Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1576 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by seln »

nosara wrote:
seln wrote:Toliko dugo dok SDP ne dobije apsolutnu vecinu, mora koalirati s ovim ili onim. Dakle, koga imamo? SBiH?
Hajmo, ruke gore ko je za ovu koaliciju. HDZ 1 ili 2? NS? Eeee. NS bi bila dobra, da ima malo vise od 1 % glasova..
Dakle, nemojmo se praviti ludi. Tako je kako jeste. Ili ova gorka pilula ili vjecita opozicija. Ili jos ludje, najjaca stranka, a opozicija.
Sve mi vise postaje svejedno s kim ce ovakav sdp u koaliciju... Nekad bih rekao "neka koaliraju, samo neka nametnu svoje" a danas ne znam sta je to "svoje" u odnosu na druge...
Koalicija je brak u kojem niko nije sretan, ali svako ima svoj interes.
Je li revizija borackih penzija SDP-ov interes?
Valjda jeste, jer su ostali vec bili u vlasti.
rikiriki
Posts: 133
Joined: 04/10/2011 11:20

#1577 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by rikiriki »

niti se ima s kim i zašto koalirati,niti treba vlast-sve je otišlou MP3
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1578 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

seln wrote:
nosara wrote:
seln wrote:Toliko dugo dok SDP ne dobije apsolutnu vecinu, mora koalirati s ovim ili onim. Dakle, koga imamo? SBiH?
Hajmo, ruke gore ko je za ovu koaliciju. HDZ 1 ili 2? NS? Eeee. NS bi bila dobra, da ima malo vise od 1 % glasova..
Dakle, nemojmo se praviti ludi. Tako je kako jeste. Ili ova gorka pilula ili vjecita opozicija. Ili jos ludje, najjaca stranka, a opozicija.
Sve mi vise postaje svejedno s kim ce ovakav sdp u koaliciju... Nekad bih rekao "neka koaliraju, samo neka nametnu svoje" a danas ne znam sta je to "svoje" u odnosu na druge...
Koalicija je brak u kojem niko nije sretan, ali svako ima svoj interes.
Je li revizija borackih penzija SDP-ov interes?
Valjda jeste, jer su ostali vec bili u vlasti.
Pozitivni primjeri su samo to... A to je premalo... Necu pozitivne primjere u moru losih ili 'nako poteza... Govorim opcenito, ne mislim samo na FBiH...
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1579 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

vee-jay wrote:
nosara wrote:Odlican potez...! Ali... Da li ce sdp postavit pitanje odgovornosti svog koalicionog partnera za tih 100 miliona i vise, koje su skrckali lazni invalidi pod pokroviteljstvom i sda...? Cije su komisije procjenjivale invalidnost...? Ko ih je osnivao sve ove godine...?

Ponavljam, odlican potez i bolje ikad nego nikad, mada ce ova pitanja ostat...
znas da nece. cak i da u vlasti ne sjedi sda vjerovatno nebi toga bilo. sdp je jednom krenuo tim putem i sta se desilo.
Na primjer ?
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1580 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Kad se sjetim samo onog Brankovica po ovom pitanju... :x Koja je to budala bila ljudi moji :o

Vlada FBiH i Vijeće stranih investitora zajednički rade na otklanjanju prepreka za ulaganja
SARAJEVO - Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić i član Upravnog odbora Vijeća stranih investitora u BiH Giulio Moreno potpisali su danas u Sarajevu Zajedničku izjavu radi otklanjanja pravnih i drugih prepreka za ulaganja. "Potpisivanjem ovog sporazuma mi smo operacionalizirali nastojanja Vlade FBiH da Federaciju BiH učini mjestom jednostavnijeg...

... i unosnog poslovanja i investiranja“, izjavio je Nikšić.

Vijeće stranih investitora od početka svog rada, kako je kazao Moreno, na različite načine i kroz publikaciju "Bijela knjiga“ pokušava da ukaže na probleme i prioritete za strane investicije u BiH.

"Trenutno ,Vlada FBiH je na puno konkretniji i ozbiljniji način počela prihvatati naše preporuke i zbog toga ćemo na svaki mogući način poduprijeti rad i saradnju s relevantnim ministarstvima da bismo poboljšali situaciju i nadamo se da će ovaj sporazum doprinijeti razvoju i napretku FBiH i BiH“, istakao je Moreno.

