Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15676 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ček ljudi, jesu i glupe ove kladionice, pa nek skinu natpise sve :D, nece placati ništa a svi vec znaju gdje su ... :D, jel moguce to :D ?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15677 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Bobi wrote:Ček ljudi, jesu i glupe ove kladionice, pa nek skinu natpise sve :D, nece placati ništa a svi vec znaju gdje su ... :D, jel moguce to :D ?
Jok
taksu placas registracijom firme..nea to veze s tablom
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15678 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Ci-Nick wrote:
Bobi wrote:Ma je*eš kladionice, nek je grijanje dobro, nikad bolje od prije rata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Upravo tako,.. toplija je sad odlazna cijev nego što je godinama bila dolazna.
Za ovakvo grijanje mi nije žao platit račun.
Zanimljivo da se popravilo dva dana poslije izbora. :lol:
Sretna Nova godina Svima ! Više optimizma, manje odlazaka mladih !
Ne kontam jel ironija jal vam je fakat grijanje dobro
meni nikad nije bilo gore..a do sad sam u gacama proveo zime..sad konvektori rade nonstop
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15679 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

kamen spoticanja wrote:
Ci-Nick wrote:
Bobi wrote:Ma je*eš kladionice, nek je grijanje dobro, nikad bolje od prije rata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Upravo tako,.. toplija je sad odlazna cijev nego što je godinama bila dolazna.
Za ovakvo grijanje mi nije žao platit račun.
Zanimljivo da se popravilo dva dana poslije izbora. :lol:
Sretna Nova godina Svima ! Više optimizma, manje odlazaka mladih !
Ne kontam jel ironija jal vam je fakat grijanje dobro
meni nikad nije bilo gore..a do sad sam u gacama proveo zime..sad konvektori rade nonstop
Nije ironija,.. tražite da se provjeri pumpa u zgradi,.. u mojoj zgradi ( Radakovo ) u zadnjih deset godina nije bilo ovako dobro grijanje, dolazna cijev je vrele, kompletan radijator grije a ranije je samo vrh radijatora bio mlak.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15680 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Bobi wrote:Ček ljudi, jesu i glupe ove kladionice, pa nek skinu natpise sve :D, nece placati ništa a svi vec znaju gdje su ... :D, jel moguce to :D ?
Nije,.. ja sam nekad imao trgovinu na veliko u tranzitu,.. samo papir na vratima kancelarije u direkciji Željezare Zenica i plaćao 800 KM.
Evo ovdje tabele sa iznosima po djelatnostima i zoni.
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... a-2_15.pdf
Kladionice i diskoteke u ekstra zoni isti iznos od 3000 KM,... hoteli, notari i benzinske u ekstra zoni 2.000 KM.,
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15681 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ama razumijem ja vas :D, ali...
Image
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15682 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Bobi wrote:Ama razumijem ja vas :D, ali...
Image
Ako su pametni to su izbacili iz zakona,
Gledam kako je u Kantonu Sarajevo,.. takse su mnogo šire i jasnije utvrđene i tu ima čak i stavka " Ako firma ističe lice čije sjedište nije u kantonu, taksa se uvećava za 20% ". :-D
Pa se iz tabele može primjetiti da benzinske plaćaju 5000 KM a ne kako kod nas maksimalnih 3000.
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... a-4-06.pdf
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15683 Re: Zeničani

Post by Eborg »

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15684 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

rade li danas kladionice,je li ko provjeravao?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15685 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#15686 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Gdje se moze dignuti ovaj milionski iznos peterca na bingu? :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15687 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:rade li danas kladionice,je li ko provjeravao?
Lutrija u centru ne radi, sve kladionice uredno rade (iako ne smiju po zakonu).

Prije pola sata kod Centrala tvoji savladaše nekog klošara, pa ih se odjednom stvori 7-8 i 2 civilna automobila. Vjerovatno su ga ganjali.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15688 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:http://m.sportsport.ba/bh_fudbal/adilov ... lik/219711

Ovde nam treba direktan prenos


Isti kreten ko mamic u dinamu,plus jos pucao nasumice i on takav nekom nesto spocitava,jebemte zenico
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15689 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:rade li danas kladionice,je li ko provjeravao?
Lutrija u centru ne radi, sve kladionice uredno rade (iako ne smiju po zakonu).

Prije pola sata kod Centrala tvoji savladaše nekog klošara, pa ih se odjednom stvori 7-8 i 2 civilna automobila. Vjerovatno su ga ganjali.

:thumbup:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15690 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Šeki. Hej, jebeni Šeki. Sa onim svojim bradonjom Kalušićem da vedre i oblače kao i do sada što se radilo.

