PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5233
Joined: 16/08/2009 00:27

#1576 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by zdruzdjo »

moonca wrote: :pisnula:
Aj, sto me nasmija.
duminjo wrote: :facepalm:

Zasto?
Jel to nesto sto vi ne bi uradili.
Ja za svoje pare ocekujem uslugu koju platim.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1577 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

Thorgerson wrote:Ja eto npr u Vapianu nikad nisam dozivio nesto slicno. Stavise meni su bili i preljubazni oni tamo sto rade.

Tesko je raditi u usluznoj djelatnosti sa ljudima, to je bas posao za koji moras biti stvoren. Znaci posao gdje ce ti sad neko doci jebati mater u facu, i za 3 sekunde dolazi drugi klijent i ti se moras smijati i praviti kao da nista nije bilo.

Nije jednostavno. Znam radio sam taj posao jednom i rekao nikad vise. Generalno kod nas od 10 ljudi koji ti dodju njih 6-7 su teske sirovine. Sta onda ocekujete od radnika?
Mušterije ne zanima dal si ti primoran da radiš taj posao, da li si preobrazovan za isti i kakav ti je dan. Osmijeh se isto zna naučiti. Ključno za mušteriju je da vidi da si ti dao sve od sebe, da mu pružiš najbolju uslugu. U tom slučaju se često opraštaju i propusti.

To što je tebi kao radniku prije 5 minuta došla mušterija koja je teška sirovina, nipošto nije izgovor da se na narednoj istresaš ili podrazumijevaš da je i on otprilike isti ili možda gori.

Ja redovno imam negativna iskustva sa konobarima u Metropolisu i to konkretno onim u SCC-u. Kafić koji želi da gaji takav imidž ne bi sebi smio dopustiti onakvu neljubaznost i ignorisanje, da ne spominjem bezobrazluk od strane konobara.

Nego, uvijek ćemo se imati na šta požaliti...ima li kakva tema da neke i pohvalimo? :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1578 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by supercali »

Zato sto si vjerovatno skorojevic pa kontas da za ono sto platis konobar ili ko vec ti mora titrati kao da si platio milion a ne 20 maraka

Generalno previse raja uzmi sebi za pravo kad kaze ja to placam
Placas al ne placas da se neko ponizava
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1579 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

šalu na stranu, nemaš ti u nas šta preodgajati i popravljati nekoga. nema tog čipa i šlifa. galamiti ili žaliti se možeš radi sebe, a drugoj strani će to na jedno ući a na drugo izaći. i jedina konstruktivna solucija je ne ići (više) ondje gdje ti ne valja...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1580 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by supercali »

cendlerbing wrote:
Thorgerson wrote:Ja eto npr u Vapianu nikad nisam dozivio nesto slicno. Stavise meni su bili i preljubazni oni tamo sto rade.

Tesko je raditi u usluznoj djelatnosti sa ljudima, to je bas posao za koji moras biti stvoren. Znaci posao gdje ce ti sad neko doci jebati mater u facu, i za 3 sekunde dolazi drugi klijent i ti se moras smijati i praviti kao da nista nije bilo.

Nije jednostavno. Znam radio sam taj posao jednom i rekao nikad vise. Generalno kod nas od 10 ljudi koji ti dodju njih 6-7 su teske sirovine. Sta onda ocekujete od radnika?
Mušterije ne zanima dal si ti primoran da radiš taj posao, da li si preobrazovan za isti i kakav ti je dan. Osmijeh se isto zna naučiti. Ključno za mušteriju je da vidi da si ti dao sve od sebe, da mu pružiš najbolju uslugu. U tom slučaju se često opraštaju i propusti.

To što je tebi kao radniku prije 5 minuta došla mušterija koja je teška sirovina, nipošto nije izgovor da se na narednoj istresaš ili podrazumijevaš da je i on otprilike isti ili možda gori.

Ja redovno imam negativna iskustva sa konobarima u Metropolisu i to konkretno onim u SCC-u. Kafić koji želi da gaji takav imidž ne bi sebi smio dopustiti onakvu neljubaznost i ignorisanje, da ne spominjem bezobrazluk od strane konobara.

