Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15776 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

ultima_palabra wrote:Nije tako, 18 rukica je bilo i bez njih.

Bili su suzdrzani, ali i da su bili protiv, opet bi se ustolicila nova parlamentarna vecina.

To je istina, ali je i istina da su mnogo tihi sto se tice, posto se o njemu prica, Radeljasa na toj poziciji kojoj jeste, i sto se tice uopste kadrovske politike nove Vlade.

Istina, jednom-dva puta se Pedja javio i kao rekao stav NS po tom pitanju, ali sta ovu "vecinu" (ne daj Boze nikome) boli briga sto je Pedja jednom-dva puta procitao, rekao, nesto protiv njih.

Ja licno ne mogu vjerovati da ne postoji bilo kakav pravno-skupstinko-delegatski mehanizam da se pokrene prica o podjeli stolica, resora i poluga za odlucivanje u ovome kantonu. Znaci moze staviti ko god koga hoce i na koju god poziciju hoce i niko im nista Ne moze. :roll: :-) :shock:
Last edited by -LIBERO- on 17/04/2013 18:36, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15777 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

ultima_palabra wrote:Nije tako, 18 rukica je bilo i bez njih.
A kad se male ruke slože :D


da, al da su bili protiv?

iako bi onda ostali"uskraćeni za Esa, ja nikad;ne bi obratio pažnju đe"Hanka uvalila djecu i naivno bi vjerovao da je to"pošteno čeljade.......u sve pro contra, kako me Sanja naučila, bolje ipak što se uzdržaše od učešća u;ovom masovnom grupljaku
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#15778 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

JoseMujica wrote:
ultima_palabra wrote:Nije tako, 18 rukica je bilo i bez njih.
A kad se male ruke slože :D


da, al da su bili protiv?

iako bi onda ostali"uskraćeni za Esa, ja nikad;ne bi obratio pažnju đe"Hanka uvalila djecu i naivno bi vjerovao da je to"pošteno čeljade.......u sve pro contra, kako me Sanja naučila, bolje ipak što se uzdržaše od učešća u;ovom masovnom grupljaku
Sve se može :D

Nema veze, 18 od 35 je bilo za... ja iskreno nisam vjerovao da će se taj bućkuriš stranaka, kvazistranaka, interesnih grupa i pojedinaca održati, ali potcijenio sam ih... para vrti đe burgija neće :D

Mislim da je NS bila suzdržana kod smjene stare vlade, a protiv kod biranja nove... nek me neko ispravi ako griješim.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15779 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

jose mujica

Nasi glasovi nisu imali uticaj na smjenu SDP-SBB Vlade, nazalost.
Niti na izbor aktuelne, nazalost.

p.k.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15780 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

I bolje..kqko god da bi se opredjelili jedan tabor bi vam zamjerio
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15781 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Lud i ponosan wrote:Poštovani Pedja,

Da li se uskoro može očekivati tematska sjednica Skupštine Kantona posvećena GRAS-u?

Drugo, ne mogu na pristojan način govoriti o ministru Bubici i njegovim javnim nastupima, ali mi ovo zaista nije jasno:

1.
"Taj Zakon predviđa, shodno nalozima konkurentskog vijeća, da sve gradske linije idu na tender, i ne znamo ko će dobiti te linije, to je stvar tenderske procedure i komisije koja će vršiti odabri prevoznika u Sarajevu"

Par dana poslije:
GRAS će biti isključen i linije će u punom kapacitetu biti prepuštene "Centrotransu", i to kao konkurencija na linijski javni prijevoz, što je zaključak Konkurencijskog vijeća. U narednih nekoliko dana bit će usklađeni i redovi vožnje za "Centrotrans" na ovim linijama.

Ja bih podrzao taj prijedlog - mada mi nije jasno sta bi ta sjednica mogla zakljuciti/rijesiti sto nije prethodna sa istom temom.

Potpuno ste u pravu.
Ono sto ja znam je da GRAS zbog neplacenih obaveza prema drzavi ne moze ucestvovati u tenderima.
(To je razlog sto nije otvorena "nocna linija").
GRAS dnevno operise sa oko 300 vozila. Centrotrans (do prije nedavne blokade) bi racionalizacijom drugih linija mogao u kanton za te potrebe izvesti oko 30. Vjerovatno bi im za kredit za rapidno prosirenje voznog parka trebalo barem pismo namjere KS da ce gradski prijevoz organizovati po principu koncesija. Zakon koji to omogucuje je usvojen u Skupstini prosle godine.

