SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#15701 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:16, edited 1 time in total.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#15702 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mutivoda »

Image

Viđoh danas u CM-u ovu Catrice paletu.. I boje su mi :thumbup: ..je l' iko koristio njihova sjenila? Valjaju li čemu? :zoka:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15703 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Kako prepoznati komedogene pudere ili one koji to nisi?
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#15704 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mutivoda »

veze s vezom wrote: imam ovu i jos jednumi zadovoljna sam :thumbup:
sherbett wrote:ja imam te nijanse, ali onaj od 4 boje i OK su mi! Lijepo izgleda i potraju
Eh super, valja sutra onda po nju, hvala vam :D
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#15705 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by WildRedRose »

Sanda88 wrote:
WildRedRose wrote:Zna li neko sa sa cetkicom kojoj otpadaju dlakice ? puno mi lice bude :roll:
kupi novu :-D
kako je peres?
tek sam je kupila :lol: :mrgreen:
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#15706 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Kakva je ova artdeco bockalica ,vrijedi li 20KM ? :)

Image

I samo da pohvalim nove essence cetkice,posebno crvena ravna je savrsena za tecni puder
Image
163
Posts: 6
Joined: 30/04/2014 19:23
Location: Sarajevo

#15707 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by 163 »

Mutivoda wrote:Image

Viđoh danas u CM-u ovu Catrice paletu.. I boje su mi :thumbup: ..je l' iko koristio njihova sjenila? Valjaju li čemu? :zoka:

Imam je, nije baš nešto. nema nijedno mat sjenilo u paleti, slabo je pigmentovana i dosta se truši. Dosta je bolja ova
Image

a mislim i da je malo jeftinija :)
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#15708 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Loulou »

Sofija89 wrote:I samo da pohvalim nove essence cetkice,posebno crvena ravna je savrsena za tecni puder
Image
Super izgledaju, ima li na BH tržištu? Nisam ih vidjela...
Kupila sam essence kabuki četkicu i divna mi je... Nešto najnježnije što sam probala nakon Ecotools četkica.

Image
:thumbup:
163
Posts: 6
Joined: 30/04/2014 19:23
Location: Sarajevo

#15709 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by 163 »

Loulou wrote:
Sofija89 wrote:I samo da pohvalim nove essence cetkice,posebno crvena ravna je savrsena za tecni puder
Image
Super izgledaju, ima li na BH tržištu? Nisam ih vidjela...
Kupila sam essence kabuki četkicu i divna mi je... Nešto najnježnije što sam probala nakon Ecotools četkica.

Image
:thumbup:
Bile su, ali su rasprodane za dva dana sve. Mislim da je ostao samo uvijač, a vjerovatno je i on rasprodan do sada. Ja sam uhvatila bockalicu i četku za puder i stvarno su odlične. Slažem se za kabuki :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#15710 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Ima i kabuki iz nove Bloom me up kolekcije ali nije dolazio kod nas:
Image
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#15711 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

163 wrote: Image

a mislim i da je malo jeftinija :)
Ja bas ovu paleticu gledam neko vrijeme, kako su pigmentovane sjene i koliko su postojane ?
163
Posts: 6
Joined: 30/04/2014 19:23
Location: Sarajevo

#15712 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by 163 »

Sofija89 wrote:
163 wrote: Image

a mislim i da je malo jeftinija :)
Ja bas ovu paleticu gledam neko vrijeme, kako su pigmentovane sjene i koliko su postojane ?
Sa dobrom bazom (Artdeco preporučujem, sada je na sniženju u xcm-u. čini mi se 7,40 KM) traju cijeli dan, a bez baze počnu da se skupljaju u pregibu nakon 5-6 sati.

Image

mislim da je pigmentacija dobra za tu cijenu, idealna je za neke dnevne varijante :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#15713 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

163
Hvala :)

Danas sam bila u cm-u ali nema vise te akcije,kazu da ce poslije 5.maja opet biti neka akcija!
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#15714 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mutivoda »

joooj wrote: Imam je ja, najvise koristim drugu s lijeve i drugu s desne strane, kombinaciju neku napravim s njima, ali nisam bas zadovoljna.. Previse se truse, obavezno se mora staviti ona podloga za sjenu.. Necu je baciti naravno, ali necu ponoviti kupovinu :roll:
163 wrote: Imam je, nije baš nešto. nema nijedno mat sjenilo u paleti, slabo je pigmentovana i dosta se truši. Dosta je bolja ova
Image

a mislim i da je malo jeftinija :)
ja sam konj, odmah jutros otišla kupiti, nisam ni vidjela ove postove :mrgreen: :lol:
Vidjet' ćemo kako će me služiti, sreća imam onu podlogu za sjene, ali mogla bi' otići i po ovu od essence :oops: :lol:
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#15715 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Loulou »

Sofija89 wrote:Bile su, ali su rasprodane za dva dana sve. Mislim da je ostao samo uvijač, a vjerovatno je i on rasprodan do sada. Ja sam uhvatila bockalicu i četku za puder i stvarno su odlične...
Image
Kad su tako brzo rasprodane, bit će vjerovatno opet. Logično je, jer očito "idu".

