Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15851 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Challenger__ wrote:
Teritorija predratnog Grada se skoro preklapala sa povrsinom sadasnjeg Kantona i to nije bio rezultat birokratskog hira, već rezultat konkretnih potreba i brizljivih analiza.
u izbornom inžinjeringu.
Koji crni izborni inženjering, takva teritorijalna organizacija je postojala prije i Olimpijade.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#15852 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

VjecitiStudent wrote: Koji crni izborni inženjering, takva teritorijalna organizacija je postojala prije i Olimpijade.
Da, ali u sebi ne uključuje sve terotorije nekadašnjeg Grada Sarajeva. Govorim o posljeratnim granicama Kantona.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15853 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

vjecitistudent

Da ste se potrudili procitati nas prijedlog ustavnih principa za BIH vidjeli bi da i mi smatramo da Sarajevo treba obuhvatiti
podrucje kao i prije rata.
(U nasem prijedlogu glavni grad BiH je distrikt)

p.k.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#15854 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Kanton i Grad nisu isti kulturni i politički identitet. Forsiranjem izjednačavanja ove dvije jedinice samo će izgubiti grad Sarajevo.

Zauvjek.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15855 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Pedja Kojovic wrote:vjecitistudent

Da ste se potrudili procitati nas prijedlog ustavnih principa za BIH vidjeli bi da i mi smatramo da Sarajevo treba obuhvatiti
podrucje kao i prije rata.
(U nasem prijedlogu glavni grad BiH je distrikt)

p.k.
Zašto se vi niste potrudili pročitati vlastiti prijedlog ustavnih principa za BiH i onda uskladili djelovanje s njima?
Zašto niste izašli sa prijedlogom da se ovaj jad od gradske uprave konačno dokine i zamijeni na trajan i funkcionalan način u skladu sa proklamovanim principima?

Već ko i obično, s jedne strane, visoki i dobri principi, s druge strane svakodnevna politika na nivou Kurte i Murte.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15856 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

VjecitiStudent wrote:
Pedja Kojovic wrote:vjecitistudent

Da ste se potrudili procitati nas prijedlog ustavnih principa za BIH vidjeli bi da i mi smatramo da Sarajevo treba obuhvatiti
podrucje kao i prije rata.
(U nasem prijedlogu glavni grad BiH je distrikt)

p.k.
Zašto se vi niste potrudili pročitati vlastiti prijedlog ustavnih principa za BiH i onda uskladili djelovanje s njima?
Zašto niste izašli sa prijedlogom da se ovaj jad od gradske uprave konačno dokine i zamijeni na trajan i funkcionalan način u skladu sa proklamovanim principima?

Već ko i obično, s jedne strane, visoki i dobri principi, s druge strane svakodnevna politika na nivou Kurte i Murte.
:thumbup: Što zapravo generira priču svi su isti i gadi ljudima izlazak na izbore........osim ako to nije hidden agenda :( jer onda u izbornom ciklusu ostaju samo članovi, bazno glasačko tijelo partija čime"se ukida mogućnost;kažnjavanja kriminala na izborima.....što obesmišljava i same izbore....to već vidimo glasamo a sve ostaje isto
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15857 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

vjecitistudent

S prijedlozima koje spominjete nismo jer, kao sto sam vam odgovorio vec vise puta, mi ne mislimo da GU treba "dokinuti".
Mi mislimo da Sarajevo mora imati nadleznosti koje inace imaju gradovi i da njegovi gradjani imaju pravo da direktnim glasanjem izaberu svog gradonacelnika.
Zahvaljujuci cinjenici da imamo vijecnike u GV takvu cemo legislativu i predloziti.

p.k.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15858 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Pedja Kojovic wrote:vjecitistudent

S prijedlozima koje spominjete nismo jer, kao sto sam vam odgovorio vec vise puta, mi ne mislimo da GU treba "dokinuti".
Mi mislimo da Sarajevo mora imati nadleznosti koje inace imaju gradovi i da njegovi gradjani imaju pravo da direktnim glasanjem izaberu svog gradonacelnika.
Zahvaljujuci cinjenici da imamo vijecnike u GV takvu cemo legislativu i predloziti.