Nego, uvijek ćemo se imati na šta požaliti...ima li kakva tema da neke i pohvalimo? :)
Imas redovno negativno iskustvo al redovno ides u metropolis?
Nije li to mazohisticki?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1581 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

ići u metropolise, vatre kurce palce je po mom svjetonazoru u startu greška, i iz milion drugih razloga. ko voli nek' izvoli, ali ako ti se usluga ne sviđa, mazohizam je nastaviti ići. kakav ba renome, šta je to renome u ovom društvu...
User avatar
pishkota
Posts: 176
Joined: 31/03/2018 19:37

#1582 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by pishkota »

JThomas wrote:šalu na stranu, nemaš ti u nas šta preodgajati i popravljati nekoga. nema tog čipa i šlifa. galamiti ili žaliti se možeš radi sebe, a drugoj strani će to na jedno ući a na drugo izaći. i jedina konstruktivna solucija je ne ići (više) ondje gdje ti ne valja...
a ono da se bude vidjen!?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1583 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

onda trpi nuspojave. treće nema, možeš ići ili ne ići. a da će se neka konobarčina kod nas "popraviti" zbog nečega što ti kažeš ili uradiš, naročito iz tih kafića...toga nema. aa ne.
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#1584 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by dozadnjekapi »

ja volim tu ignoranciju kod konobara ... obično onda se dreknem preko pola kafane da svi gosti čuju: "drugi put mi donosiš prljavu čašu, nosi operi ovo"
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1585 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

mislim jeste l' ikad van kafane, ljudski, jaranski pričali s nekim ko je konobar recimo 10 godina?

prije će neka priča uticati na onoga što obija stanove ili dila drogu 10 godina nego na njega... :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1586 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

supercali wrote: Imas redovno negativno iskustvo al redovno ides u metropolis?
Nije li to mazohisticki?
E, samo sam čekala ko će to da me priupita :lol:
Ne idem redovno u Metropolis, zadesim se tu otprilike jednom u pola godine ili rjeđe. Kad s nekim idem negdje sjesti, nisam baš tip koji mora odrediti gdje se ide, bitnije je s kim si nego gdje si.

Onaj gore komentar koji si napisao, djelimično se s slažem s njim. Ljudi koji se izraze sa "hoću da dobijem koliko platim" obično mirišu na prevelika očekivanja, ali, vidi nešto:obični ljudi ne očekuju ponižavanje od strane konobara, samo malo ljubaznosti.

Konobari u Metropolisu te prvo ignorišu koliko god mogu, pa ako ne odustaneš, prime narudžbu i onda je čekaš do iznemoglosti. Jednom smo naručile tri kafe, nakon sat dobile jednu i u objašnjenje, konobar je rekao da ne bi ni tu jednu dobile, da nije otkazano dva stola od nas. I umjesto da iz tih stopa donese kafe, izvini se na propustu i nastavimo svi dalje, on se stao raspravljati s nama. Nisam sjela tu da sva sata molim njega za kafu.

Moram da kažem, da je sa Metropolisom upalo u oči zato što su konobari u svim onim običnim malim kafićima super. Generalno, neljubazni konobari s kojima se ja susrećem su rijetkost.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#1587 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Revolucionar ★ »

Fakat je Metropolis, pogotovo onaj u SCC, kritican sa osobljem. Mada u neku ruku razumijem, vlasnik je nakrhao stolica i stolova koliko god je mogao, vazda je bucno i prepuno, tako da rad vise od 2-3 sata u onoj atmosferi garant utice na zivce. Ali za cijene svega i opsti dojam moralo bi bolje
User avatar
Thorgerson
Posts: 8579
Joined: 15/04/2015 11:26

#1588 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Thorgerson »

cendlerbing wrote: Mušterije ne zanima dal si ti primoran da radiš taj posao, da li si preobrazovan za isti i kakav ti je dan. Osmijeh se isto zna naučiti. Ključno za mušteriju je da vidi da si ti dao sve od sebe, da mu pružiš najbolju uslugu. U tom slučaju se često opraštaju i propusti.

To što je tebi kao radniku prije 5 minuta došla mušterija koja je teška sirovina, nipošto nije izgovor da se na narednoj istresaš ili podrazumijevaš da je i on otprilike isti ili možda gori.

Ja redovno imam negativna iskustva sa konobarima u Metropolisu i to konkretno onim u SCC-u. Kafić koji želi da gaji takav imidž ne bi sebi smio dopustiti onakvu neljubaznost i ignorisanje, da ne spominjem bezobrazluk od strane konobara.

Nego, uvijek ćemo se imati na šta požaliti...ima li kakva tema da neke i pohvalimo? :)
Ja i dalje ne razumijem i nije mi jasno kakve to vi neugodnosti imate?

