Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15576 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Mobile_Disco wrote:Kakvo zatvaranje mozda privremeno neki blef al kad vide koliko para ce faliti svaki mjesec otvorit ce se one pa da je i 100.000 porez
Zatvaranje dok se ne promjeni odluka. Jos se tjese da ova odluka pada na Ustavnom sudu. :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15577 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Casual's wrote:Blefiraju. Dogovorili su zatvaranje par dana u Vitezu nedavno.
Ono sto ja znam je da ce radnice dobiti otkaz ugovora o radu momentom predaje sutrasnjeg pazara.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15578 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Toliko misle o radnicama. :-D :-D :-D :-D
Mustang1
Posts: 29918
Joined: 29/12/2010 17:31

#15579 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Nego hoce li biti onih zutih listica kupiti na trafikama? :oops:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15580 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Mirsada je procitala poruku i napisala ima li bolje firme? Mirsada radi 31.12. skraceno do 16:00, a 01.01. radi od 14 h. Idem ja poslati poruku Mirsadi. Prolaz je tu zagarantovan. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15581 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

nacho_ wrote:
šatrorović kao i svaki sindikalista se bavi šatrologijom (ili kako je danas popularno reći "prosipa ublehe"), njemu čak i samo ime govori. :mrgreen:

@Eborg Kojim zlom je on predložen? :run:
Pocjepat ce ga sheki ko siroce napolitanku
ne kontam fakat sto se vrac nece kandidovati
ima dobra ledja,solidne novce a i momenat bijelog mu moze pomoci da se upusti u onaj pichvajz od situacije
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15582 Re: RE: Re: Zeničani

Post by Eborg »

nacho_ wrote:
šatrorović kao i svaki sindikalista se bavi šatrologijom (ili kako je danas popularno reći "prosipa ublehe"), njemu čak i samo ime govori. :mrgreen:

@Eborg Kojim zlom je on predložen? :run:
Koliko sam ja uspio skontati Vrace je povukao losu robu i pobjegao nakon sto je sve izradio onom silnom halabukom i tako nanio veliku stetu toj inicijativi.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#15584 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Vrace nafura pricom i halabukom, pa se povuce...pa jucer njegovi digose bijele suzdrzane kartone na vijecu :-)
Bezmudasi koji ce biti najglasniji oko trivijalnih pitanja tipa hoce li biti kafana ili biblioteka i tako to :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15585 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Danas je ganj'o papire za baštu, međutim karina. Ne daju mu nema teorije.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15586 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ma nije on u principu los momak ali mu vala nije ovo trebalo.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15587 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Eborg wrote:Ma nije on u principu los momak ali mu vala nije ovo trebalo.
Pretjeruje sa količinama vala. Zna se kad treba povuć', a kad ne. :run:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#15588 Re: Zeničani

Post by notsure »

Kreho se malo preračunao, nezavisnih u skupštini nema, ovih 3 su "samostalni" (nezavisni su samo oni koji su kao takvi dobili mandat na izborima).
Evo kako se to dijeli:
http://www.zdk.ba/sjednicevlade/sjednic ... 1-2016.pdf

Ali, bez obzira na računicu, puno je 400.000 za mafijaške organizacije.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#15589 Re: Zeničani

Post by Norm »

Casual's wrote:Danas je ganj'o papire za baštu, međutim karina. Ne daju mu nema teorije.
...dace, dace...samo je pitanje cijene...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15590 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nije da nije nudio.
zenicablues
Posts: 260
Joined: 20/11/2009 17:27

#15591 Re: Zeničani

Post by zenicablues »

Svako iole normalan zna da se kladionice neće zatvoriti svoje poslovnice u gradu. Imaju ekstra lokacije u centru grada i svjesni su da, ako bi zatvorili te poslovnice, zakupodavci vrlo brzo izdali te prostore, s obzirom na atraktivnost lokacija. Da će pokusati blefirati, s otkazima ugovora o radu, dizanjem halabuke i slično, hoće sigurno, ali da će pustiti da im iz ruku ode zlatna koka, to neće dopustiti, znamo svi.... možda će zatvoriti na par dana, ali i u tom slučaju finansijska šteta bi bila velika...Da su pametni uveli bi pravilo da je minimalna uplata 3 KM i na taj način igračima levatima uzimali tri puta više, a ostvarili bi i ekstra prihod da mogu podnijeti ovaj namet...

