Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15851 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

tuzlak1212 wrote:
pici wrote:

nema 100 000 dotrakija vojske, 100 000 ih ima u njihovom glavnom gradu sa zenama, djecom, starcima... 40 000 je realna cifra a i kal Drogo je obecao u prvoj sezoni 40 000 dotrakija kao pomoc Viserysu u osvajanju westerosa kad mu je ovaj dao Dany za zenu... 100 000 ima zombija i eventualno 80 000 ljudi koji ce im se suprostaviti... imaju zmajsko staklo ko oruzije znaci kad ga ubode onda je rahmetlija i ne moze ga NK vise oziviti, magija kojom je NK proboden od zmajskog stakla je tako i napravljena... valerijski celik je jedini uz zmajsko staklo i vatru koji moze nauditi zombijima.... vatra ne moze WW i NK nista.
Ma ja sam ovo na yt nasao neciju od neki dan analizu i brojeve u argumente kako i zasto... Ko ce ga znat ionako ne moze se nikako tacno saznat dok knjiga ne zavrsi :D

po knjigama ce biti nesta drugacije sigurno, al ja ono sto su u sezoni pricali znaci 40 000 dotrakija, 7000 bezmudana, 2000 free folks, 20 000 Vale i mozda oko 10 000 sjevernjaka (negdje je napisano i 40 000 Vale vojska da ima, ali ne vjerujem, najvecu silu je okupio Renly Baratheon uz pomoc Lorasa Tyrella a koja je brojala blizu 100 000 vojske i Stanis je to raskino ubivsi brata crnom sijenkom i onda su presli Loras Tyrell i njegovi na stranu Lanistera a stanis pokupio od brata vazale i napao KL)... uglavnom kako god nek dodje vazala koji se zele boriti za zive jos jedno 10 000 do 20 000 to je sila od 100 000 ljudi prema 100 000 zombija kolko je Dany odokativno rekla... to sam iz serije uspio nafatat ne iz knjiga ili ovih youtube urotnika :mrgreen:

Miguel rezira mislim da ce biti jeza bitka... puno ocekujem nadam se da se necu razocarat.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15852 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

pici wrote:

po knjigama ce biti nesta drugacije sigurno, al ja ono sto su u sezoni pricali znaci 40 000 dotrakija, 7000 bezmudana, 2000 free folks, 20 000 Vale i mozda oko 10 000 sjevernjaka (negdje je napisano i 40 000 Vale vojska da ima, ali ne vjerujem, najvecu silu je okupio Renly Baratheon uz pomoc Lorasa Tyrella a koja je brojala blizu 100 000 vojske i Stanis je to raskino ubivsi brata crnom sijenkom i onda su presli Loras Tyrell i njegovi na stranu Lanistera a stanis pokupio od brata vazale i napao KL)... uglavnom kako god nek dodje vazala koji se zele boriti za zive jos jedno 10 000 do 20 000 to je sila od 100 000 ljudi prema 100 000 zombija kolko je Dany odokativno rekla... to sam iz serije uspio nafatat ne iz knjiga ili ovih youtube urotnika :mrgreen:

Miguel rezira mislim da ce biti jeza bitka... puno ocekujem nadam se da se necu razocarat.
Ako ovo sve iz serija pamtis onda si jako dobar u zapazanju :D Ako mogu da nadovezem tvoj post, Dotrakijevi zive u grupama koji se zovu khalasari, Khal Drogo je samo jedan od Khalova tamo u Dothraki sea zemlji, i on je imao najveci broj jahaca 40 000 u svom khalasaru, ali nije on bio jedini Khal... Khal Pono i Khal Jhaquo imaju obojica po 25-30k jahaca.
Bila je u nekoj sezoni scena kada Khalovi zarobljavaju Dany jer je khaleesi umrlog khala pa ima onaj dzavo khaleesi protection, a ona ih zapalila sve u skupini u onoj brvnari nekoj i izasla iz vatre, tad joj se priklonio narod citavog dothraki sea koji je u stotinama hiljada stanovnika... A medju njima oko 90-100k jahaca.
I sad ova yt-berka kaze da je ogromna vecina njih odlucila pratiti Dany :D
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15853 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

tuzlak1212 wrote:
pici wrote:

po knjigama ce biti nesta drugacije sigurno, al ja ono sto su u sezoni pricali znaci 40 000 dotrakija, 7000 bezmudana, 2000 free folks, 20 000 Vale i mozda oko 10 000 sjevernjaka (negdje je napisano i 40 000 Vale vojska da ima, ali ne vjerujem, najvecu silu je okupio Renly Baratheon uz pomoc Lorasa Tyrella a koja je brojala blizu 100 000 vojske i Stanis je to raskino ubivsi brata crnom sijenkom i onda su presli Loras Tyrell i njegovi na stranu Lanistera a stanis pokupio od brata vazale i napao KL)... uglavnom kako god nek dodje vazala koji se zele boriti za zive jos jedno 10 000 do 20 000 to je sila od 100 000 ljudi prema 100 000 zombija kolko je Dany odokativno rekla... to sam iz serije uspio nafatat ne iz knjiga ili ovih youtube urotnika :mrgreen:

