Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15676 Re: Zeničani
Ček ljudi, jesu i glupe ove kladionice, pa nek skinu natpise sve
, nece placati ništa a svi vec znaju gdje su ...
, jel moguce to
?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15677 Re: Zeničani
JokBobi wrote:Ček ljudi, jesu i glupe ove kladionice, pa nek skinu natpise sve, nece placati ništa a svi vec znaju gdje su ...
, jel moguce to
?
taksu placas registracijom firme..nea to veze s tablom
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15678 Re: Zeničani
Ne kontam jel ironija jal vam je fakat grijanje dobroCi-Nick wrote:Upravo tako,.. toplija je sad odlazna cijev nego što je godinama bila dolazna.Bobi wrote:Ma je*eš kladionice, nek je grijanje dobro, nikad bolje od prije rata![]()
![]()
.
Za ovakvo grijanje mi nije žao platit račun.
Zanimljivo da se popravilo dva dana poslije izbora.![]()
Sretna Nova godina Svima ! Više optimizma, manje odlazaka mladih !
meni nikad nije bilo gore..a do sad sam u gacama proveo zime..sad konvektori rade nonstop
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#15679 Re: Zeničani
Nije ironija,.. tražite da se provjeri pumpa u zgradi,.. u mojoj zgradi ( Radakovo ) u zadnjih deset godina nije bilo ovako dobro grijanje, dolazna cijev je vrele, kompletan radijator grije a ranije je samo vrh radijatora bio mlak.kamen spoticanja wrote:Ne kontam jel ironija jal vam je fakat grijanje dobroCi-Nick wrote:Upravo tako,.. toplija je sad odlazna cijev nego što je godinama bila dolazna.Bobi wrote:Ma je*eš kladionice, nek je grijanje dobro, nikad bolje od prije rata![]()
![]()
.
Za ovakvo grijanje mi nije žao platit račun.
Zanimljivo da se popravilo dva dana poslije izbora.![]()
Sretna Nova godina Svima ! Više optimizma, manje odlazaka mladih !
meni nikad nije bilo gore..a do sad sam u gacama proveo zime..sad konvektori rade nonstop
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#15680 Re: Zeničani
Nije,.. ja sam nekad imao trgovinu na veliko u tranzitu,.. samo papir na vratima kancelarije u direkciji Željezare Zenica i plaćao 800 KM.Bobi wrote:Ček ljudi, jesu i glupe ove kladionice, pa nek skinu natpise sve, nece placati ništa a svi vec znaju gdje su ...
, jel moguce to
?
Evo ovdje tabele sa iznosima po djelatnostima i zoni.
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... a-2_15.pdf
Kladionice i diskoteke u ekstra zoni isti iznos od 3000 KM,... hoteli, notari i benzinske u ekstra zoni 2.000 KM.,
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#15681 Re: Zeničani
Ama razumijem ja vas
, ali...


-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#15682 Re: Zeničani
Ako su pametni to su izbacili iz zakona,Bobi wrote:Ama razumijem ja vas, ali...
Gledam kako je u Kantonu Sarajevo,.. takse su mnogo šire i jasnije utvrđene i tu ima čak i stavka " Ako firma ističe lice čije sjedište nije u kantonu, taksa se uvećava za 20% ".
Pa se iz tabele može primjetiti da benzinske plaćaju 5000 KM a ne kako kod nas maksimalnih 3000.
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... a-4-06.pdf
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15684 Re: Zeničani
rade li danas kladionice,je li ko provjeravao?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
-
Mustang1
- Posts: 29914
- Joined: 29/12/2010 17:31
#15686 Re: Zeničani
Gdje se moze dignuti ovaj milionski iznos peterca na bingu? 
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#15687 Re: Zeničani
Lutrija u centru ne radi, sve kladionice uredno rade (iako ne smiju po zakonu).kakavdanakneiskustvu wrote:rade li danas kladionice,je li ko provjeravao?
Prije pola sata kod Centrala tvoji savladaše nekog klošara, pa ih se odjednom stvori 7-8 i 2 civilna automobila. Vjerovatno su ga ganjali.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15688 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:http://m.sportsport.ba/bh_fudbal/adilov ... lik/219711
Ovde nam treba direktan prenos
Isti kreten ko mamic u dinamu,plus jos pucao nasumice i on takav nekom nesto spocitava,jebemte zenico
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15689 Re: Zeničani
Casual's wrote:Lutrija u centru ne radi, sve kladionice uredno rade (iako ne smiju po zakonu).kakavdanakneiskustvu wrote:rade li danas kladionice,je li ko provjeravao?
Prije pola sata kod Centrala tvoji savladaše nekog klošara, pa ih se odjednom stvori 7-8 i 2 civilna automobila. Vjerovatno su ga ganjali.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#15690 Re: Zeničani
Šeki. Hej, jebeni Šeki. Sa onim svojim bradonjom Kalušićem da vedre i oblače kao i do sada što se radilo.
Pa zar Zenica to sebi smije dozvoliti? Svi pred istok u četvrtak u 18:00 h da se usvoji novi statut i da odjebu takvi idioti, da Robija napuni Bilino!
Pa zar Zenica to sebi smije dozvoliti? Svi pred istok u četvrtak u 18:00 h da se usvoji novi statut i da odjebu takvi idioti, da Robija napuni Bilino!
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#15691 Re: Zeničani
da li iko razumije ovo: http://www.zenicablog.com/selma-spahic- ... cka-prica/
ovoliko ambivalentnosti odavno nisam osjetio....
ovoliko ambivalentnosti odavno nisam osjetio....
