Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15701 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

ja glasam u PC-u, i nemam svojih poslanika za komunikaciju..
ti kažeš da je Konaković dobar jaran sa njima, a ja se sjećam svojevremeno da je Pedja ovdje na ovoj temi govorio da se on bio zauzeo da se taj problem što prije riješi..
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15702 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Moze govoriti ko sta hoce (cak i djaPe), ali licno znam da su dobri jarani ;-)

Ja dobro si, ti glasas u PC...nista onda. Mada ono, kada naletis, onako slucajno ( :D ), na nekoga od ovih iz SDA KS upitaj, onako neobavezno, kao ti nista ne znas :D , sta je sa tim garazama i sta je sa bracom Mulic :zzzz: :D
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15703 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

-LIBERO- wrote:Moze govoriti ko sta hoce (cak i djaPe), ali licno znam da su dobri jarani ;-)

Ja dobro si, ti glasas u PC...nista onda. Mada ono, kada naletis, onako slucajno ( :D ), na nekoga od ovih iz SDA KS upitaj, onako neobavezno, kao ti nista ne znas :D , sta je sa tim garazama i sta je sa bracom Mulic :zzzz: :D
Ne znam jesu li ti isti Mulici vlasnici onog rugla od autopijace, nevjerovatno je da se dopusta onaj cirkus deset i kusur godina.
Cija je nadleznost parking kod pozorista, tko je dao koncesiju tim Sosonima???
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15704 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

@udrch je prevazišao sebe... Mustafu Mulića koji je na listama SDA zadnjih 10 godina i koji uporno dobija koncesije od SDA vlasti (iako bi frajer i givikt pokvario) on fakturiše Peđi :lol: :lol: :lol: I onda još kaže da je Peđa politikant...
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15705 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

ultima_palabra wrote:@udrch je prevazišao sebe... Mustafu Mulića koji je na listama SDA zadnjih 10 godina i koji uporno dobija koncesije od SDA vlasti (iako bi frajer i givikt pokvario) on fakturiše Peđi :lol: :lol: :lol: I onda još kaže da je Peđa politikant...
Taj Mulic je retard obicni i vjerujem da je blizak sa SDA, sa druge strane opcina Centar to nije (SDA) pa bi se to prije moglo fakturisati SDP-u nego li NS..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15706 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

veljaca wrote:
Pedja Kojovic wrote:josemujica

Koliko sam shvatio...
Radni odnos na Univerzitetu je "zamrznuo".
(Koliko ja znam/shvatam, on predaje i ispituje, dakle radi, ali platu prima u SKS).

p.k.
Cijenjeni Pedja,

Po ovome koliko si shvatio, on nije "zamrznuo" radni odnos na Univerzitetu, nego je zamrznuo primanje plate.
To su dvije potpuno razlicite stvari.
Jer on radi, predaje i ispituje a possto je ocijenio da mu je bolja plata u SKS onda se odlucio za nju ....

Ja takodjer mislim, da ne moze on (a da me odmah ne napadnu, mislim i za sve ostale ) sjediti na dvije stolice. Nije fer od njega i od ostalih.
Dok si politicar - bavi se time i primaj platu, kad si profesor, radnik, revizor, ... onda to radi ....

Ovo je moje misljenje ....

Veljaca,
s.r.

na pravom tragu Herr Veljača :thumbup: ....moj upit i nije bio vezan (samo) za pitanje primanja (iako se kod nas sve vrti oko primanja) već i za naučni integritet koji je, u normalnim društvima nespojiv sa bavljenjem politikom. Ili si jedno ili si drugo...nema opcije da si prije podne profa, a poslije podne poslanik :-)

