SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15626 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

Image
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#15627 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

Image
Nekad davno (citaj prije sigurno vise od 7 godina) bilo je u oriflame ili avon katalozima, bilo simpa pravo. Bas je nekako bilo lijepo na kozi i blagosvjetlucalo. Dobila tad na poklon i nikad vise ne naletih na nesto slicno :roll:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15628 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Lie to me...imamo zadatak. Koja prva nadje nek javi.
Ja mozda ovo u kupim na ebay ovih dana.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#15629 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

Vidis meni nikad ne pade na pamet da uopste i razmisljam o ovome. A bilo predobro. Nekako sam sva sebi blistala :mrgreen: Ako gdje cujem ili naletim javim obavezno :wink:
A nekako sad kad vracam film sve mi se cini da je proizvod bio avonov jer sam ga koristila dok sam studirala a jedna kolegica je "dilala" avon tad :lol:
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#15630 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bambi_na_kofeinu »

maja82 wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:Sundance spf 30, od aprila do septembra, košta ispod 10KM a savršeno mi odgovara, inače, manje sunčanim danima, Balea dnevna krema za spf 20.
Imam kožu koja može da izgori na martovskom suncu bez problema.
Kakvu kožu imaš ? Je li masna puno ova Sundance , čula sam da je dobra kao zaštita pa kontam probati.
Nešto masnija T-zona, ostatak lica "normalan".
Masna krema jeste, i gusta, ali je namažem nešto prije, pustim da se upije pa stavljam ostatak šminke.
Ali me štiti cijeli dan.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15631 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

LieToMe wrote:Vidis meni nikad ne pade na pamet da uopste i razmisljam o ovome. A bilo predobro. Nekako sam sva sebi blistala :mrgreen: Ako gdje cujem ili naletim javim obavezno :wink:
A nekako sad kad vracam film sve mi se cini da je proizvod bio avonov jer sam ga koristila dok sam studirala a jedna kolegica je "dilala" avon tad :lol:
A sta je ovo? Krema, puder?
Ne zamjerite laiku :)
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#15632 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

Manekenko, to sad tebi ne treba, ti sad prirodno blistaš :)
ice_tea
Posts: 57
Joined: 12/06/2009 16:09

#15633 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ice_tea »

Imao je Essence taj tekuci iluminator, doduse pisalo je da je baza..
http://2.bp.blogspot.com/-ziVM_HGxStE/T ... 2+copy.jpg - lijevo
A imao je i L'oreal onaj Lumi primer.. http://1.bp.blogspot.com/-GyqzDvDdauU/T ... G_0815.jpg

ja sam to koristila nakon pudera, a ne kao primer, ali ipak mi se ovo NYX-ovo cini ljepse :mrgreen:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15634 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

šatirana_ljubičica wrote:Manekenko, to sad tebi ne treba, ti sad prirodno blistaš :)
Eh što me nasmija :) još koji dan, pa cu da grohnem :lol:
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#15635 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

nećeš. nećeš tad će najviše da zablistaš :) doduše prvo iznutra ali to je najvažnije jer kad se odrazi na licu nikakav sjaj niti ove kreme ne mogu ni blizu prići :D
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15636 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

manekenka u penziji wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Manekenko, to sad tebi ne treba, ti sad prirodno blistaš :)
Eh što me nasmija :) još koji dan, pa cu da grohnem :lol:
manekenko, sta si od kozmetike koristila u ovom devetomjesecnom periodu :)))
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15637 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Onda odustajem od dnevne kreme za ispod pudera :lol:
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#15638 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lunetina »

LieToMe wrote:
Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

Image
Nekad davno (citaj prije sigurno vise od 7 godina) bilo je u oriflame ili avon katalozima, bilo simpa pravo. Bas je nekako bilo lijepo na kozi i blagosvjetlucalo. Dobila tad na poklon i nikad vise ne naletih na nesto slicno :roll:
Proizvod sličan ovom sam vidjela na Youtube kanalu cure pod imenom 'bjutiholičarka', ali se sada ne mogu sjetiti naziva... napišem kada dođem kući (ne smijem na poslu otvarati Youtube :D ). Ona taj njen ilumintor miješa sa tečnim puderom i onda nanosi na lice i fakat izgleda super, ništa napadno, a lice baš lijepo blista.

