Blokada puteva
- azurna_obala
- Posts: 5880
- Joined: 06/11/2010 03:22
- Location: Tamo gdje nebo ljubi more
#1576 Re: Blokada puteva
Kod nas narod bas ne umije protestvovati;
Da su graDzani imali mozga pa da se masovno izadje na proteste, nije bas da nemamo zasto.
Da su graDzani imali mozga pa da se masovno izadje na proteste, nije bas da nemamo zasto.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#1577 Re: Blokada puteva
ovi iz kolone su ih mozda i sazaljevali ...ali oni nisu ove iz kolone....na protestima je bilo svakakvih tipova...nemogu se sjetiti juce su pokazali cini mi se Tuzlu fraer nema 30 ...valjda borac iz jajcaNadzorna_ploca wrote:Zasto ovi iz kolone koji su masovniji nisu krenuli na ove sto ih zadrzavaju na cesti? Niko tu muda nema ocito..ne talasaj dobro je.
- helpdesk1
- Posts: 550
- Joined: 04/08/2011 14:14
#1578 Re: Blokada puteva
Podržavam!!!emigrazione wrote:Negdje u Italiji ja mislim, ko ga jebe nebitan je....ali evo im jednog od problema, znaci hapa lovu i lazno se predstavlja, pa dajte obespravljeni jebite mu znanje, safatajte levata ili trazite od vlade da ga brisu, znaci konkretno ime i prezime i naziv organizacije...ne smiju da zucnu. Znaju nekog lokalnog tajkuna koji je citav rat pljačko i krao, otimao i na muljazu i prevaru ostvario sve pogodnosti, dobio poslovni od drzave, penziju, ljiljane picke materine i sl. pa daj ga prijavi, aaa jok to se suti, ne smiju mishevi...a fol borci, obespravljeni, dogorilo do nokata, poljevaju se benzinom....drndalo wrote:Svrakic prestaje s borbom protiv Breninog koncerta cim mu se uplati 50.000... Namah Brena vise nije problem, i sad je OK da pjeva, iako prije sat nije bilo OK... A 50.000 je razloga za to...emigrazione wrote:Pa evo hajde da krenemo od zelenih beretki i da prvo njih raspakujemo, posto su najglasniji vazda....pa da vidimo ko smije uopste to da uradi, ko smije da postavi pitanje jel Nisko Karkelja bio borac A kategorije, Svrakic najbolji sarajevski diverzant itd itd
Dje je on bio diverzant? U Gelsenkirchen bataljonu?
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#1579 Re: Blokada puteva
Kapitalizam u kojem će se iz budžeta izdvajati 300 mil KM za milju i po udruženja!!!! i stotine hiljada lažnih i boraca!!!!Nisrin wrote:I vrijeme da mediji obrazuju svoje stanovnistvo i svaki dan ponavljaju lelcije iz kapitalizma, da ljudi konacno shvate da ovo nije socijalizam vec najsuroviji oblik kapitalizma u jednoj tranzicijskoj zemlji, koja ce takva biti narednih 50 godina!
Svima ce nam biti lakse!
Sirotinji kapitalizam, a duševnoj sirotinji budžetske pare i socijalizam.
Svaka ti cast.
- Jolpaz
- Posts: 570
- Joined: 15/04/2010 20:51
- Location: Minder
#1580 Re: Blokada puteva
emigrazione wrote:Negdje u Italiji ja mislim, ko ga jebe nebitan je....ali evo im jednog od problema, znaci hapa lovu i lazno se predstavlja, pa dajte obespravljeni jebite mu znanje, safatajte levata ili trazite od vlade da ga brisu, znaci konkretno ime i prezime i naziv organizacije...ne smiju da zucnu. Znaju nekog lokalnog tajkuna koji je citav rat pljačko i krao, otimao i na muljazu i prevaru ostvario sve pogodnosti, dobio poslovni od drzave, penziju, ljiljane picke materine i sl. pa daj ga prijavi, aaa jok to se suti, ne smiju mishevi...a fol borci, obespravljeni, dogorilo do nokata, poljevaju se benzinom....drndalo wrote:Svrakic prestaje s borbom protiv Breninog koncerta cim mu se uplati 50.000... Namah Brena vise nije problem, i sad je OK da pjeva, iako prije sat nije bilo OK... A 50.000 je razloga za to...emigrazione wrote:Pa evo hajde da krenemo od zelenih beretki i da prvo njih raspakujemo, posto su najglasniji vazda....pa da vidimo ko smije uopste to da uradi, ko smije da postavi pitanje jel Nisko Karkelja bio borac A kategorije, Svrakic najbolji sarajevski diverzant itd itd
Dje je on bio diverzant? U Gelsenkirchen bataljonu?
