Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
goran16v wrote:Osim sto ti ne znas i ne mozes znati sta ja sve imam, kako drugacije objasniti debilizam koji si napisao nego frustracijama i kompleksima, a ocigledno patis do toga i to obilato sa i bez sagijanja i natezanja?!
goran16v wrote:Da li pokazuje gresku na airbagu ili gresku na sistemu za upravljanje (simbol u obliku volana unutar obrtomjera)?
Ako je ovo drugo onda je uzrok prekid napajanja vozila i potrebno je da se senzor momenta okreta volana sinhronizuje za sta je potrebno par punih krugova volanom ili par stotina m voznje
gresku mi je pokazivao ranije,odmah nakon ugradnje.Skontali smo da je dzek slomljen,pa mi je elektricar improvizovao,stavio je malo izolir trake da dzek uklopi i rijesili smo problem.To je bilo prije godinu,zvuk se sad pojavio.Gresku mi ne pokazuje.
gresku mi je pokazivao ranije,odmah nakon ugradnje.Skontali smo da je dzek slomljen,pa mi je elektricar improvizovao,stavio je malo izolir trake da dzek uklopi i rijesili smo problem.To je bilo prije godinu,zvuk se sad pojavio.Gresku mi ne pokazuje.[/quote]
Jesi li skidao airbag da provjeris da se nije pomjerio taj dzek od airbaga ili da se izolir traka nije odmotala, ili ti je nekako nesto upalo u spulu pa struze dok motas, jer su ti dzek lomili. kontam, ako ti se nije nista culo neposredno nakon ugradnje hudinija, nesto mi nema logike da je do toga, ali eto, nikad se ne zna, ali svakako vrijedi i ovo provjeriti
nadam se da cce neko moci da odgovori te se ovom prilikom i unaprijed zahvaljujem, naime rijec je o skodi octavia 1.9 tdi 66kw predjeni kilometri 20.000 koje ulje koristiti i koju marku castrol ili ... hvala jos jednom
noviclan wrote:nadam se da cce neko moci da odgovori te se ovom prilikom i unaprijed zahvaljujem, naime rijec je o skodi octavia 1.9 tdi 66kw predjeni kilometri 20.000 koje ulje koristiti i koju marku castrol ili ... hvala jos jednom
Viskozitet ulja bi trebao biti 5 w 40, a specifikacija VW 505.01, a od toga da li je Catrol ili neka druga marka puno je bitnije da ulje nije dupljak.
noviclan wrote:nadam se da cce neko moci da odgovori te se ovom prilikom i unaprijed zahvaljujem, naime rijec je o skodi octavia 1.9 tdi 66kw predjeni kilometri 20.000 koje ulje koristiti i koju marku castrol ili ... hvala jos jednom
Viskozitet ulja bi trebao biti 5 w 40, a specifikacija VW 505.01, a od toga da li je Catrol ili neka druga marka puno je bitnije da ulje nije dupljak.
Meni su radili redovne servise, velike servise, nista zahtjevno i ja zadovoljan. Glavni mehanicar je Nera Mizdrak iz Autoagenta, on je dobar lik! Nemam iskustva za sta ozbiljnije...
goran16v wrote:Meni su radili redovne servise, velike servise, nista zahtjevno i ja zadovoljan. Glavni mehanicar je Nera Mizdrak iz Autoagenta, on je dobar lik! Nemam iskustva za sta ozbiljnije...
Mozda je u pitanju lapsus, ali Nera je autoelektricar, bojim se da sa mehanikom nema nista, bar koliko ja znam. Odlican elektricar btw.
Bio sam ja kod njih ali sve mi to izgleda nekako traljavo i neprofesionalno a cijenom nisu ništa povoljniji od ase. Ako već biraš ovlašteni onda radija ASA jer sam i sam bio u dilemi
zilla_ wrote:Bio sam ja kod njih ali sve mi to izgleda nekako traljavo i neprofesionalno a cijenom nisu ništa povoljniji od ase. Ako već biraš ovlašteni onda radija ASA jer sam i sam bio u dilemi
Isti utisak ostavili kod mene, ono nije vidjelo ovlastenog servisa.
goran16v wrote:Meni su radili redovne servise, velike servise, nista zahtjevno i ja zadovoljan. Glavni mehanicar je Nera Mizdrak iz Autoagenta, on je dobar lik! Nemam iskustva za sta ozbiljnije...
Mozda je u pitanju lapsus, ali Nera je autoelektricar, bojim se da sa mehanikom nema nista, bar koliko ja znam. Odlican elektricar btw.
Nije u pitanju lapsus, Nera je glavni u servisu...
Odradih redovni servis, sve korektno zaista! Ne rade na autu ništa bez da prijave šta su ustanovili i šta treba eventualno još da se uradi. Pošto mi je volan vukao udesno odradili mi ljudi špuru i ustanovili da su mi u Makbelu moroni naopako postavili gume
simbabimba wrote:Odradih redovni servis, sve korektno zaista! Ne rade na autu ništa bez da prijave šta su ustanovili i šta treba eventualno još da se uradi. Pošto mi je volan vukao udesno odradili mi ljudi špuru i ustanovili da su mi u Makbelu moroni naopako postavili gume
Kad smo vec kod naopako postavljenih guma;novembar 2013., Triab na e kuponu dao kupon za montazu zimskih guma, ja kupio, i otisao, i montirali oni, ja se vratio kuci, i slucajno pogledam kad ono zadnju lijevu okrenuli naopako (suprotan smjer okretanja!), vratim se odmah, naravno bez rijeci to opet poprave!Nisam htio to da razglasujem do sada, evo sad me to podsjeti....
pepeljara wrote:Raja gdje je najisplativije uodnosu na kvalitet raditi mali servis u sarajevu.
skoda fabia 2.
ulje,filteri
I ja sam u dilemi gdje uraditi mali a boga mi i veliki servis...
Meni je bitno da to bude ovlašteni servis iz razloga što kod prodaje auta imam dokaz da je prava kilometraža i sl. Ali u ovlaštenom cijena malog servisa je minimum 250 KM i to ako se mijenja samo ulje i filteri. Što se tiče velikog servisa za fabiu 1.9 TDi, u tuzli u kosmosu je oko 700 KM što je po meni mrvicu skuplje nego što rade ovi avlijaneri.
Opet kad se uzme u obzir da se mali servis radi jednom godišnje i nije baš prevelik trošak pljunuti 250 KM i uraditi ga u ovlaštenom. Za moju fabiu i da sam kupim ulje i filtere i odem kod nekog lijevog majstora opet će me sve izaći oko 150 KM što i nije neka pretjerana razlika...
Da ali koje ulje ubace?
Kod mene je do sada stavljano castrol edge a 4l tog ulja je oko 70-80 KM + filter zraka + filter ulja + filter kabine + ruke. To dođe nekih 150 KM ako ne i malo više.