p.k.
I opet:
Je li Sarajevo zaista samo S.Grad, Centar, N.Sarajevo, Novi Grad.
Ako bi dobil trazene nadleznosti, kako bi u takvom gradu organizovali gradski prevoz, vodosnabdijevanje, rijesili zagadjenost zraka, ...?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15859 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Peđa poenta jeste da je"pored kurtona grad besmislen, posebno imajući u vidu;ustav pederacije i definirane nadležnosti kurtona.....sad da vi i izglasate da sarajevo ima"nadležnosti i izbore ko u Njujorku šta ste postigli: samo poskupili grad jedno pet puta. :roll: mislim da nam je svima jasno da je to out of our"league i pravno i finansijski


Jedino rješenj je spajanje kurtona i grada i da;je premijer istovremeno i gradonačelnik.....kurton je svakako Sarajevo...ako je već"nekom bitno, zbog sentimenta onda izmjeniti ime u kurton grad sarajevo
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15860 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

JoseMujica wrote:Peđa poenta jeste da je"pored kurtona grad besmislen, posebno imajući u vidu;ustav pederacije i definirane nadležnosti kurtona.....sad da vi i izglasate da sarajevo ima"nadležnosti i izbore ko u Njujorku šta ste postigli: samo poskupili grad jedno pet puta. :roll: mislim da nam je svima jasno da je to out of our"league i pravno i finansijski


Jedino rješenj je spajanje kurtona i grada i da;je premijer istovremeno i gradonačelnik.....kurton je svakako Sarajevo...ako je već"nekom bitno, zbog sentimenta onda izmjeniti ime u kurton grad sarajevo
S obzirom da odgovor na takva pitanja prelazi nivo tradicionalne demagoške parole, sumnjam da ćemo dobiti odgovore.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15861 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

JoseMujica

Ja ne vidim kako je vas prijedlog bitno drugaciji od onoga sto sam ranije napisao.

p.k.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15862 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

12.1 miliona KM budžet ove ublehe :shock:


ček Djape bitna je razlika što ja zagovaram ukinuće ove ublehe od grada i da kurton preuzme sve, dok, ako sam ja tebe razumio, NS zagovara jačanje nadležnosti grada? jel to to il se nako množimo s nulom u ovim falusnim monolozima?


ja bih samo onda upitao da li"ste pravili ikakvu procjenu koliko bi nas taj grad"po vašoj mjeri koštao kad nas ova ikebana košta tričavih 12 miliona KM?
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15863 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

JoseMujica

Ne bi nas kostao vise nego sada jer sa primjenom zakona o lokalnoj samoupravi treba mjenjati i zakon o pripadnosti prihoda.
Opciju za koju mi smatramo da je najbolja smo predlozili odavno; Sarajevo distrikt, glavni grad drzave, u predratnim granicama.

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15864 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Nego, sta kazete na ova dogadjanja oko Vlade KS?
Kako dalje?
Ko bi je, i da li bi je, trebao zamjeniti?



p.k.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15865 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Ovo je Radeljaš taktika sdu da dobiju fotelje koje su zapikali. Eso je gospodar Sarajeva.

ps


a glede priče grad i kurton ne slažem se nikako jer u jednačinu ne stavljate how we do things"here......stvarno bih volio da je to tako moguće, ali taj grad o kome diskutujemo nije;u vakumu već u Bosni.......nema"budžeta koji se smanjio bez obzira na podjelu ili prebacivanje;nadležnosti s jednog nivoa na drugi......čelendž za tebe Djape neće biti Zikina ćiza već da nađeš takav slučaj u našoj političkoj praksi :D ako ima povlačim napisano
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15866 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

Pedja Kojovic wrote:Nego, sta kazete na ova dogadjanja oko Vlade KS?
Kako dalje?
Ko bi je, i da li bi je, trebao zamjeniti?



p.k.
Sasvim svejedno, sve ista gamad.
U ovakvim okolnostima, pametni ljudi sklanjaju se u stranu i čekaju neka bolja vremena. Ako ih ikad više i bude.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4851
Joined: 03/01/2010 10:41

#15867 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by King_Kenny »

Najbolje bi bilo raspisati kantonalne izbore, inace cemo svjedociti novim politickim kurvanjima. SDP SBiH naprimjer, ali dzaba im kad su se kantonalni sbihovci odmetnuli centrali. Ili SDA SBB...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#15868 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sabina1 »

Pedja Kojovic wrote:Nego, sta kazete na ova dogadjanja oko Vlade KS?
Kako dalje?
Ko bi je, i da li bi je, trebao zamjeniti?



p.k.

