Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15651 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

bunk wrote: 27/12/2020 13:31 Sretno i veselo.
Od mene toliko.
Vec je i gledanje vasima u ledja sasvim dobar pocetak za srecu i veselje...
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15652 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Ambula wrote: 27/12/2020 13:28 Lijepo je za vidjeti sturcne ljude koji vode odgovarajuce resore, iskusne, elokventne. Politicare kojima ne treba tutor da govori sta kako koji znaju interes gradjana. Upravo zbog toga ova nova vlada je ubacila taj naravit jer dobro zvuci, ljudi imaju vise povjerenja.

ALI, ima jedno veliko ali, politka kod nas je na losem glasu i vjerujem da ima mnogo intelektualca, pametnih, strucnih ljudi koji zive ugodnim zivotom i ne vide razlog ni potrebu da se ukljuce u taj proces (moze ih se nazvat sebicnim) ali svako gleda svoja posla.

Ono sto hocu reci da je bitna stvar koja se mozda zanemaruje.Koliko ljudi svojim karakterom i zeljom mogu doprinijeti i kakav narativ zagovaraju politicke partije koje su ih nominovale.
A to je kakav je cilj rada te vlade, energija, pozitivne promjene. Ne moras biti najpametniji i najstrucniji da bi rijesio neke probleme koje nas muce. Prije svega moras biti profesionalan, odgovoran, imun na pritiske i korupciju, zeljan rijesavanja osnovnih problema.
Okej, mozda je previse 5 ljudi sa sportskim fakultetom ali to ne znaci da ti ljudi ako donesu promjene u ponasanju u politici ne mogu naciniti razliku.
A da neki strucnjak koji bi eventualno bio postavljen iz stranke u kojoj su interesi drugaciji ne moze biti los ministar samo zato sto je strucnjak u svojoj oblasti. Dzaba mu to ako nije imun na osnovne stvari koje muce drustvo. SDA je mogla staviti sve suhe strucnjake za ministre ali to sumnjam da bi ista promijenilo u njihovom shvatanju problema.
Suludo je reci i tvrditi da se za pojedina imena u ovoj vladi moze tvrditi ovo sto sam napisao da su neka radikalna promjena u odnose na ove prije ali energija kojom zrace lideri njihovih stranka se moze prenijeti na sve u toj vladi manje strucne, manje sposobne.
Naravno , moraju ispunjavati neki minimani intelektualni nivo da nisu degenrici i ako su spremni da zavrnu rukave i rade i zele promjene mogu do njih doci.
Da li to onda znaci da rukovodstvo NiP-a sumnja u postenje kvalifikovanih kadrova u vlastitim redovima pa insistira na vanstranackim kadrovima koji nemaju odgovarajuce kvalifikacije ali za koje oni tvrde da su posteni?
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15653 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 13:30
bunk wrote: 27/12/2020 12:49 :lol: :lol
Stjepan objasnio.
Sta kaze,nije bitna diploma..
A ybmti ovo je novi nivo.
Ko kad je u prvom pokusaju neko od forumasa pravdao ideologa i visezenstvo...
A je li bitno koliko puta je neko ranjavan?
Ako si u patriotskoj Sda , onda itekako jeste.

Ako si u jednoj od naslednica sda onda ti nije neki bitan faktor :mrgreen:
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#15654 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Ambula »

Ono sto ja mislim da NIP radi a to nije pohvalno za njih jeste da se zahvaljuje odredjenim ljudima koji su stali uz stranku u njenom nastajanju. Na taj nacin nekim pozicijama koje njima pripadaju i imaju potpuno legitimno pravo na to. E ocito je da u startu uz njih nisu stali strucni ljudi sa iskustvom jer bi ih sigurno gurnuli ispred da se pokazu na tom polju :D
I da, obicno ljudi sa visokim obrazovanjem su malo liberalni i samim tim vjerovatno ni ne bi bili clanovi NIP-a u krajnjoj liniji.