iako je to kod nas normalno :( , da svi mogu sve i to istovremeno ko da imaju hiljadu ruku ko boginja Kali
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15707 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Katamaran_Sa wrote:
ultima_palabra wrote:@udrch je prevazišao sebe... Mustafu Mulića koji je na listama SDA zadnjih 10 godina i koji uporno dobija koncesije od SDA vlasti (iako bi frajer i givikt pokvario) on fakturiše Peđi :lol: :lol: :lol: I onda još kaže da je Peđa politikant...
Taj Mulic je retard obicni i vjerujem da je blizak sa SDA, sa druge strane opcina Centar to nije (SDA) pa bi se to prije moglo fakturisati SDP-u nego li NS..
Nije blizak nego je njihov vijećnik u OV Centar.
Općinsko vijeće Centar ima 31 vijećnika iz sedam političkih partija. Vijećnici u Centru iz Socijaldemokratske partije BiH, koja je osvojila devet mandata, su: Igor Kamočaji, Amel Mekić, Slaven Kovačević, Jasmin Gazija, Arijana Jaha, Feđa Isović, Dževad Vrabac, Zvonko Ivišić i Novka Agić; vijećnici Stranke demokratske akcije (osam mandata) su: Nedžad Ajnadžić, Mustafa Mulić, Velija Katica, Hamdija Hasanović, Edin Šikalo, Senad Alić, Inda Handžić i Amer Herenda; vijećnici Saveza za bolju budućnost BiH (četiri mandata) su: Ismir Jusko, Haris fazlagić, Edina Latif i Amer Kapo; vijećnici Naše stranke (tri mandata) su: Varja Nikolić, Amra Zulfikarpašić i Amela Kuskunović; vijećnici Socijaldemokratske unije BiH (tri mandata) su: Stjepan Kljujić, Miro Lazović i Dževad Topić; vijećnici Stranke za BiH (dva mandata) su Suvad Kerla i Eso Tucaković; vijećnici Stranke penzionera/umirovljenika BiH (dva mandata) Zora Ostojić i Ahmed Gerin.
SDP, SDA... nije govno, nego se pas posro.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15708 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

JoseMujica wrote:
veljaca wrote:
Pedja Kojovic wrote:josemujica

Koliko sam shvatio...
Radni odnos na Univerzitetu je "zamrznuo".
(Koliko ja znam/shvatam, on predaje i ispituje, dakle radi, ali platu prima u SKS).

p.k.
Cijenjeni Pedja,

Po ovome koliko si shvatio, on nije "zamrznuo" radni odnos na Univerzitetu, nego je zamrznuo primanje plate.
To su dvije potpuno razlicite stvari.
Jer on radi, predaje i ispituje a possto je ocijenio da mu je bolja plata u SKS onda se odlucio za nju ....

Ja takodjer mislim, da ne moze on (a da me odmah ne napadnu, mislim i za sve ostale ) sjediti na dvije stolice. Nije fer od njega i od ostalih.
Dok si politicar - bavi se time i primaj platu, kad si profesor, radnik, revizor, ... onda to radi ....

Ovo je moje misljenje ....

Veljaca,
s.r.

na pravom tragu Herr Veljača :thumbup: ....moj upit i nije bio vezan (samo) za pitanje primanja (iako se kod nas sve vrti oko primanja) već i za naučni integritet koji je, u normalnim društvima nespojiv sa bavljenjem politikom. Ili si jedno ili si drugo...nema opcije da si prije podne profa, a poslije podne poslanik :-)

iako je to kod nas normalno :( , da svi mogu sve i to istovremeno ko da imaju hiljadu ruku ko boginja Kali
Replika, :D

Herr Jose :thumbup: ,

Dok se pojedinci ovdje ubise da brane/napadaju nekoga po svojim licnim kriterijumima ( koji su cesto nikakvi ), ti isti svjesno prelaze preko ISTINE, cak je i ne pokusaju komentirati ... :(
E vidis kod nas ne da nema opcije " da si prije podne profa a poslije podne poslanik" nego ima " do ispita poslanik, na ispitu profa, poslije poslanik, na predavanju profa, poslije poslanik, na konsultacijama ( a ovo kod takvih sigurno nema ) profa a poslije poslanik, na podizanju plate poslanik, pa onda profa ... itd. U konkretnom slucaju ovog Haverica je profa a u slucaju drugih mozes po potrebi napisati: doktor, politolog ..... itd .

Ja znam iz radnopravnog statusa da mozes biti stalno zaposlen, zaposlen na odredjeno, ugovorom o djelu ili ugovorom o autorskom radu. Znam takodjer da ne mozes biti na dva mjesta stalno zaposlen. ( e herr Jose, da ovoga nema - oni bi bili stalno zaposleni na 10-tak mjesta ).