U "Bijeloj knjizi" je sadržano 67 preporuka koje tretiraju različite sektore i u kojoj se vlastima sugerira koje su to prioritetne reforme radi rješavanja ključnih prepreka za ulaganja.

"Vlada FBiH je prepoznala važnost ovakvog dokumenta, kao i važnost saradnje s udruženjem kao što je Vijeće stranih investitora", kazao je Nikšić, dodajući da ovo respektabilno udruženje obuhvata 12.000 zaposlenih i investicije od oko sedam milijardi eura.

Kako je dodao, način na koji su oni artikulirali svoje potrebe i utvrdili uska grla i birokratske prepreke u svom poslovanju odličan je primjer koji bi trebao da posluži i drugim asocijacijama i organizacijama.

"Praktično, potpisivanjem ovog sporazuma, mi smo preporuke iz 'Bijele knjige' na određeni način prihvatili i kao dio programa rada Vlade FBiH i preuzeli obavezu da uskoro ono što je utvrđeno u 'Bijeloj knjizi' involviramo, odnosno pretvorimo u izmjene zakonskih propisa koje će Vlada ponuditi Parlamentu FBiH na usvajanje“, naglasio je Nikšić.

Vlada je, po njegovim riječima, informirala Vijeće stranih investitora da je za 19. oktobar zakazana tematska sjednica Predstavničkog doma Parlamenta FBiH na kojoj će se upravo govoriti o najvećem broju tema koje tretira i 'Bijela knjiga'.

"Ono što je bitno i što jeste činjenica je to da smo se na ovaj način dogovorili da ćemo zajedno raditi na lociranju prepreka, na izmjenama propisa i na otklanjanju tih barijera iz prostog razloga jer se ljudi, radeći to u praksi i u životu, susreću s time i puno bolje mogu evidentirati problem. Ukoliko implementiramo bilo svih 67 ili dio preporuka, sasvim izvjesno je da će se te procedure smanjiti“, kazao je Nikšić.
Image
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1581 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Zasluzuje :thumbup: :bih:

Nikšić: Vlada FBiH spremna da radi na donošenju zakona o sprječavanju navijačkih nereda
SARAJEVO - Vlada Federacije BiH (FBiH) je spremna da, zajedno s Vijećem ministara BiH i drugom entitetskom vladom, radi na donošenju zakona o sprječavanju navijačkih nemira, izjavio je danas u Sarajevu premijer FBiH Nermin Nikšić, komentirajući sinoćnje sukobe navijača sarajevskog Željezničara i splitskog Hajduka. Međutim, Vlada ...

... nema namjeru sjediti skrštenih ruku i čekati da neredi rezultiraju nekim novim ubistvom mladog čovjeka.

"Zbog toga ćemo, nadam se krajem sljedeće sedmice, putem Ministarstva unutrašnjih poslova i Vlade FBiH organizovati sastanak s rukovodstvom Nogometnog saveza BiH, gdje ćemo pokušati utvrdili da li postoje realne šanse da to riješimo na državnom nivou. U protivnom će Vlada FBiH nastojati da barem na teritoriji FBiH uvede red u tom dijelu", naglasio je premijer Nikšić.

Naveo je da se boji da se navijačke skupine koriste u određene svrhe.

"Bilo bi 'dobro' da su to samo navijački neredi i da je to samo pogrešno izražavanje tzv. navijača i ljubavi prema svom klubu. Nažalost, spadam u red onih koji misle da to nije baš tako jednostavan problem. Spadam u red onih koji se sjećaju nekog sličnog scenarija prije dvadesetak godina u bivšoj državi kada su se navijačke skupine koristile u druge svrhe", kazao je Nikšić.

Kako je poznato, prijateljska utakmica sarajevskog Željezničara i splitskog Hajduka, koja je trebala biti održana jučer, otkazana je nakon sukoba navijača dvaju klubova na stadionu Grbavica.
Image
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1582 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

ljudi ba samo se brankovića sjećajte svaki dan
kad se kod komercijalnih banaka zaduživao a kamate 7 milijuna
a ta ista država garantuje za ulog banaka od kojih on posuđuje novac
onda se sjetite njega na TV kad kaže
sad svi spavaju a premijer mora raditi
i tako te nebuloze
da ne idemo o ostalim negativnostima socijalnim davanjima


samo se njega sjećajte i ova vlada liči na nešto
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#1583 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Gandalf »

