Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15601 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:E sad tek nista ne kontam :D

Ja drzim kafic u prizemlju zgrade i hocu da kupim stan od komsije. Komsija nece da mi proda stan.

I umjesto hvala na ponudi, stan nije na prodaju, tuzi me zbog baste kafica :-) Koja je tu logika?

Mislim, ocigledno je da tu ima svega, ponajmanje logike, a najvise nerasciscenih racuna izmedju dvojice lokalnih gazda...
Jednostavno je...bastu kafane vrac je napravio na prostoru koji po projektu pripada svim stanarima zgrade...bez ikakve dozvole
onda je opstina donijela rjesenje da se basta srusi ..vrac se zalio...i sad cekaju pravosnaznost odluke
u medjuvremenu vrac pokusava kupiti cijelu zgradu...izo babic i jos neki ne zele da prodaju i tako
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15603 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Jednostavno je...bastu kafane vrac je napravio na prostoru koji po projektu pripada svim stanarima zgrade...bez ikakve dozvole
onda je opstina donijela rjesenje da se basta srusi ..vrac se zalio...i sad cekaju pravosnaznost odluke
u medjuvremenu vrac pokusava kupiti cijelu zgradu...izo babic i jos neki ne zele da prodaju i tako
:shock:

e svasta
Ci-Nick
Posts: 6885
Joined: 15/03/2015 17:38

#15604 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Da su NVO ozbiljne i dobronamjerne kao što se deklarišu davno bi pokrenule inicijativu za zabranu i zatvaranje svih kladionica.
Razlog je svima jasan,.. hiljade porodica jedva sastavlja kraj s krajem a "glave" porodica ostavljaju ono malo sirotinje što imaju u kladionicama i situaciju čine još težom.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15605 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Jednostavno je...bastu kafane vrac je napravio na prostoru koji po projektu pripada svim stanarima zgrade...bez ikakve dozvole
onda je opstina donijela rjesenje da se basta srusi ..vrac se zalio...i sad cekaju pravosnaznost odluke
u medjuvremenu vrac pokusava kupiti cijelu zgradu...izo babic i jos neki ne zele da prodaju i tako
:shock:

e svasta
I jos svasta je bilo :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15606 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: I jos svasta je bilo :mrgreen:
Hm, ne znam sto, ali pale mi se lampice za uzbunu kad ovako pises :D
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#15607 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Ci-Nick wrote:
Da su NVO ozbiljne i dobronamjerne kao što se deklarišu davno bi pokrenule inicijativu za zabranu i zatvaranje svih kladionica.
Razlog je svima jasan,.. hiljade porodica jedva sastavlja kraj s krajem a "glave" porodica ostavljaju ono malo sirotinje što imaju u kladionicama i situaciju čine još težom.
Da se razumijemo, u velikoj mjeri sam za dodatno oporezivanje kladionica, kao i fiskalne kase taksistima, notarima i pijacarima.
Sto se kladionica tice takve inicijative su bezveze, ne vidim razloga ukidanju, ako neko zeli da tu ostavi i ono malo novca sto ima onda je to njegova stvar. Imas brdo alkoholicara pa niko ne razmatra uvodjenje zabrane prodaje alkohola, i ne treba.
Od ovog svega prave ogromni problem, koji to nije.
Ukoliko kladionica zeli da ima kladionicu u centru e onda plati 50.000KM a ako neces platit ces manje, jednostavno ne moraju da budu u centru.
"Zatvaranja" su blef, kao sto svi znamo, neka vrsta "osvete", ali vratit ce se oni, popustit ce, ima njima novca ovdje. Smanjit ce broj poslovnica, promjeniti lokacije i raditi.
User avatar
N.N.
Posts: 3546
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#15608 Re: Zeničani

Post by N.N. »

_BataZiv_0809 wrote:E sad tek nista ne kontam :D

Ja drzim kafic u prizemlju zgrade i hocu da kupim stan od komsije. Komsija nece da mi proda stan.

I umjesto hvala na ponudi, stan nije na prodaju, tuzi me zbog baste kafica :-) Koja je tu logika?