Narocito po restoranima, kaficima. Sta dodjes da narucis i cekas jebenih 30 sekundi, to vam problem? Ne pozdrave vas? Pa pozravite vi njih - u cemu je problem? To neka frka. Jebe mi se ba, nisam dosao da caskam i pozdravljam se sa konobarom. Dosao sam ili da jedem ili popijem kafu.

Ne bih dozvolio da mi se neko tako posere u ceif nema sanse. Moje je da pozdravim i narucim. A hoce li on mene pozdraviti boli me qrac. Nek mi samo donese sta sam narucio.

Isto sto i raja ima neugodnosti sa policijom. Moj haver uvijek ima problem s njima i uvijek kaze isto peglaju ga. Peglaju ga jer se pravi pametan i bezobrazan. I odmah ide sa pricom aaaj vidi onog niste zaustavili mene jeste bla bla... Ja mu govorim pa reko ja evo zaustavljen X puta nikad nijednu neugodnost nisam dozivio. Stavise. Zasto? Pa zato sto se prema tim ljudima odnosim bas tako - kao prema ljudima. A ako si ti bahat pa naravno da ce ti biti uzvraceno istom mjerom. Zato kazem, ima i do nas/vas. I kako se postavis.

Problem je sto kod nas ljudi - vecina - ne kazem da si ti takav/takva. nemaju se gdje istresti. Eh onda dodje onoj na kasi sere joj sto joj je vratila 5 KM po marku, sere joj o tome kako im nisu ok cijene, kako ovo, kako ono drzi predavanja.

U tim situacijama ako hoces nesto, pa nemas ti tu sta pricati sa tim prvim osobljem. To je kao da zidu pricas. Samo sebe ofiras. Ako hoces nesto, trazis sefa odgovornu osobu i s njim pricas. A ne ono se svadja sa konobarom u punoj kafani i blamira se. :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1589 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

naravno, gazda se još manje sekira. usprkos svemu tome raja hrli k'o hipnotisana i ostavlja mu stotine hiljada. zašto da nešto popravlja. nije budala :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8579
Joined: 15/04/2015 11:26

#1590 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Thorgerson »

Revolucionar ★ wrote:Fakat je Metropolis, pogotovo onaj u SCC, kritican sa osobljem. Mada u neku ruku razumijem, vlasnik je nakrhao stolica i stolova koliko god je mogao, vazda je bucno i prepuno, tako da rad vise od 2-3 sata u onoj atmosferi garant utice na zivce. Ali za cijene svega i opsti dojam moralo bi bolje
Ja u metropolis ako idem, idem rano ujutro. Nigdje zive duse.

Ako odese u 13h naravno da ce biti krcato zadimljeno i tada ni ne pomisljam da sjednem tu. Nisam lud.

Vikednom da ne pricam.

Tako da ne kontam taj mazohizam, da ulazis u vidno prenakrcanu kafanu i ocekujes neku vrh uslugu i brzinu. :-)

Mada iskreno, jeftinije i bolje se moze jesti gore na food courtu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1591 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by supercali »

cendlerbing wrote:
supercali wrote: Imas redovno negativno iskustvo al redovno ides u metropolis?
Nije li to mazohisticki?
E, samo sam čekala ko će to da me priupita :lol:
Ne idem redovno u Metropolis, zadesim se tu otprilike jednom u pola godine ili rjeđe. Kad s nekim idem negdje sjesti, nisam baš tip koji mora odrediti gdje se ide, bitnije je s kim si nego gdje si.

Onaj gore komentar koji si napisao, djelimično se s slažem s njim. Ljudi koji se izraze sa "hoću da dobijem koliko platim" obično mirišu na prevelika očekivanja, ali, vidi nešto:obični ljudi ne očekuju ponižavanje od strane konobara, samo malo ljubaznosti.

Konobari u Metropolisu te prvo ignorišu koliko god mogu, pa ako ne odustaneš, prime narudžbu i onda je čekaš do iznemoglosti. Jednom smo naručile tri kafe, nakon sat dobile jednu i u objašnjenje, konobar je rekao da ne bi ni tu jednu dobile, da nije otkazano dva stola od nas. I umjesto da iz tih stopa donese kafe, izvini se na propustu i nastavimo svi dalje, on se stao raspravljati s nama. Nisam sjela tu da sva sata molim njega za kafu.

