Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#15826 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
I onaj Lord Glover ispade pakash dva puta u kratkom vremenu.
Citam da mu je kuca neka drvena utvrda sjeverozapadno od Winterfela. Znaci i oni su rahmetlije i pridruzeni vojsci NK.
Citam da mu je kuca neka drvena utvrda sjeverozapadno od Winterfela. Znaci i oni su rahmetlije i pridruzeni vojsci NK.
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#15827 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Neznam, mozda prati scenario namjenjen za taj likNightWatchMember wrote: Pa šta je ako nije loša glumica ako vrti dva ili tri izraza lica.
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15828 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
glover je pizdun i po... sad je zombi i kita mu je otpalaasker wrote:I onaj Lord Glover ispade pakash dva puta u kratkom vremenu.
Citam da mu je kuca neka drvena utvrda sjeverozapadno od Winterfela. Znaci i oni su rahmetlije i pridruzeni vojsci NK.
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#15829 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
U vremenu dok je Dzon opcio sa tetkom, Sansa je pozvala sve banere kad je cula da je zid pao. Ranije ih nismo vidjeli, iskreno, lice na one divljake sto zarobise Tyriona nekad na pocetkupici wrote:glover je pizdun i po... sad je zombi i kita mu je otpalaasker wrote:I onaj Lord Glover ispade pakash dva puta u kratkom vremenu.
Citam da mu je kuca neka drvena utvrda sjeverozapadno od Winterfela. Znaci i oni su rahmetlije i pridruzeni vojsci NK.
Jel to neka impozantna cifra ljudi? Il je kao kod Mormontice, sixty two!
S kojim brojem sjever raspolaze?
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#15830 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Emilija uopšte nije sporna kao glumica. Djevojka radi svoj posao šta joj se kaže, od toga živi i to je to.drogon2 wrote:Daleko od tog da je Emilia losa glumica. Eto cisto me interesuje zbogg cega neko ima takvo misljenje, jer po meni odlicno prenosi ono sto u sustini Daenerys i jeste tj mlada i uplasena djevojka koja se prikazuje jakom i stalozenom.
Pricamo o liku Deneris koji je totalno promašen i pogrešno nabildan. Šta ? ona se pojavila nakon toliko godina izbjeglištva sa tri zmaja i nekom vojskom i hoce tron tek tako na lijepe okice. E pa ne može. Ne pomaže ni to što se slizala sa Snježnim. Njega priznaju bar njegovi zemljaci, ovu niko.
Mora se djevojka dokazati u mnogim pizdarima, iskrvariti za tu krunu, pa da bi je priznali, posebno sjevernjaci.
A Littlefingera su bezveze razdužili i riješili se sjajnog lika u seriji. Velika fula. Mogao je komotno praviti splekte do samog kraja.
Mnogo zanimljiviji od ćelavog evnuha, koji nicemu ne služi vec 3 sezone.
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15831 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
asker wrote:U vremenu dok je Dzon opcio sa tetkom, Sansa je pozvala sve banere kad je cula da je zid pao. Ranije ih nismo vidjeli, iskreno, lice na one divljake sto zarobise Tyriona nekad na pocetkupici wrote:glover je pizdun i po... sad je zombi i kita mu je otpalaasker wrote:I onaj Lord Glover ispade pakash dva puta u kratkom vremenu.
Citam da mu je kuca neka drvena utvrda sjeverozapadno od Winterfela. Znaci i oni su rahmetlije i pridruzeni vojsci NK.![]()
Jel to neka impozantna cifra ljudi? Il je kao kod Mormontice, sixty two!![]()
S kojim brojem sjever raspolaze?
kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
-
Strpljiva
- Posts: 3123
- Joined: 30/01/2010 23:49
#15832 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
To je taj krajLSD wrote:jer ce Snježnji na kraju biti kralj, eto vidjet ces.
.
Bolje i Night King da zauzme prijesto, nego Kalisi.
-
asker
- Posts: 3019
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#15833 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Znaci Sjever je tanak u svakoj opciji? Bas cudno za kraljevstvo vece od svih ostalih zajedno.pici wrote: kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
Hajde tu je to negdje, po tvojim ciframa skoro 80 000 ljudi.
- Riddle
- Posts: 8505
- Joined: 28/01/2011 20:20
- Location: Safe Lane
#15834 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
To ti je nesto kao nepregledna ruska prostranstva.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#15835 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Koliko je do sad likova poginulo uopšte me ne bi čudilo ako ne bude happy ending 
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15836 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
asker wrote:Znaci Sjever je tanak u svakoj opciji? Bas cudno za kraljevstvo vece od svih ostalih zajedno.pici wrote: kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
Hajde tu je to negdje, po tvojim ciframa skoro 80 000 ljudi.
pa bice tu 100 000 na 100 000 zato i govore da je to velika bitka i bitka svih bitaka... jon je rekao sansi da je doveo dvije armije najvece koje je westwros do sada imao... recimo robertova pobuna i bitka kod trozupca koju smatraju najvecom do sada je imala po 40 000 ljudi na obje strane to je 80 000 vojnika, u 3 epizodi ce se boriti 200 000 zombija i ljudi i to je ta najveca bitka sto je i crvena vjestica je vidjela u vatri...