Ali hocu reci, Dino Konakovic nije nikakv strucnjak ni u jednoj oblasti ali je dobar politicar, to je talent. Nema za to nikakve skole i ako on nametne takvu pricu tim svojim pulenima oni mogu uraditi dobar posao. Samo sto to moze izgledati lose kao sto sad izgleda.
Last edited by Ambula on 27/12/2020 13:51, edited 2 times in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#15655 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tovarish »

Botovi se uhvatili diploma jednog ministra koji odskače od svog resora, a zanemaruju se diplome, stručnost, profesionalnost, uspješnost preostalih ministara.

Nikad nije bila stručnija vlada u BiH od njenog osamostaljenja. Na bilo kojem nivou vlasti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#15656 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Znam vrlo uspjesnu firmu u Sarajevu koju je osnovao KV vozač.
Firma vec dvije decenije nerekidno raste i sada ima preko 200 zaposlenih. Prosjek plata iznad federalnog, sva prava po ZOR-u.
Prvu deceniju je rasla iskljucivo pametnim vođenjem od strane tog KV vozača.

Sustina je u tom da papir ne garantuje nista. Bas nista. Moze iza njega biti podloge, a i ne mora. Bitno je sta si radio u zivotu, kakva iskustva imas, koje reference te prate.
Inzenjer hemije je vodio Bosnalijek, digao ga iz pepela iza rata. Znanje iz hemije mu nije nista koristilo da vodi firmu. Niti bi mu koristilo da bude ministar. Druga stvar je sto je u neka doba skontao da je lakse krasti nego posteno dijeliti dobit. To je do njegovih mentora, koji su ga na kraju i pustili niz vodu.
foxlady
Posts: 53
Joined: 28/11/2020 19:28

#15657 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlady »

Ako neko nije iz SDA nema te diplome i znanja a da moze valjati. Imaju razradjenu pricu, medije, nacice mu nesto....ako nista ne upali, upalice AA :lol:
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#15658 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by izvrsni direktor »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 13:40
izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 13:30
bunk wrote: 27/12/2020 12:49 :lol: :lol
Stjepan objasnio.
Sta kaze,nije bitna diploma..
A ybmti ovo je novi nivo.
Ko kad je u prvom pokusaju neko od forumasa pravdao ideologa i visezenstvo...
A je li bitno koliko puta je neko ranjavan?
Ako si u patriotskoj Sda , onda itekako jeste.

Ako si u jednoj od naslednica sda onda ti nije neki bitan faktor :mrgreen:
A i u sda je samo bitno ako se radi o kriminalu, trgovini utjecajem, prevarama i sl.
Ako se radi npr o prezivljavanju, drvima da ugrijes porodicu onda ide "ja, i?"
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15659 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

drug_profi wrote: 27/12/2020 14:40 Znam vrlo uspjesnu firmu u Sarajevu koju je osnovao KV vozač.
Firma vec dvije decenije nerekidno raste i sada ima preko 200 zaposlenih. Prosjek plata iznad federalnog, sva prava po ZOR-u.
Prvu deceniju je rasla iskljucivo pametnim vođenjem od strane tog KV vozača.

Sustina je u tom da papir ne garantuje nista. Bas nista. Moze iza njega biti podloge, a i ne mora. Bitno je sta si radio u zivotu, kakva iskustva imas, koje reference te prate.
Inzenjer hemije je vodio Bosnalijek, digao ga iz pepela iza rata. Znanje iz hemije mu nije nista koristilo da vodi firmu. Niti bi mu koristilo da bude ministar. Druga stvar je sto je u neka doba skontao da je lakse krasti nego posteno dijeliti dobit. To je do njegovih mentora, koji su ga na kraju i pustili niz vodu.
A jesi se ti uhvatio nebitnosti diploma i kvaliteta kv majstora.
Eto slazemo se, sto bravar moze napraviti , ne moze niko.
Cojk drzavu napravio..35 godina rasla i onda yebo mater svako svakom. Oslo sve u pm, toliko je bila kvalitetna.

