Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#1576 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

minjonja wrote:jos ne mogu da svarim da su ukinuli prijemni.
Prijemni je trebalo pojačati a ne ukinuti.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#1577 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by alkalna_baterija »

safran wrote:
minjonja wrote:jos ne mogu da svarim da su ukinuli prijemni.
Prijemni je trebalo pojačati a ne ukinuti.
+1 :D
RosaLuxemburg
Posts: 7
Joined: 10/07/2013 20:14

#1578 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by RosaLuxemburg »

minjonja wrote:imas na grupi na facebooku sto sam postavila i imas ovdje https://www.facebook.com/groups/6839808415/
Jos jednom hvala. Eh, sad imam jedno pitanje... Ja bih na osnovu svog alternativnog smjera (ekologija) prošla u samofinancirajuce... Kako to inace ide sa alternativnim smjerovima?
gimnazijalka321
Posts: 19
Joined: 15/01/2013 14:24

#1579 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by gimnazijalka321 »

Ima li iko za odsjek za matematiku rang liste? Molim vas, hitno je. :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1580 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

alkalna_baterija wrote:
safran wrote:
minjonja wrote:jos ne mogu da svarim da su ukinuli prijemni.
Prijemni je trebalo pojačati a ne ukinuti.
+1 :D
+2
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#1581 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by safran »

Mislim da po ovim rezultatima alternativni smjer na pije vode, svaki smjer se može popuniti vlastitim postojećim kandidatima. Treba čekati povećanje kvote samofinansirajućih.
Sternly time
Posts: 22
Joined: 23/05/2013 12:51

#1582 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sternly time »

Da li će biti drugog roka na pmf-u (hemija)?
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1583 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

Ako nece primati vise nego inace svejedno je sto nema prijemnog. Mada bih ja licno volio da je ostao, prosto sto ucenici nekih srednjih skola imaju prosjek 5.0, a ne mogu se porediti sa kolegama iz drugih koji imaju vise znanja, a manji prosjek. :-)

Realno su i varijacije unutar pojedinih kantona ogromne, a da ne govorimo o nekim visim nivoima.

Koliko je ovo pametan potez treba tek da se vidi...
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#1584 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by alkalna_baterija »

Elokventni wrote:Ako nece primati vise nego inace svejedno je sto nema prijemnog. Mada bih ja licno volio da je ostao, prosto sto ucenici nekih srednjih skola imaju prosjek 5.0, a ne mogu se porediti sa kolegama iz drugih koji imaju vise znanja, a manji prosjek. :-)

Realno su i varijacije unutar pojedinih kantona ogromne, a da ne govorimo o nekim visim nivoima.

Koliko je ovo pametan potez treba tek da se vidi...
+1 :D
me95
Posts: 3
Joined: 04/06/2013 19:38

#1585 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me95 »

zanima me postoji li vremenski rok za prebacivanje na drugi smjer, primljena sam na opci smjer hemije, ali sam medju samofinancirajucim, a u rezultatima pise da se moze prebaciti na neki drugi smjer, kontkretno kontrolu kvaliteta i zastita okolisa
krvavamerii
Posts: 14
Joined: 19/06/2013 23:15

#1586 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by krvavamerii »

ma tek u augustu rok :P
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#1587 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Desnik »

me95 wrote:zanima me postoji li vremenski rok za prebacivanje na drugi smjer, primljena sam na opci smjer hemije, ali sam medju samofinancirajucim, a u rezultatima pise da se moze prebaciti na neki drugi smjer, kontkretno kontrolu kvaliteta i zastita okolisa
Imaš fore do avgusta :)
RosaLuxemburg
Posts: 7
Joined: 10/07/2013 20:14

#1588 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by RosaLuxemburg »

Zna li iko kada ce biti konacna rang lista?
La tulip
Posts: 21
Joined: 14/06/2013 00:13

#1589 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by La tulip »

Nije mi jasno. Izasla konacna rang lista. A sta je sa popunjavanjem mjesta na HEMIJI ? Nije zar da cemo morati cekati avgust ?
Jel ima jos neko da je ulozio zalbu ? :?


Našla! :D
RosaLuxemburg
Posts: 7
Joined: 10/07/2013 20:14

#1590 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by RosaLuxemburg »

To znaci da i oni koji su ulozili zalbu su na spisku ili..?
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1591 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

Nemojte da vas zavara ovaj spisak. Ministarstvo tek treba da odobri određeni broj, koliki ce on biti, upitno je. Ukoliko odobri 5 po smjeru za biologiju, to znaci da ce od 60 koji su pisali molbe biti 25 primljeno.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#1592 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by alkalna_baterija »

Kada je upis i šta nam sve treba za upis? Na stranici nema baš ništa... :zoka:
RosaLuxemburg
Posts: 7
Joined: 10/07/2013 20:14

#1593 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by RosaLuxemburg »

Elokventni wrote:Nemojte da vas zavara ovaj spisak. Ministarstvo tek treba da odobri određeni broj, koliki ce on biti, upitno je. Ukoliko odobri 5 po smjeru za biologiju, to znaci da ce od 60 koji su pisali molbe biti 25 primljeno.
Otprilike koliko bi se vremenski trebalo cekati na odluku ministarstva? Je li to dugo traje?
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#1594 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

Mislim da ce odma na narednoj sjednici sve biti jasno, tako da ne bi trebalo predugo. Ali bi ovo smijesno bilo, svi koji uloze molbu budu primljeni tako da fakticki nema nikakvog kriterija za upis studenata :S ovo vec pokazuje da je ukidanje prijemnog veliki korak unazad.

