Handzar divizija

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply

Handzar je?

Zlocinci
203
49%
Nemam stav
80
19%
Pozitivci
128
31%
 
Total votes: 411

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1576 Re: Handzar divizija

Post by nosara »

Hrvatsko cvijetje... :lol:

Ne razumijem fascinaciju postrojbom koja je prisegnula poglavniku i NDH i ciji su pripadnici ginuli s poklicem "Zivjela Hrvatska!"? Da ostavimo po strani tunjavost tih nesretnika koji su metnuli kukasti na fesove kad je vec i Evi Braun bilo jasno da je rat izgubljen. Sta tu ima lijepo?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1577 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

Sve je to donekle u redu ali ovaj kralj piše knjigu a esesovci mu fašisti :-)
vrbas1979
Posts: 1393
Joined: 27/06/2012 13:34

#1578 Re: Handzar divizija

Post by vrbas1979 »

tetka762 wrote: 23/05/2021 03:05
janko_007 wrote: 23/05/2021 02:46
cimara wrote: 23/05/2021 02:39 Najljepša ss divizija je iz Bosne..
mislim da ćeš biti banovan zbog ovakvih izjava. Veličati fašizam je krivično djelo. Tema Handžar to nije zaslužila. Šteta za tvojih 600 i nešto postova
Kakve veze ima handžar divizija sa fašizmom? :roll: Svašta. Ti se Jankec počeo gubiti. Možeš pojasniti poveznicu između fašizma i handžar divizije? Mislim kad već imaš mikrofilmove. Hvala.
Zamisli idiotskog pitanja - kakve veze ima handžar divizija sa fašizmom, a ovo im oznake bile:

Image
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1579 Re: Handzar divizija

Post by Kejn »

Fasizam i nacizam jesu dva posebna pojma. Nazalost prosjecni Bosnjak (ovo vazi i da druga dva naroda) je neobrazovan, ubijen medijskim mrakom i atavizmima bivseg socijalistickog rezima, u kojem je pojam "fasizam" bio omiljena postapalica.

Hitler je mrzio Musolinijev fasizam jer uopste nije bio kompatibilan sa njemackim nacizmom u kojem su Njemci cistokrvna ljudska nadrasa. Italija je, zbog svoje bogate historije, miks raznih naroda i njemacki nacisticki soijalizam se nije mogao primjeniti na Italiju. Mnogi istaknuti fasisti u Italiji su bili cak jevreji (malo poznata cinjenica).

Fasizam i nacizam jesu na istoj strani politickog spektra ali su takodjer razliciti pojmovi.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1580 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

vrbas1979 wrote: 23/05/2021 12:45
tetka762 wrote: 23/05/2021 03:05
janko_007 wrote: 23/05/2021 02:46
mislim da ćeš biti banovan zbog ovakvih izjava. Veličati fašizam je krivično djelo. Tema Handžar to nije zaslužila. Šteta za tvojih 600 i nešto postova
Kakve veze ima handžar divizija sa fašizmom? :roll: Svašta. Ti se Jankec počeo gubiti. Možeš pojasniti poveznicu između fašizma i handžar divizije? Mislim kad već imaš mikrofilmove. Hvala.
Zamisli idiotskog pitanja - kakve veze ima handžar divizija sa fašizmom, a ovo im oznake bile:

Image
Ja, i? Kakve veze ova oznaka ima sa fašizmom? :roll:
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1581 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

Kejn wrote: 23/05/2021 12:55 Fasizam i nacizam jesu dva posebna pojma. Nazalost prosjecni Bosnjak (ovo vazi i da druga dva naroda) je neobrazovan, ubijen medijskim mrakom i atavizmima bivseg socijalistickog rezima, u kojem je pojam "fasizam" bio omiljena postapalica.

Hitler je mrzio Musolinijev fasizam jer uopste nije bio kompatibilan sa njemackim nacizmom u kojem su Njemci cistokrvna ljudska nadrasa. Italija je, zbog svoje bogate historije, miks raznih naroda i njemacki nacisticki soijalizam se nije mogao primjeniti na Italiju. Mnogi istaknuti fasisti u Italiji su bili cak jevreji (malo poznata cinjenica).