Pa zar Zenica to sebi smije dozvoliti? Svi pred istok u četvrtak u 18:00 h da se usvoji novi statut i da odjebu takvi idioti, da Robija napuni Bilino!
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#15691 Re: Zeničani

Post by belfy »

da li iko razumije ovo: http://www.zenicablog.com/selma-spahic- ... cka-prica/
:?
ovoliko ambivalentnosti odavno nisam osjetio....
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15692 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Eborg wrote:Šeki. Hej, jebeni Šeki. Sa onim svojim bradonjom Kalušićem da vedre i oblače kao i do sada što se radilo.

Pa zar Zenica to sebi smije dozvoliti? Svi pred istok u četvrtak u 18:00 h da se usvoji novi statut i da odjebu takvi idioti, da Robija napuni Bilino!
Vala cu doci...makar da mi djeca ne ostanu uskracena zvezde,genta jal sarajeva
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15693 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ako nema borbe stanje se ne mijenja, nužan je otpor kontra sistema!

Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#15694 Re: Zeničani

Post by Sociolog »

Radi li svih 109 kladionica?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#15695 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://www.zenicablog.com/priredivaci-i ... u-bankrot/

nesto se plaho brinu za stanje u zenici
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15696 Re: Zeničani

Post by avenija »

kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/priredivaci-i ... u-bankrot/

nesto se plaho brinu za stanje u zenici

Scenarij koji se može očekivati je sljedeći: kroz naredno razdoblje priređivačima će biti nametnuta prijava komunalnih taksi u iznosu od oko pet milijuna KM za 2017. godinu

Odakle sada ovo zar nisu rekli da ce zatvoriti poslovnice :izet: :izet:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#15697 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

avenija wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.zenicablog.com/priredivaci-i ... u-bankrot/

nesto se plaho brinu za stanje u zenici

Scenarij koji se može očekivati je sljedeći: kroz naredno razdoblje priređivačima će biti nametnuta prijava komunalnih taksi u iznosu od oko pet milijuna KM za 2017. godinu

Odakle sada ovo zar nisu rekli da ce zatvoriti poslovnice :izet: :izet:
Pa eto, koliko sam skontao oni kažu da nastavljaju raditi, a računaju da će povećane troškove taksi svakako nadoknaditi za par godina kroz tužbu.
Ne znam koliko im je utemeljena ta najavljena tužba, to nek' nam rastumači neki pravnik...

Edit: Izguglah, nije loše pročitati: http://www.balkanxp.com/fotozenica-sta- ... ladionica/
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15698 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Ne bi me iznenadilo da Ustavni sud obori presudu:
http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 20Suda.pdf
"Polazeći od navedenih ustavnih i zakonskih odredbi Ustavni sud je utvrdio da je Općinsko vijeće Zenica, ovlašteno donositi propise o uređenju naknada i pristojbi na svom području pa iz tih razloga postoji ustavni i zakonski temelj za donošenje osporene Odluke."

ali

"Ustavni sud je utvrdio povredu prava na jednakost pred zakonom u svim slučajevima u kojima je kao relevantan kriterij za propisivanje pristojbe (naknade ili poreza ) na istaknuti natpis tvrtke, nadležno općinsko vijeće propisalo vrstu djelatnosti koju obveznik obavlja.
Ustavni su Federacije je stanovišta da vrsta djelatnosti ne može biti relevantan kriterij za propisivanje različitih visina pristojbi za istaknuti natpis tvrtke."
Praktično ne samo kladionice nego i sve ostale firme bi se mogle žaliti jer se u svim općinama, gradovima kod određivanja visine komunalne takse djelatnost uzima kao relevantan kriterij.
Treba to drugačije prepakovati, naći drugi modus da im se uzme lova.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#15699 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Zanimljivo mi je i ovo da za svaku sljedeću poslovnicu iste firme se plaća 20% manji iznos, što će reći da se radi o dosta manjem iznosu nego onom s kojim se barata u javnosti, jer se ovih 109 poslovnica svodi na svega 5-6 priređivača. Znači već od pete poslovnice, plaća se tek 50% originalnog iznosa.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15700 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Ajatolah_ wrote:Zanimljivo mi je i ovo da za svaku sljedeću poslovnicu iste firme se plaća 20% manji iznos, što će reći da se radi o dosta manjem iznosu nego onom s kojim se barata u javnosti, jer se ovih 109 poslovnica svodi na svega 5-6 priređivača. Znači već od pete poslovnice, plaća se tek 50% originalnog iznosa.
To mogu bez problema brisati, u Kantonu Sarajevo toga nema.
Evo gledam, u Srbiji je ukinuta taksa na isticanje firme a nema toga ni u Hrvatskoj.
Last edited by Ci-Nick on 03/01/2017 16:45, edited 1 time in total.
Post Reply