Nadam se da ce ministarstvo biti racionalno po tom pitanju jer se planski smanjio broj studenata.
nurr
Posts: 34
Joined: 28/09/2012 15:16

#1595 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nurr »

Elokventni wrote:Mislim da ce odma na narednoj sjednici sve biti jasno, tako da ne bi trebalo predugo. Ali bi ovo smijesno bilo, svi koji uloze molbu budu primljeni tako da fakticki nema nikakvog kriterija za upis studenata :S ovo vec pokazuje da je ukidanje prijemnog veliki korak unazad.

Nadam se da ce ministarstvo biti racionalno po tom pitanju jer se planski smanjio broj studenata.

U potpunosti se slažem. Nije džabe smanjen broj studenata, ovo bi baš bilo smiješno.
Ma samo ukidanje prijemnog je greška velika.

A imala sam neku nadu da će uvesti za postdiplomski prijemni, da ima neki kriterij pored prosjeka ( s obzirom da tako malo primaju po smjeru a ljudi sa drugih fakulteta bude više nego nas :-) ), ali ništa izgleda od toga kako je krenulo. :(
Sternly time
Posts: 22
Joined: 23/05/2013 12:51

#1596 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sternly time »

Zna li neko koliko je mjesta za samofinansirajuce ostalo praznih na hemiji? Unaprijed hvala.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#1597 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by alkalna_baterija »

anorganska hemija, sve ti dajem, milkina predavnja, zbirku zadataka iz koje daje zadatke
testove sve
iz koje isto zna pitanja ponavljati
njenu knjigu
i jos neke zadatke koje sam radila za 10 km
biofizika knjiga i sveska gdje sam vjezbala 5 km
sociologija knjiga predavanja koje nema u knjizi a daje obavezno u testu
i pitanja za prosli test
5 km
histologija i embriologija dajem ti prosle testove i cd gdje se nalazi na stotine slika, oznacenih preparata i slika oznacenih iz knjiga, sve sto je potrebno da je polozis, ja sam zavrsni ucila sa cd i polozila, za 10 km
organksa hemija: milkina knjiga, jos neke kopirane sveske iz koje isto djae pitanja, testovi,sveske u kojoj sam sve vjezbala, itd. za 10 km


Djevojka mi nudi sve ovo za navedenu cijenu, zanima me da li su ovo stvari koje će mi stvarno trebati, jer ne mislim preskakat predavanja i vježbe? Ne žalim pare dati za nešto što će mi stvarno koristit, pa me zanima mišljenje onih koji su već pregrmili prvu godinu, šta mi sve treba za neke visoke ocjene :stidljiv: :D , a i ne daje mi se vala ni marke na nešto što mi neće trebati... :roll:
nurr
Posts: 34
Joined: 28/09/2012 15:16

#1598 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by nurr »

Zna li neko koliko košta samofinansirajući studij na drugom ciklusu, odsjek Biologija? I je li primaju 5 po smjeru, isto kao i redovnih? :)
servant
Posts: 8
Joined: 25/03/2013 22:58

#1599 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by servant »

Na ekologiji na jesenskom ostat ce jedno mjesto sigurno za redovne jer sam ja odustala :)
Nego jel neko zna zasto se ovi u studentskoj ne javljaju ? Zovem ih vec par dana i nista :// I jel moguće da mi vrate papire preporučenom poštom ? Znam puno pitam ,ali bila bih zahvalna na odg :D
User avatar
Individualism18
Posts: 235
Joined: 28/05/2012 20:36

#1600 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Individualism18 »

servant wrote:Na ekologiji na jesenskom ostat ce jedno mjesto sigurno za redovne jer sam ja odustala :)
Nego jel neko zna zasto se ovi u studentskoj ne javljaju ? Zovem ih vec par dana i nista :// I jel moguće da mi vrate papire preporučenom poštom ? Znam puno pitam ,ali bila bih zahvalna na odg :D
Piše ti na njihovoj stranici da su na godišnjem odmoru. Studentska služba počinje s radom 15.8.
Ne bih rekla da ti mogu i da bi htjeli vraćati papire poštom. Trebala si papire podići odmah nakon objavljivanja primljenih studenta ili eventualno dok je trajao prvi upisni rok. Sada sačekaj da počnu s radom pa onda podigni papire.
Post Reply