Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15651 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Isle of faces 
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15652 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
sta bljuje zombi zmaj?
jel vatra?
ili cemo tek da saznamo?
jel vatra?
ili cemo tek da saznamo?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15653 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
karanana wrote:sta bljuje zombi zmaj?
jel vatra?
ili cemo tek da saznamo?
pa ono,sta god to bilo,cime je srusio zid
- pici
- Posts: 46387
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15654 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
drogon2 wrote:Ma kakvi, Daenerys je imala viziju u House of Undying i mislim da je to bilo i u seriji. Kao ona u sobi sa tim prijestoljem, snijeg pada kroz poruseni krov pa tako i na prijesto (snow jon mozda??) Dany dolazi do prijestolja, skoro ga dotakne ali ga ipak ne uzme. Odmah poslije toga slijedi vizija gdje ona ide do Droga i svog mrtvog sina koji se nalaze iza Zida gdje se u tom trenutku u radnji nalazi Jon na onoj ekspediciji sa Nocnom strazom. Eh sad se to moze protumacit da ce se Daenerys ipak odrec prijestolja zbog porodice (Jona). Mnogo je stvarno mogucnosti, cak i ove njene vizije mozes protumacit na milion nacina. Recimo postoji jedna njena vizija u knjigama koja uopste nije obradjena a koja nam moze rec gdje ce se zaista odigrat ova posljednja bitka a ide nekako ovako:choxnox wrote:Ne lupetajte gluposticuj Daenerys da se zrtvuje... pa ta samo vidi Iron Throne pred sobom i uradit ce sve da tamo zasjedne
Ona sanja da je Regar i da se bori na Tridentu protiv uzurpatora. Al ona je na zmaju, ne na konju. Svi njeni protivnici imaju oklope od LEDA,ali ih je ona sve otopila sa zmajevom vatrom. Ide nesto tim linijama, davno sam to citao. Al kad skontas ima smisla da tu bude zadnja bitka obzirom da je tu radnja na neki nacin i pocela posto se tu odigrala bitka koja je znacila kraj vladavine Targerijena pa bi poetski bilo da tu na neki nacin povrate prijesto.
ova vizija mislim da je pokazala Dany sudbinu... winterfell ce past i mislim da ce dalje sudbina biti u rukama Jaimea, jedino kako ih Cersei da ih pusti u KL i ne napadne je njezina smrt... Jaime ce je ubiti garant u to sam skoro 100% ubjedjen
- Dosadno mii
- Posts: 3168
- Joined: 16/06/2014 20:33
#15655 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Odlicnogradskadjeca wrote:A mogla si i ovo, jos kraćijeDosadno mii wrote:ja pregledala prvu sezonu kad je izašla
preskočila šest
i sad ova osma taman se nastavlja fino gdje je prva stala![]()
https://www.youtube.com/watch?v=HaRQaDjKShA
Hvala ti
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15657 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
choxnox wrote:Ne lupetajte gluposticuj Daenerys da se zrtvuje... pa ta samo vidi Iron Throne pred sobom i uradit ce sve da tamo zasjedne
Povuce nju ocevi geni. Vidi se da je jedna nesigurna osoba koja zeli da bude ozbilno shvacena, pod bilo koju cijenu. Sjevernjaci je i ne gotive bas a ona milosti nema prema neistomisljenicima. Tako najebase semov stari i buraz.
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15658 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Morala je ono uraditi, inace je ne bi bilo nigdje. Sentimentalnost na stranu, ali ispravna odlukadezurni_ucenik wrote:choxnox wrote:Ne lupetajte gluposticuj Daenerys da se zrtvuje... pa ta samo vidi Iron Throne pred sobom i uradit ce sve da tamo zasjedne
Povuce nju ocevi geni. Vidi se da je jedna nesigurna osoba koja zeli da bude ozbilno shvacena, pod bilo koju cijenu. Sjevernjaci je i ne gotive bas a ona milosti nema prema neistomisljenicima. Tako najebase semov stari i buraz.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15659 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
mislim da jeste ono morala uraditi sa onim lanisterovcima pa tako i samovim tatom i bratom. sta je trebala uradit? pusiti ih?
inace, po mom misljenju upravo suprotno, pokazala je u nekim momentima i suvise milosti i slabosti sa nekim belaj makerima na koje je naisla na esosu.
