Škoda all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1576 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

goran16v wrote:Osim sto ti ne znas i ne mozes znati sta ja sve imam, kako drugacije objasniti debilizam koji si napisao nego frustracijama i kompleksima, a ocigledno patis do toga i to obilato sa i bez sagijanja i natezanja?!
Bravo Cvajnstajne.
Kako si samo pametan.
:lol:
last mohicans
Posts: 18171
Joined: 09/08/2012 23:19

#1577 Re: Škoda all about

Post by last mohicans »

goran16v wrote:Da li pokazuje gresku na airbagu ili gresku na sistemu za upravljanje (simbol u obliku volana unutar obrtomjera)?
Ako je ovo drugo onda je uzrok prekid napajanja vozila i potrebno je da se senzor momenta okreta volana sinhronizuje za sta je potrebno par punih krugova volanom ili par stotina m voznje
gresku mi je pokazivao ranije,odmah nakon ugradnje.Skontali smo da je dzek slomljen,pa mi je elektricar improvizovao,stavio je malo izolir trake da dzek uklopi i rijesili smo problem.To je bilo prije godinu,zvuk se sad pojavio.Gresku mi ne pokazuje.
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#1578 Re: Škoda all about

Post by Radar71 »

Gdje uzeti Škodu na stranim tablama , tj da nije plaćen porez ni carina?
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1579 Re: Škoda all about

Post by nightvision »

gresku mi je pokazivao ranije,odmah nakon ugradnje.Skontali smo da je dzek slomljen,pa mi je elektricar improvizovao,stavio je malo izolir trake da dzek uklopi i rijesili smo problem.To je bilo prije godinu,zvuk se sad pojavio.Gresku mi ne pokazuje.[/quote]
Jesi li skidao airbag da provjeris da se nije pomjerio taj dzek od airbaga ili da se izolir traka nije odmotala, ili ti je nekako nesto upalo u spulu pa struze dok motas, jer su ti dzek lomili. kontam, ako ti se nije nista culo neposredno nakon ugradnje hudinija, nesto mi nema logike da je do toga, ali eto, nikad se ne zna, ali svakako vrijedi i ovo provjeriti
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#1580 Re: Škoda all about

Post by noviclan »

nadam se da cce neko moci da odgovori te se ovom prilikom i unaprijed zahvaljujem, naime rijec je o skodi octavia 1.9 tdi 66kw predjeni kilometri 20.000 koje ulje koristiti i koju marku castrol ili ... hvala jos jednom
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1581 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

noviclan wrote:nadam se da cce neko moci da odgovori te se ovom prilikom i unaprijed zahvaljujem, naime rijec je o skodi octavia 1.9 tdi 66kw predjeni kilometri 20.000 koje ulje koristiti i koju marku castrol ili ... hvala jos jednom
Viskozitet ulja bi trebao biti 5 w 40, a specifikacija VW 505.01, a od toga da li je Catrol ili neka druga marka puno je bitnije da ulje nije dupljak.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#1582 Re: Škoda all about

Post by noviclan »

goran16v wrote:
noviclan wrote:nadam se da cce neko moci da odgovori te se ovom prilikom i unaprijed zahvaljujem, naime rijec je o skodi octavia 1.9 tdi 66kw predjeni kilometri 20.000 koje ulje koristiti i koju marku castrol ili ... hvala jos jednom
Viskozitet ulja bi trebao biti 5 w 40, a specifikacija VW 505.01, a od toga da li je Catrol ili neka druga marka puno je bitnije da ulje nije dupljak.
hvala bro :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1583 Re: Škoda all about

Post by mayab »

To nije motor sa pumpa diznom, nego "obicni" TDI od 66 kW tj. 90 KS, tako da moze sipati i nesto jeftinije uljeVW 505.00!!!
http://www.oilspecifications.org/volkswagen.php
VW 505.00
Passenger car diesel engine oil specification, minimum performance level CCMC PD-2. Lists viscosities SAE 5W-50, 10W-50/60, 15W-40/50, 20W-40/50 requiring 13% max. evaporation loss and SAE 5W-30/40, 10W-30/40 requiring 15% max. evaporation loss.
VW 505.01
Special engine oil for VW turbodiesel engines with pump-injector-unit and for the V8 Commonrail turbodiesel engines. Meets ACEA B4 SAE 5W-40 specification.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#1584 Re: Škoda all about