Mislim, ocigledno je da tu ima svega, ponajmanje logike, a najvise nerasciscenih racuna izmedju dvojice lokalnih gazda...
Kameni ti je odgovorio eto :-D

A stan je bitan jer je Vrace hotel/hostel planirao iznad kafane. Pa eto, povezi neke stvari :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#15609 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Da ne bude sada da trazim dlaku u jajetu sto bi se reklo, ali nadlezna gradska sluzba trebala je malo bolje urediti onaj tzv. zimski bazar kod Bosanke. Trebalo je postaviti one drvene kucice i urediti koja se muzika moze pustati (pusta se uglavnom turbo folk i sl.). Ovako sa onim satorima i turbo folkom ispade pravi vasar, jos samo rositlj sa cevapima i kobasicama fali... :D (Hajd satori i nekako, ali onaj turbo folk sa djeda mrazovima koj piju pive iz limenke i puse cigare...katastrofa ziva... :lol: )
Ci-Nick
Posts: 6885
Joined: 15/03/2015 17:38

#15610 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Warashii wrote:
Ci-Nick wrote:
Da su NVO ozbiljne i dobronamjerne kao što se deklarišu davno bi pokrenule inicijativu za zabranu i zatvaranje svih kladionica.
Razlog je svima jasan,.. hiljade porodica jedva sastavlja kraj s krajem a "glave" porodica ostavljaju ono malo sirotinje što imaju u kladionicama i situaciju čine još težom.
Da se razumijemo, u velikoj mjeri sam za dodatno oporezivanje kladionica, kao i fiskalne kase taksistima, notarima i pijacarima.
Sto se kladionica tice takve inicijative su bezveze, ne vidim razloga ukidanju, ako neko zeli da tu ostavi i ono malo novca sto ima onda je to njegova stvar. Imas brdo alkoholicara pa niko ne razmatra uvodjenje zabrane prodaje alkohola, i ne treba.
Od ovog svega prave ogromni problem, koji to nije.
Ukoliko kladionica zeli da ima kladionicu u centru e onda plati 50.000KM a ako neces platit ces manje, jednostavno ne moraju da budu u centru.
"Zatvaranja" su blef, kao sto svi znamo, neka vrsta "osvete", ali vratit ce se oni, popustit ce, ima njima novca ovdje. Smanjit ce broj poslovnica, promjeniti lokacije i raditi.
Ne slažem se,... mjesecima se govori o prometu kladionica većem od milijarde, i sve ide u pravcu oporezivanja i punjenja budžeta a nikom nije palo na pamet ( ni NVO ni vjerskim zajednicama ) da kaže da je to milijarda manje u džepovima ( uglavnom ) najsiromašnijih i da će mnogo djece biti zbog kladionica uskraćeno za jabuku, čokoladu, nove cipele,... Nisam imao ništa protiv kladionica dok se radilo samo o sportskoj ali ne bi dozvolio trke pasa, bingo i šta već sve tu ima,.. jer ljudi tu bukvalno "vise" dok ne isprazne džepove.
A poređenje alkohola i kocke nije dobro.
Čovjek ne može popiti više od flaše konjaka u jednom danu a može prokockati kompletnu imovinu i još otići u minus.
Last edited by Ci-Nick on 31/12/2016 10:43, edited 1 time in total.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#15611 Re: Zeničani

Post by sorted »

clio_dci120 wrote:(Hajd satori i nekako, ali onaj turbo folk sa djeda mrazovima koj piju pive iz limenke i puse cigare...katastrofa ziva... :lol: )
Bad santa 2 :mrgreen:
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#15612 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:E sad tek nista ne kontam :D

Ja drzim kafic u prizemlju zgrade i hocu da kupim stan od komsije. Komsija nece da mi proda stan.

I umjesto hvala na ponudi, stan nije na prodaju, tuzi me zbog baste kafica :-) Koja je tu logika?