Fasizam i nacizam jesu na istoj strani politickog spektra ali su takodjer razliciti pojmovi.
Poštovanje Kejn. Živ i zdrav bio.
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#1582 Re: Handzar divizija

Post by janko_007 »

Ima li iko na ovom forumu koji ce ove analfabete, polupismene razmetljivce ubjediti da je nacizam jednako fasizam. Ima li iko na forumu da im kaze da je 13. Handzar divizija fasisticka , nacisticka tvorevina.Ako nema iskljucujem se zaista sa ovog foruma
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1583 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

janko_007 wrote: 23/05/2021 13:46 Ima li iko na ovom forumu koji ce ove analfabete, polupismene razmetljivce ubjediti da je nacizam jednako fasizam. Ima li iko na forumu da im kaze da je 13. Handzar divizija fasisticka , nacisticka tvorevina.Ako nema iskljucujem se zaista sa ovog foruma
Stani malo frajeru. Jel’ ti to tvrdiš da su fašizam i nacizam ista stvar? I ti bi knjigu pisao?! Pa čovječe daj nemoj me jebat. Pišeš knjigu pa ti neće biti teško. Koja je poveznica između fašizma i handžar divizije?
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#1584 Re: Handzar divizija

Post by janko_007 »

tetka762 wrote: 23/05/2021 13:48
janko_007 wrote: 23/05/2021 13:46 Ima li iko na ovom forumu koji ce ove analfabete, polupismene razmetljivce ubjediti da je nacizam jednako fasizam. Ima li iko na forumu da im kaze da je 13. Handzar divizija fasisticka , nacisticka tvorevina.Ako nema iskljucujem se zaista sa ovog foruma
Stani malo frajeru. Jel’ ti to tvrdiš da su fašizam i nacizam ista stvar? I ti bi knjigu pisao?! Pa čovječe daj nemoj me jebat.
Eto ti ces nam reci razliku "frajeru"
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1585 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

janko_007 wrote: 23/05/2021 13:53
tetka762 wrote: 23/05/2021 13:48
janko_007 wrote: 23/05/2021 13:46 Ima li iko na ovom forumu koji ce ove analfabete, polupismene razmetljivce ubjediti da je nacizam jednako fasizam. Ima li iko na forumu da im kaze da je 13. Handzar divizija fasisticka , nacisticka tvorevina.Ako nema iskljucujem se zaista sa ovog foruma
Stani malo frajeru. Jel’ ti to tvrdiš da su fašizam i nacizam ista stvar? I ti bi knjigu pisao?! Pa čovječe daj nemoj me jebat.
Eto ti ces nam reci razliku "frajeru"
Pa daj stari nemoj me jebat da ovako bubaš a mene prozivaš za mantranje? Tebi isto fašizam i nacizam? Jeste, ja ću ti reći ako me fino upitaš. Ili nam ti pojasni kada već knjigu pišeš. I isto ako je ok, da kažeš po čemu su to pripadnici handžar divizije fašisti?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1586 Re: Handzar divizija

Post by MorningStar »

Nacizam je forma fasizma... Just saying :D
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1587 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

janko_007 wrote: 23/05/2021 03:07
tetka762 wrote: 23/05/2021 02:50
janko_007 wrote: 23/05/2021 02:31

13. SS divizija, zvana Handschar, u svim okruzima, osim gradova Bijeljine i Brčkog, tokom svog cijelog boravka na bosanskom tlu, od marta do oktobra 1944, ubila je 1803 osobe. Žrtve su bile u prvom redu među civilnim stanovništvom, uključujući veliki broj
žena i djeca, kao i starijih, bolesnih i nemoćnih. Pored toga je, na licu mjesta ubijen veliki broj zarobljenika i ranjenih partizana iz vojnih bolnica u Donjoj Trnavi, Jablanici i Šekovićima. Zarobljeni partizani su, najčešće prevoženi u Brčko i tamo ubijani, dok su neki uhapšeni partizani i njihovi simpatizeri doveženi u Bijeljinu i tamo bez sudjenja likvidirani. Tačan broj ubijenih u Brčkom nije se mogao utvrditi , jer je veliki broj žrtava bio deportovan odatle u logor Jasenovac ali i u druge logore smrti po Njemačkoj, gdje im se gubi svaki trag.Nešto manje ubijenih je u Bijeljini, procijenjeno je između 40 i 50 ljudi. Tokom marša kroz područje Srema, divizija je ubila oko 500 do 600 ljudi. Pored svega navedenog, ova divizija je nanijela veliku materijalnu štetu našem stanovništvu uništenjem, pljačkom i paljenjem.