Miguel rezira mislim da ce biti jeza bitka... puno ocekujem nadam se da se necu razocarat.
Ako ovo sve iz serija pamtis onda si jako dobar u zapazanju :D Ako mogu da nadovezem tvoj post, Dotrakijevi zive u grupama koji se zovu khalasari, Khal Drogo je samo jedan od Khalova tamo u Dothraki sea zemlji, i on je imao najveci broj jahaca 40 000 u svom khalasaru, ali nije on bio jedini Khal... Khal Pono i Khal Jhaquo imaju obojica po 25-30k jahaca.
Bila je u nekoj sezoni scena kada Khalovi zarobljavaju Dany jer je khaleesi umrlog khala pa ima onaj dzavo khaleesi protection, a ona ih zapalila sve u skupini u onoj brvnari nekoj i izasla iz vatre, tad joj se priklonio narod citavog dothraki sea koji je u stotinama hiljada stanovnika... A medju njima oko 90-100k jahaca.
I sad ova yt-berka kaze da je ogromna vecina njih odlucila pratiti Dany :D

da ih ima preko 100 000 ima al onda bi ostavili nebranjen glavni grad a i sela koja imaju tj njihovo podrucije... svi bi zavrsili u roblju iako je Daneris ostavila Daria i druge sinove da uspostavljaju ko neki red... 1000 brodova da prevuce 100 000 samo dotrakija je premalo znaci po 100 njih u svakom brodu plus 100 konja, jer svi jasu to je 100 000 konja... ipak 40 000 je realna cifra
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15854 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Ma ima ih 40k u ovoj armiji.Da su stavili vise bilo bi bas op na stranu Daenerys.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15855 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

pici wrote: da ih ima preko 100 000 ima al onda bi ostavili nebranjen glavni grad a i sela koja imaju tj njihovo podrucije... svi bi zavrsili u roblju iako je Daneris ostavila Daria i druge sinove da uspostavljaju ko neki red... 1000 brodova da prevuce 100 000 samo dotrakija je premalo znaci po 100 njih u svakom brodu plus 100 konja, jer svi jasu to je 100 000 konja... ipak 40 000 je realna cifra
Darioo sa Second Sons je ostavljen u Bay of Dragons-u a ne u Dothraki sea :D :thumbup:
U Dothraki sea drzavi ima samo jedan grad i oni nisu vezani za to... Oni se ne vezu ni zasta osim za ljude i jedinstvo, njihov moto je da prate najjaceg pa ko god i sta god to znacilo. Kao sto je Jorah Mormont rekao Vyserisu u prvoj sezoni kad je objasnjavao zasto ce pristat vojska da prati Khal Droga u njegovoj zelji da osvoji KL, i bas zato me ne bi cudilo da je zbog snage zmajeva citav dothraki sea opustosen prateci Dany i zmajeve :D

Ali potpuno nebitno, te cifre su samo teorija na gostujucem terenu :D Nastimat ce to D&D da bude gusto i nemoguce, mozda poginu sva 3 zmaja, neku igru ce odigrat sa Branom 99% sam siguran :D Mozda preotme kontrolu od NK nad walkerima i zombijima il nesto tako sto bi bilo jako gotivno nakon teske borbe u svakom slucaju :D
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15856 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

tuzlak1212 wrote:
pici wrote: da ih ima preko 100 000 ima al onda bi ostavili nebranjen glavni grad a i sela koja imaju tj njihovo podrucije... svi bi zavrsili u roblju iako je Daneris ostavila Daria i druge sinove da uspostavljaju ko neki red... 1000 brodova da prevuce 100 000 samo dotrakija je premalo znaci po 100 njih u svakom brodu plus 100 konja, jer svi jasu to je 100 000 konja... ipak 40 000 je realna cifra
Darioo sa Second Sons je ostavljen u Bay of Dragons-u a ne u Dothraki sea :D :thumbup:
U Dothraki sea drzavi ima samo jedan grad i oni nisu vezani za to... Oni se ne vezu ni zasta osim za ljude i jedinstvo, njihov moto je da prate najjaceg pa ko god i sta god to znacilo. Kao sto je Jorah Mormont rekao Vyserisu u prvoj sezoni kad je objasnjavao zasto ce pristat vojska da prati Khal Droga u njegovoj zelji da osvoji KL, i bas zato me ne bi cudilo da je zbog snage zmajeva citav dothraki sea opustosen prateci Dany i zmajeve :D