Mislim, ocigledno je da tu ima svega, ponajmanje logike, a najvise nerasciscenih racuna izmedju dvojice lokalnih gazda...
Jednostavno je...bastu kafane vrac je napravio na prostoru koji po projektu pripada svim stanarima zgrade...bez ikakve dozvole
onda je opstina donijela rjesenje da se basta srusi ..vrac se zalio...i sad cekaju pravosnaznost odluke
u medjuvremenu vrac pokusava kupiti cijelu zgradu...izo babic i jos neki ne zele da prodaju i tako
Pa koliko to ta basta vrijedi i para donosi? Koliko znam da u onoj zgradi nisu ni mali ni jeftini stnovi.. Jbt, kostace ga milion da sacuva bastu u kojoj nikad niko nije napravio ceh od 50 km..
PS. Procitah komentar od N.N. i to za hostel vec ima logike ;)
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#15613 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Ci-Nick wrote: Ne slažem se,... mjesecima se govori o prometu kladionica većem od milijarde, i sve ide u pravcu oporezivanja i punjenja budžeta a nikom nije palo na pamet ( ni NVO ni vjerskim zajednicama ) da kaže da je to milijarda manje u džepovima ( uglavnom ) najsiromašnijih i da će mnogo djece biti zbog kladionica uskraćeno za jabuku, čokoladu, nove cipele,... Nisam imao ništa protiv kladionica dok se radilo samo o sportskoj ali ne bi dozvolio trke pasa, bingo i šta već sve tu ima,.. jer ljudi tu bukvalno "vise" dok ne isprazne džepove.
A poređenje alkohola i kocke nije dobro.
Čovjek ne može popiti više od flaše konjaka u jednom danu a može prokockati kompletnu imovinu i još otići u minus.
Mi nagadjamo o prometu. Vjerske zajednice koje ti prizivas kao i NVO bi u ovoj prici poprimili nacionalnu notu "stvaranje dzemahirije" tako da to ne ide.
Znamo da je ovo sa kladionicama ispolitizirano. Kocke je bilo i bez kladionica pa neko ukidanje istih ne bi neku veliku razliku ucinilo.
Poredjenje je bilo cisto zbog unistavanja zivota.
Neka njih neka rade, ko hoce neka ide boli me neka stvar. Ovo je prvi korak pri nekom zakonskom uredjenju ove problematike.
Kladionice imaju minimalna ulaganja, dobru zaradu i problematican odnos sa zakonom.
User avatar
dinoze77
Posts: 97
Joined: 01/10/2016 17:49
Location: Zenica

#15614 Re: Zeničani

Post by dinoze77 »

MikroBelaj wrote:Lutrija BiH prestaje sa radom na podrucju grada Zenica,saopstenje:

https://www.lutrijabih.ba/novosti/?titl ... _iz_zenice

Ali ce da natavi sa radom poslovnica lutrije u Titovoj na broju 26, sve ostale se zatvaraju, ipak su im drage pare i samo suplju bacaju i nemaju muda da sve poslovnice zatvore.

P.S ja bi im ukinuo sve komunalne takse ali pod uslovom da gradskoj upravi dostave ovjerenu kopiju povoelje kulina bana. :D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#15615 Re: Zeničani

Post by notsure »

clio_dci120 wrote:Da ne bude sada da trazim dlaku u jajetu sto bi se reklo, ali nadlezna gradska sluzba trebala je malo bolje urediti onaj tzv. zimski bazar kod Bosanke. Trebalo je postaviti one drvene kucice i urediti koja se muzika moze pustati (pusta se uglavnom turbo folk i sl.). Ovako sa onim satorima i turbo folkom ispade pravi vasar, jos samo rositlj sa cevapima i kobasicama fali... :D (Hajd satori i nekako, ali onaj turbo folk sa djeda mrazovima koj piju pive iz limenke i puse cigare...katastrofa ziva... :lol: )
To nije dlaka u jajetu, ono je odraz seljakluka koji vlada ovim "gradom".
Berkica, Heleg, Keleštura i ostala ekipa koja je odrasla na čistom zraku, vozarila do škole i po M92 metodi se uhljebila u vlast i ne zna ni za šta bolje od vašara. Pa njima je vrhunac kulture upravo šator, roštilj, piva (al' samo kad niko ne gleda) i kineska roba na kutijama od banana.
Ko nam je kriv što smo zalupili vrata za ono malo kulturne raje koja je utekla od rata. Sve i da su se htjeli vratiti sad ne bi, kad vide u šta smo pretvorili predgrađe Šerića koje se neopravdano naziva gradom.
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#15616 Re: Zeničani