Ovo sve piše referatu „Državne komisije za otkrivanje ratnih zločina od strane okupatora i njihovih pomagača u Bosni i Hercegovini“. Izvještaj je sastavila Vjera Rukavina 5. oktobra 1954., pod nazivom „13. SS bosansko-hercegovačka divizija zvana„ Handžar “(13. bosanskohercegovačka SS divizija, zvana Handschar). Taj referat od otprilike 90 stranica je jugoslavenska vlada predala Nirnberškom ratnom krivičnom sudu. U njemu su iskazi velikog broja svjedoka, preživjelih očevidaca, te dijelaovi iskaza zarobljenih vojnika, podoficira i oficira 13. Handžar divizije, kao i imena svih žrtava zločina ove divizije. Tu su takodje i imena izvršilaca zločina. U posleratnoj Jugoslaviji, gde ste mogli izgubiti glavu zbog manjih prekršaja, ove izjave korištene su kao razlog za izdavanje naloga za hapšenje svih onih čija su imena spomenuta u zapisnicima. Nalog za hapšenje bio je optužnica u bivšoj Jugoslaviji i mnogi ljudi iz protokola su osuđeni za ratne zločine.
Sad sam vidio ovaj post i ovaj referat. Ako su tebi postratni komunistički referati nekakva osnova za bilo što, nemamo mi što pričati. Šta su mogli komunisti 1954 napisati o esesovcima? Nešto realno i istinito? Daj molim te.
moje mišljenje o referatu je sledeće i biće objavljeno u mojoj knjizi o Handžar diviziji:

Kada čitate ovaj izvještaj, upečatljivo je što su brojke uvijek zaokružene, kao da razlika od + -100 ljudi nije bitna. Mora se naglasiti da je autor vrlo precizno dao imena i prezimena žrtava, starost i mjesto izvršenja zločina nad njima. Referat sadrži i puno nepreciznih informacija, npr. pogrešno su napisana imena mesta odakle su žrtve. Buduće istraživanje zadržava pravo da potvrdi da li se izjave u ovom referatu vjerodostojne. Sve u svemu, postoje samo jednostrani podaci o zločinima 13. divizije SS-a, koji se ne mogu prihvatiti kao istorijski dokazi u istorijskoj nauci.
Tokom mog istraživanja, u razgovoru sa bivšim pripadnicima ove divizije, uvijek sam dobivao iste odgovore na moja pitanja o tome šta oni znaju o tim zločinima. Odgovori su bili "Ne znam." ili: "Ne znam ništa o tome." I danas među tim živim svjedocima postoji strah, koji im ne dozvoljava da progovore istinu. Nadati se da će neka nova istraživanja, u nekim drugim vremenima , potvrditi ili demantovati navode ovog izvještaja. Do tada se Referatu mora vjerovati.
Vidiš stari, kažeš da si ispitao na desetine pripadnika handžar divizije. Na tvoje pitanje o zločinima svi su odgovorili sa ‘ne znam’ i ne znam ništa o tome.’ I pored ovih odgovora od desetine pripadnika divizije ti govoriš kako treba vjerovati komunističkom referatu iz 1954. Po čemu? Zašto ne vjeruješ ljudima s kojim si pričao? Znači tvoj stav je: Dok jedan ne prizna zločin, mora se vjerovati referatu. Kakva je to logika i mozak? Pa koji ih onda kurac ispituješ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45720
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1588 Re: Handzar divizija

Post by Chmoljo »

Nazism is a form of fascism, with disdain for liberal democracy and the parliamentary system.
Fascism (/ˈfæʃɪzəm/) is a form of far-right, authoritarian ultranationalism characterized by dictatorial power, forcible suppression of opposition, and strong regimentation of society and of the economy
Ili da pojasnim, pošto su dedo koljač i Fatmir Alispahoć to preskočili, fašizam je širi pojam od nacizma.

Prije nego što su vas pustili u svijet, trebali su vas prvo naučiti neke činjenice, ali onda ne bi mogli da vas filuju mitovima.
User avatar
janko_007
Posts: 404
Joined: 31/01/2011 13:56

#1589 Re: Handzar divizija

Post by janko_007 »

Chmoljo wrote: 23/05/2021 14:13
Nazism is a form of fascism, with disdain for liberal democracy and the parliamentary system.
Fascism (/ˈfæʃɪzəm/) is a form of far-right, authoritarian ultranationalism characterized by dictatorial power, forcible suppression of opposition, and strong regimentation of society and of the economy
Ili da pojasnim, pošto su dedo koljač i Fatmir Alispahoć to preskočili, fašizam je širi pojam od nacizma.

