Pa kako da to znamo, nismo nikad vidili NK protiv zmajakakavdanakneiskustvu wrote:da opet upitam,jbg izvinjavam se ako sam dosadan,moze li zmajeva vatra naskoditi night kingu?
Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#15576 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Jack Be Nimble
- Posts: 11655
- Joined: 15/01/2010 18:31
#15578 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Mislim da je vec prikazano u par navrata da NK moze kroz vatru bez ikakvih problema.drogon2 wrote:Pa kako da to znamo, nismo nikad vidili NK protiv zmajakakavdanakneiskustvu wrote:da opet upitam,jbg izvinjavam se ako sam dosadan,moze li zmajeva vatra naskoditi night kingu?Vjv ne moze jer bi to bilo prelagano za glavne likove.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15579 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jack Be Nimble wrote:Mislim da je vec prikazano u par navrata da NK moze kroz vatru bez ikakvih problema.drogon2 wrote:Pa kako da to znamo, nismo nikad vidili NK protiv zmajakakavdanakneiskustvu wrote:da opet upitam,jbg izvinjavam se ako sam dosadan,moze li zmajeva vatra naskoditi night kingu?Vjv ne moze jer bi to bilo prelagano za glavne likove.
da,zato i pitam
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#15580 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa moze kroz vatru, al covjek je pitao za zmajevu vatru 
- Jack Be Nimble
- Posts: 11655
- Joined: 15/01/2010 18:31
#15581 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ma vatra je vatra, sve je to isti racku
Jedino da zmajeve nahrane sa zmajevim staklom, pa umjesto vatre da to pocnu pljuvati i tako izresetaju NK.
Nakon sto se serija zavrsi sa gledanjem, ima li svrhe da se knjige krenu citati?
Jedino da zmajeve nahrane sa zmajevim staklom, pa umjesto vatre da to pocnu pljuvati i tako izresetaju NK.
Nakon sto se serija zavrsi sa gledanjem, ima li svrhe da se knjige krenu citati?
- harisoni
- Posts: 298
- Joined: 31/05/2010 09:22
#15582 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ma ima, nije baš sve isto ko u knjigama.. Doduše, ja sam knjige pročitao prije nego sam seriju pregledao. 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#15583 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ma ja a crne vrane dodju za 4 minute sa zida do vinterfela a ovi se sad vuku evo trecu epizodu hajte molim vasbiggrin wrote:pa valjda prati tempo ww-a. sta treba sam da doleti i da ga onda namire odmah pri čemu bi nk izgubio svoje najjace oruzje. glupost takvog poteza nk je u konacnici saznao kroz gresku svojih protivnika kojom je i hajrovao jednog zmaja
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#15584 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ko da su bosnje u vinterfelu vaznija stolica u parlamentu, negoli vokeri na zidinima 
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15585 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
sumirprimus wrote:ko da su bosnje u vinterfelu vaznija stolica u parlamentu, negoli vokeri na zidinima
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15586 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)


Neko napisa kako se boja kose promjenila kod Jamieja i Tyriona. Plava boja kose Lanisterovih sa svakom sezonom postaje sve tamnija. Ili ti ga u slobodnom prevodu, sve je manje Lanistera u njima.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15587 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
sumirprimus wrote:ko da su bosnje u vinterfelu vaznija stolica u parlamentu, negoli vokeri na zidinima
Samo da se ova tema ne pretvori u temu "Sirija". Dnevni izvjestaji iz Westerosa, gdje su bitke desile, sta se moglo uraditi., kolike su zrtve bile. Dolaze botovi od Lanistera da branje njihovu kucu na ovom forumu
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#15588 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
pa valja pokrenuti one smrznute zglobove, a tanki su i sa konjima...jesi li ikad vidio ww da trči?sumirprimus wrote:ma ja a crne vrane dodju za 4 minute sa zida do vinterfela a ovi se sad vuku evo trecu epizodu hajte molim vasbiggrin wrote:pa valjda prati tempo ww-a. sta treba sam da doleti i da ga onda namire odmah pri čemu bi nk izgubio svoje najjace oruzje. glupost takvog poteza nk je u konacnici saznao kroz gresku svojih protivnika kojom je i hajrovao jednog zmaja![]()
-
drogon2
- