Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15726 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

jasko_ba wrote: Jel zalost krenula u Sapinom stabu, izbacili su me iz one zatvorene grupe na FB-u prosli mjesec, ne mozes normalno sa njima pricati. :-)
Evo i vidim da je panika, opet ih poceli sklanjati po stanovima i dvoristima :-) Kakvi debili majko mila
Ukratko: na aparatima su :D
kamen spoticanja wrote: Uh ovo je sansa da ih dvije trecine ne stigne do azila :mrgreen:
Žao mi je ako budu ubijani ali ovako više ne može jbg.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#15727 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Zalosno jeste ali previse ih je na ulici da ih trpimo...pa nek se rijesi kako god...

Poslano sa mog SM-J710F
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#15728 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

Je li deratizacija žalosna? :-)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#15729 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ma samo rokaj...prechi sam ja sebi... [emoji28]

Poslano sa mog SM-J710F
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#15730 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ma samo rokaj...prechi sam ja sebi... [emoji28]

Poslano sa mog SM-J710F
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#15731 Re: Zeničani

Post by vwlover »

jasko_ba wrote:
Jimmy McNulty wrote:
jasko_ba wrote: Sta, kako?
Image
Jel zalost krenula u Sapinom stabu, izbacili su me iz one zatvorene grupe na FB-u prosli mjesec, ne mozes normalno sa njima pricati. :-)
Evo i vidim da je panika, opet ih poceli sklanjati po stanovima i dvoristima :-) Kakvi debili majko mila

Ja vec 2-3 dana gledam nigdje pasa lutalica ko prije , fakat se ovdje igra igra nevidjena do sad , da ti neko tako laze ispred ociju , ja mislio zima pa se sklonili negdje a ono Sapa sklonila pse pa ce kasnije rec neefikasno Fuad azil finansira itd itd , kako su samo glupi ovi iz Sape , Kod mene ispred zgrade sad 2 cuke a prije 22 a mozda i vise ....
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15732 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15733 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Danas u gradu su napali neku ženu baš, sva sreća dva čovjeka priletili i rastjerali ih, ali jadnica nije smjela dalje ušla neku u trgovinu od straha i ne smije izaći :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15734 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Meni se cini da ih nikad nije bilo vise
i da su skroz pobudalili...da li je od zime ili gladi ili svega ostalog ali nikad ovako nisi bili agresivni
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15735 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Mobile_Disco wrote:Izgleda da su i u Travniku/Novom Travniku pokusali sa taksama al nije kao proslo na sudu.. Tako pisu one kokoske po facebooku..
S druge teme
http://forum.klix.ba/sda-all-about-t89222s28300.html
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15736 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kokoške glupe. Fudini su promijenili nacrt i umjesto razvrstavanja po djelatnosti stavili razvrstavanje po prihodima. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15737 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:Kokoške glupe. Fudini su promijenili nacrt i umjesto razvrstavanja po djelatnosti stavili razvrstavanje po prihodima. :D
Daj Boze da prodje
i da svi razgule
kokoske ce se svakako udomiti kod polumutavih gastarbajtera :mrgreen:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#15739 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Pocelo je kmecanje, pomagajte ljudi, sta je 5 hiljada mjesecno, nista!
https://www.youcaring.com/thestrayandab ... nia-729734
But now the worst news ever: STARTING FRIDAY 6th JANUARY the dogcatchers will start to catch dogs from Zenica streets. This means only one thing: death.
One of the Sapa Zenica supporters said: "I feel like I will have heart or brain attack...oh I really do not know how I will survive."

:lol: :roll:
Image
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#15740 Re: Zeničani

Post by phillie »

hahaha grohotom se smijem... i za aVtobuse i za sapin pokret otpora...mada je samo jedna od njih sarkazam :D
Last edited by phillie on 05/01/2017 10:33, edited 1 time in total.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#15741 Re: Zeničani

Post by Norm »

60.000KM godisnje za kerove...
...a toliko potrebitih i bolesne djece...ja mu ne mogu halalit...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15742 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15743 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Norm wrote:60.000KM godisnje za kerove...
...a toliko potrebitih i bolesne djece...ja mu ne mogu halalit...
Nekako mi ova cifra premala. Zar se moze sa 5 000 mjesecno odrzavati toliki broj pasa?

Ipak, te pare ne idu u bunar, lova ide Albi koja zaposljava nase ljude, veterinarima itd. A spasit ce se zivoti neduznih bica.

Za pse me vezu lijepa sjecanja iz djetinjstva, iako me jedan gadno ujeo, stomak mi rasporio. I tada, kao klinac, nisam dozvolio da ga ubije stari koji je momentalno po utoku krenuo. Plakao sam onako poderan i molio da ga ne ubije. Svi smo voljeli pse. I jebes mu mater, oni koji su maltretirali zivotinje, koji su ih mrzili, poslije su pokazali mrznju i oholost prema ljudima.

Danas vidim da djeca ne vole pse. Gadjaju ih kamenjem, napadaju. Valjda zato sto ih ima puno, sto odrasli govore lose o njima, sta li. Djeca cukama ne prave kucice, ne igraju se sa njima, ne hrane ih. Jedva cekaju da ih se ukloni. Prvi moj rodjak prezire pse. Plasi se uzas jedan. A nama su sintori bili najgora vrsta ljudi. Mrzili smo ih iz dna duse.

Nadam se da ce ostati poneki miroljubiv ker na ulici, cisto da se djeca koja vole zivotinje mogu poigrati i ostvariti kontakt. Mozda serem nostalgije radi, mozda se vrijeme nepovratno promijenilo. Ko ce se igrati sa cukom kada ima kompjuter i plej stejsn!? Ne'am pojma.

Ako nije prijeka potreba, ako se zivoti mogu spasiti, onda ne treba ubijati. 60 000 je nista. Lezihljebovici su popili 2 miliona kafa. Grabi se sakom i kapom, hapa na sve strane.

Pse treba skloniti, oko toga nema spora. Samo mislim da treba birati nacin.

Sto se tice bolesne djece, to je velika sramota. Centar grada se pretvorio u 'prosjacki trg'. Uzas. Na sve strane kutije, ljudi traze pomoc, neko prosi, neko nudi razglednice i kojesta. Nemoguce je znati kome je potrebno a ko vara. Imam strasan grc u stomaku dok prolazim kroz grad. Svaki put doniram nesto novca i svi trebamo tako, ali ovo nije rjesenje. Vec kontam par dana da se obratim Kasumovicu, makar da ga probam navesti na razmisljanje. Svi moraju imati pravo na krov nad glavom, na lijecenje i na obrok. Svi trebamo dijeliti sudbinu unesrecenih. Zasto se recimo ne odbija od svakog zaposlenog 5-10-20-30km za hitne slucajeve? Niko normalan se protiv toga ne bi pobunio.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15744 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

I jos da dodam... Nista od cijele price dok se zakonski ne rijesi pitanje napustanja pasa. Krvnicki oplesti po dzepu svakoga ko psa ostavi na ulici. Prije par mjeseci frajer iz kombija izbaci ogromnog sarplaninca. Vidio sam registarske tablice, ali se nisam potrudio da ih zapamtim, jer svakako nemas kome prijaviti.

U mahali ima jedna kuja, vec se nekoliko puta okotila. Iz Sape dolazili vise puta da je uhvate, al' nema teorije, ne vjeruje nikome. Pokusali im pomoci, da je hranom namamimo, al' ne pali nista. Distanca najmanje 10 metara. Bas se pitam kako ce nju uhvatiti. Bice pravi izazov. :izet: :D Jedini ker u mahali koji nije kastriran.
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#15745 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Mislim da danas ne treba pisati ni ocemu osim o Celiku. Lakse cemo sa scenadima nego bez Celika :(
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15747 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Mustang1 wrote:Mislim da danas ne treba pisati ni ocemu osim o Celiku. Lakse cemo sa scenadima nego bez Celika :(
18.00?

Malo zbunjuju sa vremenom, neko navodi jedno - neko drugo vrijeme.

Bice raje, cini mi se. Drugari koji odavno ne idu na tekme kazu da ce otici podrzati momke iz NGG 'Za Celik'. :thumbup:

To je najmanje sto mozemo uraditi...
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4103
Joined: 28/01/2012 11:38

#15748 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ovo je velika stvar...
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#15749 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Kikibombona wrote:
Mustang1 wrote:Mislim da danas ne treba pisati ni ocemu osim o Celiku. Lakse cemo sa scenadima nego bez Celika :(
18.00?

Malo zbunjuju sa vremenom, neko navodi jedno - neko drugo vrijeme.

Bice raje, cini mi se. Drugari koji odavno ne idu na tekme kazu da ce otici podrzati momke iz NGG 'Za Celik'. :thumbup:

To je najmanje sto mozemo uraditi...
Na videu je u 16 ali to je greska. U 18.00 je
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#15750 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Od momaka iz NGG-a svi moramo uciti. Inace svi misle da je nemoguce promijeniti bilo sta u gradu a sada imamo primjer sta 10 ljudi moze uraditi kad su im namjere ciste.
Post Reply