SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15851 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

Za ljetnu šminku, mislim da će ove godine biti drukčija rutina jer mi se koža promijenila, nije više suha ni problematična, tako da ću vjerovatno trackati lagane iluminirajuće podloge ili krem bronzer. Uvijek imam neki jarki ruž, a za obrve sam pronašla Maybelline Color Tattoo, drži cijeli dan.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15852 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

annoy wrote:Za svoju mrtvačku put, na kraju sam uzela ovo
Image
Ta nijansa sand mi je ajmo reć dovoljno svijetla. Vidjet ćemo koliko je postojan.

Odustala sam od tekućeg pudera jer sve što sam našla mi je bilo malo preskupo, a i po ljeti mi je nekako lakše kad se namažem s tim puderom u prahu

Jel se vi po ljeti šminkate kao i inače? Meni se to sve uvijek istopi na faci, ne znam jel do mene, viđam žene i na +35 sa postojanom maskom šminke po cijelom licu :D

Meni se ne istopi i na tih 35 stepeni sa full šminkom, stavim primer, malo više pudera i fiksiram, ali to po potrebi. Za svijetli ten ti preporučujem Flotmar puder u kamenu, nema poseban naziv ni ništa, samo Flormar compact powder.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15853 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

ne znam od cega,ali vec neko vrijeme,kad se probudim ,osjetim da mi je lice masno :sad:
ima li neko ideju,preparat :D ,mazu..ili sta god hoce
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#15854 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Bambi_na_kofeinu wrote:Uvijek imam bar bogdu tečnog pudera (onaj neki rimmelov što ga blogerice hvale mi se super pokazao, lagan) jer imam pjegice i par popucalih kapilara i ljepše se osjećam kada ujednačim boju.
Masakaru samo na gornje trepavice, volim i crtu tušem, ruž ako i nabacim svakako ga pojedem brzo.
To mi je ljetna šminka.

Koji Rimmelov puder? Hvala :)))
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#15855 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by duboka_misao »

Image
Jel ima jos ovaj iluminator u prodaji, fantastican za ljeto.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#15856 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bambi_na_kofeinu »

AAmilaAA wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:Uvijek imam bar bogdu tečnog pudera (onaj neki rimmelov što ga blogerice hvale mi se super pokazao, lagan) jer imam pjegice i par popucalih kapilara i ljepše se osjećam kada ujednačim boju.
Masakaru samo na gornje trepavice, volim i crtu tušem, ruž ako i nabacim svakako ga pojedem brzo.
To mi je ljetna šminka.

Koji Rimmelov puder? Hvala :)))
Lasting finish 25h...naravno, ne drži se ni blizu 25 sati, ali je fino razmaziv i lijepo "sjedne" na kožu.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15857 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Ductus Holedocus wrote:ne znam od cega,ali vec neko vrijeme,kad se probudim ,osjetim da mi je lice masno :sad:
ima li neko ideju,preparat :D ,mazu..ili sta god hoce
Jaka ti je krema za noc, premasna.
Ja sam se usrecila sa noestrata kremom, 10pha ima. Ebay.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#15858 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Ima li se igdje u Sarajevu kupiti Maybelline The Eraser Eye?
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15859 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Koliko sam se obradovala kad sam vidjela essence eyeliner u olovici,ali kad probah,ne bi niko razocareniji od mene :-?
Pa sta je ono reci,ili sam smotana ili ono ne valja vragu.Em je kao istrosen,em ne mogu da potrefim liniju,em mi je tesko da ga " nanišanim"..

neko probao astorove pudere? vidjoh u didacu na snizenju,10tak km
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15860 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ako neka od vas kupuje kreme, Biodermu ili nesto drugo sa escentual.com, samo da znate
25% OFF RRP ON EVERYTHING! - Use code: ESCENTUAL25 (ends Monday, excludes sample sets and shipping)
A cijeli juni French skincare ce biti snizena 25%
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15861 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

:lol: :lol: I ja sam skakal kad sam vidjela, ali sam prije toga narucil YSL kiss & blush i 2 sampona bez sulfata sa feelunique, pa ako napravim narudzbu sad, bice bas zaliha- Effaclar duo :D Ovo 25% everything je danas do kraja dana.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15862 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Milloni wrote:Ja cu cekati prvi i platu, pa cu si uzeti micelarnu.
Ovaj YSL je savrsen, ali ja cu poslusati razum i ignorirat cu zaljubljenost u njega, svakako ga ne bih koristila :-)


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
ko koristi la roche, oni su od 1. juna 1/3 off
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15863 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ma nije samo La Roche-Posay, sva French pharmacy 25% snizena. :D
Image
I ako mislite kupiti Bioderma micelarnu, ona od 1/2 l je najisplativija, 14.5 funti..
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15864 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

emmahill wrote:
Meni se ne istopi i na tih 35 stepeni sa full šminkom, stavim primer, malo više pudera i fiksiram, ali to po potrebi. Za svijetli ten ti preporučujem Flotmar puder u kamenu, nema poseban naziv ni ništa, samo Flormar compact powder.
Hvala na preporuci :)
Ductus Holedocus wrote:Koliko sam se obradovala kad sam vidjela essence eyeliner u olovici,ali kad probah,ne bi niko razocareniji od mene :-?
Pa sta je ono reci,ili sam smotana ili ono ne valja vragu.Em je kao istrosen,em ne mogu da potrefim liniju,em mi je tesko da ga " nanišanim"..
Nisi jedina. Nedavno sam uzela Essence eyeliner, ima dva vrha, deblji i tanji, i od prvog nanošenja nisam ga nikako mogla kako treba nanijet, nespretan je i kao da je istrošen već, a nov :? došlo mi je da ga vratim
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#15865 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ujedam »

Samo da se pridružim u kritikama. Essence eyeliner je katastrofa, bacila sam pare jednom i nikad više, em nije tvrda četkica em nije crno uopšte, nego sivo i melja se po oku!!! Užas! :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15866 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Ovaj, ali je poskup, ja sam smotana, drhte mi ruke ali s ovim znam izvuci liniju
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15867 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Kolika je poštarina na escentual-u?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15868 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

MersY wrote:Kolika je poštarina na escentual-u?
i mene zanima
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15869 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Preskupa, 4.95 funti, zato i kupujem samo kad imaju popust 25%
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15870 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

BJB wrote:Preskupa, 4.95 funti, zato i kupujem samo kad imaju popust 25%
jel ima veze koliko kupis ili ista za sve?
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15871 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

Milloni wrote:

Nego kad vec spominjete eyeliner :-) Koji je jednostavan za koristenje za pocetnika?
Ja imam ovaj https://media.meindm.at/asset/dmshop/pr ... 97_B_P.jpg
S-he stylezone quick eyeliner
Jeftin je ali meni je ok, traje mi već dugo, doduše ja to nanosim par puta mjesečno :D
Dosta je precizan, i meni je bilo lako se ispraksirat
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15872 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Michun wrote:
BJB wrote:Preskupa, 4.95 funti, zato i kupujem samo kad imaju popust 25%
jel ima veze koliko kupis ili ista za sve?
To je standardna postarina, a neka registrovana, vjerovatno sa TN 7.95 funti.
Nedzla_h
Posts: 3
Joined: 27/05/2014 20:59

#15873 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nedzla_h »

Malo offtopic: NOKTI!!!!
preporuka, broj telefona - išta?!?! Ko vam radi i gdje? HVALAAAAAA
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#15874 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Nedzla_h wrote:Malo offtopic: NOKTI!!!!
preporuka, broj telefona - išta?!?! Ko vam radi i gdje? HVALAAAAAA
Salon Maja,Skenderija djevojka Samira :thumbup:

--

Da li je neko probao ovu Flormar bockalicu,nije bas jeftina pa me zanima jel icemu :zoka:
Image
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15875 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Znam da je off-topic ali evo da upitam, je li neko tražio povrat carine od strawberrynet.com, koliko se dugo čeka da vrate pare i da li stvarno vrate pare pošto su me prvi put carinili za paket sa jagodice ?

I evo da ne budem skroz off topic stigao mi je Korres Lip Butter u nijansi Pomegrante i savršen je, evo čitavo jutro se mackam , divan je :)
Post Reply