U redu je da ti nemas diplomu , otarasi se te price bolan.
Bitna je diploma , jer uza nje treba da stoji znanje.
Ove sa difa mozes okacitinmacku za rep jer ne vrijede. Taman da su u sda ne vrijede. Da se e lazemo.
Kad si vidio pametno i inteligentno dijete da mu je san da diplomira dif.
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15660 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 14:56
Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 13:40
izvrsni direktor wrote: 27/12/2020 13:30

A je li bitno koliko puta je neko ranjavan?
Ako si u patriotskoj Sda , onda itekako jeste.

Ako si u jednoj od naslednica sda onda ti nije neki bitan faktor :mrgreen:
A i u sda je samo bitno ako se radi o kriminalu, trgovini utjecajem, prevarama i sl.
Ako se radi npr o prezivljavanju, drvima da ugrijes porodicu onda ide "ja, i?"
Sta se sekirash?
Blagostanje je nastupilo. Prvi tim sda iz 2016 je presao u nip i krenuo u spasavanje od samih sebe.
Sve sto vam sada treba je malo sabura i sve ce procvijetati. Vidis li ovdje ista nelogicno?
Sda na smetliste historije.
Bitna je BiH, jok SDA.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15661 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:01
drug_profi wrote: 27/12/2020 14:40 Znam vrlo uspjesnu firmu u Sarajevu koju je osnovao KV vozač.
Firma vec dvije decenije nerekidno raste i sada ima preko 200 zaposlenih. Prosjek plata iznad federalnog, sva prava po ZOR-u.
Prvu deceniju je rasla iskljucivo pametnim vođenjem od strane tog KV vozača.

Sustina je u tom da papir ne garantuje nista. Bas nista. Moze iza njega biti podloge, a i ne mora. Bitno je sta si radio u zivotu, kakva iskustva imas, koje reference te prate.
Inzenjer hemije je vodio Bosnalijek, digao ga iz pepela iza rata. Znanje iz hemije mu nije nista koristilo da vodi firmu. Niti bi mu koristilo da bude ministar. Druga stvar je sto je u neka doba skontao da je lakse krasti nego posteno dijeliti dobit. To je do njegovih mentora, koji su ga na kraju i pustili niz vodu.
A jesi se ti uhvatio nebitnosti diploma i kvaliteta kv majstora.
Eto slazemo se, sto bravar moze napraviti , ne moze niko.
Cojk drzavu napravio..35 godina rasla i onda yebo mater svako svakom. Oslo sve u pm, toliko je bila kvalitetna.

U redu je da ti nemas diplomu , otarasi se te price bolan.
Bitna je diploma , jer uza nje treba da stoji znanje.
Ove sa difa mozes okacitinmacku za rep jer ne vrijede. Taman da su u sda ne vrijede. Da se e lazemo.
Kad si vidio pametno i inteligentno dijete da mu je san da diplomira dif.
De, malo smanji dozivljaj. Ne vrijedjaj ljude koji su zavrsili DiF i bave se strukom. Vidi se da ne dolazis ovdje i da ne poznajes prilike. U BiH je diploma postala forma kako bi se zadovoljili kriteriji za zaposljavanje u drzavnu sluzbu. Nema tu nikakve sustine. Obrazovanje nula. Ne pripremaju ljude za rad. Samo im daju diplomu da mogu ganjati posao. Meni je najeklatntniji primjer promasaja nedavni incident sa studentima ekonomije koji nisu znali kako se odredjuje parni i neparni broj. Sve je svedeno na formu. Od osnovne skole do faksa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#15662 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Image

Evo da ti ucinim cast da te primjetim prvi i zadnji put.
Ali ovo je moj tretman nebitnih klonova, tako da nemas potrebe da mi se vise obracas.
Slobodno trtljaj sta hoces, citace ko nema sta pametnije raditi.
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15663 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

drug_profi wrote: 27/12/2020 15:09 Image

Evo da ti ucinim cast da te primjetim prvi i zadnji put.
Ali ovo je moj tretman nebitnih klonova, tako da nemas potrebe da mi se vise obracas.
Slobodno trtljaj sta hoces, citace ko nema sta pametnije raditi.
Like it
Stari otcani fazon..
Haman je ono sa sendvicima bolje od ovoga..
Tesko biti pametan
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15664 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

Styling wrote: 27/12/2020 15:07
Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:01
drug_profi wrote: 27/12/2020 14:40 Znam vrlo uspjesnu firmu u Sarajevu koju je osnovao KV vozač.
Firma vec dvije decenije nerekidno raste i sada ima preko 200 zaposlenih. Prosjek plata iznad federalnog, sva prava po ZOR-u.
Prvu deceniju je rasla iskljucivo pametnim vođenjem od strane tog KV vozača.