ELF ima highlighter za oči, usne i obraze i već duuugo, duuugo mi stoji u Wish listi na iHerb-u, ali nikako da dođe na red od drugih stvarčica, a htjela sam ga kupiti i isto probati miješati sa tečnim puderom da vidim može li se postići ovaj blistavi efekat, budući da mu je cijena smiješna (svega 1,99 $). Ima ih u nekoliko nijansi, kao i u bijeloj (Spotlight).

Ovog 'Lilac Petal' trenutno nema na zalihama, ali vjerujem da će uskoro biti:
http://www.iherb.com/E-L-F-Cosmetics-Sh ... -5-g/53205
http://www.iherb.com/E-L-F-Cosmetics-Sh ... -5-g/53208
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15639 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ja ne stavljam puder pa bi mi ovo bas trebalo da malo zasjaji...da malo zdravlja nanesem na lice :-)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#15640 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DaffyDuck »

Meni se to cini najslicnije onom Lorealovom Lumi. Ja sam ga koristila i dobar je, i dugo traje :D
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15641 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

Image
NYX kozmetiku prodaje jedna blogerica iz Tuzle, cini mi se, pa mozes provjeriti kod nje.

http://www.makeuparena.ba/
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15642 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

brown.sugar wrote:
Michun wrote:ima li sta ovako adekvatno kod nas da se kupi?

Image
NYX kozmetiku prodaje jedna blogerica iz Tuzle, cini mi se, pa mozes provjeriti kod nje.

http://www.makeuparena.ba/
nema :(
ali hvala za info.
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15643 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

Zao mi je. :sad: Nema na cemu! :thumbup:
User avatar
moonlight7
Posts: 4290
Joined: 04/08/2010 11:39

#15645 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonlight7 »

Šta mi preporučujte od Eucerin ili Avene kozmetike, a da mi pomogne maknut crvene flekice koje su se pojavile na licu?
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#15646 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lunetina »

Naručujem čim legne plata! :D Hvala!!!

A onaj proizvod koji sam pominjala u mom prethodnom postu, a koji, čini se, ima sličan efekat zove se Lumene Sun Radiance Skin Tone Perfector, a evo i video bjutiholičarke:

User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15647 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

moonlight7 wrote:Šta mi preporučujte od Eucerin ili Avene kozmetike, a da mi pomogne maknut crvene flekice koje su se pojavile na licu?
od cega su flekice?
pogledaj i uriage...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15648 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Lunetina wrote:
Naručujem čim legne plata! :D Hvala!!!

A onaj proizvod koji sam pominjala u mom prethodnom postu, a koji, čini se, ima sličan efekat zove se Lumene Sun Radiance Skin Tone Perfector, a evo i video bjutiholičarke:

ko je iz Sa zainteresovan da naruci neka se javi...jer preko 20 km dostavljaju a ovo je 15 KM.
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#15649 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lunetina »

Nisam mogla izdržati, već na sabahu naručila (iluminator + kremasti korektor), jer pročitah da je dostava između 3 i 7 dana, a valjda će mi i plata biti u međuvremenu... Sorry!

Inače, vidjela sam masu stvari koje su mi potrebne. Sve u svemu, bankrot mi ne gine kako god okrenem... :run:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15650 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Lunetina wrote:Nisam mogla izdržati, već na sabahu naručila (iluminator + kremasti korektor), jer pročitah da je dostava između 3 i 7 dana, a valjda će mi i plata biti u međuvremenu... Sorry!

Inače, vidjela sam masu stvari koje su mi potrebne. Sve u svemu, bankrot mi ne gine kako god okrenem... :run:
pa kad prije moja ti :D
ko horoz se nadigla :-)
ma nema veze...
Post Reply