SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15601 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Je li neko probao Afroditine kreme za njegu lica? Maste li kozu ili se upiju? Kako se ponašaju ispod pudera?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15602 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

manekenka u penziji wrote:Je li neko probao Afroditine kreme za njegu lica? Maste li kozu ili se upiju? Kako se ponašaju ispod pudera?
Ja koristim make it beautiful hidratantnu i nemam nikakvih problema, kosta 10 maraka i odlicna mi je.
Ima fin blagi miris, lijepo se razmazuje i upija.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15603 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Neko koristio vitta line whitening cream-pharmamed?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15604 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

ladyblue18 wrote:
manekenka u penziji wrote:Je li neko probao Afroditine kreme za njegu lica? Maste li kozu ili se upiju? Kako se ponašaju ispod pudera?
Ja koristim make it beautiful hidratantnu i nemam nikakvih problema, kosta 10 maraka i odlicna mi je.
Ima fin blagi miris, lijepo se razmazuje i upija.
Hvala!
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15605 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Ja sam probala onu plavu Hydra Thermal i odlična je, moja koža je normalna do masna mada ispod pudera mi je najbolji njihov serum NaturaLift...a inače sam pravo zadovoljna Afroditinim proizvodima u zadnje vrijeme
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15606 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

@ Ladyblue
Je li to ova?
Image

@MersY meni je koza vise suha ali mi odgovaraju i kreme za normalnu kozu. Ta Hydra Thermal je vjerovatno za masnu kozu?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15607 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

manekenka u penziji wrote:@ Ladyblue
Je li to ova?
Image
Jap.
Kod mene je mjesovita koza, celo malo masnije a ostatak lica normalan, mislim da bi odgovarala i za suhu kozu.

A imas istu ovakvu, make it matt, ako ti treba :mrgreen:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15608 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Budem vidjela :) uzet cu vjerovatno jednu od te dvije.
U nedostatku adekvatne kreme mazem se djecijom bademovom već dvije sedmice. Evo me sijam ka' sunce.
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15609 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Mislim da ima ova Hydra Thermal varijanta i za suhu kožu i masnu do normalnu
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15610 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Make it Matt sam izbacila iz izbora, jer je za masnu kozu, sudeći po google-u. Sad me je zainteresirala i ova Hydra thermal. Vjerovatno cu se tek prilikom kupovine odlučiti koju cu uzeti.
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15611 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Na Jagodici je do 24. aprila popust 10% na svu šminku :)
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#15612 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Red berries »

Ductus Holedocus wrote:Koristi te li kremu sa zastitnim faktorom? ja sam uzela Eucerin,da bih juce,nakon visesatnog boravka na suncu moje lice postalo opet pjegavo :oops:

Ovo me je dugo privlacilo..Na kraju narucila nakon sto sam pronasla na nekoj akciji,tj BJB mi preporucila stranicu :D
http://www.dermstore.com/product_Dermab ... _33000.htm
ili mu ja ne znam svrhu,za sta je namjenjen ili je proizvod besmislen!
Fixer? Ma kakav,baby puder ostavi ljepsi zavrsetak
I ja sam u potrazi za promjenom..Eucerin mi je bio odlican prosle godine..A ove godine mi cepi pore :oops: i izbacuju mi gadosti od njega...
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15613 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Danas kupih MIXA, baby lotion&shampoo u gelu...inace, dugo im gledam proizvode i privlaci me ambalaza i danas nadjem to na akciji u DMu i kupim...
Savrseno mi je skinulo sminku, bas je blago, ne zateze lice, i mirise predivnoooo, pomalo me podsjeca na one mirise u pedijatarskim ordinacijama, osvjezavajuce nekako :D
Inace, primjetila sam da su im proizvodi preko 20 KM...:D Mislim da vrijede te cijene...

Morat cu probati i kremu :D

I da, probala sam dugoooohvaljeni Balea serim za lice...inace, sad kako je doslo proljece, moja kombinovana koza je pocela da se peruta i susi oko obraza, nosa, po celu, pa mi puder nakon nekoliko sati izgleda cudno, ruzno, ne bas glatko...tako da taj serum preporodi i bas nahrani kozu, dobije na vlaznosti, elasticnosti, a cijena mu je svega oko 6 KM...:D
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#15614 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

Nisrin, make my day :D koliko je Mixa na sniženju i koji Balea serum??? :kiss: tnx
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15615 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Oko 10/11 KM je mixa
Sad slobodno meni taj kiss preusmjeri :lol:
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#15616 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

:kiss: Tebi ide kiss kako god :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15618 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

šatirana_ljubičica wrote:Nisrin, make my day :D koliko je Mixa na sniženju i koji Balea serum??? :kiss: tnx