E da, danas sam "naletjela" na ovo. Inače sam sumnjičava prema kremastim i (polu)tekućim rumenilima, ali me je ovo pozitivno iznenadilo.
Image
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15716 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

Image
Samo da prijavim...efekat 'nako. Ocekivala sam skroz drugu stvar. Sitne sjajice po licu i to je to...al hajd'.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15717 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

Milloni wrote:Green Girl salje i jako je ljubazna, ja sam mami narucila a ona je preosjetljiva na sve, pitala me sta je koristila da zna sta joj smeta isl. krema (nije standardna for your eyes only, nego hranjivija verzija) + postarina= 21€ (mislim da je krema 16, postarina 5), dobila sam na poklon ulje za ciscenje lica. Dolazit ce ovamo pa onda je postarina niza, slat ce iz neke nase poste.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Milloni, kako si placala?
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15718 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

.
beautyholic26
Posts: 1
Joined: 02/05/2014 11:35

#15719 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by beautyholic26 »

drage djevojke i zene,ukoliko volite sve vezano za ljepotu,sminkanje,nokte i frizure,ili ako zelite nauciti nesto novo o tome,preporucujem vam da posjetite moj blog:
http://beautybylana26.blogspot.com/
tek sam pocela sa ovim,zelim da predstavim ono sto zaista volim i znam,dijelicu mnoge savjete iz mog iskustva kao i analizirati najnovije kozmeticke proizvode i trendove.
dobrodosli :-D
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#15720 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Loulou »

Pogledala sam tvoj blog, sviđa mi se (sudim po fotkama), što prezentiraš drogerijeske, svima dostupne proizvode.
Sretno@Lana.
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#15721 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

https://www.facebook.com/pages/Najpovol ... 2586226793

Ne mogu da vjerujem da ova stranica ima skoro 40 hiljada lajkova i da je djevojkama bitnije da im na karminu i sjeni pise chanel, dior, mac itd. nego da se otruju živom i bog zna kakvim jos kineskim otrovima....

"U kineskim imitacijama sminke poznatih svjetskih brendova pronadjene su desetine puta vece kolicine od dozvoljene bakra, olova, zive, arsena, bakterija, kancerogene materije sto moze da izazove ozbiljne osipe, infekcije oka, trovanje..."
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#15722 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

Sveopsta glupost na djelu.......doduse ne iznenadjuje me ,kad vidim kakva je svijest ljudi o bilo cemu..Vise me trzne kad vidim trknute matere sto kupuju po pijacama kineske setove sminke za djevojcice kao za igru,sta vec,sto smrde na formaldehid.....nego kad ove same sebe truju!
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#15723 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Ima li ko preporuke za dobre/kvalitetne olovke za oci (smedja, ljubicasta), ali za specifican slucaj- stvar je u tome da nosim sociva i skontala sam da mi u zadnjih par godina svaka olovka smeta (peckaju oci itd.) osim crne. Bizarno. Cak i kad je ista marka, npr. crna Bourjois je ok ali ljubicasta je uzas...
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#15724 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

no_sikiriki wrote:Ima li ko preporuke za dobre/kvalitetne olovke za oci (smedja, ljubicasta), ali za specifican slucaj- stvar je u tome da nosim sociva i skontala sam da mi u zadnjih par godina svaka olovka smeta (peckaju oci itd.) osim crne. Bizarno. Cak i kad je ista marka, npr. crna Bourjois je ok ali ljubicasta je uzas...
Maybelline ona master nešto. Dugotrajna a ljubičasta je tamnija i bas lijepa. (ima i smedja)

Sent from my LT26ii using Tapatalk
User avatar
Deep red
Posts: 314
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#15725 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red »

no_sikiriki wrote:Ima li ko preporuke za dobre/kvalitetne olovke za oci (smedja, ljubicasta), ali za specifican slucaj- stvar je u tome da nosim sociva i skontala sam da mi u zadnjih par godina svaka olovka smeta (peckaju oci itd.) osim crne. Bizarno. Cak i kad je ista marka, npr. crna Bourjois je ok ali ljubicasta je uzas...
Neces vjerovati, ali ja imam isti problem sa ljubicastim olovkama. Artdeco smedju koristim godinama, ali od ljubicaste mi oci budu crvene da sam je na kraju bacila. Ista stvar i sa Deborah olovkom-isto ljubicasta.
Post Reply