Sustina je u tom da papir ne garantuje nista. Bas nista. Moze iza njega biti podloge, a i ne mora. Bitno je sta si radio u zivotu, kakva iskustva imas, koje reference te prate.
Inzenjer hemije je vodio Bosnalijek, digao ga iz pepela iza rata. Znanje iz hemije mu nije nista koristilo da vodi firmu. Niti bi mu koristilo da bude ministar. Druga stvar je sto je u neka doba skontao da je lakse krasti nego posteno dijeliti dobit. To je do njegovih mentora, koji su ga na kraju i pustili niz vodu.
A jesi se ti uhvatio nebitnosti diploma i kvaliteta kv majstora.
Eto slazemo se, sto bravar moze napraviti , ne moze niko.
Cojk drzavu napravio..35 godina rasla i onda yebo mater svako svakom. Oslo sve u pm, toliko je bila kvalitetna.

U redu je da ti nemas diplomu , otarasi se te price bolan.
Bitna je diploma , jer uza nje treba da stoji znanje.
Ove sa difa mozes okacitinmacku za rep jer ne vrijede. Taman da su u sda ne vrijede. Da se e lazemo.
Kad si vidio pametno i inteligentno dijete da mu je san da diplomira dif.
De, malo smanji dozivljaj. Ne vrijedjaj ljude koji su zavrsili DiF i bave se strukom. Vidi se da ne dolazis ovdje i da ne poznajes prilike. U BiH je diploma postala forma kako bi se zadovoljili kriteriji za zaposljavanje u drzavnu sluzbu. Nema tu nikakve sustine. Obrazovanje nula. Ne pripremaju ljude za rad. Samo im daju diplomu da mogu ganjati posao. Meni je najeklatntniji primjer promasaja nedavni incident sa studentima ekonomije koji nisu znali kako se odredjuje parni i neparni broj. Sve je svedeno na formu. Od osnovne skole do faksa.
Pa na osnovu cega onda ocekujete da vam bude bolje?
Ako su svi segmenti drustva u q, ni cijelina ne moze biti puno bolja.
Od govana se piita ne pravi.
Narod je zaboravan
Fudo kasumovic spasava zenicu od sda
Dino spasava sarajevo od sda
Gradonacelnik gracanice porno zvijezda
Pejgamber iz sda spasava banovice od sda, onaj mevlin
Fikro kandidat za nacelnika opstine
Muzur kandidat za nacelnika opstine
Sead dzafic iz sda se krka sa sda u kalesiji
Do vas je narode
Jedino tuzla haman da ima muda i stav, ostalo da bog sacuva.

Uvedite serijat izaberite halifu i odjebite izbore. Dzaba trosite pare i nervirate se.
Ocigledno isti vas jasu 30 godina . Samo ponekad zamijene dres. :run:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15665 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:19 Pa na osnovu cega onda ocekujete da vam bude bolje?
Ako su svi segmenti drustva u q, ni cijelina ne moze biti puno bolja.
Od govana se piita ne pravi.
Narod je zaboravan
Fudo kasumovic spasava zenicu od sda
Dino spasava sarajevo od sda
Gradonacelnik gracanice porno zvijezda
Pejgamber iz sda spasava banovice od sda, onaj mevlin
Fikro kandidat za nacelnika opstine
Muzur kandidat za nacelnika opstine
Sead dzafic iz sda se krka sa sda u kalesiji
Do vas je narode
Jedino tuzla haman da ima muda i stav, ostalo da bog sacuva.