Post by noviclan »

mayab wrote:To nije motor sa pumpa diznom, nego "obicni" TDI od 66 kW tj. 90 KS, tako da moze sipati i nesto jeftinije uljeVW 505.00!!!
http://www.oilspecifications.org/volkswagen.php
VW 505.00
Passenger car diesel engine oil specification, minimum performance level CCMC PD-2. Lists viscosities SAE 5W-50, 10W-50/60, 15W-40/50, 20W-40/50 requiring 13% max. evaporation loss and SAE 5W-30/40, 10W-30/40 requiring 15% max. evaporation loss.
VW 505.01
Special engine oil for VW turbodiesel engines with pump-injector-unit and for the V8 Commonrail turbodiesel engines. Meets ACEA B4 SAE 5W-40 specification.
znaci moze 5w30 ili
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1585 Re: Škoda all about

Post by mayab »

noviclan wrote:
mayab wrote:To nije motor sa pumpa diznom, nego "obicni" TDI od 66 kW tj. 90 KS, tako da moze sipati i nesto jeftinije uljeVW 505.00!!!
http://www.oilspecifications.org/volkswagen.php
VW 505.00
Passenger car diesel engine oil specification, minimum performance level CCMC PD-2. Lists viscosities SAE 5W-50, 10W-50/60, 15W-40/50, 20W-40/50 requiring 13% max. evaporation loss and SAE 5W-30/40, 10W-30/40 requiring 15% max. evaporation loss.
VW 505.01
Special engine oil for VW turbodiesel engines with pump-injector-unit and for the V8 Commonrail turbodiesel engines. Meets ACEA B4 SAE 5W-40 specification.
znaci moze 5w30 ili
Bitno je da na ulju pise da ispunjava standard VW 505.00, a koji je viskozitet je sekundarno!Evo zanimljive strane, pa malo proširi saznanja
http://www.my-gti.com/2543/volkswagen-o ... -audi-seat :thumbup:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#1586 Re: Škoda all about

Post by noviclan »

mayab wrote: Bitno je da na ulju pise da ispunjava standard VW 505.00, a koji je viskozitet je sekundarno!Evo zanimljive strane, pa malo proširi saznanja
http://www.my-gti.com/2543/volkswagen-o ... -audi-seat :thumbup:
e hvala, nema dalje, sto bi rekli od a do s
User avatar
simbabimba
Posts: 728
Joined: 18/03/2008 09:35

#1587 Re: Škoda all about

Post by simbabimba »

Ljudi kakva su skorija iskustva sa Triabom za servisiranje? Volan mi je od jutros lagan, leta, moram na servis garan tmi je ulje opalo. :?:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1588 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

Meni su radili redovne servise, velike servise, nista zahtjevno i ja zadovoljan. Glavni mehanicar je Nera Mizdrak iz Autoagenta, on je dobar lik! Nemam iskustva za sta ozbiljnije...
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1589 Re: Škoda all about

Post by golfiista »

goran16v wrote:Meni su radili redovne servise, velike servise, nista zahtjevno i ja zadovoljan. Glavni mehanicar je Nera Mizdrak iz Autoagenta, on je dobar lik! Nemam iskustva za sta ozbiljnije...
Mozda je u pitanju lapsus, ali Nera je autoelektricar, bojim se da sa mehanikom nema nista, bar koliko ja znam. Odlican elektricar btw.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1590 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste nera je elektricar
zilla_
Posts: 1088
Joined: 20/08/2008 23:18

#1591 Re: Škoda all about

Post by zilla_ »

Bio sam ja kod njih ali sve mi to izgleda nekako traljavo i neprofesionalno a cijenom nisu ništa povoljniji od ase. Ako već biraš ovlašteni onda radija ASA jer sam i sam bio u dilemi
kolektor
Posts: 78
Joined: 04/08/2014 23:24

