Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15651 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:Prosto mi dodje da zaplacem zbog frke oko zatvaranja kladionica u zenici,ogroman gubitak za grad, :mrgreen: manje bi se frke diglo da su zatvorene sve skole i bolnica
Najgore je što se više žale prdare iz Sarajeva, Trnova, Čitluka nego iz Zenice. Neka iz Sarajeva napravila stranicu gdje blati Fudu.
Šta marketing i Toni Boras rade. :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15652 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Prosto mi dodje da zaplacem zbog frke oko zatvaranja kladionica u zenici,ogroman gubitak za grad, :mrgreen: manje bi se frke diglo da su zatvorene sve skole i bolnica
Najgore je što se više žale prdare iz Sarajeva, Trnova, Čitluka nego iz Zenice. Neka iz Sarajeva napravila stranicu gdje blati Fudu.
Šta marketing i Toni Boras rade. :D
De stranicu da zapratim.

Sretna Nova svima!
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15653 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Sretan sam kad vidim da u protekloj noci policija i vatrogasci nisu imali niti jednu intervenciju! :izet:

Zeleni na aparatima. :D

Btw. Sretna Nova godina. :kiss:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#15654 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jimmy McNulty wrote:
Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Prosto mi dodje da zaplacem zbog frke oko zatvaranja kladionica u zenici,ogroman gubitak za grad, :mrgreen: manje bi se frke diglo da su zatvorene sve skole i bolnica
Najgore je što se više žale prdare iz Sarajeva, Trnova, Čitluka nego iz Zenice. Neka iz Sarajeva napravila stranicu gdje blati Fudu.
Šta marketing i Toni Boras rade. :D
De stranicu da zapratim.

Sretna Nova svima!

https://www.facebook.com/groups/1080432 ... 6/?fref=ts

ovaj boras na svom profilu samo objavljuje sve vezano za zenicu,toliko se on iz zapadne hercegovine brine za stanje u zenici

p.s. imaju jos dvije ovakve grupe,za sport plus i cini mi se bet live
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#15655 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Pa kakvo je stanje jesu li se zatvorile sve kladionice ili?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15656 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Pogledah grupu, sve pisu isti profili danima. Neki dan sam se raspravljao sa njima dok me nisu izbacili iz grupe... dzaba im sve.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15657 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

https://m.facebook.com/fuadkasumovicpravaistina/

Nicu grupe ko gljive poslije kise
e sad da ima pameti u bosnjakistanu pa da sve opstine urade istu stvar s taksama...ni 34 ustavna suda ne bi pomogla kamenjarima
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#15658 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ma je*eš kladionice, nek je grijanje dobro, nikad bolje od prije rata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#15659 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:Pa kakvo je stanje jesu li se zatvorile sve kladionice ili?

danas vjerovatno nigdje ne rade,nova je godina
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15660 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

kamen spoticanja wrote:https://m.facebook.com/fuadkasumovicpravaistina/

Nicu grupe ko gljive poslije kise
e sad da ima pameti u bosnjakistanu pa da sve opstine urade istu stvar s taksama...ni 34 ustavna suda ne bi pomogla kamenjarima
Davno bi vi to poganjali da kladionice nisu i u SDA vlasnistvu. Znamo kako je prosao zakon o oporezivanju. Eto zbog jedinstva koalicije pao. Puca Bakiru neka stvar za koalicijom i HDZ-om. Pare su u pitanju. Ako neko misli da kraDeZe moze ubirati kesovinu po "zelenom" dijelu federacije bez "saradnje" grdno se vara.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#15661 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

sretna vam Nova, dragi sugradjani! :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#15662 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Not My Idea wrote:sretna vam Nova, dragi sugradjani! :)

hvala,sretno i tebi
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#15663 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

:lol:

Evo pregledah ovu grupu... 20ak ih se javlja. Mislim da nemaju svi zajedno 80 IQ :lol:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15664 Re: Zeničani

Post by avenija »

