SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15626 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

- LieToMe
- Posts: 1300
- Joined: 21/02/2011 11:07
- Location: ...tamo gdje je sve po mom...
#15627 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Nekad davno (citaj prije sigurno vise od 7 godina) bilo je u oriflame ili avon katalozima, bilo simpa pravo. Bas je nekako bilo lijepo na kozi i blagosvjetlucalo. Dobila tad na poklon i nikad vise ne naletih na nesto slicnoMichun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15628 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Lie to me...imamo zadatak. Koja prva nadje nek javi.
Ja mozda ovo u kupim na ebay ovih dana.
Ja mozda ovo u kupim na ebay ovih dana.
- LieToMe
- Posts: 1300
- Joined: 21/02/2011 11:07
- Location: ...tamo gdje je sve po mom...
#15629 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Vidis meni nikad ne pade na pamet da uopste i razmisljam o ovome. A bilo predobro. Nekako sam sva sebi blistala
Ako gdje cujem ili naletim javim obavezno
A nekako sad kad vracam film sve mi se cini da je proizvod bio avonov jer sam ga koristila dok sam studirala a jedna kolegica je "dilala" avon tad
A nekako sad kad vracam film sve mi se cini da je proizvod bio avonov jer sam ga koristila dok sam studirala a jedna kolegica je "dilala" avon tad
- Bambi_na_kofeinu
- Posts: 1187
- Joined: 04/11/2005 00:21
#15630 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Nešto masnija T-zona, ostatak lica "normalan".maja82 wrote:Kakvu kožu imaš ? Je li masna puno ova Sundance , čula sam da je dobra kao zaštita pa kontam probati.Bambi_na_kofeinu wrote:Sundance spf 30, od aprila do septembra, košta ispod 10KM a savršeno mi odgovara, inače, manje sunčanim danima, Balea dnevna krema za spf 20.
Imam kožu koja može da izgori na martovskom suncu bez problema.
Masna krema jeste, i gusta, ali je namažem nešto prije, pustim da se upije pa stavljam ostatak šminke.
Ali me štiti cijeli dan.
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15631 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP
A sta je ovo? Krema, puder?LieToMe wrote:Vidis meni nikad ne pade na pamet da uopste i razmisljam o ovome. A bilo predobro. Nekako sam sva sebi blistalaAko gdje cujem ili naletim javim obavezno
![]()
A nekako sad kad vracam film sve mi se cini da je proizvod bio avonov jer sam ga koristila dok sam studirala a jedna kolegica je "dilala" avon tad
Ne zamjerite laiku
- šatirana_ljubičica
- Posts: 4798
- Joined: 20/11/2010 12:37
#15632 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Manekenko, to sad tebi ne treba, ti sad prirodno blistaš 
-
ice_tea
- Posts: 57
- Joined: 12/06/2009 16:09
#15633 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Imao je Essence taj tekuci iluminator, doduse pisalo je da je baza..
http://2.bp.blogspot.com/-ziVM_HGxStE/T ... 2+copy.jpg - lijevo
A imao je i L'oreal onaj Lumi primer.. http://1.bp.blogspot.com/-GyqzDvDdauU/T ... G_0815.jpg
ja sam to koristila nakon pudera, a ne kao primer, ali ipak mi se ovo NYX-ovo cini ljepse
http://2.bp.blogspot.com/-ziVM_HGxStE/T ... 2+copy.jpg - lijevo
A imao je i L'oreal onaj Lumi primer.. http://1.bp.blogspot.com/-GyqzDvDdauU/T ... G_0815.jpg
ja sam to koristila nakon pudera, a ne kao primer, ali ipak mi se ovo NYX-ovo cini ljepse
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15634 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP
Eh što me nasmijašatirana_ljubičica wrote:Manekenko, to sad tebi ne treba, ti sad prirodno blistaš
- šatirana_ljubičica
- Posts: 4798
- Joined: 20/11/2010 12:37
#15635 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
nećeš. nećeš tad će najviše da zablistaš
doduše prvo iznutra ali to je najvažnije jer kad se odrazi na licu nikakav sjaj niti ove kreme ne mogu ni blizu prići 
-
nera18
- Posts: 1563
- Joined: 27/09/2009 13:35
#15636 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP
manekenko, sta si od kozmetike koristila u ovom devetomjesecnom periodumanekenka u penziji wrote:Eh što me nasmijašatirana_ljubičica wrote:Manekenko, to sad tebi ne treba, ti sad prirodno blistašjoš koji dan, pa cu da grohnem
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15637 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Onda odustajem od dnevne kreme za ispod pudera 
- Lunetina
- Posts: 318
- Joined: 27/12/2013 09:36
- Location: Zimbabwe
#15638 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Proizvod sličan ovom sam vidjela na Youtube kanalu cure pod imenom 'bjutiholičarka', ali se sada ne mogu sjetiti naziva... napišem kada dođem kući (ne smijem na poslu otvarati YoutubeLieToMe wrote:Nekad davno (citaj prije sigurno vise od 7 godina) bilo je u oriflame ili avon katalozima, bilo simpa pravo. Bas je nekako bilo lijepo na kozi i blagosvjetlucalo. Dobila tad na poklon i nikad vise ne naletih na nesto slicnoMichun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?
