Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15777 Re: Zeničani
Sad trea dobiti dva puta metallege
i malo srece
ostalo ce ici lakse
i malo srece
ostalo ce ici lakse
- Oi
- Posts: 747
- Joined: 23/07/2006 15:03
- Location: tajna lokacija
#15779 Re: Zeničani
fočakov labuđi pjev, ali pobijedio je čelik
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#15780 Re: Zeničani
Dakle kompletan SDA se blamira zbog Hamke Begagica i njegovog novog mandata. Ovo se moglo uraditi prije pola godine. Ajde priznajte cime vas ucjenjuje? Ima neki snimak orgija iz hotela Balkan? 
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
-
dert
- Posts: 6569
- Joined: 28/09/2011 07:35
- Location: dert
#15782 Re: Zeničani
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#15783 Re: Zeničani
Onaj trenutak kada izvjesni novinar e.m. pomisli da je izvjesni v.p. skočio da njega zagrli nakon što je usvojen novi statut.

-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15785 Re: Zeničani
Ooooo dobra Sanjakakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/renic-ucestvo ... na-pobunu/
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#15786 Re: Zeničani
Nisam u toku. Jel ovo neko drugi prihvatio da rijesi problem pa sad SAPI krivo zbog konkurencije?kamen spoticanja wrote:Ooooo dobra Sanjakakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/renic-ucestvo ... na-pobunu/
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15787 Re: Zeničani
Snezana podize cijenuapsidejzi wrote:Nisam u toku. Jel ovo neko drugi prihvatio da rijesi problem pa sad SAPI krivo zbog konkurencije?kamen spoticanja wrote:Ooooo dobra Sanjakakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/renic-ucestvo ... na-pobunu/
-
Mobile_Disco
- Posts: 1454
- Joined: 03/02/2008 15:41
- Location: Auckland
#15788 Re: Zeničani
Usvojen je statut sto je vise i nego pozitivna pocetak za Celik ali ima tu jos borbe i bice tu jos podapinjanja.. Mene jako raduje sto je sinoc ispred stadiona bilo momaka koje dugo nisam vidio na istom. Bez obzira na taj incident sve ostalo je bilo odlicno po onakvoj zimi.. Nadamo se najboljem za nas Likce jer je ovo jako pozitivno poslije dugo vremena imas direktora a ne focake na celu kluba, imas ljude koji su soremni da pomognu Celiku, gradonacelnika koji ce pomoci tako da je puno bolja situacija nego juce..
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#15789 Re: Zeničani
A moze li mi neko reci ko je koga napao sinoc? I zasto?
Poslano sa mog SM-J710F
Poslano sa mog SM-J710F
- Distortion
- Posts: 3208
- Joined: 08/09/2007 19:56
#15790 Re: Zeničani
NGG Za Čelik svaka cast!!!! Najzasluzniji su za usvajanje statuta, kapa dole! Momci za 10!
Nadat se da ce se stvoriti pozitivna atmosfera, da ce se ostat u ligi i da cemo imati rukovodstvo. Ako se okupe fini ljudi i stvori se pozitivna slika o klubu gdje ce doci ljudi loji nisu lopovi i s kojim ce se moci poslovati i dogovarati, bice i vise para. Prednost je i ta sto je Kasumovic gradonacelnik a i sam je obnasao funkciji predsjednika kluba.
Nadat se boljem ako Bog da!
Nadat se da ce se stvoriti pozitivna atmosfera, da ce se ostat u ligi i da cemo imati rukovodstvo. Ako se okupe fini ljudi i stvori se pozitivna slika o klubu gdje ce doci ljudi loji nisu lopovi i s kojim ce se moci poslovati i dogovarati, bice i vise para. Prednost je i ta sto je Kasumovic gradonacelnik a i sam je obnasao funkciji predsjednika kluba.
Nadat se boljem ako Bog da!
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#15791 Re: Zeničani
...nekadkamen spoticanja wrote: Snezana podize cijenu

i sad...

- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15792 Re: Zeničani
http://nap.ba/new/vijest.php?id=32005

Ustavni sud Federacije BiH presudio je da povećanje komunalnih taksi priređivačima igara na sreću na području općine Travnik nije u skladu sa Ustavom FBiH.
Iz kladionica Premier World Sport su saopćili kako su 2014. godine pred Kantonalnim sudom u Novom Travniku pokrenuli upravni spor protiv općine Travnik, nakon što su takse za kladionice u Travniku povećane, dok su ostalim djelatnostima ostale nepromijenjene. Cijeli slučaj završio je na Ustavnom sudu FBiH, koji je takvu odluku Općine Travnik sada proglasio i neustavnom.
- Osporenom Odlukom visina godišnje takse je vezana isključivo za djelatnost koju pravna, odnosno fizička osoba obavlja, što ne može biti relevantan kriterij za propisivanje različitih visina taksi za istaknutu firmu -navodi se, između ostalog, u presudi Ustavnog suda FBiH.