Svaca cast, ovo je sustina stvari
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1581 Re: Blokada puteva
https://m.youtube.com/watch?v=i6TraefiwPkelcaliente wrote:leo karan wrote:A muljatori i kriminalci nisu ovi sto su osnovali 1600 udruženja i nakacili ih na budžet.elcaliente wrote:Koja je to stoka od ljudi jucer protestovala, samo su otisli i ostavili svo smece za sobom, cak ni vatre nisu ugasili. Klasicna neobrazovana rulja koja nemari nizasta. Pogledajte slike, flase, kartone od jela sve su na travi ostavili ili pored puta. To sve se sami kriminalci podkupljeni od strane nekoga.
I sta bi na kraju pojeo vuk magaraca, blokirali su gradazane na najvecoj zimi i onda kada su im se guzice smrzle ili kada im je neko od nalogavaca naredio povukli su se.
Iduci put cim pomisle na ovako nesto treba ih policije prebiti pa nek onda u svom dvoristu protestvuju i pale vatre.
Onaj jedan jucer kaze kako dvoje djece ima, nikada nigdje nije radio a 45 godina mu, pa odakle ti dvoje djece,ko ih je stvorio ko ih je hranio
dok si ti ko nezaposlen. Kakvi kriminalci i muljatori.
Stidi se toga sto pišeš.
Sta cu se ja stiditi jesam li ja palio vatre na travi i ostavio smece ili oni??
Kakve veze imaju budzeti i ostale stavri sa njihovom seljackom kulturom i neodgojom?
Ti vojnici koji su se borili na prvim linijama, ginuli i bivali ranjavani, su najnizi sloj drustva. Mahom neobrazovani, primifivni i prosti.
Nije su na linijama bili doktori i magistri, pozorisni glumci, sportsisti, ugledni gradjani, drustvena elita. Svi oni su guzice dobro sakrili a 80% boraca je cinila prosta, primitivna i nepismena sirotinja.
Neko je ove jadnike gurno u rat i sta sad, kada smo dobili fizicki i psihicki osakacene ljude, koje je ista ta elita zavalila u ratu i u miru.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1582 Re: Blokada puteva
Neko ih gurno u rat? Drzi se ti Afrina
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#1583 Re: Blokada puteva
Evo i Jolpaza starog stranačkog uhljeba.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6957
- Joined: 06/05/2013 23:05
#1584 Re: Blokada puteva
Eto Sefer Halilovic ih obilazi pa se vrati u svog posteno kupljenog mercedesa S klasu. Od penzije garant, ziviJo general 
- Jolpaz
- Posts: 570
- Joined: 15/04/2010 20:51
- Location: Minder
#1585 Re: Blokada puteva
Da me nisi zamjenio sa nekim?baxus wrote:Evo i Jolpaza starog stranačkog uhljeba.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1586 Re: Blokada puteva
Naravno da jeste. Gurnula ih njihova politicka elita.insomnia78 wrote:Neko ih gurno u rat? Drzi se ti Afrina
A sada borac sa dva bajpasa, izranjavan i psihicki bolestan, prima mjesecnu naknadu u iznosu 50km. Od toga zivi.
I ne samo to, njegov narod ga naziva teroristom, jebe mu majku, govore da je primitivan i neobrazovan. Jesu li obrazovani napadali linije? Jesu kurac. Kidisila je nepismena sirotinja.
Kada su krvarili na linijama nije smetalo sto su primitivni i nepismeni, bili su heroji, dok sada vec smeta.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1587 Re: Blokada puteva
Uvjek je mog’o ostati i provjeriti humanost komšija
-
Dzematlija
- Posts: 602
- Joined: 29/04/2015 12:06
#1588 Re: Blokada puteva
zrakomlat wrote:Dzematlija wrote:Ma nek se više tornjaju i ti borci. Preko 20 godina je prošlo od rata, koliko im vremena treba da se snađu?
OK, invalidi i šehidske porodice, al šta sa ostalima - ko će to nahranit!?!?![]()
nik ti je vrh![]()
-
mali_balon
- Posts: 14561
- Joined: 12/09/2012 09:57
#1589 Re: Blokada puteva
MIsevi se razbjezali nakon razgovora sa policijom.......znaci nije dur guzici i neciji su palcenici....