Bivši premijer je htio poskupiti vodu jer ide"uzbrdo". Do tada je valjda išla samo "nizbrdo" pa kako je on preuzeo štafetu odjednom je krenula "uzbrdo". Nije poskupila i mislim da se on duboko kaje zbog toga jer je platežna (ne)moć građana pobijedila zakone fizike.
Isti premijer je eto imao riješenje za GRAS ali....nismo ga jel' pitali ili mu nismo dali vremena. Ovdje doduše nema "uzbrdo" ali imaju NJEGOVE garancije u ime naroda (kantona) bankama. Ne znam da li je to bio dio riješenja ali sam sigurna da bivši premijer ne koristi GRAS-ove usluge.

Ovaj novi premijer ima u vladi /većini Pećanca , Radeljaša i Čardžića bez instrumenta i vokalne solistkinje.
Sve rečeno.
I kao što reče neko mudar , trebalo bi sačuvati uspomenu na ovaj sastav kantonalnog parlamenta. ne ponovilo se.
Sarajevska vlada će ponovo biti skup nezasitih i neosjetljivih trećerazrednih karijerista kojima je sistem omogućio sve....
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15869 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Pedja Kojovic wrote:JoseMujica

Ne bi nas kostao vise nego sada jer sa primjenom zakona o lokalnoj samoupravi treba mjenjati i zakon o pripadnosti prihoda.
Opciju za koju mi smatramo da je najbolja smo predlozili odavno; Sarajevo distrikt, glavni grad drzave, u predratnim granicama.

p.k.
I dok se taj science fiction scenarij, sa radnim naslovom "Sarajevo distrikt" ne ovaploti, vaša politika je da 120 gutača zraka u gradskoj upravi nastavi razbacivati deesetinama miliona javnog, NAŠEG, novca.

Sjecikese svih naših stranaka imaju svoje SF scenarije za široke narodne mase, Haretove sjecikese su za dimnu zavjesu koristili ukidanje RS-a, Dodik se otcjepljuje, a NS pravi Sarajevo distrikt.

Naravno, kvalitetne političke stranke trebaju imati strateške planove, ali onda im svaki korak treba biti u skladu s njima.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15870 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

iKao ateista moram reć dabogda da ko ikakvog plana ovdje ima a kamol"strateškog.....od tog praznog pojma poznata nam je tek strategija švrake
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#15871 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Co0l »

Ode Eso,'bem ti zivot :D :lol:
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#15872 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by maher »

Pedja Kojovic wrote:Nego, sta kazete na ova dogadjanja oko Vlade KS?
Kako dalje?
Ko bi je, i da li bi je, trebao zamjeniti?



p.k.
iskreno,

radeljas treba najvise da zahvali ns sto mu je ovako skocila cijena...jer da je ns usla u vladu njega nigdje ne bi bilo...tako da ni ns nije bez odgovornosti za ovakvu situaciju...
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#15873 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by baxul »

maher wrote:
iskreno,

radeljas treba najvise da zahvali ns sto mu je ovako skocila cijena...jer da je ns usla u vladu njega nigdje ne bi bilo...tako da ni ns nije bez odgovornosti za ovakvu situaciju...
radeljaš treba najviše da se zahvali glasačima, pa nije radeljaš svojom voljom tu nego voljom glasača. čuj sad i radeljaša nakačit NS-u.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#15874 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by privremeni »

baxul wrote:
maher wrote:
iskreno,

radeljas treba najvise da zahvali ns sto mu je ovako skocila cijena...jer da je ns usla u vladu njega nigdje ne bi bilo...tako da ni ns nije bez odgovornosti za ovakvu situaciju...
radeljaš treba najviše da se zahvali glasačima, pa nije radeljaš svojom voljom tu nego voljom glasača. čuj sad i radeljaša nakačit NS-u.
Radeljas i njegovih 138 glasaca :skoljka: i sta ono kazu, demokratija je prihvatanje volje vecine.
A sto se tice djelovanja NS u SKS, ne mogu se oprati za sve ono sto su muljali na drugim nivoima, primjer Opcine Centar. Nikad vise nece imati 3 mandata u tom opcinskom vijecu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15875 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

1359 glasova...ne širite laži....više je sam Eso dobio glasova nego komplet NS...i tu negdje završavaju liberalni kapaciteti ovog društva i ove kasabe uronjene u nepotizam i korupciju
Locked