Ustavni sud FBiH do sada je u više od sto slučajeva presudio da vrsta djelatnosti ne može biti kriterij za određivanje visine komunalnih taksti.
Iz kladionica Premier World Sport smatraju da će Ustavni sud FBiH proglasiti neustavnom i Odluku Gradskog vijeća Zenica, koje je također nedavno povećalo takse za kladionice na području ovog grada.
Novom Odlukom Gradskog vijeća Zenica nalaže se da priređivači igara na sreću godišnje plaćaju između 30.000 i 50.000 KM po uplatnom mjestu, ovisno od lokacije kladionice. Takvu odluku predložio je gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović, a podržalo ga je Gradsko vijeće većinom glasova. Kasumović smatra da bi dodatno oporezivanje kladionica povećalo gradski budžet, a što bi moglo biti iskorišteno za finansiranje sportskih klubova u Zenici.
Iz kladionica ne smatraju da je Kasumovićev prijedlog ispravan. Tvrde da su to ogromne takse, koje kladionice ne mogu podnijeti. Dalje tvrde da ostane li u Zenici Odluka o povećanju taksi na snazi privatni priređivači igara će na području Zenice zatvoriti više od 100 kladionica a radnike otpustiti. Lutrija BiH već je zatvorila svoje poslovnice na području Zenice.
- Najnovija presuda Ustavnog suda FBiH za komunalne takse u Travniku je jedna od brojnih potvrda da Ustavni sud FBiH neće tolerirati kršenje odredbi Ustava FBiH i kršenje prava na jednakost pred zakonom – saopćeno je iz kladionica Premier World Sport.
- Vrsta djelatnosti nije i ne može biti kriterij za određivanje visina komunalnih taksi i Ustavni sud FBiH će svaku takvu Odluku proglasiti neustavnom. Sigurni smo da će Ustavni sud odbaciti i odluku o povećanju taksi za kladionice koju je donijelo Gradsko vijeće u Zenici. Sud je ranije proglasio neustavnim čak tri slične odluke Općinskog vijeća u Zenici –smatraju iz Premier World Sporta.
Ustavni sud Federacije BiH presudio je da povećanje komunalnih taksi priređivačima igara na sreću na području općine Travnik nije u skladu sa Ustavom FBiH.
Iz kladionica Premier World Sport su saopćili kako su 2014. godine pred Kantonalnim sudom u Novom Travniku pokrenuli upravni spor protiv općine Travnik, nakon što su takse za kladionice u Travniku povećane, dok su ostalim djelatnostima ostale nepromijenjene. Cijeli slučaj završio je na Ustavnom sudu FBiH, koji je takvu odluku Općine Travnik sada proglasio i neustavnom.
- Osporenom Odlukom visina godišnje takse je vezana isključivo za djelatnost koju pravna, odnosno fizička osoba obavlja, što ne može biti relevantan kriterij za propisivanje različitih visina taksi za istaknutu firmu -navodi se, između ostalog, u presudi Ustavnog suda FBiH.
Ustavni sud FBiH do sada je u više od sto slučajeva presudio da vrsta djelatnosti ne može biti kriterij za određivanje visine komunalnih taksti.
Iz kladionica Premier World Sport smatraju da će Ustavni sud FBiH proglasiti neustavnom i Odluku Gradskog vijeća Zenica, koje je također nedavno povećalo takse za kladionice na području ovog grada.
Novom Odlukom Gradskog vijeća Zenica nalaže se da priređivači igara na sreću godišnje plaćaju između 30.000 i 50.000 KM po uplatnom mjestu, ovisno od lokacije kladionice. Takvu odluku predložio je gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović, a podržalo ga je Gradsko vijeće većinom glasova. Kasumović smatra da bi dodatno oporezivanje kladionica povećalo gradski budžet, a što bi moglo biti iskorišteno za finansiranje sportskih klubova u Zenici.
Iz kladionica ne smatraju da je Kasumovićev prijedlog ispravan. Tvrde da su to ogromne takse, koje kladionice ne mogu podnijeti. Dalje tvrde da ostane li u Zenici Odluka o povećanju taksi na snazi privatni priređivači igara će na području Zenice zatvoriti više od 100 kladionica a radnike otpustiti. Lutrija BiH već je zatvorila svoje poslovnice na području Zenice.
- Najnovija presuda Ustavnog suda FBiH za komunalne takse u Travniku je jedna od brojnih potvrda da Ustavni sud FBiH neće tolerirati kršenje odredbi Ustava FBiH i kršenje prava na jednakost pred zakonom – saopćeno je iz kladionica Premier World Sport.
- Vrsta djelatnosti nije i ne može biti kriterij za određivanje visina komunalnih taksi i Ustavni sud FBiH će svaku takvu Odluku proglasiti neustavnom. Sigurni smo da će Ustavni sud odbaciti i odluku o povećanju taksi za kladionice koju je donijelo Gradsko vijeće u Zenici. Sud je ranije proglasio neustavnim čak tri slične odluke Općinskog vijeća u Zenici –smatraju iz Premier World Sporta.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#15793 Re: Zeničani
Pa zar nije neko napisao da su u Zenici kladionicama povecane takse na osnovu prihoda a ne vrste djelatnosti.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15794 Re: Zeničani
A sta tacno to znaci u ovom slucaju?Jimmy McNulty wrote:Pa zar nije neko napisao da su u Zenici kladionicama povecane takse na osnovu prihoda a ne vrste djelatnosti.
