto i mene :P
Valja, nazovemo te! :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15894 Re: Zeničani

Post by Throttle »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Throttle wrote:Ja sam u Babinoj rijeci, u zgradi uzas grijanje, iskljucio, ubacio dva konvektora Atlantic Altis. Prosli mjesec 153KM struje. Bojler stalno radi a zbog bebe je temperatura22 danju i 19 navecer. Otprilike bi toliko trosio i da imam grijanje a bilo bi mi hladnije.. Mada, investicija je bila 480KM, nije zanemarivo..
Danas u Shopping centru ludilo, nema nigdje grijalica, ljudi pokupovase sve

ne gasis nikako konvektore?
Ne gasim zbog bebe.. stalno je na podu, 6 mjeseci pa pokusava puzat itd...
i bojler je stalno upaljen, ni njega ne gasim.. stan 40m2 sa osrednjom izolacijom.. nije suncana strana..
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#15895 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

dosla struja na Jaliji

a vidim grijanja veceras definitivno nece biti (na zenicablogu pise)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#15896 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Throttle wrote:Ja sam u Babinoj rijeci, u zgradi uzas grijanje, iskljucio, ubacio dva konvektora Atlantic Altis. Prosli mjesec 153KM struje. Bojler stalno radi a zbog bebe je temperatura22 danju i 19 navecer. Otprilike bi toliko trosio i da imam grijanje a bilo bi mi hladnije.. Mada, investicija je bila 480KM, nije zanemarivo..
Danas u Shopping centru ludilo, nema nigdje grijalica, ljudi pokupovase sve

ne gasis nikako konvektore?
Ne gasim zbog bebe.. stalno je na podu, 6 mjeseci pa pokusava puzat itd...
i bojler je stalno upaljen, ni njega ne gasim.. stan 40m2 sa osrednjom izolacijom.. nije suncana strana..

da, i meni je prosle zime znao biti toliki racun,djetetu tad bilo godina i po,ovaj zadnji novembarski 49 km,sad ocekujem 70-80,jedan konvektor atlantic,drugi bosch
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#15897 Re: Zeničani

Post by Norm »

nacho_ wrote:Što ti je sda, sad i bukvalno živimo u mraku. :mrgreen:
...hebiga naco, casual rece da je SDA izgubila/popusila...ko je sad? kriv?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#15898 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

muhafuca wrote:dosla struja na Jaliji

a vidim grijanja veceras definitivno nece biti (na zenicablogu pise)

bilo je smijesno i ocekivati da ce grijanje danas doci
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15899 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Fudo pao na ispitu. Vanredna situacija njega mane. I jos nije gotovo. :sad:
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#15900 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Znao sam jbt. Smijesno. Ovo ne moze nikakvo umanjenje nadoknaditi. Mogu misliti samo kako je ljudima koji imaju djecu malu a nemaju alternativu.
Post Reply