Samo kad se sjetim jednih protesta kad su ono valdu kamenovali....tad je bio vodja protesta i neke organizacije demobilisanih ovaj lik

Nedugo zatim je osvanuo kod Scepe
Samo kad se sjetim jednih protesta kad su ono valdu kamenovali....tad je bio vodja protesta i neke organizacije demobilisanih ovaj lik
Nedugo zatim je osvanuo kod Scepe
- helpdesk1
- Posts: 550
- Joined: 04/08/2011 14:14
#1590 Re: Blokada puteva
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku, završiće karijeru u nižerazrednom Vratnikumali_balon wrote:MIsevi se razbjezali nakon razgovora sa policijom.......znaci nije dur guzici i neciji su palcenici....
Samo kad se sjetim jednih protesta kad su ono valdu kamenovali....tad je bio vodja protesta i neke organizacije demobilisanih ovaj lik
Nedugo zatim je osvanuo kod Scepe
- plain vanilla
- Posts: 70251
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#1591 Re: Blokada puteva
Eto, odblokirani su vam putevi. Niti je sta rijeseno, niti ce biti. Sacekat cemo jos 20 godina da pomru borci, pa da rahat spavamo i ne brinemo da cemo zapet u kakvoj koloni.
Nadam se da ce taoci brzo zaboraviti ovaj kosmar, lako je bilo borcima provesti cetiri godine u rovu, hajde ti brale budi frajer pa provedi dan na cesti u autu.
Nadam se da ce taoci brzo zaboraviti ovaj kosmar, lako je bilo borcima provesti cetiri godine u rovu, hajde ti brale budi frajer pa provedi dan na cesti u autu.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1592 Re: Blokada puteva
Nije se moralo ratovati. Moglo se pristati da BiH bude dio Velike Srbije i ne bi bilo problema.insomnia78 wrote:Uvjek je mog’o ostati i provjeriti humanost komšija
Kada si se vec odlucio boriti, ispostuj borce koji su krv pisali na linijama.
Nije pusku nosio Bakir Izetbegovic, Dino Merlin, Safet Susic, Abdulah Sidran vec je nosio siromasan i prost Bosnjak. A sada mu jebu mater i nazivaju ga teroristom.
Zasto elita nije uzela pusku da se spasava od komsija?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1593 Re: Blokada puteva
Matijevic_Vlado wrote:Al sta je novih ljudi na forumu.
odjednom,jesi vidio
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1594 Re: Blokada puteva
Kikibombona wrote:Nije se moralo ratovati. Moglo se pristati da BiH bude dio Velike Srbije i ne bi bilo problema.insomnia78 wrote:Uvjek je mog’o ostati i provjeriti humanost komšija
Kada si se vec odlucio boriti, ispostuj borce koji su krv pisali na linijama.
Nije pusku nosio Bakir Izetbegovic, Dino Merlin, Safet Susic, Abdulah Sidran vec je nosio siromasan i prost Bosnjak. A sada mu jebu mater i nazivaju ga teroristom.
Zasto elita nije uzela pusku da se spasava od komsija?
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#1596 Re: Blokada puteva
Naivan si kad s njim ulazis u diskusiju ko god bio upravu i kakvo god bila..Kikibombona wrote: Nije se moralo ratovati. Moglo se pristati da BiH bude dio Velike Srbije i ne bi bilo problema.
Kada si se vec odlucio boriti, ispostuj borce koji su krv pisali na linijama.
Nije pusku nosio Bakir Izetbegovic, Dino Merlin, Safet Susic, Abdulah Sidran vec je nosio siromasan i prost Bosnjak. A sada mu jebu mater i nazivaju ga teroristom.
Zasto elita nije uzela pusku da se spasava od komsija?
- azurna_obala
- Posts: 5880
- Joined: 06/11/2010 03:22
- Location: Tamo gdje nebo ljubi more
#1597 Re: Blokada puteva
Taoci
Koja smo mi gospoda
Bas Sam se nadala nekoj revoluciji, a oni se pokupili, jos ih vlastiti narod pljuje...nama nista ne fali
Koja smo mi gospoda
Bas Sam se nadala nekoj revoluciji, a oni se pokupili, jos ih vlastiti narod pljuje...nama nista ne fali
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1598 Re: Blokada puteva
Ovo je dokaz da su ispali kolosalne budale kada su uzeli pusku. Sada ih nazivaju teroristima, nepismenom i neobrazovanom ruljom.plain vanilla wrote:Eto, odblokirani su vam putevi. Niti je sta rijeseno, niti ce biti. Sacekat cemo jos 20 godina da pomru borci, pa da rahat spavamo i ne brinemo da cemo zapet u kakvoj koloni.
Nadam se da ce taoci brzo zaboraviti ovaj kosmar, lako je bilo borcima provesti cetiri godine u rovu, hajde ti brale budi frajer pa provedi dan na cesti u autu.
Zasto bosnjacka elita nije uzela pusku?