Ne shvatam šta ljudi očekuju od ove vlade - ekonomski bum i neviđeno privredno čudo preko noći - uz sve moguće i nemoguće opstrukcije nacionalista sa sve tri strane - uz ekonomski horor koji su nasljedili od prethodne vlade - treba biti malo i realan - Kada bi to Brankovićeva i Čovićeva vlada prodavala svoj vozni park - pa oni bi digli još jedan kredit od 10-ak miliona samo radi kupovine 20 novih Tuarega i troškova reprezentacije na Sejšelima :x Da ne spominjem rad vlade na reviziji "invalida" :oops:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12222
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1584 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by mrtva kokoš »

Image

:mrgreen:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#1585 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Corto Maltese »

Black swan wrote:ljudi ba samo se brankovića sjećajte svaki dan
kad se kod komercijalnih banaka zaduživao a kamate 7 milijuna
a ta ista država garantuje za ulog banaka od kojih on posuđuje novac
onda se sjetite njega na TV kad kaže
sad svi spavaju a premijer mora raditi
i tako te nebuloze
da ne idemo o ostalim negativnostima socijalnim davanjima


samo se njega sjećajte i ova vlada liči na nešto
U pravu si. Samo sjećanjem na Brankovića ova vlada na nešto liči . Koju god drugu metodu upotrijebiš, ne liči ni na šta.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1586 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

kao i država molit ću lijepo

te nepostojeća demokratska tradicija i tako dalje...
rikiriki
Posts: 133
Joined: 04/10/2011 11:20

#1587 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by rikiriki »

šime.sparina wrote:Image

:mrgreen:
oklen je papak :D
dinoEL
Posts: 111
Joined: 06/03/2011 20:50

#1588 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by dinoEL »

rikiriki wrote:
šime.sparina wrote:Image

:mrgreen:
oklen je papak :D
ja kad vidim šta piše avaz samo pomislim kako smo dobro prošli da se fahro nije dokopo vlasti :skoljka:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1589 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

Ja sam na OBN gledao nastup dotičnog Kaplana i samo mogu reći da sam :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
Jedinstvo_Manchester
Posts: 587
Joined: 06/01/2011 19:14

#1590 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Jedinstvo_Manchester »

šime.sparina wrote:Image

:mrgreen:
Samo sto je ovaj danas ministar, a u buducnosti i premijer moze da bude, a onda će Srećko Šojić iz Belu Lađu da bude mala maca sta ce ovaj krele da radi :lol:
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1591 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Federalno ministarstvo poljoprivrede i Agencija za plaćanja u poljoprivredi RH potpisali Sporazum u suradnji
Danas je potpisan Sporazum o suradnji između između Federalnog ministarstva poljoprivrede i Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Republike Hrvatske, s ciljem promicanja daljnjega razvoja dobrih odnosa i jačanja kontinuiranoga rada vezano za EU predpristupni i pristupni proces, odnosno pripremu cjelokupnoga provedbenoga sustava za što bolje korištenje sredstava.

Sporazum su potpisali ministar Jerko Ivanković Lijanović i ravnateljica Agencije Anica Lucević, istaknuvši kako su u potpunosti odlučni promicati zajedničku suradnju, te pojačati razmjenu znanja i iskustava u području korištenja predpristupnih EU fondova za ruralni razvoj s ciljem postizanja što uspješnije integracije u EU.

„Mi u Hrvatskoj imali smo apsolutnu potporu i resornoga ministarstva i cijele Vlada u stvaranju i uspostavi Agencije za plaćanja. Tu potporu želimo pružiti Vama, kako bi i ovdje u BiH mogli implementirati ovu iznimno važnu instituciju za provedbu predpristupnih, a potom i sustava koji se uspostavljaju kada zemlja postane članica Europske unije“: kazala je ravnateljica Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Republike Hrvatske Anica Lucević.

Lijanović je naglasio je kako predstoji veliki izazov i zahtjevan posao na uspostavi Agencije za plaćanja na razini BiH i njezinih dijelova u FBiH, prema kriterijima Europske unije, a s ciljem kvalitetnoga implementiranja poticaja iz Federalnoga proračuna i sredstava iz EU-a. „Stoga, pozivam Vijeće ministara da žurno pristupi implementiranju ove agencije na razini BiH, jer, ukoliko to ne uradimo u vrlo kratkom periodu, ostat ćemo bez značajnih sredstava za naše poljoprivredne proizvođače koje ćemo moći povlačiti iz EU-fondova“: dodao je Ivanković Lijanović.