- Jack Be Nimble
- Posts: 11667
- Joined: 15/01/2010 18:31
#15837 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jon + Sansa = kralj i kraljica.
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#15838 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Sema za kralja! 
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#15839 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Dosta interesantan video i uporedba Snowa i Aragorna.
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#15840 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Zaboravljas tu Manderlye,samo nez da li ce i oni bit ukljuceni u ovo a trebali bi obzirom da se onaj deda Manderly zakleo Jonu na vjernost,al doduse i Glover jeasker wrote:Znaci Sjever je tanak u svakoj opciji? Bas cudno za kraljevstvo vece od svih ostalih zajedno.pici wrote: kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
Hajde tu je to negdje, po tvojim ciframa skoro 80 000 ljudi.
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15841 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Manderliji će uvijek biti uz i za Starkove 
Najlojalnija kuća na sjeveru uz Medvjede.
Najlojalnija kuća na sjeveru uz Medvjede.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#15842 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa nije sve u ciframa. I iz daleke, a i iz novije historije imamo mnogo primjera gdje je manja skupina savlada vecu, narocito ako je manja u defanzivi.asker wrote:Znaci Sjever je tanak u svakoj opciji? Bas cudno za kraljevstvo vece od svih ostalih zajedno.pici wrote: kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
Hajde tu je to negdje, po tvojim ciframa skoro 80 000 ljudi.
-
brain bubbles
- Posts: 519
- Joined: 04/12/2012 00:17
#15843 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ja se pitam kako ih jos uvijek ima. Znaci isli su sa Robbom u rat, racunajuci da su ginuli u vecini bitaka, pa na Red Weddingu pobijeni skoro svi, onda se vratili na sjever, pa Boltoni okupili ostatak na jednu a Jon na drugu stranu, i tu se skoro svi pobili medjusobno (izuzmemo li Glovere i jos par kuca koji se nisu borili)asker wrote:Znaci Sjever je tanak u svakoj opciji? Bas cudno za kraljevstvo vece od svih ostalih zajedno.pici wrote: kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
Hajde tu je to negdje, po tvojim ciframa skoro 80 000 ljudi.
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15844 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
brain bubbles wrote:Ja se pitam kako ih jos uvijek ima. Znaci isli su sa Robbom u rat, racunajuci da su ginuli u vecini bitaka, pa na Red Weddingu pobijeni skoro svi, onda se vratili na sjever, pa Boltoni okupili ostatak na jednu a Jon na drugu stranu, i tu se skoro svi pobili medjusobno (izuzmemo li Glovere i jos par kuca koji se nisu borili)asker wrote:Znaci Sjever je tanak u svakoj opciji? Bas cudno za kraljevstvo vece od svih ostalih zajedno.pici wrote: kolko sam skontao iz prosle sezone kad je sansa mjenjala jona, za glover ima 500 ljudi, karstarkovi su bili naipozantnija sila uz umbere i boltone ali su ispusili vojsku kod bitke kopiladi, imali su svi oko 6000 vojnika kojih sada nema... isto u prosloj sezoni jon pita davosa ono kad se spustaju niz stepenice u dragon stonu, kolko imamo ljudi 10000, na sta mu davos kaze ne ni toliko... posto su digli na oruzije i zene i muskarce od 13 godina pa nadalje i da se obucavaju, moguce da skupe nekih 8000 obucenih sjevernjaka, 20 000 ima rojs iz valea, 7000 brzmudana, 40000 dotrakija i 2000 wildwings i dva zmaja... zombija kolko je deneris odoka vidjela ima 100 000... i jedan zmaj
Hajde tu je to negdje, po tvojim ciframa skoro 80 000 ljudi.
pa nema ih puno tj prave vojske... kad je robb odrubio glavu starom karstarku pola vojske je otislo... onda su se pridruzili boltonovima kao i umberi i popusili su od rojsa i valea... vale ima oko 20 000 vojnika nisu ratovali do bike kopiladi a i tu su slabo osteceni jer su pregazili ostatke boltona, umbera i karstarkova... ostale kuce na sjeveru po jonu i davosu su imale ko te tri kuce zajedno znaci oko 6000 vojnika dodati tu sad regrutovane nove sjevernjake mogu dosec cifru i do 10 000 mada pola od toga je prave vojske... jon je pitao tyriona proslu sezonu koliko KL ima stanovnika ovaj mu rece milion, nasta jon mu odgovori ko citav sjever... znaci sjevernjaka ima milion.
-
Coconut
- Posts: 175
- Joined: 25/06/2012 19:16
- Location: Sarajevo
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#15846 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Nagrubo receno bez zmajeva bit ce bitka izmedju 130k ljudi i oko 300k bjelih racunajuci i zombije i walkere... Znaci da svako mora ubit 2-3 bjela.asker wrote:
U vremenu dok je Dzon opcio sa tetkom, Sansa je pozvala sve banere kad je cula da je zid pao. Ranije ih nismo vidjeli, iskreno, lice na one divljake sto zarobise Tyriona nekad na pocetku![]()
Jel to neka impozantna cifra ljudi? Il je kao kod Mormontice, sixty two!![]()
S kojim brojem sjever raspolaze?