Treba medjutim dozvoliti i ovu mogucnost, ja mislim...
Da je sporazum sa Centrotransom, s obzirom na specificnost i obim djelatnosti koja se daje pod koncesiju, postignut u postupku
direktnog pregovaranja.

U svakom slucaju, vase cu pitanje, u vase ime, ako to zelite, postaviti na sljedecoj sjednici, zakazanoj za 29.
(Ili se mogu samo raspitati i odgovoriti vam ovdje?)

p.k.






Da li bi GRAS uopšte mogao da učestvuje na tenderu kojeg očigledno i neće biti?

I zašto se GRAS-u oduzimaju najprofitabilnije linije, konkretno, Vijećnica - Dobrinja? I na osnovu kog zakonskog akta?


Ovo bi bilo zanimljivo postaviti i gospodinu Bubici, vrhunskom građevinaru koji je očigledno talentovan i za neke druge oblasti.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15782 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Ja bih podrzao taj prijedlog - mada mi nije jasno sta bi ta sjednica mogla zakljuciti/rijesiti sto nije prethodna sa istom temom.

Potpuno ste u pravu.
Ono sto ja znam je da GRAS zbog neplacenih obaveza prema drzavi ne moze ucestvovati u tenderima.
(To je razlog sto nije otvorena "nocna linija").
GRAS dnevno operise sa oko 300 vozila. Centrotrans (do prije nedavne blokade) bi racionalizacijom drugih linija mogao u kanton za te potrebe izvesti oko 30. Vjerovatno bi im za kredit za rapidno prosirenje voznog parka trebalo barem pismo namjere KS da ce gradski prijevoz organizovati po principu koncesija. Zakon koji to omogucuje je usvojen u Skupstini prosle godine.

Treba medjutim dozvoliti i ovu mogucnost, ja mislim...
Da je sporazum sa Centrotransom, s obzirom na specificnost i obim djelatnosti koja se daje pod koncesiju, postignut u postupku
direktnog pregovaranja.

U svakom slucaju, vase cu pitanje, u vase ime, ako to zelite, postaviti na sljedecoj sjednici, zakazanoj za 29.
(Ili se mogu samo raspitati i odgovoriti vam ovdje?)

p.k.
p.s.
"Citiranje" ocigledno nisam savladao.
:)
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15783 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Blog koji vodim na RS je zbog prelaska na novi serverski sistem bio nedostupan nekoliko sedmica.
Mislio sam da je taj javni dosije mog i naseg poslanickog djelovanja izgubljen.
(Cinjenica da sam vecinu tekstova "kucao" u CMS-u me ostavila bez licne arhive).
Prije par dana blog je "podignut".
189 stranica tekstova je jedan po jedan kopirano i ponovo je dostupno na staroj adresi.
(Neki su uradci sasvim sigurno "nestali" tokom manipulacije).

Dok sam to radio preletio bih pogledom preko teksta i podsjetio se na neke ranije iznesene stavove, prijedloge i procjene.
Onaj ko ima strpljenja da ih cita moze jasno vidjeti nas odnos prema vladama i strankama koje su vladale u KS u ove dvije godine.


p.k.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15784 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Cijenjeni Pedja,

Ne dozvoli nikada vise da 500.000 gradjana Grada Sarajeva budu taoci bilo koga ... molim te ....

Ja, u svoje ime kazem, da zelim redovan i dobar prevoz - a ko ce to biti u stanju da uradi - manje me je briga za to .... Ne zelim da se bilo kakva politika uvlaci u neke strucne stvari.

Nenormalno je da bilo koji politicar, koji pojama nema o tome, prica o recimo solarnoj energiji, nekim medicinskim metodama, prevozu u gradu, sportu u gradu, kulturi itd .... ali treba glasova u narednim izborima i zato se politicari ( ne svi ) politikantski dodvoravaju buducim glasacima .....