Uvedite serijat izaberite halifu i odjebite izbore. Dzaba trosite pare i nervirate se.
Ocigledno isti vas jasu 30 godina . Samo ponekad zamijene dres. :run:
Zašto se toliko energično brineš o nama i našoj sudbini :?

Investirao si novac ili imaš neki drugi interes?
Bilo_Nekad
Posts: 63
Joined: 01/12/2020 00:29

#15666 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Bilo_Nekad »

high_volume wrote: 27/12/2020 15:36
Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:19 Pa na osnovu cega onda ocekujete da vam bude bolje?
Ako su svi segmenti drustva u q, ni cijelina ne moze biti puno bolja.
Od govana se piita ne pravi.
Narod je zaboravan
Fudo kasumovic spasava zenicu od sda
Dino spasava sarajevo od sda
Gradonacelnik gracanice porno zvijezda
Pejgamber iz sda spasava banovice od sda, onaj mevlin
Fikro kandidat za nacelnika opstine
Muzur kandidat za nacelnika opstine
Sead dzafic iz sda se krka sa sda u kalesiji
Do vas je narode
Jedino tuzla haman da ima muda i stav, ostalo da bog sacuva.

Uvedite serijat izaberite halifu i odjebite izbore. Dzaba trosite pare i nervirate se.
Ocigledno isti vas jasu 30 godina . Samo ponekad zamijene dres. :run:
Zašto se toliko energično brineš o nama i našoj sudbini :?

Investirao si novac ili imaš neki drugi interes?
Ljubav prema domovini.
Nemas pojma kako bih ja volio da bosna postane swicarska.
Bosna ti je bolan raj na zemlji.
Bog je samo jednu bosnu dao . Toliko ljepote i resursa na malom prostori nema nigdje na kugli zemaljskoj. Jos da je narod pametniji...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15667 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:46
high_volume wrote: 27/12/2020 15:36
Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:19 Pa na osnovu cega onda ocekujete da vam bude bolje?
Ako su svi segmenti drustva u q, ni cijelina ne moze biti puno bolja.
Od govana se piita ne pravi.
Narod je zaboravan
Fudo kasumovic spasava zenicu od sda
Dino spasava sarajevo od sda
Gradonacelnik gracanice porno zvijezda
Pejgamber iz sda spasava banovice od sda, onaj mevlin
Fikro kandidat za nacelnika opstine
Muzur kandidat za nacelnika opstine
Sead dzafic iz sda se krka sa sda u kalesiji
Do vas je narode
Jedino tuzla haman da ima muda i stav, ostalo da bog sacuva.

Uvedite serijat izaberite halifu i odjebite izbore. Dzaba trosite pare i nervirate se.
Ocigledno isti vas jasu 30 godina . Samo ponekad zamijene dres. :run:
Zašto se toliko energično brineš o nama i našoj sudbini :?

Investirao si novac ili imaš neki drugi interes?
Ljubav prema domovini.
Nemas pojma kako bih ja volio da bosna postane swicarska.
Bosna ti je bolan raj na zemlji.
Bog je samo jednu bosnu dao . Toliko ljepote i resursa na malom prostori nema nigdje na kugli zemaljskoj. Jos da je narod pametniji...
Pa što onda provociraš ljude, pišeš s neke visine, prepun pameti, znanja i iskustva kao prema nedoraslim. Ne ponašaš se kao neko ko želi pomoći svojoj državi i njenim ljepotama. Moraš pronaći drugačiji način učešća u obnovi i države i društva, odnosno raspravom na ovom forumu. Dosadašnjom retorikom nećeš uspjeti, samo ćeš još dobiti ban.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#15668 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Kad irgeti dobiju slobodno za praznike na mrskom zapadu, pa se posvete forumskoj dominaciji. :mrgreen: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15669 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

k'o biva, da smo hrabri i pametni plebiscitarno bi podržali selektora i selektoricu u zavođenju reda i traženju promjena unutar stranke...
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15670 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:46
high_volume wrote: 27/12/2020 15:36
Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:19 Pa na osnovu cega onda ocekujete da vam bude bolje?
Ako su svi segmenti drustva u q, ni cijelina ne moze biti puno bolja.
Od govana se piita ne pravi.
Narod je zaboravan
Fudo kasumovic spasava zenicu od sda
Dino spasava sarajevo od sda
Gradonacelnik gracanice porno zvijezda
Pejgamber iz sda spasava banovice od sda, onaj mevlin
Fikro kandidat za nacelnika opstine
Muzur kandidat za nacelnika opstine
Sead dzafic iz sda se krka sa sda u kalesiji
Do vas je narode
Jedino tuzla haman da ima muda i stav, ostalo da bog sacuva.