Moram da kažem, da je sa Metropolisom upalo u oči zato što su konobari u svim onim običnim malim kafićima super. Generalno, neljubazni konobari s kojima se ja susrećem su rijetkost.
Pa ti si rekla redovno imam negativna iskustva sa konobarima u Metropolisu

Pa rijetko koji konobar ce normalnog gosta ponizavati
Cak i ako je prije toga usluzivao krkana
Al i gosti moraju imati obzira nekad da se konobar ne moze smiriti i sekundi i da te usluzi ljubazno a ti mu trazis daj dvije kafe drsko ili sa stavom ja placam 2 marke i moras puzati za te pare

Ja sa svakim konobarom s kojim sam lijepo postupao za uzvrat sam dobio isto smijeh zezanje i sl
Ako on mene ponizava i sl ustanem odem i ne vracam se tu
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1592 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

Thorgerson wrote:
cendlerbing wrote: Mušterije ne zanima dal si ti primoran da radiš taj posao, da li si preobrazovan za isti i kakav ti je dan. Osmijeh se isto zna naučiti. Ključno za mušteriju je da vidi da si ti dao sve od sebe, da mu pružiš najbolju uslugu. U tom slučaju se često opraštaju i propusti.

To što je tebi kao radniku prije 5 minuta došla mušterija koja je teška sirovina, nipošto nije izgovor da se na narednoj istresaš ili podrazumijevaš da je i on otprilike isti ili možda gori.

Ja redovno imam negativna iskustva sa konobarima u Metropolisu i to konkretno onim u SCC-u. Kafić koji želi da gaji takav imidž ne bi sebi smio dopustiti onakvu neljubaznost i ignorisanje, da ne spominjem bezobrazluk od strane konobara.

Nego, uvijek ćemo se imati na šta požaliti...ima li kakva tema da neke i pohvalimo? :)
Ja i dalje ne razumijem i nije mi jasno kakve to vi neugodnosti imate?

Narocito po restoranima, kaficima. Sta dodjes da narucis i cekas jebenih 30 sekundi, to vam problem? Ne pozdrave vas? Pa pozravite vi njih - u cemu je problem? To neka frka. Jebe mi se ba, nisam dosao da caskam i pozdravljam se sa konobarom. Dosao sam ili da jedem ili popijem kafu.

Ne bih dozvolio da mi se neko tako posere u ceif nema sanse. Moje je da pozdravim i narucim. A hoce li on mene pozdraviti boli me qrac. Nek mi samo donese sta sam narucio.

Isto sto i raja ima neugodnosti sa policijom. Moj haver uvijek ima problem s njima i uvijek kaze isto peglaju ga. Peglaju ga jer se pravi pametan i bezobrazan. I odmah ide sa pricom aaaj vidi onog niste zaustavili mene jeste bla bla... Ja mu govorim pa reko ja evo zaustavljen X puta nikad nijednu neugodnost nisam dozivio. Stavise. Zasto? Pa zato sto se prema tim ljudima odnosim bas tako - kao prema ljudima. A ako si ti bahat pa naravno da ce ti biti uzvraceno istom mjerom. Zato kazem, ima i do nas/vas. I kako se postavis.

Problem je sto kod nas ljudi - vecina - ne kazem da si ti takav/takva. nemaju se gdje istresti. Eh onda dodje onoj na kasi sere joj sto joj je vratila 5 KM po marku, sere joj o tome kako im nisu ok cijene, kako ovo, kako ono drzi predavanja.

U tim situacijama ako hoces nesto, pa nemas ti tu sta pricati sa tim prvim osobljem. To je kao da zidu pricas. Samo sebe ofiras. Ako hoces nesto, trazis sefa odgovornu osobu i s njim pricas. A ne ono se svadja sa konobarom u punoj kafani i blamira se. :roll:
Ti hoćeš reći da ljudi često pretjeruju u opisivanju takvih situacija i ja se slažem s tobom. Ispod sam napisala konkretnu situaciju po kojoj pamtim Metropolis, možda si propustio pročitati. Ja sam bukvalno sat vremena čekala na kafu. Možda je konobar izubio pojam o vremenu pa mislio da lažem, a zaista, kafić je bio polupun i posluživao je ljude koji su došli iza nas - pa je osjećao potrebu da se raspravlja s nama jer smo se požalile da nije ok što toliko čekamo. Ne očekujem nikakvo ponižavanje ni za dvije marke ni za pedeset, očekujem da se izvini i proba se iskupiti fino i kulturno, ako me zapostavio sat vremena u polupunom kafiću. Greška se svakome može desiti i način na koji je ispravljaš je nekad bitniji od iste.
User avatar
xoklix
Posts: 2513
Joined: 16/01/2018 16:07

#1593 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by xoklix »