Prije nego što su vas pustili u svijet, trebali su vas prvo naučiti neke činjenice, ali onda ne bi mogli da vas filuju mitovima.
Upravo tako. Taj polupismeni svijet nije nista iz povjesti naucuo i spremni su sutra ponoviti ono sto su ih djedovi ucili. I sto kaze Djura, mi smo jedina zemlja na svijetu gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1590 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

Italijanski fašizam i Njemački nacionalsocijalizam ili nacizam nije ista stvar. Samo neznalica i neuk čovjek može to reći.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1591 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

janko_007 wrote: 23/05/2021 14:22
Chmoljo wrote: 23/05/2021 14:13
Nazism is a form of fascism, with disdain for liberal democracy and the parliamentary system.
Fascism (/ˈfæʃɪzəm/) is a form of far-right, authoritarian ultranationalism characterized by dictatorial power, forcible suppression of opposition, and strong regimentation of society and of the economy
Ili da pojasnim, pošto su dedo koljač i Fatmir Alispahoć to preskočili, fašizam je širi pojam od nacizma.

Prije nego što su vas pustili u svijet, trebali su vas prvo naučiti neke činjenice, ali onda ne bi mogli da vas filuju mitovima.
Upravo tako. Taj polupismeni svijet nije nista iz povjesti naucuo i spremni su sutra ponoviti ono sto su ih djedovi ucili. I sto kaze Djura, mi smo jedina zemlja na svijetu gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti
Jarane ako misliš na mene i moga djeda pitaj mene pa da ti kažem šta me je djed učio a ne da mi ti govoriš. Šta me je djed učio pokazao sam u Domovinskom ratu gdje nigdje nikoga nikada nisam maltretirao dapače bio sam protivnik toga i svakog drugog preseravanja. Sa takvim piscima i knjigama nije nikakvo čudo da je prošlost neizvjesnija od budućnosti.
Last edited by tetka762 on 23/05/2021 14:34, edited 1 time in total.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1592 Re: Handzar divizija

Post by MorningStar »

tetka762 wrote: 23/05/2021 14:28 Italijanski fašizam i Njemački nacionalsocijalizam ili nacizam nije ista stvar. Samo neznalica i neuk čovjek može to reći.
Nacional socijalizam u njemackoj je forma fasizma adaptiranog za njemacku specificno.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1593 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

tetka762 wrote: 23/05/2021 14:10
janko_007 wrote: 23/05/2021 03:07
tetka762 wrote: 23/05/2021 02:50
Sad sam vidio ovaj post i ovaj referat. Ako su tebi postratni komunistički referati nekakva osnova za bilo što, nemamo mi što pričati. Šta su mogli komunisti 1954 napisati o esesovcima? Nešto realno i istinito? Daj molim te.
moje mišljenje o referatu je sledeće i biće objavljeno u mojoj knjizi o Handžar diviziji:

Kada čitate ovaj izvještaj, upečatljivo je što su brojke uvijek zaokružene, kao da razlika od + -100 ljudi nije bitna. Mora se naglasiti da je autor vrlo precizno dao imena i prezimena žrtava, starost i mjesto izvršenja zločina nad njima. Referat sadrži i puno nepreciznih informacija, npr. pogrešno su napisana imena mesta odakle su žrtve. Buduće istraživanje zadržava pravo da potvrdi da li se izjave u ovom referatu vjerodostojne. Sve u svemu, postoje samo jednostrani podaci o zločinima 13. divizije SS-a, koji se ne mogu prihvatiti kao istorijski dokazi u istorijskoj nauci.
Tokom mog istraživanja, u razgovoru sa bivšim pripadnicima ove divizije, uvijek sam dobivao iste odgovore na moja pitanja o tome šta oni znaju o tim zločinima. Odgovori su bili "Ne znam." ili: "Ne znam ništa o tome." I danas među tim živim svjedocima postoji strah, koji im ne dozvoljava da progovore istinu. Nadati se da će neka nova istraživanja, u nekim drugim vremenima , potvrditi ili demantovati navode ovog izvještaja. Do tada se Referatu mora vjerovati.
Vidiš stari, kažeš da si ispitao na desetine pripadnika handžar divizije. Na tvoje pitanje o zločinima svi su odgovorili sa ‘ne znam’ i ne znam ništa o tome.’ I pored ovih odgovora od desetine pripadnika divizije ti govoriš kako treba vjerovati komunističkom referatu iz 1954. Po čemu? Zašto ne vjeruješ ljudima s kojim si pričao? Znači tvoj stav je: Dok jedan ne prizna zločin, mora se vjerovati referatu. Kakva je to logika i mozak? Pa koji ih onda kurac ispituješ?
Daj mi reci. Zašto ne vjeruješ ovim ljudima nego slijepo vjeruješ u referat iz 1954?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1594 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