Ali potpuno nebitno, te cifre su samo teorija na gostujucem terenu :D Nastimat ce to D&D da bude gusto i nemoguce, mozda poginu sva 3 zmaja, neku igru ce odigrat sa Branom 99% sam siguran :D Mozda preotme kontrolu od NK nad walkerima i zombijima il nesto tako sto bi bilo jako gotivno nakon teske borbe u svakom slucaju :D
a znam da je Dario u Meereenu, cisto sumljam da ce uspjeti uspostaviti ravnotezu sa 2000 drugih sinova, Dany nije uspjela sa 8000 neokaljanih i 2000 Second Sons pa je uz pomoc zmajeva i dothrakija unjela strah medju robovlasnike, jedino da nije naredila dothrakijima da se pobrinu i pomognu Dariu, na rastanku mu je dal upute sta da uradi dalje... sad samo mozemo nagadjat... ne moze Dothraki sea biti opustosen imaju i zene i djecu kao i roditelje, stare itd jedino da ih je sve ostavila u Meereenu
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15857 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

drogon2 wrote:Ma ima ih 40k u ovoj armiji.Da su stavili vise bilo bi bas op na stranu Daenerys.

ja se oslanjam na onu cifru iz prve sezone o armiji 40 000 dothrakija koje je Drogo obecao da ce povest u osvajanje Westerosa... Robert je jednom prilikom rekao da je onaj koji se suprostavi Dothrakijima na otvorenom polju, ludak i budala. Vidjeli smo kako Lanistere pregazise iako su imali borbenu formaciju sa stitovima i kopljima i iza strijelce, jest Drogon tu dosta odradio al rece Jaime Cersei da nemaju sanse a jos ima zmajeve :mrgreen: zato je i kupila Golden Hordes bas na konto Dothrakija al se prejebala kad je saznala da nisu dovukli slonove i jos imaju samo 2000 konjanika... a placenici :mrgreen: razbucali bi ih ko beba zvecku zato ce gore kod Winterfella da nastrada veliki broj Danyjeve armije cak mislim da ce ih ostati par hiljada ...
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#15858 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Coconut »

User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15859 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

pici wrote: a znam da je Dario u Meereenu, cisto sumljam da ce uspjeti uspostaviti ravnotezu sa 2000 drugih sinova, Dany nije uspjela sa 8000 neokaljanih i 2000 Second Sons pa je uz pomoc zmajeva i dothrakija unjela strah medju robovlasnike, jedino da nije naredila dothrakijima da se pobrinu i pomognu Dariu, na rastanku mu je dal upute sta da uradi dalje... sad samo mozemo nagadjat... ne moze Dothraki sea biti opustosen imaju i zene i djecu kao i roditelje, stare itd jedino da ih je sve ostavila u Meereenu
The supposed census of the world of ASoIaF is as follows-
Westeros: 40,000,000 (Confirmed)
Regions
-North: 4,000,000
-Reach: 10,000,000
-Westerlands: 7,000,000
-Iron Islands: 1,000,000
-Dorne: 2,500,000
-Crownlands: 1,500,000
-Vale of Arryn: 5,000,000
-Riverlands: 5,000,000
-Stormlands: 4,000,000
-Beyond the Wall: 150,000
Cities and towns
-King's Landing: 500,000 (confirmed)
-Oldtown: 450,000
-Lannisport: 250,000
-Gulltown: 200,000
-White Harbor: 100,000
-Barrowton: 30,000
-Lord Harroway's Town: 40,000
-Duskendale: 60,000
-Ashford: 80,000
-Grassy Vale: 40,000

Essos west of the Bone Mountains: 42,330,000
POBRISAO SAM SVE OSIM OVOG
Dothraki Sea: 4,000,000
Slaver's Bay and Ghiscar
Cirka saberem oko 18 000 000

Courtesy: asoiaf
---------------------------------
Zanimljivo po knjigama KL ima 500k ljudi a sjever 4M (sto je kad se uzme lore i mapa u obzir u najmanju ruku najlogicnija stvar), u seriji ih izjednacise... Sranje je ovo, da nije pored D&D i debeli da kolko tolko kontrolise otisla bi serija i prica u 3 lijepe :roll: :|
omar little
Posts: 17417
Joined: 14/03/2008 21:14