I kako mozes "zamrznuti" rad kao profesor ?
Po nekoj zdravoj logici - "zamrznuti" rad znaci to obustaviti na neko odredjeno vrijeme - uz pismeno odobrenje od poslodavca - predavanja, konsultacije, naucni rad, pisanje knjiga kao profesor, ispite, redovne sastanke na fakultetu i dr. ... ) . I to je moguce. Ali sve raditi ( osim dobijati platu za to - a ovo je populizam - jer je plata veca i redovnija na drugom mjestu ) i reci da ne radis, jer ako se "zamrzne" radni odos - onda je to stvarno neistina.
Razlog za "zamrzavanje" radnopravnog statusa je strah da dok je neko odsutan na njegovo mjesto ne dodje neko drugi, koji ce se 100% posvetiti onome sta radi i za sta prima platu. A uvijek ima kandidata za svako radno mjesto. Toliko je nezaposlenih strucnih i mladih ljudi.

Da se razumijemo herr Jose :thumbup: , trenutno je u pitanju ovaj Haveric, ali da je bilo ko drugi , ja bih isto komentarisao. Ako neko zna i za ostale poslanike u SKS - rado cu i njih prokomentarisati - na isti nacin ....

Veljaca,
s.r.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#15709 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by privremeni »

udrch wrote:
Postao/la privremeni
1. Da li je 2009.godine MMF postavio uslov za dobijanje prve transe kredita (od cega su i kantoni dobili po dio) smanjenje javne potrosnje, a Federalna vlada donijela odluku da se na federalnom i kantonalnom nivou plate budjetskih i svih ostalih korisnika javnih sredstava (javna preduzeca, agencije) smanje za 10%, topli obrok da bude max 1% od prosjecnog dohotka u federaciji, da se smanje boracka primanja, da se uvede moratorij na otvaranje novih ili popunjavanje vec postojecih radnih mjesta po sistematizaciji, smanjenje dnevnica za sluzbena putovanja i ne mogu se sjetiti sta jos,te da se to sve primjenjuje od 01.06.09.
2. Da li su na snazi bili isti granski kolektivni ugovori koji su i sada
3. Da li je Vlada KS, pored ovog smanjenja kao uslova za dobijanje dijela sredstava iz prve transe kredita MMF, mozda uvela neke svoje mjere stednje i one su sada predmet price
4. Da li je bilo koja od mjera stednje primjenjena i na izabrane zvanicnike je ono sto mene posebno interesuje kad pricate o ovom povecanju ili uskladjivanju sa zakonom.

Sto se tice tuzbi i dobijenih sporova, a svi su dobijeni i na svim nivoima vlasti ,jer ove mjere nisu bile popracene zakonskim rjesenjem i kolektivnim ugovorima.
drago mi je da si u pokušaju da me demantuješ potvrdio da sve znaš, a pišeš suprotno..
:?
Nisi mi odgovorio na pitanje/a, a da znam znam, . Ima ona NIJE STO ME LAZU, VEC STO MISLE DA IM VJERUJEM.

Osim toga, nisam pokusao da te demantujem, vlast postovala zakon. Je...m misa, ne mislim tu posebno na kanton, nego na sve po vertikali i horizontali,POENTA JE da se ne postuju zakoni kad su obicni smrtnici u pitanju, tad i sam zakonodavac krsi mirne savjesti zakon. Dakle..m, znalo se da je sve protuzakonito kad su bila smanjenja, nesto se ne sjecam da su podigli glas da su te mjere protuzakonite i koje su posljedice,da su pokusali nekako uskladiti mjere i zakonski okvir, tada se samo kukalo da se nece moci zakrpati budjet bez kreditnih sredstava (trenutno opet ista prica u toku i Zakon o povoljnijem penzionisanju). [/u]
POENTA JE da nismo svi jednaki pred zakonima, da su nam politicari nemoralni, nehumani,nesposobni i sto je najgore od svega, bez ikakve vizije i odgovornosti prema ljudima koje predstavljaju, a to je zastrasujuce i opasno po mentalno zdravlje normalnog covjeka.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15710 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

ultima_palabra wrote:@udrch je prevazišao sebe... Mustafu Mulića koji je na listama SDA zadnjih 10 godina i koji uporno dobija koncesije od SDA vlasti (iako bi frajer i givikt pokvario) on fakturiše Peđi :lol: :lol: :lol: I onda još kaže da je Peđa politikant...
:-)
Treba ustanoviti 'shit of the week' temu, kandidat je ovo samo takav.
Ok je valjda šiljiti tu i tamo za svoje, veći dio foruma to neprestano radi, no ovo već prevazilazi sve granice i logike i pristojnosti.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15711 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

veljaca wrote:Da se razumijemo herr Jose :thumbup: , trenutno je u pitanju ovaj Haveric, ali da je bilo ko drugi , ja bih isto komentarisao. Ako neko zna i za ostale poslanike u SKS - rado cu i njih prokomentarisati - na isti nacin ....

