Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#15801 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

drogon2 wrote:Nijedna serija nije za svakoga.Ja licno poznajem ljude kojima je i GOT dosadan,ljude kojima je recimo Breaking Bad dosadan,pa i ljude kojima je Wire dosadna serija.Sve je to stvar ukusa,al najjace mi je kako ovaj gore jedan predbacuje GOT-u sto uzima materijal iz knjiga,a neka od najvecih filmskih ostvarenja tipa Kuma,Shutter Islanda il Gospodara prstenova su radjeni upravo iz knjiskog materijala.

tacno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#15802 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

pici wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
pici wrote:jeko Wire... nikad cuo

ti to ozubiljno?

brez zajebancije wire nikad cuo nit gledo... malo googlo i vidim da je serija od 2002 do 2008 u to vrijeme sam suto samo igrice pratio sto se serija tice star trek, sopranose i neke filmove cak i film 300 bio u videotekama tamo 2005 i ja mislio neki horrorac pa ga gledao na preporuku... GoT kad je zavrsena prva sezona nisam gledao tek sest mjeseci kasnije snimio sa torrenta i pogledao u dvije noci svih deset epizoda i tako posao fan... ja sam t kompjuteras moga boy :mrgreen: ... igrao ogame, cod 1 i 2, elder scrolls itd itd... serije pratio povrsno.

ma sve ok,to sto nisi gledao,i ja sam sopranose prije mjesec ili dva tek odgledao,ali da nisi cuo,a cesto se spominje na ovoj temi,to mi je cudno
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15803 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Ljudima koji ne vole Breaking Bad zabranit da izlaze na izbore :D
User avatar
pici
Posts: 46392
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15804 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

sinoc gledam na HBO GO izasla iza kamere prva epizoda i D&D objasnjavaju tok radnje, glumci isto pricaju kako su pripremali lik za ponovne susrete i tako to i u jednom momentu im je dosao i George Lucas na snimanje to je ona scena izmedju Dany i Jona kod winterfella kad razgovaraju i onda idu da vide zmajeve i kaze im da nema nista im dodat da su odradili posao kako treba... Jon tj Kit govori kako je jahao zmaja tj mehanickog bika i kako su mu ono kao kad spadne sa zmaja, jaja se prikljestila i da je bilo bolno :mrgreen: uglavnom D&D su se usesredili na ponovno spajanje likova poslije nekoliko sezona recimo Jon i Arya nisu snimali od prve sezone zajedno.Kaze Kit u jednom momentu Emiliji e da vidis kako je meni bilo snimati po hladnoci na islandu dok si ti bila na jugu :mrgreen: uglavnom interesantno kako se objasnjava dio po dio epizode... D&D kazu da kad je Jon odveo Dany kod onih vodopada gdje je u mladosti lovio da se ona jos vise zaljubljuje u njega... uglavnom ko ima HBO GO nek pogleda obavezno... zanimljivo je.
defender46
Posts: 261
Joined: 05/11/2009 15:33

#15805 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by defender46 »

Scenarist Igre prijestolja objasnio što znači misteriozni simbol Noćnog kralja

"Kako smo saznali, uz Brana i Trookog gavrana, spiralni uzorak bio je svetinja za Djecu šume koja su stvorila Noćnog kralja žrtvujući čovjeka kojeg su zarobili. Nakon toga Noćni kralj je prisvojio simbol kao neku vrstu svetogrđa. Slično kao što se Sotona povezuje s naopakim križem".
defender46
Posts: 261
Joined: 05/11/2009 15:33

#15806 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by defender46 »

Lakat Jebić wrote:Mi smo u seriji za sve isfantazirane stvari dobili odgovor sta su, otkud i kako funkcionisu. Dragonglass, valirijski celik itd. Ali za jebenog zmaja koji vise nije zmaj jer je sad nesto ledeno, ne znamo sta bljuje. A nije da nisu mogli esatblish i taj plot u prethodnim sezonama umjesto silnih nepotrebnih fillera. Game of thrones je vrhunska fantazija jer se do zadnje dvije sezone nije oslanjao na argument haj svakako je fantazija sta ima veze. Da su otpocetka bile ovakve rupe i nekonzistencije ne bi sigurno postala jedna od najboljih serija ikad snimljenih nego bi ostala na nivou harry potter filmova (naglasavam filmova, koji su smeće za razliku od knjiga, bas zbog odsustva unutrasnje logike)
Ne mogu naci taj video ali gledao sam kako David Benioff objasnjava ovo oko zmaja i kako on kao bljuje plavu vatru, kad vec ima i zelena vatra (wildfire)... nesto tako u tom fazonu ne mogu se tacno sjetiti
User avatar
pici
Posts: 46392
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15807 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Mandala je data po objasnjenju rezisera da je apokalipsa jos tu i da je mali umber ostavljen da vide sta ih sviju ceka...