#15860 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

kakve veze imaju ti brojevi sad, ne berem? ovo je fantazija, logika ne vazi, kako mogu ti brojevi ista znaciti?
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15861 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Pa pricao sam sa Pici oko brojeva :lol:
No hard feelings :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15862 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »


upravo i obozavam GoT zbog ovakvih teorija... masta moze svasta :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15863 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

tuzlak1212 wrote:
pici wrote: a znam da je Dario u Meereenu, cisto sumljam da ce uspjeti uspostaviti ravnotezu sa 2000 drugih sinova, Dany nije uspjela sa 8000 neokaljanih i 2000 Second Sons pa je uz pomoc zmajeva i dothrakija unjela strah medju robovlasnike, jedino da nije naredila dothrakijima da se pobrinu i pomognu Dariu, na rastanku mu je dal upute sta da uradi dalje... sad samo mozemo nagadjat... ne moze Dothraki sea biti opustosen imaju i zene i djecu kao i roditelje, stare itd jedino da ih je sve ostavila u Meereenu
The supposed census of the world of ASoIaF is as follows-
Westeros: 40,000,000 (Confirmed)
Regions
-North: 4,000,000
-Reach: 10,000,000
-Westerlands: 7,000,000
-Iron Islands: 1,000,000
-Dorne: 2,500,000
-Crownlands: 1,500,000
-Vale of Arryn: 5,000,000
-Riverlands: 5,000,000
-Stormlands: 4,000,000
-Beyond the Wall: 150,000
Cities and towns
-King's Landing: 500,000 (confirmed)
-Oldtown: 450,000
-Lannisport: 250,000
-Gulltown: 200,000
-White Harbor: 100,000
-Barrowton: 30,000
-Lord Harroway's Town: 40,000
-Duskendale: 60,000
-Ashford: 80,000
-Grassy Vale: 40,000

Essos west of the Bone Mountains: 42,330,000
POBRISAO SAM SVE OSIM OVOG
Dothraki Sea: 4,000,000
Slaver's Bay and Ghiscar
Cirka saberem oko 18 000 000

Courtesy: asoiaf
---------------------------------
Zanimljivo po knjigama KL ima 500k ljudi a sjever 4M (sto je kad se uzme lore i mapa u obzir u najmanju ruku najlogicnija stvar), u seriji ih izjednacise... Sranje je ovo, da nije pored D&D i debeli da kolko tolko kontrolise otisla bi serija i prica u 3 lijepe :roll: :|

pa rekao sam ti da serija odudara od knjiga i to podosta... tako su se dogovorili i tako ce biti... Tyrion rec Jonu KL ima milion a Jon njemu ko citav sjever i to je sto se tice serije... jebiga :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15864 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#15865 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by choxnox »

Dobra ova teorija da se Bran vratio u proslost i "prosaputao" Aerysu da postavi wildfire sirom KL kako bi unistio NK poslije, a onda ovaj jos do-prolupao. Vec smo vidjeli slicno sa Hodorom. :D
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15866 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Pogledah jos jednom ovu epizodu i sto vise gledam sve vise kontam da im je nidje veze ako pocnu koristit ovo paljenje Tarleya kao neku bazu za konflikt izmedju Jona i Daenerys. Prvo frajer se pridruzio Cersei i tako izdao Tyrelle, a usput je Cersei i zapalila dojucerasnje mu gazde. U Robertovoj pobuni Randyll je bio na strani Targeryena, a sad odjednom ne moze da smisli Targeryensku kraljicu. I na kraju krajeva izabra stranu koja nema zmajeve. I na kraju krajakrajeva, :D frajerka mu ponudi da zadrzi sve titule, cak i da postane vlsdar juga posto Tyrella vise nema i on odbije. Pa glupost na nivou :D Jos kad bi prikazali scenu u kojoj Daenerys ovo saspe Jonu ili Samu, al to se nece desit sig xd
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#15867 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

NK ima barem milion vojske.

Sve mrtvo sto nije spaljeno iza zida zadnjih ko zna koliko godina, sve sto su pobili u Hardhomeu i sad sve sto sakupi usput da svakog groblja i kripte Severa.