inace, po mom misljenju upravo suprotno, pokazala je u nekim momentima i suvise milosti i slabosti sa nekim belaj makerima na koje je naisla na esosu.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15660 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Capajebo wrote:Morala je ono uraditi, inace je ne bi bilo nigdje. Sentimentalnost na stranu, ali ispravna odlukadezurni_ucenik wrote:choxnox wrote:Ne lupetajte gluposticuj Daenerys da se zrtvuje... pa ta samo vidi Iron Throne pred sobom i uradit ce sve da tamo zasjedne
Povuce nju ocevi geni. Vidi se da je jedna nesigurna osoba koja zeli da bude ozbilno shvacena, pod bilo koju cijenu. Sjevernjaci je i ne gotive bas a ona milosti nema prema neistomisljenicima. Tako najebase semov stari i buraz.
Upravo ce na tim stvarima ga i poduvati. Moras nekad i milost pokazati. A realno nju simpatise samo njena vojska. Spaljivanje joj ne ide u korist pogotovo sto jos nije stekla povjerenje od sjevernjaka.
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15662 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
karanana wrote:mislim da jeste ono morala uraditi sa onim lanisterovcima pa tako i samovim tatom i bratom. sta je trebala uradit? pusiti ih?
inace, po mom misljenju upravo suprotno, pokazala je u nekim momentima i suvise milosti i slabosti sa nekim belaj makerima na koje je naisla na esosu.
I spaljivat ce svakog ko ne bude slusao. Sta je razlika onda izmedju nje i Jofryja? Opet kazem sjever je ne voli kao ni ostatak Westerosa.
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15663 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ja je nesto plaho ne gotivim, al' objektivno gledajuci svi na sjeveru joj se trebaju nageti. Ona zbog njih rizikuje sve sto ima, i lagano se mogla samo vratiti u Essos da zivi zivotom pravednicedezurni_ucenik wrote: Upravo ce na tim stvarima ga i poduvati. Moras nekad i milost pokazati. A realno nju simpatise samo njena vojska. Spaljivanje joj ne ide u korist pogotovo sto jos nije stekla povjerenje od sjevernjaka.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15664 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
jel ovo sa vesteros je srce srbije?omar little wrote:
ima provala. ali je tiha stranica bila dugo, sad je opet zivnula.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15665 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Capajebo wrote:Ja je nesto plaho ne gotivim, al' objektivno gledajuci svi na sjeveru joj se trebaju nageti. Ona zbog njih rizikuje sve sto ima, i lagano se mogla samo vratiti u Essos da zivi zivotom pravednicedezurni_ucenik wrote: Upravo ce na tim stvarima ga i poduvati. Moras nekad i milost pokazati. A realno nju simpatise samo njena vojska. Spaljivanje joj ne ide u korist pogotovo sto jos nije stekla povjerenje od sjevernjaka.
Trebao joj se nageti jer joj je alternativa Cersei
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15666 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
nema labavo na vesterosu. svak svakog u ledja zabada. ona je tu dosla da bude kraljica. hoces li bend the knee? neces? goris jebiga. nece valjda pustiti tu vojsku i vojskovodje pa da se vrate neprijatelju, regrupisu i ponovo fajtaju s njom. ne bi se samovi babo i brat vratili na imanje i bavili uzgajanjem malina.dezurni_ucenik wrote:karanana wrote:mislim da jeste ono morala uraditi sa onim lanisterovcima pa tako i samovim tatom i bratom. sta je trebala uradit? pusiti ih?
inace, po mom misljenju upravo suprotno, pokazala je u nekim momentima i suvise milosti i slabosti sa nekim belaj makerima na koje je naisla na esosu.
I spaljivat ce svakog ko ne bude slusao. Sta je razlika onda izmedju nje i Jofryja? Opet kazem sjever je ne voli kao ni ostatak Westerosa.