Image

Image

jooojj ja njega naprosto obozavam :lol: :lol: :lol: :lol: ludzak :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
pici
Posts: 46392
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15808 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

defender46 wrote:
Lakat Jebić wrote:Mi smo u seriji za sve isfantazirane stvari dobili odgovor sta su, otkud i kako funkcionisu. Dragonglass, valirijski celik itd. Ali za jebenog zmaja koji vise nije zmaj jer je sad nesto ledeno, ne znamo sta bljuje. A nije da nisu mogli esatblish i taj plot u prethodnim sezonama umjesto silnih nepotrebnih fillera. Game of thrones je vrhunska fantazija jer se do zadnje dvije sezone nije oslanjao na argument haj svakako je fantazija sta ima veze. Da su otpocetka bile ovakve rupe i nekonzistencije ne bi sigurno postala jedna od najboljih serija ikad snimljenih nego bi ostala na nivou harry potter filmova (naglasavam filmova, koji su smeće za razliku od knjiga, bas zbog odsustva unutrasnje logike)
Ne mogu naci taj video ali gledao sam kako David Benioff objasnjava ovo oko zmaja i kako on kao bljuje plavu vatru, kad vec ima i zelena vatra (wildfire)... nesto tako u tom fazonu ne mogu se tacno sjetiti

po martinovim knjigama postojali su na sjeveru gdje je vjecita zima i ledeni zmajevi mimo dzinova, djece sume koje su prikazali u seriji, postojali su i ledeni pauci koje su The Others (WW) jahali... D&D su otisli od knjige jer bi im trebalo jedno 20 sezona sa po 30 epizoda da objasne martinovu mastariju i to snime pa su u dogovoru sa debelim prdonjom vrsili izmjene za produkciju serije naravno uz njegov nadzor i pregled kao i masno placanje... na gvozdenim ostrvima je po knjizi i rog u koji kad puhnes kontrolises zmajeve itd... serija i knjiga su dosta odvojene.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#15809 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by LSD »

Emilija je dobra glumica, to nije sporno. Ali lik Deneris je toliko jadan da covjeka tjera od gledanje ove serije, davnih dana je trebala biti mrtva....trebalo je da bude 10-godišnji leš zajedno sa onim Drogom....yebem autora koji je smislio takav lik.
A što je najgore, to je jedan od glavnih likova oko kojeg se citava serija preplice :facepalm:
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#15810 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dzipalo »

LSD wrote:Emilija je dobra glumica, to nije sporno. Ali lik Deneris je toliko jadan da covjeka tjera od gledanje ove serije, davnih dana je trebala biti mrtva....trebalo je da bude 10-godišnji leš zajedno sa onim Drogom....yebem autora koji je smislio takav lik.
A što je najgore, to je jedan od glavnih likova oko kojeg se citava serija preplice :facepalm:
I meni je jedan od losijih likova u seriji, dok mi u knjigama nije toliko losa. Sad ne znam je li do toga sto ovi nisu imali prostora da prikazu njenu transformaciju ili je do Emilie, uglavnom u seriji i meni jedan od gorih likova, nemam pojma zasto.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#15811 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by LSD »

dzipalo wrote:
LSD wrote:Emilija je dobra glumica, to nije sporno. Ali lik Deneris je toliko jadan da covjeka tjera od gledanje ove serije, davnih dana je trebala biti mrtva....trebalo je da bude 10-godišnji leš zajedno sa onim Drogom....yebem autora koji je smislio takav lik.
A što je najgore, to je jedan od glavnih likova oko kojeg se citava serija preplice :facepalm:
I meni je jedan od losijih likova u seriji, dok mi u knjigama nije toliko losa. Sad ne znam je li do toga sto ovi nisu imali prostora da prikazu njenu transformaciju ili je do Emilie, uglavnom u seriji i meni jedan od gorih likova, nemam pojma zasto.
Ma greška je vec odavno napravljena kad su se levati kutarisali nekih vrlo zanimljivih likova koji su držali seriju.
Sadistički skot Remzi, spletkaroš i smutljivac Prstić, onaj sveštenik bolesnik Vrabac koji je organizovao družinu vjerskih fanatika i još neki - to su fenomenalni likovi koji su bili začin serije...ali oni su to po kratkom postupku pobili i izbacili iz serije. Amateri.
I sad je fokus na Deneris, ona je ko neki veliki lik, fol ima pravo na tron, dotjerala tri zmaja i hrpu neoštečenih i kurchi se svima po carstvu :lol: kako je to jadno zamišljeno ...al nece moci ove noci, sjevernjaci nikome ne savijaju kičmu.
I na kraju ce glupača popušiti foru, džaba krečila 7 sezona, jer ce Snježnji na kraju biti kralj, eto vidjet ces.
I da je pravde (kao što je nema normalno), Noćni kralj bi sa svojom časnom vojskom pobio svu ovu bagru željnu vlasti, izyebo Cercei i onda se nekako dokopao otoka i tamo potamanio sve...ali nema od toga ništa, jer to nije zanimljivo svjetini.
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15812 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

Emilija Klark nije dobra glumica. A meni vala ni u knjigama njen lik nije preterano zanimljiv.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15813 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

NightWatchMember wrote:Emilija Klark nije dobra glumica. A meni vala ni u knjigama njen lik nije preterano zanimljiv.
Smiješno je pricati koliko je prosječna da ne zagricnem jezik i kazem ispodprosjecna.