Veljaca,
s.r.
Glede svih ovih poslaničkih para, najveći problem nisu same pare koje poslanici dobivaju , već njihov nerad, većini njih bi trebalo potpuno uskratiti bilo kakva primanja.
U čestitim državama, oni bi sa novcem koji primaju držali mali stručni ured koji bi analizirao sve probleme i teme koje im dolaze na dnevni red, ne bi ko ovce išli za čobanom i samo dizali ruke na migove iz centrala.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15712 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

VjecitiStudent wrote: ne bi ko ovce išli za čobanom i samo dizali ruke na migove iz centrala.
što je jedina kvaliteta da bIdneš političar
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15713 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

VjecitiStudent wrote:
veljaca wrote:Da se razumijemo herr Jose :thumbup: , trenutno je u pitanju ovaj Haveric, ali da je bilo ko drugi , ja bih isto komentarisao. Ako neko zna i za ostale poslanike u SKS - rado cu i njih prokomentarisati - na isti nacin ....

Veljaca,
s.r.
Glede svih ovih poslaničkih para, najveći problem nisu same pare koje poslanici dobivaju , već njihov nerad, većini njih bi trebalo potpuno uskratiti bilo kakva primanja.
U čestitim državama, oni bi sa novcem koji primaju držali mali stručni ured koji bi analizirao sve probleme i teme koje im dolaze na dnevni red, ne bi ko ovce išli za čobanom i samo dizali ruke na migove iz centrala.
Kolega po forumu,
Imamo tu nerad kao parlametaraca, a ovim sada ( u slucaju Haverica, a mislim i volio bih da neko navede primjer i drugih poslanika SKS - da neko ne pomisli da imam nesto licno protiv Haverica ) imamo i nerad kao uposlenika odredjenih pravnih subjekata mimo Parlamenta.
Ovaj drugi je itekako opasan i stetan ....

Veljaca,
s.r.
Last edited by veljaca on 12/04/2013 11:54, edited 1 time in total.
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#15714 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by matematicar_teski »

Najveca ubleha od stranke,zasto je stranku napustio jedini pravi covjek Danis?
Zbog ovakvih anonimusa kao gratc :? baljic :-)

PS: nije Baljic vec bajic
pare dare samo pare
Posts: 54
Joined: 19/10/2010 14:09

#15715 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by pare dare samo pare »

Koliko sam ja svjestan Danis nije napustio stranku nego je samo otišao u Indiju (ili tamo negdje ka istoku :)) da snima film. A da se vratimo na temu poslanika i pausala / plata. Imamo jos i Hanku V. i Hodžića koliko ja znam od profesora. Ne znam samo da li primaju paušale ili plate :D
U svakom slučaju ne mislim da je korektno kao što je kolega Veljača pomenuo.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15716 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

veljaca wrote: Kolega po forumu,
Imamo tu nerad kao parlametaraca, a ovim sada ( u slucaju Haverica, a mislim i volio bih da neko navede primjer i drugih poslanika SKS - da neko ne pomisli da imam nesto licno protiv Haverica ) imamo i nerad kao uposlenika odredjenih pravnih subjekata mimo Parlamenta.
Ovaj drugi je itekako opasan i stetan ....

Veljaca,
s.r.
Ako te dobro razumijem, ti bi da poslanici onog trena kada dobiju poslanicko mjesto napuste bilo kakav drugi posao?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15717 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

VjecitiStudent wrote:
veljaca wrote: Kolega po forumu,
Imamo tu nerad kao parlametaraca, a ovim sada ( u slucaju Haverica, a mislim i volio bih da neko navede primjer i drugih poslanika SKS - da neko ne pomisli da imam nesto licno protiv Haverica ) imamo i nerad kao uposlenika odredjenih pravnih subjekata mimo Parlamenta.
Ovaj drugi je itekako opasan i stetan ....

