SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15826 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

Ja sam užasno blijede puti, ono što mi ide na živce je da mi je nemoguća misija pronaći tekući puder (neke umjerene cijene) a da mi odgovara nijansa. Čak i najsvijetlija mi je pretamna, i to grozno izgleda kad stavim na sebe. Već sam tako par pudere kupila uvjerena da će valjat, a na kraju kifla
Ne znam više koje marke da gledam
Nije da koristim puder stalno, ali ponekad mi ten zna popizdit i htjela bi imat puder kojeg mogu nanijet po potrebi a da ne izgledam kao da mi lice pripada jednoj osobi, a tijelo drugoj
Ima li još netko ovakav problem? :D
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#15827 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

annoy wrote:Ja sam užasno blijede puti, ono što mi ide na živce je da mi je nemoguća misija pronaći tekući puder (neke umjerene cijene) a da mi odgovara nijansa. Čak i najsvijetlija mi je pretamna, i to grozno izgleda kad stavim na sebe. Već sam tako par pudere kupila uvjerena da će valjat, a na kraju kifla
Ne znam više koje marke da gledam
Nije da koristim puder stalno, ali ponekad mi ten zna popizdit i htjela bi imat puder kojeg mogu nanijet po potrebi a da ne izgledam kao da mi lice pripada jednoj osobi, a tijelo drugoj
Ima li još netko ovakav problem? :D
koje si koristila do sada? da ne nabrajam ako ti ne valjaju :D
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#15828 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

ema_ wrote:Nemojte da izblijeđuje, postat ću Casper :shock: :D
nećeš, ne radi se o tome da izbljeđuje nego da nešto nije u redu možda s njom dok je tako djelovala na kožnu jaknu....
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#15829 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ema_ »

annoy wrote:Ja sam užasno blijede puti, ono što mi ide na živce je da mi je nemoguća misija pronaći tekući puder (neke umjerene cijene) a da mi odgovara nijansa. Čak i najsvijetlija mi je pretamna, i to grozno izgleda kad stavim na sebe. Već sam tako par pudere kupila uvjerena da će valjat, a na kraju kifla
Ne znam više koje marke da gledam
Nije da koristim puder stalno, ali ponekad mi ten zna popizdit i htjela bi imat puder kojeg mogu nanijet po potrebi a da ne izgledam kao da mi lice pripada jednoj osobi, a tijelo drugoj
Ima li još netko ovakav problem? :D

Ne možeš biti blijeđa od mene, to prvo :mrgreen: . Drugo, pokušavala sam nekad sa toniranim kremama - bile su grozne i neprirodne boje (Nivea, Balea....), i onda jednom slučajno kupim od Manhattana, crna tubica , piše Powder mat make up , stavim kremu ispod , i skroz malo pudera i ODLIČNO se nanese, boja je neprimjetna (ne vidi se da nije moja) i postojan :thumbup: , i da, nema nikakvih reakcija kože.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15830 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

lemniskata wrote:
koje si koristila do sada? da ne nabrajam ako ti ne valjaju :D
Trenutno imam Essence, prije toga je bio Balein, ostalo se ne sjećam više. Uglavnom sam uzimala neke jeftinije, ali ajde spremna sam izdvojit i malo više ako treba :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15831 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

ema_ wrote:
Ne možeš biti blijeđa od mene, to prvo :mrgreen: . Drugo, pokušavala sam nekad sa toniranim kremama - bile su grozne i neprirodne boje (Nivea, Balea....), i onda jednom slučajno kupim od Manhattana, crna tubica , piše Powder mat make up , stavim kremu ispod , i skroz malo pudera i ODLIČNO se nanese, boja je neprimjetna (ne vidi se da nije moja) i postojan :thumbup: , i da, nema nikakvih reakcija kože.
I ja sam probala te tonirane kreme, od Nivee, kako je to užasno na meni izgledalo :-)
Eh takvu neprimjetnu boju i ja želim, hvala na preporuci, baš ću pogledat taj od Manhattana
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#15832 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