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15667 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Cercei je potpuno nebitna u ovoj prici, apsolutno nikakav faktor, niti se ista vise pita u ovoj prici..dezurni_ucenik wrote:Capajebo wrote:Ja je nesto plaho ne gotivim, al' objektivno gledajuci svi na sjeveru joj se trebaju nageti. Ona zbog njih rizikuje sve sto ima, i lagano se mogla samo vratiti u Essos da zivi zivotom pravednicedezurni_ucenik wrote: Upravo ce na tim stvarima ga i poduvati. Moras nekad i milost pokazati. A realno nju simpatise samo njena vojska. Spaljivanje joj ne ide u korist pogotovo sto jos nije stekla povjerenje od sjevernjaka.
Trebao joj se nageti jer joj je alternativa Cersei.
Na stranu emocije i to sto je dosta ljudi ne voli, ali ona im je jedini spas. I oni sad kao tvrdoglavi... how yes no... vidjet cemo hoce li biti tvrdoglavi kad vide zombije ispred svojih vrata.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15668 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Capajebo wrote:Cercei je potpuno nebitna u ovoj prici, apsolutno nikakav faktor, niti se ista vise pita u ovoj prici..dezurni_ucenik wrote:[
Trebao joj se nageti jer joj je alternativa Cersei.
Na stranu emocije i to sto je dosta ljudi ne voli, ali ona im je jedini spas. I oni sad kao tvrdoglavi... how yes no... vidjet cemo hoce li biti tvrdoglavi kad vide zombije ispred svojih vrata.
Otkud da je Cersei nebitna? Mozda se nju previse potcijenjuje? Mislimo dobro pobjedjue na kraju, Deniris preuzela prijestolje, Starkovi na sjeveru sretni... otkud znamo da ona nece biti pobjednica na kraju
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15669 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ona nikako, ali nikako ne moze pobijediti. Jedino ako se NK ne zaljubi u njudezurni_ucenik wrote:Capajebo wrote:Cercei je potpuno nebitna u ovoj prici, apsolutno nikakav faktor, niti se ista vise pita u ovoj prici..dezurni_ucenik wrote:[
Trebao joj se nageti jer joj je alternativa Cersei.
Na stranu emocije i to sto je dosta ljudi ne voli, ali ona im je jedini spas. I oni sad kao tvrdoglavi... how yes no... vidjet cemo hoce li biti tvrdoglavi kad vide zombije ispred svojih vrata.
Otkud da je Cersei nebitna? Mozda se nju previse potcijenjuje? Mislimo dobro pobjedjue na kraju, Deniris preuzela prijestolje, Starkovi na sjeveru sretni... otkud znamo da ona nece biti pobjednica na kraju
Ako NK pobijedi, nema nikakve sanse protiv njega.
Ako Jon i Daenerys pobijede, ne moraju cak ni zauzimati KL, dovoljna je opsada i to je to.
U seriji realno je dizu malo vise nego sto bi trebali, ali to mi djeluje cisto kao eto da se ne vrti sve samo oko Sjevera
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15670 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
karanana wrote:
nema labavo na vesterosu. svak svakog u ledja zabada. ona je tu dosla da bude kraljica. hoces li bend the knee? neces? goris jebiga. nece valjda pustiti tu vojsku i vojskovodje pa da se vrate neprijatelju, regrupisu i ponovo fajtaju s njom. ne bi se samovi babo i brat vratili na imanje i bavili uzgajanjem malina.
Tako joj je i babo mislio
Dubbed the Mad King, Aerys seemingly began as a benevolent ruler until he was overwhelmed by the so-called "Targaryen madness" brought on by an incestuous bloodline. As a result, he began displaying traits of intense psychopathy, insanity, and sadistic intentions, exacerbated by hallucinations, schizophrenia, and paranoia regarding his own claim to the Throne, to the point where he burnt anyone he believed was against him, until half of the people whom he ruled were already against him.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15671 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Known Mad Targaryens
I sto Cersei kaze:
King Baelor the Blessed was overzealously obsessed with religion and purity, to the point that he starved himself into an early grave because he believed that food is of this world, and the material world is sinful
Prince Rhaegel, older brother of King Maekar, had massive delusions and was known to randomly take off his clothes and dance naked through the halls of the Red Keep.
Prince Aerion Brightflame, son of King Maekar and nephew of the Prince Rhaegel. Aerion killed himself drinking wildfire, believing it would turn him into a dragon.