Ostaje da vidimo...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15592 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote:Danas je ganj'o papire za baštu, međutim karina. Ne daju mu nema teorije.
Cekaj, nikad mi ta prica nije bila do kraja jasna. Sta je ondje nelegalno, basta ili nadstresnica? Ili sve?

Znam, otkako se otvorila ta kafana, a imaju 2-3 godine, da se prica da se basta mora srusiti.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15593 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:
Casual's wrote:Danas je ganj'o papire za baštu, međutim karina. Ne daju mu nema teorije.
Cekaj, nikad mi ta prica nije bila do kraja jasna. Sta je ondje nelegalno, basta ili nadstresnica? Ili sve?

Znam, otkako se otvorila ta kafana, a imaju 2-3 godine, da se prica da se basta mora srusiti.
Nikome to nije jasno. Za nadstrešnicu mu ne bi trebala nikakva dozvola ako ima dozvolu za baštu. Nije u pitanju bespravna gradnja kao recimo ona kuća na zgradi (niko je ne spominje).
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#15594 Re: Zeničani

Post by sorted »

N.N. wrote:Vrace nafura pricom i halabukom, pa se povuce...pa jucer njegovi digose bijele suzdrzane kartone na vijecu :-)
Bezmudasi koji ce biti najglasniji oko trivijalnih pitanja tipa hoce li biti kafana ili biblioteka i tako to :D
Ta vjestacka tvorevina ce se ugasit vec nakon slijedecih izbora. Suzdrzani su bili zato sto kladionicama stite objekte(video nadzor, alarmi itd..). Negdje pred izbore napisao sam da takvi tipusi osnivaju takve kvazistranke samo u svrhu zastite kapitala, i eto ti potvrde i dokaza.
Samo potpuni mentol i neznalica je mogao vjerovat da je sc ozbiljan politicki faktor, a jos veci mentol ko je nagradio glasom kvazistranku koja je nastala bukvalno par mjeseci pred izbore te samim tim nista nije uradila za grad.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15595 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote: Nikome to nije jasno. Za nadstrešnicu mu ne bi trebala nikakva dozvola ako ima dozvolu za baštu. Nije u pitanju bespravna gradnja kao recimo ona kuća na zgradi (niko je ne spominje).
Od poznanika, koji radi u AE, sam cuo da je tu posrijedi neka frka izmedju njih i Bis Tursa. :-)
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#15596 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Frka je jer Izo Biss turs mu jedini nije prodao stan u dijelu iznad kafane :D
Svi su ostali Vracetovi...i onda drzi-ne daj, Pivicka advokatica ga nagazila za bastu i vidimo sada sve. Svega tu ima...samo se namjerio na nekoga sa parama i vezama :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15597 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

E sad tek nista ne kontam :D

Ja drzim kafic u prizemlju zgrade i hocu da kupim stan od komsije. Komsija nece da mi proda stan.

I umjesto hvala na ponudi, stan nije na prodaju, tuzi me zbog baste kafica :-) Koja je tu logika?

Mislim, ocigledno je da tu ima svega, ponajmanje logike, a najvise nerasciscenih racuna izmedju dvojice lokalnih gazda...
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#15598 Re: Zeničani

Post by Mobile_Disco »

Ovi izgleda placaju ovim kokoskama po raznim stranicama da kokodacu kako je premier najbolja i hrani 89% BiH ako se oni zatvore nastupit ce kijametski dan :mrgreen:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#15599 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Mobile_Disco wrote:Ovi izgleda placaju ovim kokoskama po raznim stranicama da kokodacu kako je premier najbolja i hrani 89% BiH ako se oni zatvore nastupit ce kijametski dan :mrgreen:
Neka kokodacu koliko hoce. Trzisni zakon kaze da ce se njih mozda i pola zatvoriti ali ovih drugih pola ce profitirati vise nego dovoljno da im se isplati patiti komunalnu taksu. Nece oni nikada za stalno sve zatvoriti bas kao sto se zenicani nece prestati kladiti.
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#15600 Re: Zeničani

Post by MikroBelaj »

Lutrija BiH prestaje sa radom na podrucju grada Zenica,saopstenje:

https://www.lutrijabih.ba/novosti/?titl ... _iz_zenice
Post Reply