Uvedite serijat izaberite halifu i odjebite izbore. Dzaba trosite pare i nervirate se.
Ocigledno isti vas jasu 30 godina . Samo ponekad zamijene dres. :run:
Zašto se toliko energično brineš o nama i našoj sudbini :?

Investirao si novac ili imaš neki drugi interes?
Ljubav prema domovini.
Nemas pojma kako bih ja volio da bosna postane swicarska.
Bosna ti je bolan raj na zemlji.
Bog je samo jednu bosnu dao . Toliko ljepote i resursa na malom prostori nema nigdje na kugli zemaljskoj. Jos da je narod pametniji...
A, najbolje ces nam pomoci da ostanes gdje jesi i da se ne vracas. Ne treba ni pare da saljes, samo sto dalje.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15671 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Prpa.ba wrote: 27/12/2020 16:11 Kad irgeti dobiju slobodno za praznike na mrskom zapadu, pa se posvete forumskoj dominaciji. :mrgreen: :lol:
Ovaj bilo_nekad me podsjeca na onog nicka “stranac” sto je jednom vec trajno banovan.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15672 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:46
high_volume wrote: 27/12/2020 15:36
Bilo_Nekad wrote: 27/12/2020 15:19 Pa na osnovu cega onda ocekujete da vam bude bolje?
Ako su svi segmenti drustva u q, ni cijelina ne moze biti puno bolja.
Od govana se piita ne pravi.
Narod je zaboravan
Fudo kasumovic spasava zenicu od sda
Dino spasava sarajevo od sda
Gradonacelnik gracanice porno zvijezda
Pejgamber iz sda spasava banovice od sda, onaj mevlin
Fikro kandidat za nacelnika opstine
Muzur kandidat za nacelnika opstine
Sead dzafic iz sda se krka sa sda u kalesiji
Do vas je narode
Jedino tuzla haman da ima muda i stav, ostalo da bog sacuva.

Uvedite serijat izaberite halifu i odjebite izbore. Dzaba trosite pare i nervirate se.
Ocigledno isti vas jasu 30 godina . Samo ponekad zamijene dres. :run:
Zašto se toliko energično brineš o nama i našoj sudbini :?

Investirao si novac ili imaš neki drugi interes?
Ljubav prema domovini.
Nemas pojma kako bih ja volio da bosna postane swicarska.
Bosna ti je bolan raj na zemlji.
Bog je samo jednu bosnu dao . Toliko ljepote i resursa na malom prostori nema nigdje na kugli zemaljskoj. Jos da je narod pametniji...
Deder se vrati onda i pomozi nam da isplivamo, povedi nas svojim primjerom.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#15673 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horke »

drug_profi wrote: 27/12/2020 14:40 Znam vrlo uspjesnu firmu u Sarajevu koju je osnovao KV vozač.
Firma vec dvije decenije nerekidno raste i sada ima preko 200 zaposlenih. Prosjek plata iznad federalnog, sva prava po ZOR-u.
Prvu deceniju je rasla iskljucivo pametnim vođenjem od strane tog KV vozača.

Sustina je u tom da papir ne garantuje nista. Bas nista. Moze iza njega biti podloge, a i ne mora. Bitno je sta si radio u zivotu, kakva iskustva imas, koje reference te prate.
Inzenjer hemije je vodio Bosnalijek, digao ga iz pepela iza rata. Znanje iz hemije mu nije nista koristilo da vodi firmu. Niti bi mu koristilo da bude ministar. Druga stvar je sto je u neka doba skontao da je lakse krasti nego posteno dijeliti dobit. To je do njegovih mentora, koji su ga na kraju i pustili niz vodu.

