Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#15776 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by choxnox »

Blago vama koliko imate slobodnog vremena da se o ovako nebitnim stvarima ubiste diskutujuci :-)
omar little
Posts: 17390
Joined: 14/03/2008 21:14

#15777 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

dok se ti ubi diskutujuci o pederima. bezbeli na braniku drzave stojis.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15778 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

Fantazija je rijec koja je stvorena da se opisu stvari koje se izmisljaju, tako da bilo vam drago ili ne, producent ce izmisliti u seriji sta god mu se qrac digne. Logiku/objasnjenje za svoju fantaziju takodjer moze a i ne mora izmisliti i opravdati, jer je sve fantazija, znaci izmislja po svojoj zelji. Vi ako niste zadovoljni napisite mail u HBO da nije dovoljno objasnjenjo sta pljuje ledeni zmaj i kojom brzinom se krecu objekti po Westerosu.

I jos jedna stvar: onaj ko kaze da je GOT jedna od najboljih serija ikad snimljenih taj nema veze sa kinematografijom. Serija sve svoje kvalitete koje ima korijenski vuce iz knjige ali je u sustini obicna mainstream serija namjenjena za sire narodne mase, radi po istom principu kao latinske sapunice samo sto privlaci drugu interesnu grupu ljudi. Medijska kuca koja stoji iza nje stanca serije kao na traci i svaku gleda kroz profit i zaradu, dakle cista komercijala plitkog kvaliteta namjenjena da iscijedi sto vise novca i idemo dalje.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15779 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

omar little wrote:dok se ti ubi diskutujuci o pederima. bezbeli na braniku drzave stojis.
Baš ga poklopi kvalitetno
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15780 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

Concord wrote: I jos jedna stvar: onaj ko kaze da je GOT jedna od najboljih serija ikad snimljenih taj nema veze sa kinematografijom. Serija sve svoje kvalitete koje ima korijenski vuce iz knjige ali je u sustini obicna mainstream serija namjenjena za sire narodne mase, radi po istom principu kao latinske sapunice samo sto privlaci drugu interesnu grupu ljudi. Medijska kuca koja stoji iza nje stanca serije kao na traci i svaku gleda kroz profit i zaradu, dakle cista komercijala plitkog kvaliteta namjenjena da iscijedi sto vise novca i idemo dalje.
Zašto ne bi mainstream serija mogla biti jedna od najboljih serija ikada? Treba li da seriju prati šaka ljudi da bi bila okvalifikovana takvom? Da se razumijemo, ni meni nije jedna od najboljih, ali iz sasvim drugih razloga. S druge strane, HBO, koji "štanca" stoji iza nekih od stvarno najboljih serija svih vremena, prvenstveno Sopranosi i Wire
User avatar
House
Posts: 51390
Joined: 17/03/2010 15:36

#15781 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by House »

bezveze prva epizoda


boring.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15782 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

NightWatchMember wrote: Zašto ne bi mainstream serija mogla biti jedna od najboljih serija ikada? Treba li da seriju prati šaka ljudi da bi bila okvalifikovana takvom? Da se razumijemo, ni meni nije jedna od najboljih, ali iz sasvim drugih razloga. S druge strane, HBO, koji "štanca" stoji iza nekih od stvarno najboljih serija svih vremena, prvenstveno Sopranosi i Wire
Moze biti jedna od najboljih, samo sto GOT to nije. Postoji mnostvo sjajnih serija, ukljucujuci Sopranose i Wire, koje su manje-vise bile mainstream svog vremena ali su bile u skroz drugom dobu kad se nije ni blizu pravio hype ni nafuranost koji se danas pravi kad je nesto popularno.
User avatar
House
Posts: 51390
Joined: 17/03/2010 15:36

#15783 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by House »

očekujem da white walkersi pobiju sve živo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#15784 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

GOT jeste odlicna,zanimljiva serija,ali nije kvalitetna kao wire
User avatar
House
Posts: 51390
Joined: 17/03/2010 15:36

#15785 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by House »

ni blizu.
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15786 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

jeko Wire... nikad cuo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#15787 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

pici wrote:jeko Wire... nikad cuo

ti to ozubiljno?
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#15788 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by choxnox »

omar little wrote:dok se ti ubi diskutujuci o pederima. bezbeli na braniku drzave stojis.
Nek si hin vala bas rekla, dje god se okrenes sve homofobi.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#15789 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

The Wire dobra serija jedino ako se hoces dobro izijevat, kad god ne mozete spavat samo sebi pustite tu seriju i k'o beba ce te bit
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#15790 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Lakat Jebić »

90minut wrote:Harry Potter je savršenstvo.
knjige da, filmovi ne :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15791 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

Lakat Jebić wrote:
90minut wrote:Harry Potter je savršenstvo.
knjige da, filmovi ne :D

Predpostavljam da si mnogo stariji pa nisi odrastao uz te filmove.