Sretna nova godina Zenicani..
Prvo da pohvalim TVZE prvi put u zivotu, jer im je do sada najveci uspjeh bio pustiti umrlice bez minute kasnjenja.
Drugo da pohvalim ovo grijanje, iako se grijem na klima uredjaj, prolaze neke cijevi koju su vrele vec duze od mjesec dana.
Trece da pohvalim ovaj organizovan docek nove godine, Divlje Jagode.
Sada nisam bio ali se nadam da cu iduce jer je Fuad vec najavio jos bolji i spektakularniji docek 2018.
Last edited by avenija on 01/01/2017 20:04, edited 1 time in total.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#15665 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ova proslava sinoć bila je još jedan šamar u nizu za zelene...ne sumnjam da će iduće godine to izgledat još bolje. :bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15666 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kakavdanakneiskustvu wrote:

https://www.facebook.com/groups/1080432 ... 6/?fref=ts

ovaj boras na svom profilu samo objavljuje sve vezano za zenicu,toliko se on iz zapadne hercegovine brine za stanje u zenici

p.s. imaju jos dvije ovakve grupe,za sport plus i cini mi se bet live
Koja patetika bogtejebo, kao da se udarilo na Crveni krst i Merhamet a ne jebenu kladionicu. Sve im lesinarsko. Dizi Fudo na 100 000.

Kladionice treba dobro procesljati. Posebnu paznju obratiti na Bingo, trke cuka ili sta jos imaju, da se zna koji procenat ide igracima. Imam osjecaj da ce povecanje poreza naplatiti na igracima koji igraju Bingo i sl. Stoka je to.

Odlican potez Fude. Jedino je zalosno sto ovo radi on a ne drzava.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15667 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Bobi wrote:Ma je*eš kladionice, nek je grijanje dobro, nikad bolje od prije rata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Upravo tako,.. toplija je sad odlazna cijev nego što je godinama bila dolazna.
Za ovakvo grijanje mi nije žao platit račun.
Zanimljivo da se popravilo dva dana poslije izbora. :lol:
Sretna Nova godina Svima ! Više optimizma, manje odlazaka mladih !
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#15669 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »


:lol: :lol: :lol: :lol:

Nisam se 'vako ismij'o otkad je Alija umro...

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15670 Re: Zeničani

Post by Casual's »

User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#15671 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ono kad si toliko "veliki" da se bojis kompanije kojoj je vlasnik Kabanica a direktor Mumi.. :wink:
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#15672 Re: Zeničani

Post by Sociolog »

Koliko upratih sljedeci potez vlasnika kladionica je zalba Ustavnom sudu Fewderacije? I da li se gase svih 109 kladionica?
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#15673 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:Pa kakvo je stanje jesu li se zatvorile sve kladionice ili?

danas vjerovatno nigdje ne rade,nova je godina
Nece oni nista zatvorit. Sta je 50k za njih? Pa jedno malo Gorazde od 20k stanovnika dnevno uplati listica u visini 50k a zarada kladionica je izmedju 8% i 12% pa racunaj koliko im treba da vrate tih 50k u Zenici koja ima 200k...

Moja procjena: Fudo im je uzeo jednu mjesecnu zaradu na godinu dana.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#15674 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Sociolog wrote:Koliko upratih sljedeci potez vlasnika kladionica je zalba Ustavnom sudu Fewderacije? I da li se gase svih 109 kladionica?
Ne vidim da mogu šta postići tužakanjem i žalbom. Spominju diskriminaciju,.. nema diskriminacije ako su svi iz te djelatnosti potkačeni istom mjerom. Dakle nije pošteđena ni Lutrija BiH.

"Kriteriji za utvrđivanje takse za istaknutu firmu
Član 7.
Visina takse iz prethodnog stava utvrđuje se prema tri kriterija, i to:
a)statusu obveznika (pravno lice ili poduzetnik) i veličini pravnog lica u smislu Zakona
o računovodstvu i reviziji u Federaciji BiH (podjela na velika, srednja i mala preduzeća)
b)prema zonama u kojima se nalazi poslovna ili druga prostorija, objekat i mjesto na
kojem je istaknuta firma,
c) prema vrsti djelatnosti.
Zone iz prethodnog stava sa ulicama koje ih čine utvrđuju se članom 9. ove Odluke"
Post Reply