Govoreći o Sporazumu, istaknuo je kako će, na zajedničku korist, ovo Ministarstvo i Agencija uzajamno surađivati, razmjenjivati iskustva, znanja i stručnjake u području IPARD-a. Također, obje će institucije jednako tako surađivati i pružati si međusobnu pomoć na razvijanju struktura, te unapređenja aktivnosti u području poljoprivrede i ruralnoga razvoja s ciljem što bolje pripremljenosti sustava, institucionalne strukture, kao i znanja i vještina samih službenika i djelatnika za korištenje fondova i provedbu Zajedničke poljoprivredne politike Europske unije.
Image
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#1592 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by hercegovac_pravi »

rikiriki wrote:
šime.sparina wrote:Image

:mrgreen:
oklen je papak :D
Iz Stoca prilično sam siguran a ako nije onda mora biti negdje iz Dubrava
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1593 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by detroit-mercy »

ReD aka Socijalista wrote:Kad se sjetim samo onog Brankovica po ovom pitanju... :x Koja je to budala bila ljudi moji :o

Vlada FBiH i Vijeće stranih investitora zajednički rade na otklanjanju prepreka za ulaganja
SARAJEVO - Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić i član Upravnog odbora Vijeća stranih investitora u BiH Giulio Moreno potpisali su danas u Sarajevu Zajedničku izjavu radi otklanjanja pravnih i drugih prepreka za ulaganja. "Potpisivanjem ovog sporazuma mi smo operacionalizirali nastojanja Vlade FBiH da Federaciju BiH učini mjestom jednostavnijeg...

... i unosnog poslovanja i investiranja“, izjavio je Nikšić.

Vijeće stranih investitora od početka svog rada, kako je kazao Moreno, na različite načine i kroz publikaciju "Bijela knjiga“ pokušava da ukaže na probleme i prioritete za strane investicije u BiH.

"Trenutno ,Vlada FBiH je na puno konkretniji i ozbiljniji način počela prihvatati naše preporuke i zbog toga ćemo na svaki mogući način poduprijeti rad i saradnju s relevantnim ministarstvima da bismo poboljšali situaciju i nadamo se da će ovaj sporazum doprinijeti razvoju i napretku FBiH i BiH“, istakao je Moreno.

U "Bijeloj knjizi" je sadržano 67 preporuka koje tretiraju različite sektore i u kojoj se vlastima sugerira koje su to prioritetne reforme radi rješavanja ključnih prepreka za ulaganja.

"Vlada FBiH je prepoznala važnost ovakvog dokumenta, kao i važnost saradnje s udruženjem kao što je Vijeće stranih investitora", kazao je Nikšić, dodajući da ovo respektabilno udruženje obuhvata 12.000 zaposlenih i investicije od oko sedam milijardi eura.

Kako je dodao, način na koji su oni artikulirali svoje potrebe i utvrdili uska grla i birokratske prepreke u svom poslovanju odličan je primjer koji bi trebao da posluži i drugim asocijacijama i organizacijama.

"Praktično, potpisivanjem ovog sporazuma, mi smo preporuke iz 'Bijele knjige' na određeni način prihvatili i kao dio programa rada Vlade FBiH i preuzeli obavezu da uskoro ono što je utvrđeno u 'Bijeloj knjizi' involviramo, odnosno pretvorimo u izmjene zakonskih propisa koje će Vlada ponuditi Parlamentu FBiH na usvajanje“, naglasio je Nikšić.

Vlada je, po njegovim riječima, informirala Vijeće stranih investitora da je za 19. oktobar zakazana tematska sjednica Predstavničkog doma Parlamenta FBiH na kojoj će se upravo govoriti o najvećem broju tema koje tretira i 'Bijela knjiga'.

