To Pedja ne treba uopšte da čudi, upravo je to slikovit primjer moralnog stanja naše vlasti. Potez i rečenica koju cijeli elaborat ne bi mogao bolje da prikaže.Lud i ponosan wrote: Na sastanku kolegija SKS donesena je odluka o osnivanju eticke komisije.
Neko od clanova Kolegija je predlozio mene.
Veto na taj prijedlog stavio je poslanik Radeljas jer ja, kako je objasnio svoj potez, ne zadovoljavam njegove moralne standarde.
p.k.
![]()
![]()
![]()
Kada bi se ta "komisija" bavila zaista etičkim pitanjima, prva tačka bi trebao da bude Radeljaš i da mu bude zabranjen pristup svemu što ima ikakve veze sa ovim gradom i državom, a ni sud ne bi trebao mnogo odugovlačiti sa odlukom.