Je li taj KV vozac u firmi na vodje poslova stavio isto KV radnu snagu, ili VSS? Bez sarkazma, stvarno me interesuje?

Citam i ne mogu da vjerujem. Upravo ovako zapocinje mobing i n nasih firmi ima tu pricu, sta ce on, misli ima diplomu, pa je neko. I onda pocne sistemsko zlostavljanje i nabijanje na nos - ih danas svako ima diplomu, kao da je to nesto. Ako nije nesto, pa zavrsi je majka mu stara.

Diplomom se ne dobija samo znanje. Poslovno znanje se uglavnom i ne dobija, ono se stice. I prije bih rekla sa je to poslovna vjestina. Ali kriticko rasudjivanje, kultura izrazavanja, elokventnost i sirina se dobija diplomom (naravno stecenom radom i znanjem, ne ove travnicke i kupljene diplome). Imala sam priliku raditi sa ljudima na pozicijama VSSa, cija je kvalifikacija SSSa. Primjete se elementarne rupe u obrazovanju, neshvatanje nekih izraza i onda opet nabijanje na nos - sta se pravi pametan, kao da samo on ima diplomu.

I totalno pogresne primjere uzimate, bravara koji je napravio drzavu i koji je jedan u milijardu i samim tim izuzetak koji potvrdjuje pravilo. Ali to su izuzeci. Vrlo rijetki.

KV vozac moze osnovati firmu, ali ne moze biti niti sudija, niti advokat, niti ljekar, niti uspostaviti sintezu nekog lijeka ili napraviti vakcinu.

A ako mislite da moze, sretno vam u takvom svijetu. Nemojte se onda cuditi sto ljekar ne moze da razlikuje mozdani od covida. Jer ste postavili takav sistem gdje je diploma nebitna, bitno je da se znas laktati i steknes iskustvo. Za diplomu cemo lako, ako ti vec treba da se zaposlis, zavrsit ce ti to Asim. To je taj sistem.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#15674 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Horke wrote: 27/12/2020 20:58
drug_profi wrote: 27/12/2020 14:40 Znam vrlo uspjesnu firmu u Sarajevu koju je osnovao KV vozač.
Firma vec dvije decenije nerekidno raste i sada ima preko 200 zaposlenih. Prosjek plata iznad federalnog, sva prava po ZOR-u.
Prvu deceniju je rasla iskljucivo pametnim vođenjem od strane tog KV vozača.

Sustina je u tom da papir ne garantuje nista. Bas nista. Moze iza njega biti podloge, a i ne mora. Bitno je sta si radio u zivotu, kakva iskustva imas, koje reference te prate.
Inzenjer hemije je vodio Bosnalijek, digao ga iz pepela iza rata. Znanje iz hemije mu nije nista koristilo da vodi firmu. Niti bi mu koristilo da bude ministar. Druga stvar je sto je u neka doba skontao da je lakse krasti nego posteno dijeliti dobit. To je do njegovih mentora, koji su ga na kraju i pustili niz vodu.

Je li taj KV vozac u firmi na vodje poslova stavio isto KV radnu snagu, ili VSS? Bez sarkazma, stvarno me interesuje?

Citam i ne mogu da vjerujem. Upravo ovako zapocinje mobing i n nasih firmi ima tu pricu, sta ce on, misli ima diplomu, pa je neko. I onda pocne sistemsko zlostavljanje i nabijanje na nos - ih danas svako ima diplomu, kao da je to nesto. Ako nije nesto, pa zavrsi je majka mu stara.

Diplomom se ne dobija samo znanje. Poslovno znanje se uglavnom i ne dobija, ono se stice. I prije bih rekla sa je to poslovna vjestina. Ali kriticko rasudjivanje, kultura izrazavanja, elokventnost i sirina se dobija diplomom (naravno stecenom radom i znanjem, ne ove travnicke i kupljene diplome). Imala sam priliku raditi sa ljudima na pozicijama VSSa, cija je kvalifikacija SSSa. Primjete se elementarne rupe u obrazovanju, neshvatanje nekih izraza i onda opet nabijanje na nos - sta se pravi pametan, kao da samo on ima diplomu.