Jeste vi teški ljudi, nikad nigdje mi nije zasmetala usluga konobara osim kad ga skontam da me zalamp’o :D
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1594 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

supercali wrote: Pa ti si rekla redovno imam negativna iskustva sa konobarima u Metropolisu

Pa rijetko koji konobar ce normalnog gosta ponizavati
Cak i ako je prije toga usluzivao krkana
Al i gosti moraju imati obzira nekad da se konobar ne moze smiriti i sekundi i da te usluzi ljubazno a ti mu trazis daj dvije kafe drsko ili sa stavom ja placam 2 marke i moras puzati za te pare

Ja sa svakim konobarom s kojim sam lijepo postupao za uzvrat sam dobio isto smijeh zezanje i sl
Ako on mene ponizava i sl ustanem odem i ne vracam se tu
Jesam, Respo, al društvo kad navali negdje ići...popustiš li ti? Ja ću otići ponovo, kad neko ko je sa mnom to bude htio, jer me ne dovode konobari do ludila samo primijetim kakvi su i to je sve. Ko zna, možda budu neki novi a možda i stari poprave utisak. U pravu je i neko ko gore reče, da u onoj gunguli bi svako za dva sata izgubio pamet. Ondje je, kad je sve puno, stvarno neizdrživo sjediti a kamoli posluživati. Nisam nikad konobarisala, ali jesam radila posao sa ljudima, pod ogromnim pritiskom, posao na kojem moraš biti ljubazan i kad mušterija prema tebi nije.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1595 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

xoklix wrote:Jeste vi teški ljudi, nikad nigdje mi nije zasmetala usluga konobara osim kad ga skontam da me zalamp’o :D
E neka te vala bash, kad ne gledaš kakva mu je usluga :evil: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1596 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

Eh, kada cujem -za svoje pare hocu uslugu- :roll: :run:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8579
Joined: 15/04/2015 11:26

#1597 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Thorgerson »

cendlerbing wrote: Ti hoćeš reći da ljudi često pretjeruju u opisivanju takvih situacija i ja se slažem s tobom. Ispod sam napisala konkretnu situaciju po kojoj pamtim Metropolis, možda si propustio pročitati. Ja sam bukvalno sat vremena čekala na kafu. Možda je konobar izubio pojam o vremenu pa mislio da lažem, a zaista, kafić je bio polupun i posluživao je ljude koji su došli iza nas - pa je osjećao potrebu da se raspravlja s nama jer smo se požalile da nije ok što toliko čekamo. Ne očekujem nikakvo ponižavanje ni za dvije marke ni za pedeset, očekujem da se izvini i proba se iskupiti fino i kulturno, ako me zapostavio sat vremena u polupunom kafiću. Greška se svakome može desiti i način na koji je ispravljaš je nekad bitniji od iste.
Ja ne bih sjedio negdje sat vremena i cekao da mi brat rodjeni drzi kafic izasao bih i otisao u drugi.

I nisam jednom to uradio. Ok, malo se iznerviras al sta...predjes na drugo mjesto. Bolje i to nego sjediti 1h i onda se jos 10 min svadjati sa konobarom. :-) sat i po zivota protraceno.

Al nasi ljudi generalno se vole raspravljati. Zasto ba samo niste ustale nakon 15 minuta i otisle na drugo mjesto.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#1598 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Nastasia »

Revolucionar ★ wrote:Fakat je Metropolis, pogotovo onaj u SCC, kritican sa osobljem. Mada u neku ruku razumijem, vlasnik je nakrhao stolica i stolova koliko god je mogao, vazda je bucno i prepuno, tako da rad vise od 2-3 sata u onoj atmosferi garant utice na zivce. Ali za cijene svega i opsti dojam moralo bi bolje

Ja ne znam ko može sjedit u onom Metropolisu u SCC-u. Em je naguran, em je vazda pun, em su nadžidžali cjene, a srednja žalost iskreno i što se tiče interijera, i što se tiče ponude, a o usluzi da ne pričam. Očito je to stvar "prestiža", sjedit u Metropolisu -.-
Last edited by Nastasia on 06/04/2018 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1599 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

Pa eto, nekom je puno čekat 15 sekundi neko to osuđuje...nekom sat vremena...čekale smo jer smo u tom periodu od sat vremena par puta zivkale gospodina konobara i govorio je "evo saće". Ludo i naivno, štaš. :roll:
:D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1600 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

Dobijes kafu odmah-cuclas je sat ipo :roll: jos traze ekstra vode sa limunom.
Post Reply