Plus divovi.
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#15868 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Ramsey8 »

Brojke su nebitne
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#15869 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Da li neko od vas koristi HBO Go? Jesu li epizode GoT dostupne odmah nakon prikazivanja na HBO ili se mora malo cekati?
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15870 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Sta vi mislite o mogucnosti da Golden Company prekrsi ugovor sa Cersei? U knjigama se spominje, a mislim i u seriji jednom ili dvaput da su poznati po tome sto nikada nisu prekrsili ugovor, a cim se nesto toliko spominje znas da bi se suprotno moglo desit :D
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15871 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

ja mislim da na HBO GO ide to uporedo sa premijerom ili odmah poslije nje...
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15872 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

drogon2 wrote:Sta vi mislite o mogucnosti da Golden Company prekrsi ugovor sa Cersei? U knjigama se spominje, a mislim i u seriji jednom ili dvaput da su poznati po tome sto nikada nisu prekrsili ugovor, a cim se nesto toliko spominje znas da bi se suprotno moglo desit :D
a ne vjerujem... placenici su to, jedino da se nekim slucajem dogodi da promjene stranu kad saznaju da je Jon legalni prestolonasljednik... ne znam kakav su sklopili ugovor, jeli sa krunom zeljeznog prestolja ili sa Cersei kao kraljicom... pravnicka caka :mrgreen:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15873 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

LSD wrote:
Ma greška je vec odavno napravljena kad su se levati kutarisali nekih vrlo zanimljivih likova koji su držali seriju.
Sadistički skot Remzi, spletkaroš i smutljivac Prstić, onaj sveštenik bolesnik Vrabac koji je organizovao družinu vjerskih fanatika i još neki - to su fenomenalni likovi koji su bili začin serije...ali oni su to po kratkom postupku pobili i izbacili iz serije. Amateri.
I sad je fokus na Deneris, ona je ko neki veliki lik, fol ima pravo na tron, dotjerala tri zmaja i hrpu neoštečenih i kurchi se svima po carstvu :lol: kako je to jadno zamišljeno ...al nece moci ove noci, sjevernjaci nikome ne savijaju kičmu.
I na kraju ce glupača popušiti foru, džaba krečila 7 sezona, jer ce Snježnji na kraju biti kralj, eto vidjet ces.
I da je pravde (kao što je nema normalno), Noćni kralj bi sa svojom časnom vojskom pobio svu ovu bagru željnu vlasti, izyebo Cercei i onda se nekako dokopao otoka i tamo potamanio sve...ali nema od toga ništa, jer to nije zanimljivo svjetini.
:thumbup:

I Dorana Martella bih dodala kao puno prerano otpisanog lika. Doduse njemu nisu uopce ni dali priliku, kao ni Dorneu opcenito

Ja se jos silim da pogledam novu epizodu :-? Nekako me prosla volja za gledanjem. Mozda kad krenem gledat...
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15874 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

annoy wrote:
LSD wrote:
Ma greška je vec odavno napravljena kad su se levati kutarisali nekih vrlo zanimljivih likova koji su držali seriju.
Sadistički skot Remzi, spletkaroš i smutljivac Prstić, onaj sveštenik bolesnik Vrabac koji je organizovao družinu vjerskih fanatika i još neki - to su fenomenalni likovi koji su bili začin serije...ali oni su to po kratkom postupku pobili i izbacili iz serije. Amateri.
I sad je fokus na Deneris, ona je ko neki veliki lik, fol ima pravo na tron, dotjerala tri zmaja i hrpu neoštečenih i kurchi se svima po carstvu :lol: kako je to jadno zamišljeno ...al nece moci ove noci, sjevernjaci nikome ne savijaju kičmu.
I na kraju ce glupača popušiti foru, džaba krečila 7 sezona, jer ce Snježnji na kraju biti kralj, eto vidjet ces.
I da je pravde (kao što je nema normalno), Noćni kralj bi sa svojom časnom vojskom pobio svu ovu bagru željnu vlasti, izyebo Cercei i onda se nekako dokopao otoka i tamo potamanio sve...ali nema od toga ništa, jer to nije zanimljivo svjetini.
:thumbup:

I Dorana Martella bih dodala kao puno prerano otpisanog lika. Doduse njemu nisu uopce ni dali priliku, kao ni Dorneu opcenito

Ja se jos silim da pogledam novu epizodu :-? Nekako me prosla volja za gledanjem. Mozda kad krenem gledat...
Dorne je u seriji bespotreban obzirom da nisu odlucili krenut onom rutom kao u knjizi gdje Dorne ima ogromnu ulogu. Ovdje young Griff ili fejk Aegon uopste nije prisutan tako da i Dorne nije mogao imat neku bitnu ulogu kakvu ima tamo.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15875 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

koda gledam Jon ce Jopet neku strategiju smozkat i onda... huuurraaaaa


Image
Post Reply