Puska je utrpana jadnicima na sve tri strane.
-
homar
- Posts: 1486
- Joined: 16/06/2008 17:07
#1599 Re: Blokada puteva
Da se samo malo uključim u raspravu hladne glave:
1. Tri zahtjeva koje postavlaju demobilisani borci su opravdana, a evo zašto. Registar boraca, vlast ne smije objaviti, jer bi svaki dosadašnji ministar za boračka pitanja morao u zatvor, zato jer su neki uveli nezakonito u pravo i po 50.000 i više lažnih boraca, a to je glasačka mašinerija. Živi bili pa vidjeli registar boraca od 500.000 se neće objaviti, niti SDA vlast, niti neka druga koja je do sada okusila vlasti.
2. Organizovanje jednog boračkog udruženja. To je "spinovanje" od strane vlasti. Ovdje se ne radi o 1.600 boračkih udruženja , to nije problem, već o privilegovanim boračkim udruženjima, koja finansira SDA i HDZ. Vlast uporno pokušava da favorizuje 4 boračka udruženja koja i sada finansira, a kojima je glasnogovornik ona budaletina Patković, kome je mjesto u zatvoru zbog kriminala. Ovo je jednostavno riješiti, ukini finansiranje svih udruženja i ona koja se ne mogu samofinansirati, sama će se ugasiti. I ovaj zahtjev neće prihvatiti vlast.
3.Borački dodatak. Ni ovaj zahtjev vlast neće ispuniti, ali to bi im bilo lakše, nego ova prva dva. Vidite, jedino ispravno je da se uvede borački dodatak po vremenu provedenom u A R BiH/HVO, primjera radi po 2 KM na mjesec proveden u ratu. To je pravično. Ako nema para, oni koji su ostvarili neka prava, penziju, dodatak na "ljiljana"...., oni se nebi ljutili da ovima što nisu ništa ostvarili da taj dodatak. Ovo nisu nikakva sredstva, a došlo bi se do njih ukidanjem finansiranja Patkovića, Švrakića i njima sličnim. Kada borac navrši 60 godina, ako nema staža, dobio bi minimalnu peziju.
Rješenja ima, ali ova vlast se ne smije upustiti u sve ovo jer bi time se otkrio kriminal koji je dosadašnja vlast počinila u ime boraca, a to bi bio kraj SDA, HDZ, SBB, a možda i SDP.
1. Tri zahtjeva koje postavlaju demobilisani borci su opravdana, a evo zašto. Registar boraca, vlast ne smije objaviti, jer bi svaki dosadašnji ministar za boračka pitanja morao u zatvor, zato jer su neki uveli nezakonito u pravo i po 50.000 i više lažnih boraca, a to je glasačka mašinerija. Živi bili pa vidjeli registar boraca od 500.000 se neće objaviti, niti SDA vlast, niti neka druga koja je do sada okusila vlasti.
2. Organizovanje jednog boračkog udruženja. To je "spinovanje" od strane vlasti. Ovdje se ne radi o 1.600 boračkih udruženja , to nije problem, već o privilegovanim boračkim udruženjima, koja finansira SDA i HDZ. Vlast uporno pokušava da favorizuje 4 boračka udruženja koja i sada finansira, a kojima je glasnogovornik ona budaletina Patković, kome je mjesto u zatvoru zbog kriminala. Ovo je jednostavno riješiti, ukini finansiranje svih udruženja i ona koja se ne mogu samofinansirati, sama će se ugasiti. I ovaj zahtjev neće prihvatiti vlast.
3.Borački dodatak. Ni ovaj zahtjev vlast neće ispuniti, ali to bi im bilo lakše, nego ova prva dva. Vidite, jedino ispravno je da se uvede borački dodatak po vremenu provedenom u A R BiH/HVO, primjera radi po 2 KM na mjesec proveden u ratu. To je pravično. Ako nema para, oni koji su ostvarili neka prava, penziju, dodatak na "ljiljana"...., oni se nebi ljutili da ovima što nisu ništa ostvarili da taj dodatak. Ovo nisu nikakva sredstva, a došlo bi se do njih ukidanjem finansiranja Patkovića, Švrakića i njima sličnim. Kada borac navrši 60 godina, ako nema staža, dobio bi minimalnu peziju.
Rješenja ima, ali ova vlast se ne smije upustiti u sve ovo jer bi time se otkrio kriminal koji je dosadašnja vlast počinila u ime boraca, a to bi bio kraj SDA, HDZ, SBB, a možda i SDP.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#1600 Re: Blokada puteva
plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
boraca su pune kolone u kojima su ljudi zarobljeni na ovom minusu