#1592 Re: Škoda all about

Post by kolektor »

zilla_ wrote:Bio sam ja kod njih ali sve mi to izgleda nekako traljavo i neprofesionalno a cijenom nisu ništa povoljniji od ase. Ako već biraš ovlašteni onda radija ASA jer sam i sam bio u dilemi
Isti utisak ostavili kod mene, ono nije vidjelo ovlastenog servisa.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#1593 Re: Škoda all about

Post by goran16v »

golfiista wrote:
goran16v wrote:Meni su radili redovne servise, velike servise, nista zahtjevno i ja zadovoljan. Glavni mehanicar je Nera Mizdrak iz Autoagenta, on je dobar lik! Nemam iskustva za sta ozbiljnije...
Mozda je u pitanju lapsus, ali Nera je autoelektricar, bojim se da sa mehanikom nema nista, bar koliko ja znam. Odlican elektricar btw.
Nije u pitanju lapsus, Nera je glavni u servisu...
User avatar
simbabimba
Posts: 728
Joined: 18/03/2008 09:35

#1594 Re: Škoda all about

Post by simbabimba »

Odradih redovni servis, sve korektno zaista! Ne rade na autu ništa bez da prijave šta su ustanovili i šta treba eventualno još da se uradi. Pošto mi je volan vukao udesno odradili mi ljudi špuru i ustanovili da su mi u Makbelu moroni naopako postavili gume :!:
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1595 Re: Škoda all about

Post by mayab »

simbabimba wrote:Odradih redovni servis, sve korektno zaista! Ne rade na autu ništa bez da prijave šta su ustanovili i šta treba eventualno još da se uradi. Pošto mi je volan vukao udesno odradili mi ljudi špuru i ustanovili da su mi u Makbelu moroni naopako postavili gume :!:
Kad smo vec kod naopako postavljenih guma;novembar 2013., Triab na e kuponu dao kupon za montazu zimskih guma, ja kupio, i otisao, i montirali oni, ja se vratio kuci, i slucajno pogledam kad ono zadnju lijevu okrenuli naopako :-) (suprotan smjer okretanja!), vratim se odmah, naravno bez rijeci to opet poprave!Nisam htio to da razglasujem do sada, evo sad me to podsjeti....
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#1596 Re: Škoda all about

Post by pepeljara »

Raja gdje je najisplativije uodnosu na kvalitet raditi mali servis u sarajevu.

skoda fabia 2.
ulje,filteri :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1597 Re: Škoda all about

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ako neko ima ili ako zna da ima desnu štopku za Fabiju hatchback 2008-2010 molim neka mi se javi na PP. Hvala. :thumbup:
zilla_
Posts: 1088
Joined: 20/08/2008 23:18

#1598 Re: Škoda all about

Post by zilla_ »

pepeljara wrote:Raja gdje je najisplativije uodnosu na kvalitet raditi mali servis u sarajevu.

skoda fabia 2.
ulje,filteri :D
I ja sam u dilemi gdje uraditi mali a boga mi i veliki servis...
Meni je bitno da to bude ovlašteni servis iz razloga što kod prodaje auta imam dokaz da je prava kilometraža i sl. Ali u ovlaštenom cijena malog servisa je minimum 250 KM i to ako se mijenja samo ulje i filteri. Što se tiče velikog servisa za fabiu 1.9 TDi, u tuzli u kosmosu je oko 700 KM što je po meni mrvicu skuplje nego što rade ovi avlijaneri.
Opet kad se uzme u obzir da se mali servis radi jednom godišnje i nije baš prevelik trošak pljunuti 250 KM i uraditi ga u ovlaštenom. Za moju fabiu i da sam kupim ulje i filtere i odem kod nekog lijevog majstora opet će me sve izaći oko 150 KM što i nije neka pretjerana razlika...
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1599 Re: Škoda all about

Post by Optimist »

Za taj motor, zamjena ulja i filtera u Unitrade-u u Sarajevu iznosi 85 KM. Plus sto ti evidentiraju servis u knjizicu i stave pecat.
zilla_
Posts: 1088
Joined: 20/08/2008 23:18

#1600 Re: Škoda all about

Post by zilla_ »

Da ali koje ulje ubace?
Kod mene je do sada stavljano castrol edge a 4l tog ulja je oko 70-80 KM + filter zraka + filter ulja + filter kabine + ruke. To dođe nekih 150 KM ako ne i malo više.
Post Reply