ELF ima highlighter za oči, usne i obraze i već duuugo, duuugo mi stoji u Wish listi na iHerb-u, ali nikako da dođe na red od drugih stvarčica, a htjela sam ga kupiti i isto probati miješati sa tečnim puderom da vidim može li se postići ovaj blistavi efekat, budući da mu je cijena smiješna (svega 1,99 $). Ima ih u nekoliko nijansi, kao i u bijeloj (Spotlight).
Ovog 'Lilac Petal' trenutno nema na zalihama, ali vjerujem da će uskoro biti:
http://www.iherb.com/E-L-F-Cosmetics-Sh ... -5-g/53205
http://www.iherb.com/E-L-F-Cosmetics-Sh ... -5-g/53208
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15639 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ja ne stavljam puder pa bi mi ovo bas trebalo da malo zasjaji...da malo zdravlja nanesem na lice 
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#15640 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Meni se to cini najslicnije onom Lorealovom Lumi. Ja sam ga koristila i dobar je, i dugo traje 
- brown.sugar
- Posts: 1133
- Joined: 09/09/2013 19:32
- Location: I'm a female. :D
#15641 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
NYX kozmetiku prodaje jedna blogerica iz Tuzle, cini mi se, pa mozes provjeriti kod nje.Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?
http://www.makeuparena.ba/
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15642 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
nemabrown.sugar wrote:NYX kozmetiku prodaje jedna blogerica iz Tuzle, cini mi se, pa mozes provjeriti kod nje.Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?
http://www.makeuparena.ba/
ali hvala za info.
- brown.sugar
- Posts: 1133
- Joined: 09/09/2013 19:32
- Location: I'm a female. :D
#15643 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Zao mi je.
Nema na cemu! 
-
boracha
- Posts: 1353
- Joined: 29/10/2006 05:18
- moonlight7
- Posts: 4290
- Joined: 04/08/2010 11:39
#15645 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Šta mi preporučujte od Eucerin ili Avene kozmetike, a da mi pomogne maknut crvene flekice koje su se pojavile na licu?
- Lunetina
- Posts: 318
- Joined: 27/12/2013 09:36
- Location: Zimbabwe
#15646 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Naručujem čim legne plata!boracha wrote:ima tu
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 984&type=3
A onaj proizvod koji sam pominjala u mom prethodnom postu, a koji, čini se, ima sličan efekat zove se Lumene Sun Radiance Skin Tone Perfector, a evo i video bjutiholičarke:
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15647 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
od cega su flekice?moonlight7 wrote:Šta mi preporučujte od Eucerin ili Avene kozmetike, a da mi pomogne maknut crvene flekice koje su se pojavile na licu?
pogledaj i uriage...
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15648 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ko je iz Sa zainteresovan da naruci neka se javi...jer preko 20 km dostavljaju a ovo je 15 KM.Lunetina wrote:Naručujem čim legne plata!boracha wrote:ima tu
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 984&type=3Hvala!!!
A onaj proizvod koji sam pominjala u mom prethodnom postu, a koji, čini se, ima sličan efekat zove se Lumene Sun Radiance Skin Tone Perfector, a evo i video bjutiholičarke:
- Lunetina
- Posts: 318
- Joined: 27/12/2013 09:36
- Location: Zimbabwe
#15649 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Nisam mogla izdržati, već na sabahu naručila (iluminator + kremasti korektor), jer pročitah da je dostava između 3 i 7 dana, a valjda će mi i plata biti u međuvremenu... Sorry!
Inače, vidjela sam masu stvari koje su mi potrebne. Sve u svemu, bankrot mi ne gine kako god okrenem...
Inače, vidjela sam masu stvari koje su mi potrebne. Sve u svemu, bankrot mi ne gine kako god okrenem...
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#15650 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
pa kad prije moja tiLunetina wrote:Nisam mogla izdržati, već na sabahu naručila (iluminator + kremasti korektor), jer pročitah da je dostava između 3 i 7 dana, a valjda će mi i plata biti u međuvremenu... Sorry!
Inače, vidjela sam masu stvari koje su mi potrebne. Sve u svemu, bankrot mi ne gine kako god okrenem...
ko horoz se nadigla
ma nema veze...
