SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- emmahill
- Posts: 320
- Joined: 31/03/2013 21:21
#15851 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Za ljetnu šminku, mislim da će ove godine biti drukčija rutina jer mi se koža promijenila, nije više suha ni problematična, tako da ću vjerovatno trackati lagane iluminirajuće podloge ili krem bronzer. Uvijek imam neki jarki ruž, a za obrve sam pronašla Maybelline Color Tattoo, drži cijeli dan.
- emmahill
- Posts: 320
- Joined: 31/03/2013 21:21
#15852 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
annoy wrote:Za svoju mrtvačku put, na kraju sam uzela ovo
Ta nijansa sand mi je ajmo reć dovoljno svijetla. Vidjet ćemo koliko je postojan.
Odustala sam od tekućeg pudera jer sve što sam našla mi je bilo malo preskupo, a i po ljeti mi je nekako lakše kad se namažem s tim puderom u prahu
Jel se vi po ljeti šminkate kao i inače? Meni se to sve uvijek istopi na faci, ne znam jel do mene, viđam žene i na +35 sa postojanom maskom šminke po cijelom licu
Meni se ne istopi i na tih 35 stepeni sa full šminkom, stavim primer, malo više pudera i fiksiram, ali to po potrebi. Za svijetli ten ti preporučujem Flotmar puder u kamenu, nema poseban naziv ni ništa, samo Flormar compact powder.
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15853 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ne znam od cega,ali vec neko vrijeme,kad se probudim ,osjetim da mi je lice masno
ima li neko ideju,preparat
,mazu..ili sta god hoce
ima li neko ideju,preparat
-
AAmilaAA
- Posts: 236
- Joined: 28/03/2013 14:14
#15854 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Bambi_na_kofeinu wrote:Uvijek imam bar bogdu tečnog pudera (onaj neki rimmelov što ga blogerice hvale mi se super pokazao, lagan) jer imam pjegice i par popucalih kapilara i ljepše se osjećam kada ujednačim boju.
Masakaru samo na gornje trepavice, volim i crtu tušem, ruž ako i nabacim svakako ga pojedem brzo.
To mi je ljetna šminka.
Koji Rimmelov puder? Hvala
-
duboka_misao
- Posts: 4333
- Joined: 30/08/2008 15:08
- Location: malta
#15855 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Jel ima jos ovaj iluminator u prodaji, fantastican za ljeto.
- Bambi_na_kofeinu
- Posts: 1187
- Joined: 04/11/2005 00:21
#15856 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Lasting finish 25h...naravno, ne drži se ni blizu 25 sati, ali je fino razmaziv i lijepo "sjedne" na kožu.AAmilaAA wrote:Bambi_na_kofeinu wrote:Uvijek imam bar bogdu tečnog pudera (onaj neki rimmelov što ga blogerice hvale mi se super pokazao, lagan) jer imam pjegice i par popucalih kapilara i ljepše se osjećam kada ujednačim boju.
Masakaru samo na gornje trepavice, volim i crtu tušem, ruž ako i nabacim svakako ga pojedem brzo.
To mi je ljetna šminka.
Koji Rimmelov puder? Hvala))
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15857 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Jaka ti je krema za noc, premasna.Ductus Holedocus wrote:ne znam od cega,ali vec neko vrijeme,kad se probudim ,osjetim da mi je lice masno![]()
ima li neko ideju,preparat,mazu..ili sta god hoce
Ja sam se usrecila sa noestrata kremom, 10pha ima. Ebay.
-
AAmilaAA
- Posts: 236
- Joined: 28/03/2013 14:14
#15858 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ima li se igdje u Sarajevu kupiti Maybelline The Eraser Eye?
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15859 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Koliko sam se obradovala kad sam vidjela essence eyeliner u olovici,ali kad probah,ne bi niko razocareniji od mene
Pa sta je ono reci,ili sam smotana ili ono ne valja vragu.Em je kao istrosen,em ne mogu da potrefim liniju,em mi je tesko da ga " nanišanim"..
neko probao astorove pudere? vidjoh u didacu na snizenju,10tak km
Pa sta je ono reci,ili sam smotana ili ono ne valja vragu.Em je kao istrosen,em ne mogu da potrefim liniju,em mi je tesko da ga " nanišanim"..
neko probao astorove pudere? vidjoh u didacu na snizenju,10tak km
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15860 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ako neka od vas kupuje kreme, Biodermu ili nesto drugo sa escentual.com, samo da znate
A cijeli juni French skincare ce biti snizena 25%25% OFF RRP ON EVERYTHING! - Use code: ESCENTUAL25 (ends Monday, excludes sample sets and shipping)
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15861 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15862 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ko koristi la roche, oni su od 1. juna 1/3 offMilloni wrote:Ja cu cekati prvi i platu, pa cu si uzeti micelarnu.