Veljaca,
s.r.
Ako te dobro razumijem, ti bi da poslanici onog trena kada dobiju poslanicko mjesto napuste bilo kakav drugi posao?

problem je na dva nivoa:

imate prvo problem sukoba interesa jer su profesori državni službenici ( plaća ih država iz budžeta ) rade dva posla faktički za državu, a pri tome na sekundarnom poslu (skupšćini) mogu direktno pogodovati u svrhu ostvarenja lične koristi na svome primarnom poslu (fakultetu)...obično svi uzimaju tamo platu, vamo paušal (po ovome je Haverić čak pomjerio stvari na bolje jer uzima jednu platu...samo ne znam kako pravno radi a nije plaćen na faksu)

drugi nivo problema je pitanje naučno-istraživačkog integriteta profesije profesora, predavača i obrazovnog integriteta fakulteta ....ko nam može garantovati da sutra jedan profesor-poslanik neće katedru koristiti da pogoduje sebi kao političaru? Iz ovoga proizilazi temeljno pitanje: gdje je uopšte kod nas granica između nauke i politike ? I kako će sutra jedan univerzitet ispunjavati Bolonjske standarde kada njegovo nastavno osoblje umjesto da istražuje, piše, uči djecu sjedi u skupšćinama? Imao sam nesreću da mi predaju profesori političari....ako i dođu na predavanje kasne, a obično ima asistent za sve, ganjaš ih po 10 dana za potpis na tri adrese stranka-institucija-fakultet...uglavnom najmanje su na faksu. Alfa-mužjak po ovom pitanju je Slučajni Prolaznik.....baš bi volio da se javi njegov neki trenutni student da opiše kad im stigne održati predavanje između stranke i međunarodnih turneja :? i tu je neminovno dublje pitanje vjerodostojnosti nauke uopšte u takoj konstelaciji odnosa...nije ni čudo što hodže i popovi cvjetaju, kad je nauka postala tezgarenje
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15718 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

VjecitiStudent wrote:
veljaca wrote: Kolega po forumu,
Imamo tu nerad kao parlametaraca, a ovim sada ( u slucaju Haverica, a mislim i volio bih da neko navede primjer i drugih poslanika SKS - da neko ne pomisli da imam nesto licno protiv Haverica ) imamo i nerad kao uposlenika odredjenih pravnih subjekata mimo Parlamenta.
Ovaj drugi je itekako opasan i stetan ....

Veljaca,
s.r.
Ako te dobro razumijem, ti bi da poslanici onog trena kada dobiju poslanicko mjesto napuste bilo kakav drugi posao?
Osjetim negdje u dubini, da je ovo jedno od onih "trik pitanja" .... :D

Pa da se razumijemo:

- da bi postali poslanici - niko ih ne tjera, oni to dobrovoljno odluce i ako ih narod izabere ( posredno preko stranaka koji ih ustvari odrede ) onda oni to zele da rade. Svaki covjek bi trebao raditi ono sto zna i cime moze najvise doprinijeti sebi i zajednici u kojoj zivi. Znaci izvagati sam: da li mu je veci doprinos u parlamentu ili na dotadasnjem radnom mjestu. Normalno, ne zavaravajmo se, da se pri ovim odlukama gledaju i primanja koja ce se ostvariti. Zato sam da kada neko postane parlamentarac stvarno zamrzne ( a ne samo primanje plate ) svoj prethodni radnopravni status - jer ne moze dati 100% sebe na radnom mjestu kao kada nije bio parlamentarac - pocev od fizickog prisustuvanja sjednicama, pripremama istih itd .... a kada mu to istekne da moze da se vrati na prethodno radno mjesto.
To cak i zakon predvidja. Zato imamo i profesionalne poslanike i ove na pusalu.A sa druge strane zakon predvidja i uzimanje neplacenog odsustva ( pa se nabraja tamo zbog cega sve ) za to vrijeme.
A posto u pitanju navodis " bilo kakav drugi posao" ( i tu osjetim to "trik pitanje" ) mogu oni raditi, a da se ne osjeti to na njihov primarni posao u parlamentu i da ne dobijaju 2 pune plate.