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#15692 Re: Zeničani
Vala cu doci...makar da mi djeca ne ostanu uskracena zvezde,genta jal sarajevaEborg wrote:Šeki. Hej, jebeni Šeki. Sa onim svojim bradonjom Kalušićem da vedre i oblače kao i do sada što se radilo.
Pa zar Zenica to sebi smije dozvoliti? Svi pred istok u četvrtak u 18:00 h da se usvoji novi statut i da odjebu takvi idioti, da Robija napuni Bilino!
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#15693 Re: Zeničani
Ako nema borbe stanje se ne mijenja, nužan je otpor kontra sistema!
-
Sociolog
- Posts: 5765
- Joined: 06/05/2008 17:44
- Location: Sarajevo
#15694 Re: Zeničani
Radi li svih 109 kladionica?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
- avenija
- Posts: 1529
- Joined: 29/03/2016 16:20
#15696 Re: Zeničani
kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/priredivaci-i ... u-bankrot/
nesto se plaho brinu za stanje u zenici
Scenarij koji se može očekivati je sljedeći: kroz naredno razdoblje priređivačima će biti nametnuta prijava komunalnih taksi u iznosu od oko pet milijuna KM za 2017. godinu
Odakle sada ovo zar nisu rekli da ce zatvoriti poslovnice
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#15697 Re: Zeničani
Pa eto, koliko sam skontao oni kažu da nastavljaju raditi, a računaju da će povećane troškove taksi svakako nadoknaditi za par godina kroz tužbu.avenija wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/priredivaci-i ... u-bankrot/
nesto se plaho brinu za stanje u zenici
Scenarij koji se može očekivati je sljedeći: kroz naredno razdoblje priređivačima će biti nametnuta prijava komunalnih taksi u iznosu od oko pet milijuna KM za 2017. godinu
Odakle sada ovo zar nisu rekli da ce zatvoriti poslovnice![]()
Ne znam koliko im je utemeljena ta najavljena tužba, to nek' nam rastumači neki pravnik...
Edit: Izguglah, nije loše pročitati: http://www.balkanxp.com/fotozenica-sta- ... ladionica/
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#15698 Re: Zeničani
Ne bi me iznenadilo da Ustavni sud obori presudu:
http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 20Suda.pdf
"Polazeći od navedenih ustavnih i zakonskih odredbi Ustavni sud je utvrdio da je Općinsko vijeće Zenica, ovlašteno donositi propise o uređenju naknada i pristojbi na svom području pa iz tih razloga postoji ustavni i zakonski temelj za donošenje osporene Odluke."
ali
"Ustavni sud je utvrdio povredu prava na jednakost pred zakonom u svim slučajevima u kojima je kao relevantan kriterij za propisivanje pristojbe (naknade ili poreza ) na istaknuti natpis tvrtke, nadležno općinsko vijeće propisalo vrstu djelatnosti koju obveznik obavlja.
Ustavni su Federacije je stanovišta da vrsta djelatnosti ne može biti relevantan kriterij za propisivanje različitih visina pristojbi za istaknuti natpis tvrtke."
Praktično ne samo kladionice nego i sve ostale firme bi se mogle žaliti jer se u svim općinama, gradovima kod određivanja visine komunalne takse djelatnost uzima kao relevantan kriterij.
Treba to drugačije prepakovati, naći drugi modus da im se uzme lova.
http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 20Suda.pdf
"Polazeći od navedenih ustavnih i zakonskih odredbi Ustavni sud je utvrdio da je Općinsko vijeće Zenica, ovlašteno donositi propise o uređenju naknada i pristojbi na svom području pa iz tih razloga postoji ustavni i zakonski temelj za donošenje osporene Odluke."
ali
"Ustavni sud je utvrdio povredu prava na jednakost pred zakonom u svim slučajevima u kojima je kao relevantan kriterij za propisivanje pristojbe (naknade ili poreza ) na istaknuti natpis tvrtke, nadležno općinsko vijeće propisalo vrstu djelatnosti koju obveznik obavlja.
Ustavni su Federacije je stanovišta da vrsta djelatnosti ne može biti relevantan kriterij za propisivanje različitih visina pristojbi za istaknuti natpis tvrtke."
Praktično ne samo kladionice nego i sve ostale firme bi se mogle žaliti jer se u svim općinama, gradovima kod određivanja visine komunalne takse djelatnost uzima kao relevantan kriterij.
Treba to drugačije prepakovati, naći drugi modus da im se uzme lova.
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#15699 Re: Zeničani
Zanimljivo mi je i ovo da za svaku sljedeću poslovnicu iste firme se plaća 20% manji iznos, što će reći da se radi o dosta manjem iznosu nego onom s kojim se barata u javnosti, jer se ovih 109 poslovnica svodi na svega 5-6 priređivača. Znači već od pete poslovnice, plaća se tek 50% originalnog iznosa.
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#15700 Re: Zeničani
To mogu bez problema brisati, u Kantonu Sarajevo toga nema.Ajatolah_ wrote:Zanimljivo mi je i ovo da za svaku sljedeću poslovnicu iste firme se plaća 20% manji iznos, što će reći da se radi o dosta manjem iznosu nego onom s kojim se barata u javnosti, jer se ovih 109 poslovnica svodi na svega 5-6 priređivača. Znači već od pete poslovnice, plaća se tek 50% originalnog iznosa.
Evo gledam, u Srbiji je ukinuta taksa na isticanje firme a nema toga ni u Hrvatskoj.
Last edited by Ci-Nick on 03/01/2017 16:45, edited 1 time in total.