Da se razumijemo uz Jonov lik njena prica je bila najzanimljivija i nemam nikakvu kritiku na njenu glumu meni je dovoljno da ne bude baš očito loša gluma i ja to gledam bez problema.A kad bi kritikovali pored toga pa ona nema niti jednu ulogu da se razumijemo osim Me before you gdje se kreveljila cijeli film.Sad ja ispao neki ober kritičar, a gledam bez problema svaku njenu scenu. :lol:
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15814 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Daleko od tog da je Emilia losa glumica. Eto cisto me interesuje zbogg cega neko ima takvo misljenje, jer po meni odlicno prenosi ono sto u sustini Daenerys i jeste tj mlada i uplasena djevojka koja se prikazuje jakom i stalozenom.
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15815 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

Emilija glumi na Broadwayu, na daskama koje zivot znace. Tamo ne pustaju bilo koga.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15816 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

asker wrote:Emilija glumi na Broadwayu, na daskama koje zivot znace. Tamo ne pustaju bilo koga.
Predpostavljam da su joj dali posao isti oni koji smatraju da je njen osmijeh sladak.
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15817 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

90minut wrote:
asker wrote:Emilija glumi na Broadwayu, na daskama koje zivot znace. Tamo ne pustaju bilo koga.
Predpostavljam da su joj dali posao isti oni koji smatraju da je njen osmijeh sladak.
Ma ja, amateri, 'ta ce brodvej.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15818 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

asker wrote:
90minut wrote:
asker wrote:Emilija glumi na Broadwayu, na daskama koje zivot znace. Tamo ne pustaju bilo koga.
Predpostavljam da su joj dali posao isti oni koji smatraju da je njen osmijeh sladak.
Ma ja, amateri, 'ta ce brodvej.
Jebo me svak ako si 1 stvar pogledao s brodveja
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#15819 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dzipalo »

asker wrote:
90minut wrote:
asker wrote:Emilija glumi na Broadwayu, na daskama koje zivot znace. Tamo ne pustaju bilo koga.
Predpostavljam da su joj dali posao isti oni koji smatraju da je njen osmijeh sladak.
Ma ja, amateri, 'ta ce brodvej.
Je l' dobila posao prije ili poslije uloge u GoT? :D
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15820 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Serije su snimaju po gledanosti,vjerujete i sami da bi gledanost opala da je Remzi pobijedio u bitki dva kopileta,ili da su roknuli Danerys u onoj areni kada je Drogon spasio.
Sta bi mi voljeli je nesto sasvim drugo :thumbup:
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#15821 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

dzipalo wrote:
Je l' dobila posao prije ili poslije uloge u GoT? :D
Poslije, 2013.
Jedno je reci lik u seriji je hladan, bezlican, sa 2-3 expresije lica.
Sasvim drugo da je losa glumica.
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15822 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Optimus09 wrote:Serije su snimaju po gledanosti,vjerujete i sami da bi gledanost opala da je Remzi pobijedio u bitki dva kopileta,ili da su roknuli Danerys u onoj areni kada je Drogon spasio.
Sta bi mi voljeli je nesto sasvim drugo :thumbup:
Pa zasto bi vi voljeli da pobiju sve glavne likove gospodine? :D Meni je recimo Remzija bio interesantan lik,al on nije imo kud vise isto ko i Littlefinger.Radnja serije ih je prevazisla.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15823 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Nek mi samo ne diraju Missandei i crvenu vjesticu :lol:
Ovu ostalo nek pati raja,ko kad su roknuli zmaja :mrgreen: :mrgreen:
Pa u tome se ova serija i istice,sto bitni likovi gube glave neocekivano :lol:
User avatar
pici
Posts: 46392
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15824 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

od losih likova u seriji ostala je samo Cersei... NK ne ubrajam to je nesto sasvim drugo... Euron je ko neki bad lik ali mi zape kad rece yari za gubitnicku stranu da ce otploviti daleko al ce prije toga pojebat kraljicu :mrgreen: lik je ludak kompletni al zna svojoj gujci...
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15825 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

asker wrote:
dzipalo wrote:
Je l' dobila posao prije ili poslije uloge u GoT? :D
Poslije, 2013.
Jedno je reci lik u seriji je hladan, bezlican, sa 2-3 expresije lica.
Sasvim drugo da je losa glumica.
Pa šta je ako nije loša glumica ako vrti dva ili tri izraza lica.
Post Reply