Osjecam da ce biti diskusija od tebe na ovaj moj odgovor, pa cu u nastavku pokusati da ti objasnim jos detaljnije ...

Btw- pri pregledu svoga posta vidio sam odgovor herr Jose-a :thumbup: sa koji se slazem 100 %

Veljaca,
s.r.
Last edited by veljaca on 12/04/2013 13:07, edited 1 time in total.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15719 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

-LIBERO- wrote:Moze govoriti ko sta hoce (cak i djaPe), ali licno znam da su dobri jarani ;-)

Ja dobro si, ti glasas u PC...nista onda. Mada ono, kada naletis, onako slucajno ( :D ), na nekoga od ovih iz SDA KS upitaj, onako neobavezno, kao ti nista ne znas :D , sta je sa tim garazama i sta je sa bracom Mulic :zzzz: :D
evo ponovo provjerio, piše ovo:
Biračko mjesto: 083B000, sa naznakom: Upisani ste u Centralni birački spisak za glasanje na biračkom mjestu Lično (u općini iz 1991. godine za općinu iz 1991. godine)

http://sdasa.ba/?page_id=175

nema ti ovdje ovih Mulića..nekoliko ljudi znam površno, nikoga lično..ja uglavnom znam konkretne ljude, ove iz politike izbjegavam, svejedno što vi uporno me gurate u članstvo..

glede garaža i Mulića..
spomenuo sam ih kao konkretni primjer od čega bi građani ovog grada imali koristi..
ovaj problem sam postavio kao primjer čovjeku koji je VLASNIK tih koncesija..nisam mu ništa prebacivao..samo sam spomenuo slikovit primjer po kojem bi ga građani ovog kantona pamtili da se posvetio rješenju tog problema..mogao sam spomenuti i Olomanku, centralu na Skenderiji, onaj objekat kod Katedrale i sl..ima ih koliko hoćeš..
kao vlasnika i čovjeka koji je sam izabrao ovaj način komunikacije imam na to pravo..to što mu ja nisam dao glas ne mijenja činjenicu da imam pravo da ga pitam kao čovjek koji puni budžet ovog kantona..nema to nikakve veze što sam ja glasač ili simpatizer stranke koja je vjerovatno i najodgovornija za ovaj problem..
drago mi je da ovog Mulića bar nisu izabrali ni Sandžaklije ni Fočaci ni ostali "došljaci" :D , već vi Sarajlije..da nije iz općine Centar sad bi ga vi prebacivali nama iz Istočne Bosne :lol: ..

umjesto bloga, mogao je pisanjem Sudu i Tužilaštvu, Vladi i Skupštini Kantona i ostalim nadležnim na koje bi ga prebacivali riješiti bar jedan ovaj problem..konkretan..
ovo se ne odnosi samo na njega, već na sve..
ovo je čisti primjer kriminla, nefunkcionisanja institucija i svega drugog..Olomanku da ne spominjem..
da se može riješiti, može sigurno..kad bi se sve iznijelo u javnost, od ovakvih kriminalaca bi se svi ogradili..
jer oni para nemaju, garaže nikad neće biti napravljene..možda bi ovu jednu dosad uokvirili da im se dozvolilo da im prođe kriminalni plan da na isti način naplaćuju i onu kod pozorišta..tako za nekih 20 godina investicija bi možda bila i zaokružena..
uzgred da spomenem, da su krivci za koncesiju u vlasti, ali krivci što se ovo oteže godinama su u Sudu i Tužilaštvu..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15720 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

glede poslanika na bilo kojem nivou, radnopravni status je sljedeći..
svi imaju dupla primanja..normalno da samo na jednom mjestu su u radnom odnosu..
nakon izbora izvagaju gdje će više love uzeti..
recimo prof. Vejzović i prof. Hodžić imaju bolju platu na fakultetu od ove profesionalnog poslanika, zato su i izabrali da na fakultetima budu stalno zaposleni, a u skupštini paušal..
prof. Haverić vjerovatno ima manju platu na fakultetu, zato je profesionalni poslanik, a na fakultetu će ugovorom o djelu, honorarno ili sličnim zakonskim rješenjima da uzima dodatni paušal..

da se razumijemo, drago mi je da su pojedini profesori angažovani u politici..
u vezo ovih primanja ne vidim ništa sporno, samo mora biti transparentno i obadva posla se moraju obavljati na ispravan načini u punom kapacitetu..ovo kako se kod nas obično radi nije ni blizu toga..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15721 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

utopija je da će dva posla biti obavljana u punom kapacitetu...jedan ili oba će da trpe

i nije mi sekunde drago što su profesori u politici.....dugoročno će to imati loše posljedice po visoko obrazovanje i po društvo, kao što je već imalo početkom 80-tih i 90-tih...politika je tada vrvila od "pameti", a nemremo se pohvaliti da smo pametno završili.