I totalno pogresne primjere uzimate, bravara koji je napravio drzavu i koji je jedan u milijardu i samim tim izuzetak koji potvrdjuje pravilo. Ali to su izuzeci. Vrlo rijetki.

KV vozac moze osnovati firmu, ali ne moze biti niti sudija, niti advokat, niti ljekar, niti uspostaviti sintezu nekog lijeka ili napraviti vakcinu.

A ako mislite da moze, sretno vam u takvom svijetu. Nemojte se onda cuditi sto ljekar ne moze da razlikuje mozdani od covida. Jer ste postavili takav sistem gdje je diploma nebitna, bitno je da se znas laktati i steknes iskustvo. Za diplomu cemo lako, ako ti vec treba da se zaposlis, zavrsit ce ti to Asim. To je taj sistem.
Dakle potpuno si fulila poentu sta sam htio reci.
Da skratim i pojasnim.
Nasi fakluteti i bolonjska reforma su potpuno sjebali konacni produkt.
Stancaju papire. Ti papiri ne znace nista ako ti sam po sebi nisi osoba koja zeli da uci konstantno. Da bude najbolja u onome čime se bavi.
Papir sa UNSA ili Travnika ne pomaze toj osobi da bolje razmislja vjeruj mi. Dapace, vecinu stavi u ubjedjenje da su oni svoj posao zavrsili sa diplomiranjem i da sad neko drugi treba da radi, a oni da uzimaju dobru platu.
Da budem jos jasniji, ovo nije pravilo ali vrlo čest slučaj i radi toga insistiranje na diplomama meni je budalastina. Radije bih insisitriao na znanjima i vjestinama, iskustvu i referencama.
Naravno da posao ljekara, inzenjera ne mogu raditi ljudi koji nisu skolovani za to, o njima i nepricamo ovdje. Pricamo o jebenim ministrima necega.
Cistom menadzmentu i organizaciji, gdje su potrbene neke sasvim druge vjestine nego one koje su "nabavljaju" na fakultetima. Za takve te poslove zivot priprema.
Hoce li ovi ministri biti dobri ili losi, ja ne znam. Skeptik sam.
Ali da mi jedini kriterij bude koja je diploma? Eto ih tamo, sami pali, sami se ubili.
Kad je mogao dr. medicine biti ministar prometa i komunikacija, moze i nastavnik fizickog biti ministar privrede, jel tako? Makar je ovaj drugi ipak radio u nekakvoj privredi, za razliku od doktora koji se između gipsanja noge i ruke bavio samo politikanstvom.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#15675 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horke »

Ne, nisam fulala poentu. Pod tim plastom se danas svasta pogura. Vecina mobinga picinje bas sa tim "danas diploma nije bitna..." i upucena ljekarima, pravnicima, inzinjerima. Imala sam priliku prisustvovati predavanjima o mobingu. Vecina ispovjesti ima bas tu zajednicku recenicu.

I tako se izuzeta potura pod pravilo. Pa je premijer kantona imao DIF. Pa evo i sad ministri. Sve sami sposobni ljudi bez diplome u svom sektoru. Ne znam kako nismo Svicarska. (Bez ikakve namjere da omalovazim taj fakultet, ali taj fakultet nedaje potrebno opste obrazovanje koje je neophodno za osobu koja pretenduje da bude ministar i to sektora kao sto je privreda).

Parafraziracu jednu izreku koju sam davno procitala: kad zelite da unistite naciju, srozajte joj obrazovanje. E sad upravo ta mantra "nije bitna diploma" dovodi do ovog stanja da vise ni diploma UNSA nije sto je bila, jer mladi traze krivine, a Bolonja im je olaksala taj put. I tako pocinje da se srozava obrazovni sistem. A posljedicno i svaki drugi.

I jadna je ta vlada ako im je referentna tacka "vlada petak 13".
Locked