Post by Mobile_Disco »

"Sprema li Fudo etnicko ciscenje i protjerivanje hrvata iz Zenice" naslov na jednom portalu hahaha Da nije zalosno bilo bi smijesno..
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15617 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Mobile_Disco wrote:"Sprema li Fudo etnicko ciscenje i protjerivanje hrvata iz Zenice" naslov na jednom portalu hahaha Da nije zalosno bilo bi smijesno..
Nemoj sumnjati da je ekipa iz Hercegovine spremna skratiti i nekog Hrvata iz Zenice za glavu da bi to izgledalo uvjerljivije.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#15618 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Mah to je se moglo i očekivati u ovoj situaciji.
Samo sto ovo nema nikakve veze sa etničkim ciscenjem. Osim ako su u hercegovačkim firmama zaposleni hrvati u vecini, onda moze biti malo problematicno.
Volio bih da nekad pogledaju u svoju avliju, pa da vide koliko "muslimanskih" firmi radi u njihovim zupanijama a koliko hercegovačkih u ovom vama "balijskom" dijelu, pa da prestanu srati o ugroženosti i entitetima.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15619 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Warashii wrote:Mah to je se moglo i očekivati u ovoj situaciji.
Samo sto ovo nema nikakve veze sa etničkim ciscenjem. Osim ako su u hercegovačkim firmama zaposleni hrvati u vecini, onda moze biti malo problematicno.
Volio bih da nekad pogledaju u svoju avliju, pa da vide koliko "muslimanskih" firmi radi u njihovim zupanijama a koliko hercegovačkih u ovom vama "balijskom" dijelu, pa da prestanu srati o ugroženosti i entitetima.
Ako je kriminal nacija onda je ovo etnicko ciscenje. Faktor na koji mnogi zaboravljaju glasi - Da li stvarno neko misli da se Premier i hercegovacki mafijasi mogli opruziti po "balijskom" dijelu bez da su procenat proslijedili na Poljine? Ako to neko misli grdno se vara.

Razni ce ovdje biti spinovi ali cinjenica su jasne: 95% gradjana zeli da se kladionice gone u picku maternu i suma novca ce svakako ostati u gradu. Ili ce se ljudi manje kladiti zbog manje uplatnih mjesta ili ce se napuniti budzet kroz pausale. Kako god ovom gradu ide u korist.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65987
Joined: 03/08/2010 19:04

#15620 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mobile_Disco wrote:"Sprema li Fudo etnicko ciscenje i protjerivanje hrvata iz Zenice" naslov na jednom portalu hahaha Da nije zalosno bilo bi smijesno..

koji portal?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15621 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
jubix
Posts: 146
Joined: 26/01/2013 11:20

#15622 Re: Zeničani

Post by jubix »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mobile_Disco wrote:"Sprema li Fudo etnicko ciscenje i protjerivanje hrvata iz Zenice" naslov na jednom portalu hahaha Da nije zalosno bilo bi smijesno..

koji portal?
Neki stranica.ba, bljesak kopirao tekst.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15623 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Stranica.ba - copyright © Sport Plus d.o.o. 2015. - 2016.

STRANICA.ba

Image
User avatar
dinoze77
Posts: 97
Joined: 01/10/2016 17:49
Location: Zenica

#15624 Re: Zeničani

Post by dinoze77 »

Casual's wrote:Stranica.ba - copyright © Sport Plus d.o.o. 2015. - 2016.

STRANICA.ba

Image
ovo fudi prosljediti pa da ih malo :izet: :izet: :izet: za klevetu
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15625 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Danas skidaju sve s Lutrije u Shopping centru, kaze radnik da nece raditi neko izvjesno vrijeme a da ce se za dalje vidjet... ni oni ne znaju nista
Post Reply