Ovaj YSL je savrsen, ali ja cu poslusati razum i ignorirat cu zaljubljenost u njega, svakako ga ne bih koristila![]()
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15863 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ma nije samo La Roche-Posay, sva French pharmacy 25% snizena.

I ako mislite kupiti Bioderma micelarnu, ona od 1/2 l je najisplativija, 14.5 funti..

I ako mislite kupiti Bioderma micelarnu, ona od 1/2 l je najisplativija, 14.5 funti..
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#15864 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Hvala na preporuciemmahill wrote:
Meni se ne istopi i na tih 35 stepeni sa full šminkom, stavim primer, malo više pudera i fiksiram, ali to po potrebi. Za svijetli ten ti preporučujem Flotmar puder u kamenu, nema poseban naziv ni ništa, samo Flormar compact powder.
Nisi jedina. Nedavno sam uzela Essence eyeliner, ima dva vrha, deblji i tanji, i od prvog nanošenja nisam ga nikako mogla kako treba nanijet, nespretan je i kao da je istrošen već, a novDuctus Holedocus wrote:Koliko sam se obradovala kad sam vidjela essence eyeliner u olovici,ali kad probah,ne bi niko razocareniji od mene![]()
Pa sta je ono reci,ili sam smotana ili ono ne valja vragu.Em je kao istrosen,em ne mogu da potrefim liniju,em mi je tesko da ga " nanišanim"..
-
Ujedam
- Posts: 4121
- Joined: 16/03/2012 13:47
#15865 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Samo da se pridružim u kritikama. Essence eyeliner je katastrofa, bacila sam pare jednom i nikad više, em nije tvrda četkica em nije crno uopšte, nego sivo i melja se po oku!!! Užas! 
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15866 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ovaj, ali je poskup, ja sam smotana, drhte mi ruke ali s ovim znam izvuci liniju
- MersY
- Posts: 295
- Joined: 21/12/2011 15:08
#15867 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Kolika je poštarina na escentual-u?
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15868 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
i mene zanimaMersY wrote:Kolika je poštarina na escentual-u?
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15869 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Preskupa, 4.95 funti, zato i kupujem samo kad imaju popust 25%
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15870 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
jel ima veze koliko kupis ili ista za sve?BJB wrote:Preskupa, 4.95 funti, zato i kupujem samo kad imaju popust 25%
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#15871 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ja imam ovaj https://media.meindm.at/asset/dmshop/pr ... 97_B_P.jpgMilloni wrote:
Nego kad vec spominjete eyelinerKoji je jednostavan za koristenje za pocetnika?
S-he stylezone quick eyeliner
Jeftin je ali meni je ok, traje mi već dugo, doduše ja to nanosim par puta mjesečno
Dosta je precizan, i meni je bilo lako se ispraksirat
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15872 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
To je standardna postarina, a neka registrovana, vjerovatno sa TN 7.95 funti.Michun wrote:jel ima veze koliko kupis ili ista za sve?BJB wrote:Preskupa, 4.95 funti, zato i kupujem samo kad imaju popust 25%
-
Nedzla_h
- Posts: 3
- Joined: 27/05/2014 20:59
#15873 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Malo offtopic: NOKTI!!!!
preporuka, broj telefona - išta?!?! Ko vam radi i gdje? HVALAAAAAA
preporuka, broj telefona - išta?!?! Ko vam radi i gdje? HVALAAAAAA
- Sofija89
- Posts: 353
- Joined: 22/06/2010 14:15
#15874 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Salon Maja,Skenderija djevojka SamiraNedzla_h wrote:Malo offtopic: NOKTI!!!!
preporuka, broj telefona - išta?!?! Ko vam radi i gdje? HVALAAAAAA
--
Da li je neko probao ovu Flormar bockalicu,nije bas jeftina pa me zanima jel icemu
- MersY
- Posts: 295
- Joined: 21/12/2011 15:08
#15875 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Znam da je off-topic ali evo da upitam, je li neko tražio povrat carine od strawberrynet.com, koliko se dugo čeka da vrate pare i da li stvarno vrate pare pošto su me prvi put carinili za paket sa jagodice ?
I evo da ne budem skroz off topic stigao mi je Korres Lip Butter u nijansi Pomegrante i savršen je, evo čitavo jutro se mackam , divan je
I evo da ne budem skroz off topic stigao mi je Korres Lip Butter u nijansi Pomegrante i savršen je, evo čitavo jutro se mackam , divan je