Po svim parametrima inace od 3 dijela su sve odlicni filmovi koje mogu stariji gledati.
Jedino objasnjenje je da si pokusao gledati prvi dio i stao si jel tako?
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15792 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

Hasan006 wrote:The Wire dobra serija jedino ako se hoces dobro izijevat, kad god ne mozete spavat samo sebi pustite tu seriju i k'o beba ce te bit
Image
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#15793 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Lakat Jebić »

90minut wrote:
Lakat Jebić wrote:
90minut wrote:Harry Potter je savršenstvo.
knjige da, filmovi ne :D

Predpostavljam da si mnogo stariji pa nisi odrastao uz te filmove.

Po svim parametrima inace od 3 dijela su sve odlicni filmovi koje mogu stariji gledati.
Jedino objasnjenje je da si pokusao gledati prvi dio i stao si jel tako?
jok. isti je razlog. pravljenje spektakla na ustrb radnje. recimo zadnja scena borba voldemorta i harrya je totalni besmisao. traje 20 minuta, oni se gombaju.. nidje veze, ubijena je poenta citave radnje.... al nejse, nije tema da ne spamamo
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15794 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

Koliko ima 7,8 filmova i ti nasao zadnju scenu :D

Da treba završiti, al' bukvalno sam smarao druga godinama da gleda to je više postala zajebancija kaze ce gledati carobnjake..
Dok jednom nije imao šta pa krenuo da gleda pogledao isti dan 4 ili 5 filmova ravno.. :lol:
swanfilter
Posts: 10815
Joined: 06/06/2008 18:52

#15795 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

Nasli ste porediti The Wire i GOT :lol: ... The Wire moze nekome biti dosadan jer nije bas za svakoga ...
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#15796 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by drogon2 »

Nijedna serija nije za svakoga.Ja licno poznajem ljude kojima je i GOT dosadan,ljude kojima je recimo Breaking Bad dosadan,pa i ljude kojima je Wire dosadna serija.Sve je to stvar ukusa,al najjace mi je kako ovaj gore jedan predbacuje GOT-u sto uzima materijal iz knjiga,a neka od najvecih filmskih ostvarenja tipa Kuma,Shutter Islanda il Gospodara prstenova su radjeni upravo iz knjiskog materijala.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#15797 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dzipalo »

Ma nemaju ljudi pametnija posla pa valjaju svakakve gluposti. Ovaj jedan veli HBO stanca serije ko na traci pa zato GoT ne valja, a serija se snima 8 godina i svaka sezona sve popularnija. Kad bi ga pitali koje su po njemu najbolje serije garant bi iskopao neke neshvacene japanske ili svedske koju su gledali on, tvorci serije i njihova uza familija samo :lol: :lol:
GoT malo opada kvalitetom u zadnje dvije sezone jer ne prate vise knjigu, a on kao nedostatak naveo sto serija prati knjige :lol:
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15798 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

kakavdanakneiskustvu wrote:
pici wrote:jeko Wire... nikad cuo

ti to ozubiljno?

brez zajebancije wire nikad cuo nit gledo... malo googlo i vidim da je serija od 2002 do 2008 u to vrijeme sam suto samo igrice pratio sto se serija tice star trek, sopranose i neke filmove cak i film 300 bio u videotekama tamo 2005 i ja mislio neki horrorac pa ga gledao na preporuku... GoT kad je zavrsena prva sezona nisam gledao tek sest mjeseci kasnije snimio sa torrenta i pogledao u dvije noci svih deset epizoda i tako posao fan... ja sam t kompjuteras moga boy :mrgreen: ... igrao ogame, cod 1 i 2, elder scrolls itd itd... serije pratio povrsno.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15799 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

Ne vrijedi sa tokmacima se raspravljati, to ni napisan post ne zna da procita.
Jos malo pa Rightful Queen :bih:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#15800 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by strucnjakdemagog »

pici wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
pici wrote:jeko Wire... nikad cuo

ti to ozubiljno?

brez zajebancije wire nikad cuo nit gledo... malo googlo i vidim da je serija od 2002 do 2008 u to vrijeme sam suto samo igrice pratio sto se serija tice star trek, sopranose i neke filmove cak i film 300 bio u videotekama tamo 2005 i ja mislio neki horrorac pa ga gledao na preporuku... GoT kad je zavrsena prva sezona nisam gledao tek sest mjeseci kasnije snimio sa torrenta i pogledao u dvije noci svih deset epizoda i tako posao fan... ja sam t kompjuteras moga boy :mrgreen: ... igrao ogame, cod 1 i 2, elder scrolls itd itd... serije pratio povrsno.
gledao obe. ne moze wire oprepelit GoT-u. doduse to je kao kad poredis odbrambenog igraca i napadaca, ne ide bas, ali svejedno kvalitet na strani GoT-a je neupitan.
Post Reply