annoy wrote:
lemniskata wrote:
koje si koristila do sada? da ne nabrajam ako ti ne valjaju :D
Trenutno imam Essence, prije toga je bio Balein, ostalo se ne sjećam više. Uglavnom sam uzimala neke jeftinije, ali ajde spremna sam izdvojit i malo više ako treba :D
Najsvijetliji na koji sam naišla bio je Bourjois Flower perfection nijansa 51, i 52 je svijetla ali pogledaj koja ti tu više odgovara. Ostali Bourjois puderi nisam vidjela da imaju tako svijetle nijanse, zatim l'oreal mat'magique imam nijansu 02 koja je poprilično svijetla. Inače ako ne nađem odgovarajuće svijelu nijansu udarim onog essenceovog pudera za matiranje jer mi se koža svakako dosta masti :D koristila sam onaj u prahu pa posvijetli za nijansu puder ispod. Nadam se da će ti odgovarati nešto od ovoga i ako se sjetim još nečega napisat ću.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15833 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

lemniskata wrote:
Najsvijetliji na koji sam naišla bio je Bourjois Flower perfection nijansa 51, i 52 je svijetla ali pogledaj koja ti tu više odgovara. Ostali Bourjois puderi nisam vidjela da imaju tako svijetle nijanse, zatim l'oreal mat'magique imam nijansu 02 koja je poprilično svijetla. Inače ako ne nađem odgovarajuće svijelu nijansu udarim onog essenceovog pudera za matiranje jer mi se koža svakako dosta masti :D koristila sam onaj u prahu pa posvijetli za nijansu puder ispod. Nadam se da će ti odgovarati nešto od ovoga i ako se sjetim još nečega napisat ću.
Moram priznat da za ovu prvu marku nisam ni čula :D
Hvala i tebi na preporukama, pišem u tekicu, valjda će mi nešto od toga odgovarat, bila bi jako, jako sretna :D
Sunculish
Posts: 417
Joined: 22/01/2013 13:27

#15834 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sunculish »

annoy wrote: ja sam probala te tonirane kreme, od Nivee, kako je to užasno na meni izgledalo :-)
Eh takvu neprimjetnu boju i ja želim, hvala na preporuci, baš ću pogledat taj od Manhattana
Ako ne budeš zadovoljna, probaj toniranu kremu marke OLAY. Ja ih koristim a imam izrazito suhu i osjetljivu kožu lica i prezadovoljna sam. Koštaju oko 30KM a meni traje već 2 godine. I na bljnoj je bazi.
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15835 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

lemniskata wrote:
ema_ wrote:@BJB

Ja sam bijela k'o zid :D , puder mi da malo tena kojeg nikako drugačije ne lovim .
i ja volim dječije kreme :D jesi li probala onu dr.pasha? meni je bolja od becutana i još je bez konzervansa :)
Pazljivo sa DrPasha kremicom, ja se mazala nekoliko dana i jedno vece odlucim da namazem i oko ociju...ujutro se probudila, ne mogu oci otvoriti-kad ono sva se izoblicila, kapci k'o poklopci od kanalizacije, crvena sva, podbuhla, doslovno ne vidim na oci, odem u bolnicu- dobila infuziju s necim, plus tablete, neku kremu protiv alergije i upozorenje da tu kremu, drPasha ne smijem nigdje mazati jer ce mi koza reagovati..Stoga kazem, pazljivo s tom kremicom..
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15836 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Da mi je samo znati na koji sastojak one kreme sam alergicna. Sve sto sam ikad koristila a cega je sastojak Shea butter mi nije odgovaralo, mozda je on..Negdje sam cak i pisala sastojke one proklete kreme od koje sam se osula.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#15837 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

Ovu kremu uvijek imam
Image,super mi je za ispod pudera
A sto se lica tice,ulje nocurka koristim umjesto kreme za lice ,a arganovo ulje za podrucje oko ociju ,nadam se da je dovoljno
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#15838 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