"Ono što je bitno i što jeste činjenica je to da smo se na ovaj način dogovorili da ćemo zajedno raditi na lociranju prepreka, na izmjenama propisa i na otklanjanju tih barijera iz prostog razloga jer se ljudi, radeći to u praksi i u životu, susreću s time i puno bolje mogu evidentirati problem. Ukoliko implementiramo bilo svih 67 ili dio preporuka, sasvim izvjesno je da će se te procedure smanjiti“, kazao je Nikšić.
Image
Sve je to OK ali konacan sud ce se moci dati ako taj isti premijer za dva ili tri mjeseca izadje i kaze nesto kao, " U Bijeloj Knjizi je identifikovano to i to da koci brza strana ulaganja, zbog toga je ova vlada promijenila te i te zakone i omogucila stranim investitorima to i to." a onda za jedno 6 mjeseci do godinu, nesto kao 'rezultat promejna odredjenih zakona identifikovnih u kao kocnica brzim stranim investicijama je cinjenica da je u Federaciju BiH u proteklom periodu uslo toliko i toliko stranih investicija". Nadam se da ta cifra nece biti 50 miliona jer nama trebaju milijarde na godisnjem nivou. Sve dok se verbalno izrazava spremnost na nesto, ne vjerujem dok ne vidim pretoceno u djelo :mrgreen: .
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1594 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Ja_Ja »

Upravo tako, vakat je da se trznu i pocnu sa konkretnim koracima. Ova sranja, ja tebi, ti meni nigdje ne vode a zakone ne mijenjaju i ne prave ih boljim..BRZE!BRZE!
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#1595 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Bloger »

SDP ipak radi na privlačenju stranih investitora: na primjer, šef SDP-a, uspio je izdati svoj stan pod zakup jednom stranom diplomati za 3 600 km mjesečno.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1596 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

dobro je nije prodo svoju zemlju drugima
17:46
Posts: 51
Joined: 27/09/2011 19:25

#1597 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by 17:46 »

Bloger wrote:SDP ipak radi na privlačenju stranih investitora: na primjer, šef SDP-a, uspio je izdati svoj stan pod zakup jednom stranom diplomati za 3 600 km mjesečno.
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1598 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

samo pogledajte ucinke drugih predsjednika stranaka od 1990. po naš osobni život tako da njegov stan je najmanji problem
17:46
Posts: 51
Joined: 27/09/2011 19:25

#1599 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by 17:46 »

Black swan wrote:samo pogledajte ucinke drugih predsjednika stranaka od 1990. po naš osobni život tako da njegov stan je najmanji problem
Čekaj,tek ga je sad zapalo. ;-)
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#1600 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

13. 10. 2011.
Obaveze prema državi: Novi zakon natjerat će bh. kladionice na plaćanje poreza
Privatne kladionice u BiH duguju državi oko 40 milijuna KM na ime neplaćenih poreza u razdoblju 2002.-2010.godina. Porezna uprava FBiH već godinama pokušava dobiti novac od privatnih kladionica, ali loša pravna regulativa i nedovoljna angažiranost vlasti usporili su rješavanje ovog problema.

"Predložili smo da se na svaki dobitak preko jedne marke plaća porez, a ne preko 100 KM. Predlagali smo da se kao u Hrvatskoj ne svaku uplatu plaća 5 posto poreza", kaže Arifović, izvijestio je BHT1.

Federalna Porezna uprava je prošle godine krenula s prinudnom naplatom duga od privatnih kladionica, ali su vlasnici kladionica na sudovima podnijeli tužbe protiv rješenja o prinudnoj naplati. Većina predmeta nije riješena. 


"U 2010. godini imamo neriješenih 49 predmeta, a u 2011. godini 18 predmeta. Ti predmeti zakonski ne spadaju u prioritet", izjavio je Slobodan Nikolić, tajnik Županijskog suda u Sarajevu.

U Federalnom ministarsvu financija najavljuju donošenje novog zakona o igrama na sreću koji će urediti ovu oblast.
"Novi zakon o igrama na sreću predviđa dvije vrste naknada kod uplata za sve one koji sudjeluju u igrama na sreću. Istodobno, propisuje se i obveza plaćanja poreza na dobitke na sreću, i to diferencirano. To znači da će svi dobici do 10.000 KM biti plaćeni po stopi od 10 posto, a svi dobici preko 10.000 KM bit će opterećeni s porezom na dobitke po stopi od 15 posto", pojasnio je Hajrudin Hadžimehanović iz Minsitarstva financija.


Također, uvjeti za dobivanje licencije prema novom zakonu će biti pooštreni. 
Ukoliko žele dobiti nova odobrenja i da posluju u skladu s propisanim uvjetima novog Zakona o igrama na sreću, vlasnici kladionica će biti dužni izmiriti svoje porezne obveze.
Image
Post Reply