Veljaca,
s.r.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15785 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by seln »

Pedja, imam utisak da vam je DF malo ukrala show....
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15786 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

ni tri bloga pomoći neće kada Željko u boj kreće :lol: :lol: :lol: :lol:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15787 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

JoseMujica wrote:ni tri bloga pomoći neće kada Željko u boj kreće :lol: :lol: :lol: :lol:
Utakmica Vajzovići - Repovci, Vajzovići su trenutno u velikom vodstvu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15788 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

al samo zato što je Valida jedinica (? da li je :? ) ili što nismo dovoljno prosvijetljeni da vidimo stvarni rezultat
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#15789 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by seln »

VjecitiStudent wrote:
JoseMujica wrote:ni tri bloga pomoći neće kada Željko u boj kreće :lol: :lol: :lol: :lol:
Utakmica Vajzovići - Repovci, Vajzovići su trenutno u velikom vodstvu.
Nikakav belaj, ako sudija bude dovoljno strog da im pokaze crveni karton.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15790 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

JoseMujica wrote:al samo zato što je Valida jedinica (? da li je :? ) ili što nismo dovoljno prosvijetljeni da vidimo stvarni rezultat
Vajzovići su objavili tekst u prestižnom "peer reviewed" žurnalu "Oslobođenje"
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15791 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

ako se dogovore ko će suditi mama Hanka ili tata Hidajet

win-win je ako nađu zajedničke rođake s univerziteta, što neće biti teško

u Ulici Mehmeda Spahe danas kažu za Oslobođenje: Svecko, a naše
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15792 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

JoseMujica wrote:ako se dogovore ko će suditi mama Hanka ili tata Hidajet

win-win je ako nađu zajedničke rođake s univerziteta, što neće biti teško

u Ulici Mehmeda Spahe danas kažu za Oslobođenje: Svecko, a naše
Rodno stablo FPN-a bi se moglo izraditi samo temeljitom DNK analizom, odavno to nadilazi mogućnosti konvencionalne nauke.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15793 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

prenapuhali smo FPN....baš s rajom pričam o ovome kako otkrih Hanku...i svi mi kažu: ma kakav FPN... amateri ....kako je na medicini i stomatologiji :shock:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15794 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

JoseMujica wrote:prenapuhali smo FPN....baš s rajom pričam o ovome kako otkrih Hanku...i svi mi kažu: ma kakav FPN... amateri ....kako je na medicini i stomatologiji :shock:
To su još predratni bastioni nepotizma.
Filozofija i veterina su također na toj listi.

Ma sa'če to sve NS i DF razbucati, njima je borba protiv nepotizma jedan od prioriteta.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15795 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(
ovo je na smajli jeziku urnebesna tragedija

ps


moram da upitam: da li je ovo istina? :shock: da li je prošlo bez štela?
Najuspješniji studenti dobili posao na Prirodno-matematičkom fakultetu

Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Sarajevu od ove godine je bogatiji za 10 novih mladih asistenata koji su bivši studenti ovog fakulteta.
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#15796 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by akcid »

Lud i ponosan wrote:....Na sastanku kolegija SKS donesena je odluka o osnivanju eticke komisije.
Neko od clanova Kolegija je predlozio mene.
Veto na taj prijedlog stavio je poslanik Radeljas jer ja, kako je objasnio svoj potez, ne zadovoljavam njegove moralne standarde.
p.k.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Vjerovatno mu je takav nalog dao Zaha Imamović :oops:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15797 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

:lol: :lol: :lol: :lol: pa Djape propao si kao političar u Kurtonu Sarajevo ako ne zadovoljavaš Esine moralne standarde

nakon ovog političkog debakla u kome te Eso zgazio ko Adi Poljsku ostalo ti je samo da se ko kreneš putem rahmetli Laze Drljače
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15798 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

ako je Eso tako rekao, onda nije u redu da mi sumnjamo u njegov ispravan stav :lol: ..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15799 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Apsolutno druže udrch jer Eso je moralna vertikala napaćenog Bošnje i stub vlade struĆnjaka našeg Kurtona
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15800 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

JoseMujica wrote:Apsolutno druže udrch jer Eso je moralna vertikala napaćenog Bošnje i stub vlade struĆnjaka našeg Kurtona
apsolutno..od tebe očekujem da svog saborca braniš do posljednjeg slova na tastaturi..
Locked