@Queen_of_hearts a gdje kupujes ulje nocurka? i arganovo?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15839 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#15840 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

soraya93 wrote:@Queen_of_hearts a gdje kupujes ulje nocurka? i arganovo?
Na iherbu
Image
ovo arganovo sam uzela po prvi put sa iherba,prije sam koristila ono Egipatska kuca Sarajevo,i apsolutno nikakve razlike nema,samo je ovo sa iherba jeftinije
Ulje nocurka uzmem u kapsulama,njega i pijem (spasilo me od PMS bubuljica od kako ga redovno koristim) ,i iscjedim kapsulu ,pa stavim na vlazno lice (jedna kapsula mi bude za 2 koristenja )
Bavim se mislju da neku kremicu sa njim napravim
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15841 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

Moram pohvaliti s-he korektor. Inace koristim L'Orealov Touche Magique, a ovaj sam uzela sasvim slucajno i odusevila se. :thumbup:

Image

Image

Dakle, za male pare dobijete sasvim solidan dupe MF Masterpiece Max. Gotovo identicna cetkica, fino rasceslja trepavice, izduzi ih, malo ih uvije i nema grudica. Doduse, morate nanijeti par slojeva za neki dramaticniji look jer ne ostaje puno sadrzaja na cetkici. Sve u svemu, odlican omjer kvalitete i cijene. :wink:
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#15842 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MrsJ »

Preporucite mi dobre vjestacke trepavice, inace ih ne nosim tako da ne znam koje su kvalitetne. I ima li uopste da ne nadje raznih vrsta, jer ne zelim preduge nego vise da mi budu gusce?
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#15843 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Zene a zasto mi na forumu nemamo nesto slicno kao na forum.hr prodaja zamjena kozmetike,sigurno ima neko da ima nesto sto ne koristi,mjenjo nih za nesto drugo,a mozda to nesto bas nekome treba???
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15844 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

AAmilaAA wrote:Zene a zasto mi na forumu nemamo nesto slicno kao na forum.hr prodaja zamjena kozmetike,sigurno ima neko da ima nesto sto ne koristi,mjenjo nih za nesto drugo,a mozda to nesto bas nekome treba???
Ne moze, protivno pravilima foruma.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15845 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

http://www.iherb.com/real-techniques-by ... ode=tmc422 evo ga dostupan na iherb-u trenutno
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15846 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Upravo citam obavjestenje i hocu da vam postavim :D Tako mi se uzima zbog blending brush i multi purpose brush, da su samo umjesto foundation brush stavili onu za rumenilo, bio bi savrsen set.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#15847 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by annoy »

Za svoju mrtvačku put, na kraju sam uzela ovo
Image
Ta nijansa sand mi je ajmo reć dovoljno svijetla. Vidjet ćemo koliko je postojan.

Odustala sam od tekućeg pudera jer sve što sam našla mi je bilo malo preskupo, a i po ljeti mi je nekako lakše kad se namažem s tim puderom u prahu

Jel se vi po ljeti šminkate kao i inače? Meni se to sve uvijek istopi na faci, ne znam jel do mene, viđam žene i na +35 sa postojanom maskom šminke po cijelom licu :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15848 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Ja od sminke na lice jedino stavljam bb kremu, a i od nje me srklet fata ne daj boze da moram i ljeti da je nosim.
Samo krema
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#15849 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bambi_na_kofeinu »

Uvijek imam bar bogdu tečnog pudera (onaj neki rimmelov što ga blogerice hvale mi se super pokazao, lagan) jer imam pjegice i par popucalih kapilara i ljepše se osjećam kada ujednačim boju.
Masakaru samo na gornje trepavice, volim i crtu tušem, ruž ako i nabacim svakako ga pojedem brzo.
To mi je ljetna šminka.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#15850 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

MrsJ wrote:Preporucite mi dobre vjestacke trepavice, inace ih ne nosim tako da ne znam koje su kvalitetne. I ima li uopste da ne nadje raznih vrsta, jer ne zelim preduge nego vise da mi budu gusce?
Ardell definitivno, meni je danas došlo 9 pari, Demi Wispies su super za volumen.
Post Reply