MorningStar wrote: 23/05/2021 14:33
tetka762 wrote: 23/05/2021 14:28 Italijanski fašizam i Njemački nacionalsocijalizam ili nacizam nije ista stvar. Samo neznalica i neuk čovjek može to reći.
Nacional socijalizam u njemackoj je forma fasizma adaptiranog za njemacku specificno.
Hajde da se djelomično i složim s tobom da se ne odmičemo puno od topika. Reći da su esesovci fašisti je baš onako neumjesno kad se zna da je SS nastao na temeljima nacionalsocijalizma. A hoćeš knjigu pisati :roll:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#1595 Re: Handzar divizija

Post by MorningStar »

tetka762 wrote: 23/05/2021 14:42
MorningStar wrote: 23/05/2021 14:33
tetka762 wrote: 23/05/2021 14:28 Italijanski fašizam i Njemački nacionalsocijalizam ili nacizam nije ista stvar. Samo neznalica i neuk čovjek može to reći.
Nacional socijalizam u njemackoj je forma fasizma adaptiranog za njemacku specificno.
Hajde da se djelomično i složim s tobom da se ne odmičemo puno od topika. Reći da su esesovci fašisti je baš onako neumjesno kad se zna da je SS nastao na temeljima nacionalsocijalizma. A hoćeš knjigu pisati :roll:
Svi nacisti jesu i fasisti - nisu svi fasisti nacisti :D :D
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1596 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

MorningStar wrote: 23/05/2021 14:44
tetka762 wrote: 23/05/2021 14:42
MorningStar wrote: 23/05/2021 14:33

Nacional socijalizam u njemackoj je forma fasizma adaptiranog za njemacku specificno.
Hajde da se djelomično i složim s tobom da se ne odmičemo puno od topika. Reći da su esesovci fašisti je baš onako neumjesno kad se zna da je SS nastao na temeljima nacionalsocijalizma. A hoćeš knjigu pisati :roll:
Svi nacisti jesu i fasisti - nisu svi fasisti nacisti :D :D
To treba Jankec na prvoj stranici velikim slovima napisati :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45720
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1597 Re: Handzar divizija

Post by Chmoljo »

E šta kaže, dedo fašista ga učio vrijednostima :lol:

Mogo te je jedino sa svojim jaranima crnolegijašima naučiti kako vrbe da njeguješ.

Dok na jednoj strani imamo historijsku građu, proučenu i analiziranu od strane učenih ljudi, na drugoj strani imamo unučića desničara, koji se družio sa najvećim ljudskim otpadom naših naroda i narodnosti i trebamo njemu sad vjerovati.

Imate svoj atar pišajte i serite po njemu sada, riješili ste se Srba. Ne bacaj fekalije preko žice.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1598 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

Chmoljo wrote: 23/05/2021 15:46 E šta kaže, dedo fašista ga učio vrijednostima :lol:

Mogo te je jedino sa svojim jaranima crnolegijašima naučiti kako vrbe da njeguješ.

Dok na jednoj strani imamo historijsku građu, proučenu i analiziranu od strane učenih ljudi, na drugoj strani imamo unučića desničara, koji se družio sa najvećim ljudskim otpadom naših naroda i narodnosti i trebamo njemu sad vjerovati.

Imate svoj atar pišajte i serite po njemu sada, riješili ste se Srba. Ne bacaj fekalije preko žice.
Sigurno ćeš mi ti reći šta me je pokojni djeda učio i mogao učiti. Koji su to učeni ljudi da izjednačavaju nacizam i fašizam? Google? :roll:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45720
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1599 Re: Handzar divizija

Post by Chmoljo »

Jesi li zaostao u razvoju ili ne umiješ pročitati ono što ti je napisano?
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#1600 Re: Handzar divizija

Post by tetka762 »

Chmoljo wrote: 23/05/2021 15:46 E šta kaže, dedo fašista ga učio vrijednostima :lol:

Mogo te je jedino sa svojim jaranima crnolegijašima naučiti kako vrbe da njeguješ.

Dok na jednoj strani imamo historijsku građu, proučenu i analiziranu od strane učenih ljudi, na drugoj strani imamo unučića desničara, koji se družio sa najvećim ljudskim otpadom naših naroda i narodnosti i trebamo njemu sad vjerovati.

Imate svoj atar pišajte i serite po njemu sada, riješili ste se Srba. Ne bacaj fekalije preko žice.
Najveći ljudski otpad jer su takoreći na prevaru regrutirani u diviziju. Da išta znaš o temi znao bi da je ljudima obećano da neće ići nigdje iz Bosne i da će braniti svoj prag. Šta su trebali, čekati reprizu da ih četnici kolju? Jesi meštre moderator ali za ovu temu si truba. A to što prozivaš čovjeka da je fašista samo pokazuje koliko ustvari veze nemaš o temi.
Post Reply