King Aerys, the Mad King, son of King Aegon V and nephew of Aerion. The infamous Mad King. Had violent visual and auditory hallucinations, as well as a near permanent feeling of persecution, which drove him to execute anyone who slighted him out of fear that they were conspiring against him. Tried to blow up King's Landing with wildfire, believing he would rise from the ashes as a dragon.[3]
Viserys, the Beggar King, second son of Aerys II, had delusions of greatness and would have frequent, violent outbursts of jealous anger towards his sister, Daenerys. He ultimately sealed his own fate by threatening Daenerys and her unborn son, prompting Drogo to pour molten gold on his head
I sto Cersei kaze:
"Half the Targaryens went mad, didn't they?... What's the saying? 'Every time a Targaryen is born the gods flip a coin.'"
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15672 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
drugo je ovo. babo je na poziciji kralja pokazivo ludost i s pravom ili bez prava spaljivo svakog. ona je dosla u leglo neprijatelja i zna ko su joj otvoreni neprijatelji i njih pali.dezurni_ucenik wrote:karanana wrote:
nema labavo na vesterosu. svak svakog u ledja zabada. ona je tu dosla da bude kraljica. hoces li bend the knee? neces? goris jebiga. nece valjda pustiti tu vojsku i vojskovodje pa da se vrate neprijatelju, regrupisu i ponovo fajtaju s njom. ne bi se samovi babo i brat vratili na imanje i bavili uzgajanjem malina.
Tako joj je i babo mislio
Dubbed the Mad King, Aerys seemingly began as a benevolent ruler until he was overwhelmed by the so-called "Targaryen madness" brought on by an incestuous bloodline. As a result, he began displaying traits of intense psychopathy, insanity, and sadistic intentions, exacerbated by hallucinations, schizophrenia, and paranoia regarding his own claim to the Throne, to the point where he burnt anyone he believed was against him, until half of the people whom he ruled were already against him.
jebo majku, ako night king pobjedi na sjeveru to znaci da ce imati 3 zmaja. nema sanse da se bilo ko vise odbrani. ako padne winterfell pada i westeros. osim ako se ovi ne uspiju takticki povuci na jug.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15673 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
karanana wrote:drugo je ovo. babo je na poziciji kralja pokazivo ludost i s pravom ili bez prava spaljivo svakog. ona je dosla u leglo neprijatelja i zna ko su joj otvoreni neprijatelji i njih pali.dezurni_ucenik wrote:karanana wrote:
nema labavo na vesterosu. svak svakog u ledja zabada. ona je tu dosla da bude kraljica. hoces li bend the knee? neces? goris jebiga. nece valjda pustiti tu vojsku i vojskovodje pa da se vrate neprijatelju, regrupisu i ponovo fajtaju s njom. ne bi se samovi babo i brat vratili na imanje i bavili uzgajanjem malina.
Tako joj je i babo mislio
Dubbed the Mad King, Aerys seemingly began as a benevolent ruler until he was overwhelmed by the so-called "Targaryen madness" brought on by an incestuous bloodline. As a result, he began displaying traits of intense psychopathy, insanity, and sadistic intentions, exacerbated by hallucinations, schizophrenia, and paranoia regarding his own claim to the Throne, to the point where he burnt anyone he believed was against him, until half of the people whom he ruled were already against him.
jebo majku, ako night king pobjedi na sjeveru to znaci da ce imati 3 zmaja. nema sanse da se bilo ko vise odbrani. ako padne winterfell pada i westeros. osim ako se ovi ne uspiju takticki povuci na jug.
Ona je sama jednom iskazala strah da ce postati ko i otac. Prije dvije sezone to je pitala Tyriona.
Pa ako NK dobije tri zmaja Cersei samo moze spremat tutanj. Ili ako nije dovoljno luda pa da misli da se moze im suprostaviti.
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#15674 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moze li neko iskopati koliko traje iduca epizoda?
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#15675 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Capajebo wrote:Moze li neko iskopati koliko traje iduca epizoda?
ere are the run times (each episode airs Sunday on HBO at 9 p.m. E.T.):
April 14 (premiere): 54 minutes.
April 21 (episode 2): 58 minutes.
April 28 (episode 3): 1 hour and 22 minutes.
May 5 (episode 4): 1 hour and 18 minutes.
May 12 (episode 5): 1 hour and 20 minutes.
May 19 (episode 6, the series finale): 1 hour and 20 minutes.