Danerisin khalasar je imao preko 100k dotrakijskih vojnika od kojih je velika vecina pristala ici s njom na westeros, ima vjerovatno oko 6-8k prezivjelih neokaljanih, sjevernjaka nema bas puno do 20-30k max. Ali doktrakijce i neokaljane ce slomit hladnoca vjerovatno, konji ne mogu u njihovom stilu puno po velikom snjegu.
Mana je sto svaki covjek koji pogine moze biti od NK odmah ozivljen kao zombi. Mislim da ce se desiti neki mind game twist jer broj na broj slabe su im sanse cak i sa 2 zmaja.
Benjen Stark je Branu rekao kada NK dodje da ce ga docekat spreman, nije to bilo bez razloga vjerovatno.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#15847 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ja se iskreno nadam da se ti neces nikad dokopati atomskog kofera.LSD wrote: I da je pravde (kao što je nema normalno), Noćni kralj bi sa svojom časnom vojskom pobio svu ovu bagru željnu vlasti, izyebo Cercei i onda se nekako dokopao otoka i tamo potamanio sve...ali nema od toga ništa, jer to nije zanimljivo svjetini.
- banjaluka078
- Posts: 13201
- Joined: 16/01/2007 23:38
#15848 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ovodefender46 wrote:
Ne mogu naci taj video ali gledao sam kako David Benioff objasnjava ovo oko zmaja i kako on kao bljuje plavu vatru, kad vec ima i zelena vatra (wildfire)... nesto tako u tom fazonu ne mogu se tacno sjetiti
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15849 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
tuzlak1212 wrote:Nagrubo receno bez zmajeva bit ce bitka izmedju 130k ljudi i oko 300k bjelih racunajuci i zombije i walkere... Znaci da svako mora ubit 2-3 bjela.asker wrote:
U vremenu dok je Dzon opcio sa tetkom, Sansa je pozvala sve banere kad je cula da je zid pao. Ranije ih nismo vidjeli, iskreno, lice na one divljake sto zarobise Tyriona nekad na pocetku![]()
Jel to neka impozantna cifra ljudi? Il je kao kod Mormontice, sixty two!![]()
S kojim brojem sjever raspolaze?
Danerisin khalasar je imao preko 100k dotrakijskih vojnika od kojih je velika vecina pristala ici s njom na westeros, ima vjerovatno oko 6-8k prezivjelih neokaljanih, sjevernjaka nema bas puno do 20-30k max. Ali doktrakijce i neokaljane ce slomit hladnoca vjerovatno, konji ne mogu u njihovom stilu puno po velikom snjegu.
Mana je sto svaki covjek koji pogine moze biti od NK odmah ozivljen kao zombi. Mislim da ce se desiti neki mind game twist jer broj na broj slabe su im sanse cak i sa 2 zmaja.
Benjen Stark je Branu rekao kada NK dodje da ce ga docekat spreman, nije to bilo bez razloga vjerovatno.
nema 100 000 dotrakija vojske, 100 000 ih ima u njihovom glavnom gradu sa zenama, djecom, starcima... 40 000 je realna cifra a i kal Drogo je obecao u prvoj sezoni 40 000 dotrakija kao pomoc Viserysu u osvajanju westerosa kad mu je ovaj dao Dany za zenu... 100 000 ima zombija i eventualno 80 000 ljudi koji ce im se suprostaviti... imaju zmajsko staklo ko oruzije znaci kad ga ubode onda je rahmetlija i ne moze ga NK vise oziviti, magija kojom je NK proboden od zmajskog stakla je tako i napravljena... valerijski celik je jedini uz zmajsko staklo i vatru koji moze nauditi zombijima.... vatra ne moze WW i NK nista.
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#15850 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ma ja sam ovo na yt nasao neciju od neki dan analizu i brojeve u argumente kako i zasto... Ko ce ga znat ionako ne moze se nikako tacno saznat dok knjiga ne zavrsipici wrote:
nema 100 000 dotrakija vojske, 100 000 ih ima u njihovom glavnom gradu sa zenama, djecom, starcima... 40 000 je realna cifra a i kal Drogo je obecao u prvoj sezoni 40 000 dotrakija kao pomoc Viserysu u osvajanju westerosa kad mu je ovaj dao Dany za zenu... 100 000 ima zombija i eventualno 80 000 ljudi koji ce im se suprostaviti... imaju zmajsko staklo ko oruzije znaci kad ga ubode onda je rahmetlija i ne moze ga NK vise oziviti, magija kojom je NK proboden od zmajskog stakla je tako i napravljena... valerijski celik je jedini uz zmajsko staklo i vatru koji moze nauditi zombijima.... vatra ne moze WW i NK nista.

