Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#15826 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xPaco1337 »

U pezoa je jos gore upalis auto i pisti ti i upozorava na led cim je oko 3-4 stepena :lol: Sto je najgore kad sam uzeo tek auto, senzor za vanjsku temp je bio pokvaren pa pokazivao uvijek 10 stepeni manje od koliko je stvarno pa se i tad palilo :o
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15827 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Meni na 307 izbaci samo poruku na centralnom displeju o riziku da je moguća poledica i trepće brojka, ali nema iritirajućeg pištanja. Na VW-u mi samo pisne 2-3 puta i treperi brojka. Ništa više što bi iritiralo.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#15828 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

meni to kad pisne uvijek me iznenadi :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15829 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15830 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
Courtesy wipe imaš i na drugim vozilima.

Ja ga npr u postavkama na Mondeu mogu ugasiti.

To je to dodatno brisanje.

Nego donaspi tečnosti za šajbu, i promijeni brisače, pa ti neće smetati taj dodatni wipe na kraju :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#15831 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

ja ga na mom mondeo ne mogu ugasiti
totalna glupost
nema veze sa stanjem brisača
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15832 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 27/01/2023 19:55
Evolution_IV wrote: 27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
Courtesy wipe imaš i na drugim vozilima.

Ja ga npr u postavkama na Mondeu mogu ugasiti.

To je to dodatno brisanje.

Nego donaspi tečnosti za šajbu, i promijeni brisače, pa ti neće smetati taj dodatni wipe na kraju :mrgreen:
smetljarnik, nove su metlice..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15833 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Meni je to super, iskreno.

Vazda puno našpricam, pa kad završe ono prvo brisanje, krene da curi, i taman ga to dodatno dočeka :mrgreen:

Imam to i u Dokkeru, i u 500, i u Mondeu, i samo se u Mondeu može ugasiti, ali ne gasim to.
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15834 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
Kako misliš ručno brisanje?
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#15835 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

konektovan wrote: 27/01/2023 23:41
Evolution_IV wrote: 27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
Kako misliš ručno brisanje?
To da izađe iz auta i krpom obriše šajbu. :D

Vjerovatno misli da se povlačenjem poluge brisača u kontra smjeru može pokrenuti brisanje tako da briše jednom ili onoliko dugo koliko držiš ručicu. Imao sam to na Peugeotu 206 a imam i na Astri.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#15836 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

konektovan wrote: 27/01/2023 23:41
Evolution_IV wrote: 27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
Kako misliš ručno brisanje?
To da izađe iz auta i krpom obriše šajbu. :D

Vjerovatno misli da se povlačenjem poluge brisača u kontra smjeru može pokrenuti brisanje tako da briše jednom ili onoliko dugo koliko držiš ručicu. Imao sam to na Peugeotu 206 a imam i na Astri.


Opet dupli (problemi sa internet konekcijom).
Last edited by Laplace on 28/01/2023 07:49, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#15837 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

to se zove tear drop wiping ( kada prsnes, obrise normalno i prodje par sekundi i obrise jos jednom), na vag se moze aktivirati deaktivirati ta opcija, i da brsaci npr. sami brze brisu ako se kreces brze...
Dr Arsla
Posts: 2076
Joined: 05/01/2013 16:16

#15838 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Dr Arsla »

sumirprimus wrote: 27/01/2023 12:14 cenera za trojku :lol:
Pa na piku aktuelan oglas panda cross i lik traži 13 000. Još u opisu stoji: "unikat i cijena će samo rasti "
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#15839 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

kabal1337 wrote: 28/01/2023 07:44 to se zove tear drop wiping ( kada prsnes, obrise normalno i prodje par sekundi i obrise jos jednom), na vag se moze aktivirati deaktivirati ta opcija, i da brsaci npr. sami brze brisu ako se kreces brze...
Ovo je imao i P206.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15840 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 27/01/2023 23:41
Evolution_IV wrote: 27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...

i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno :-) :-) :-)
Kako misliš ručno brisanje?
fino, kad gurnem rucicu prema gore obrise jednom, kod vw gurnes prema dole obrise jednom, jedino kod ovih govana to nema :-)

btw.samo cekam kad ce se na ovom zapalit instalacija brisaca :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15841 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?

https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15842 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Idemedosumom wrote: 28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?

https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
Jeste, probao sam ga, bolje ide nego 1.6Hdi, a ja sa 1.6Hdi u 3008-ici prestizem bez ikakvih problema.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#15843 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Sto ne bi bilo dovoljno? Ja i s manje konja uspjesno rjesavam preticanja a tezina auta je tu negdje s ovim Kadjarom.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15844 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Hvala. Trenutno vozim malo auto s 1.5 dCi motorom 50kw snage. Pa kad nas je 3 u autu, jedino na velikim i preglednin pravcima se usuđujem preticati. Kontam Kadjar je duplo jači, ali vjerovatno i duplo teži :-D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15845 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Sasvim dovoljan.
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15846 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 28/01/2023 07:59
konektovan wrote: 27/01/2023 23:41

Kako misliš ručno brisanje?
fino, kad gurnem rucicu prema gore obrise jednom, kod vw gurnes prema dole obrise jednom, jedino kod ovih govana to nema :-)

btw.samo cekam kad ce se na ovom zapalit instalacija brisaca :D
Ja vozim francuza,..trećeg po redu, xantia, 307, C4..svi imaju tu opciju "jednog " brisanja.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15847 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Samo se drzi ogranicenja i tu tauzen obrtaja Bajo moj.

I ne sikiraj se previse

Sta ce ti preticanje,ko zurio vrat slomio kazu u narodu
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15848 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Kad ono vozi 40 km/h po magistrali, pa haj ne pretiči :skoljka:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#15849 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Normalno je kad imas u autu slabasan motor, da zelis neki jaci u novom autu, da se rjesis napokon stare umorne ljencuge :-D
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15850 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Sve ispod 2 litre zapremine i nekih 150ks je slabo. :D
Post Reply