Bogami, ovaj baby gel 2u1 je 5 KM na snizenju :)
A Balea serum je oko 6.50KM :D

Image
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15619 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

jooooooj,lice mi je "buknulo",bubuljice,crvenilo i hrapavo ko šmirgl papir :evil: :?: :?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15620 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Sto se ja zeznuh, nije bilo one make it beautifull kreme, samo make it Matt. Ne htjedoh uzeti Hydra thermal, učinila mi se za malo ozbiljniju kozu i uzmem neku narandzastu hranjivu od badema i matične mliječi, isto afroditina, za suhu i normalnu kozu. Sijam kao lampa... Definitivno nije dobra kao podloga prije pudera ili za ljetne dane, ali ne znaci da nije dobra kao noćna krema.

Kupila sam i neutrogenin gel za čišćenje lica, divan je, tacno se osjeti da nesto "radi".
maja82
Posts: 38
Joined: 25/11/2008 22:24

#15621 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by maja82 »

Ductus Holedocus wrote:Koristi te li kremu sa zastitnim faktorom? ja sam uzela Eucerin,da bih juce,nakon visesatnog boravka na suncu moje lice postalo opet pjegavo :oops:

Ovo me je dugo privlacilo..Na kraju narucila nakon sto sam pronasla na nekoj akciji,tj BJB mi preporucila stranicu :D
http://www.dermstore.com/product_Dermab ... _33000.htm
ili mu ja ne znam svrhu,za sta je namjenjen ili je proizvod besmislen!
Fixer? Ma kakav,baby puder ostavi ljepsi zavrsetak
Ductus Holedocus wrote:jooooooj,lice mi je "buknulo",bubuljice,crvenilo i hrapavo ko šmirgl papir :evil: :?: :?
Koji Eucerin si koristila ? Meni koža slično reaguje ako ne skinem kako treba kremu sa spf ,vodootprna je pa je skidam ko da puder skidam :-)
Mislim da za pjegice , ako ih inače imaš , slabo može krema pomoći.
manekenka u penziji wrote:Sto se ja zeznuh, nije bilo one make it beautifull kreme, samo make it Matt. Ne htjedoh uzeti Hydra thermal, učinila mi se za malo ozbiljniju kozu i uzmem neku narandzastu hranjivu od badema i matične mliječi, isto afroditina, za suhu i normalnu kozu. Sijam kao lampa... Definitivno nije dobra kao podloga prije pudera ili za ljetne dane, ali ne znaci da nije dobra kao noćna krema.

Kupila sam i neutrogenin gel za čišćenje lica, divan je, tacno se osjeti da nesto "radi".
Ako vam nije hića za kupit kremu, tražite testere na njihovom sajtu, ja sam prošle godine dobila sve koje sam tražila i još neke po njihovoj preporuci :)
maja82
Posts: 38
Joined: 25/11/2008 22:24

#15622 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by maja82 »

Bambi_na_kofeinu wrote:Sundance spf 30, od aprila do septembra, košta ispod 10KM a savršeno mi odgovara, inače, manje sunčanim danima, Balea dnevna krema za spf 20.
Imam kožu koja može da izgori na martovskom suncu bez problema.
Kakvu kožu imaš ? Je li masna puno ova Sundance , čula sam da je dobra kao zaštita pa kontam probati.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#15623 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

Nisrin wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Nisrin, make my day :D koliko je Mixa na sniženju i koji Balea serum??? :kiss: tnx

Bogami, ovaj baby gel 2u1 je 5 KM na snizenju :)
A Balea serum je oko 6.50KM :D

Image

Hvala :)
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#15624 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by kakav nered »

manekenka u penziji wrote:Sto se ja zeznuh, nije bilo one make it beautifull kreme, samo make it Matt. Ne htjedoh uzeti Hydra thermal, učinila mi se za malo ozbiljniju kozu i uzmem neku narandzastu hranjivu od badema i matične mliječi, isto afroditina, za suhu i normalnu kozu. Sijam kao lampa... Definitivno nije dobra kao podloga prije pudera ili za ljetne dane, ali ne znaci da nije dobra kao noćna krema.

Kupila sam i neutrogenin gel za čišćenje lica, divan je, tacno se osjeti da nesto "radi".
afrodita ima za svaku liniju hidratantnu i hranjivu...te hranjive su masne i više kao noćne...trebala si uzeti hidratantnu...
ja koristim od kamilice i meni su super... probala sam i one skuplje hydra termal i nisu mi ništa puno bolje tako da sam se vratila na ove jeftinije...
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15625 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Morat cu opet do dm-a pa uzeti jednu i za dan. Ma fina je koza i poslje ove hranjive, ali je ne mogu koristiti kako sam naumila tj.kao podlogu prije pudera.
Post Reply