Dje su pravnici
btw vidim isti tekst kao placeni oglas u jos jednim dnevnim novinama
kamenjar zapeo ko sivonja da odbrani svoj suverenitet
Sto ope' govori kakav to moze biti argument kontra 'adezea u igri uloga...da prodrzavna strana nije mutava
sda sbb i sdp su se uspjeli i tu posvadjati
no ako ovo ne prodje na ustavnom sudu ili jos bolje kad proces udje u fazu odlucivanja,staviti na vijece tacku koja kaze " da kladionice moraju biti udaljene od skola i vjerskih objekata minimalno 8 kilometara
pa nek svih 109 otvore na Liscu i Vepru
majku im lihvarsku
-
Shmeker
- Posts: 254
- Joined: 17/09/2011 15:39
#15795 Re: Zeničani
Ima vas pravnika milion na ovoj temi pa mi od vas očekujemo odgovorJimmy McNulty wrote:Pa zar nije neko napisao da su u Zenici kladionicama povecane takse na osnovu prihoda a ne vrste djelatnosti.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#15796 Re: Zeničani
Ma kakav ja i pravnik
ja sam stručan za krivičnu oblast
Evo neki dan se pisalo o tome baš na ovoj temi, možda vas je mašilo.
Evo neki dan se pisalo o tome baš na ovoj temi, možda vas je mašilo.
smartXL wrote:Po novoj odluci, visinu takse određuje akumulativnost a ne djelatnost. U prvom prijedlogu je bila djelatnost, ali su je izbacili. Ustavni sud je i rekao da kriterij za odeđivanje visine naknade može biti zona u kojoj se pravni subjekt nalazi, akumulativnost a djelatnost samo kao vrsta prepoznavanja subjekta. Dakle ako ospore ovu odluku, osporili su i sami sebe.Ci-Nick wrote:Ne bi me iznenadilo da Ustavni sud obori presudu:
http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 20Suda.pdf
"Polazeći od navedenih ustavnih i zakonskih odredbi Ustavni sud je utvrdio da je Općinsko vijeće Zenica, ovlašteno donositi propise o uređenju naknada i pristojbi na svom području pa iz tih razloga postoji ustavni i zakonski temelj za donošenje osporene Odluke."
ali
"Ustavni sud je utvrdio povredu prava na jednakost pred zakonom u svim slučajevima u kojima je kao relevantan kriterij za propisivanje pristojbe (naknade ili poreza ) na istaknuti natpis tvrtke, nadležno općinsko vijeće propisalo vrstu djelatnosti koju obveznik obavlja.
Ustavni su Federacije je stanovišta da vrsta djelatnosti ne može biti relevantan kriterij za propisivanje različitih visina pristojbi za istaknuti natpis tvrtke."
Praktično ne samo kladionice nego i sve ostale firme bi se mogle žaliti jer se u svim općinama, gradovima kod određivanja visine komunalne takse djelatnost uzima kao relevantan kriterij.
Treba to drugačije prepakovati, naći drugi modus da im se uzme lova.
- avenija
- Posts: 1529
- Joined: 29/03/2016 16:20
#15797 Re: Zeničani
"Poruka Božića je da je on praznik ljubavi i mira jer je Hristos rekao da dolazi da propagira mir i ljubav među ljudima. Poruka i pjesma koju su pjevali anđeli sa pastirima je bila da među ljudima treba biti ljubav koju bi hrišćani, ali i svi ljudi trebali širiti među ljudima. Nama svima fali mir i tolerancija koju donosi Božić. Istina, mi u Zenici imamo odlične odnose sa svim vjerskim zajednicama i suživot je ovdje zaista odličan, ali uvijek moramo težiti ka boljem", poručio je jerej Maleš.
Jedna poruka koju je lijepo procitati.
Jedna poruka koju je lijepo procitati.
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#15798 Re: Zeničani
U Zenici 109 kladionica, a u citavom Londonu nesto preko 1000. Pametnom dosta.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#15799 Re: Zeničani
smog - check (nekada prije)Freamon Lester wrote:U Zenici 109 kladionica, a u citavom Londonu nesto preko 1000. Pametnom dosta.
vlaga - check
jos 891 kladionica i eto nas ko London...
doduse...imamo dosta vise Del Boy-a i Rodney-a... ali valjda je to bonus...
-
Mustang1
- Posts: 29914
- Joined: 29/12/2010 17:31
#15800 Re: Zeničani
Pa zamisli da kod nas nekom padne na pamet da otvori Hipodrom i da idu trke konja svakih sat bar
Ne moraju ni biti poznati konji nego neke sa sela da dovode opet bi bilo love tu.. 