Efekte ovog sam vidio kao student...predavali su mi profe iz raznih stranaka, a zajednički sadržilac je: katastrofa!

samo vidite u šta su od mene napravili :lol: :lol: :lol:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15722 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

udrch wrote:glede poslanika na bilo kojem nivou, radnopravni status je sljedeći..
svi imaju dupla primanja..normalno da samo na jednom mjestu su u radnom odnosu..
nakon izbora izvagaju gdje će više love uzeti..
recimo prof. Vejzović i prof. Hodžić imaju bolju platu na fakultetu od ove profesionalnog poslanika, zato su i izabrali da na fakultetima budu stalno zaposleni, a u skupštini paušal..
prof. Haverić vjerovatno ima manju platu na fakultetu, zato je profesionalni poslanik, a na fakultetu će ugovorom o djelu, honorarno ili sličnim zakonskim rješenjima da uzima dodatni paušal..

da se razumijemo, drago mi je da su pojedini profesori angažovani u politici..
u vezo ovih primanja ne vidim ništa sporno, samo mora biti transparentno i obadva posla se moraju obavljati na ispravan načini u punom kapacitetu..ovo kako se kod nas obično radi nije ni blizu toga..
Pa u ovome je i problem ..... Puni kapacitet .... Ne moze se u punom kapacitetu biti na dva radna mjesta ili narodski receno "sjediti na dvije stolice " ... Negdje mora da se ispasta, na jednom od ovih poslova ....

I da se ne zaboravi, citava ova moja diskusija je pocela po izjavi cijenjenog Pedje da je po njegovom saznanju - prof. Haveric "zamrznuo" rad na fakultetu a da i dalje predaje, ispituje, drzi konsultacije samo ne dobija platu. Ja sam rekao da to nije "zamrzavanje" onda. A kasnije se diskusija prosirila o (ne)mogucnosti rada u punom kapacitetu na 2 radna mjesta, kao i o moralnosti i nespojivosti tih radnji itd ....

Veljaca,
s.r.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15723 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

hebga Veljača...znaš ti nas :D nemremo a da se ko grah ne razbacamo
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15724 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

ne prećerujemo vjeruj mi... krenula je priča od Haverića, al nije on ni izvor modela rada, ni najgori primjer....daleko od toga...otišli smo možda u generalnu i OT diskusiju

divu ovo
To da će Zetra večeras biti dupke puna i da već danima među fanovima finalista ovog show programa vlada euforična gorznica, nema nikakve sumnje, ali da se zbog finala ZMBT-a skraćuje čak i nastava u pojedinim bh. srednjim školama, e to već poprima odlike stanja sa kojim obrazovanje nema nikakve veze.
profe u vlade - učenici u talente...što ti je konkomitantnost :D društvene regresije
Last edited by JoseMujica on 12/04/2013 13:24, edited 1 time in total.
okto
Posts: 26
Joined: 13/03/2013 09:40

#15725 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by okto »

Poštovani gop. Kojović,

Molim vas da mi odgovorite na pitanja:
1. Koliko je u konačnici razlika koju će KS isplacivati za plate i pausale? Dakle, za plate i pausale poslanicima je do ovog zakona KS isplacivao xy KM, a sada isplacuje xy Km. Kolika je novcana razlika u konacnici?
2. Da li je tacno da postoje tuzbe protiv KS za neusklađivanje plata (budzetski korisnici) po nekom federalnom zakonu od prije godinu dana? Koliko će te tuzbe nas kostati za proslu godinu, ima li neka procjena?
3. Da li je tacno da je vas poslanicki pausal u KS ovom odredbom sa 800 KM koje ste primali, smanjen na 500 KM?
Locked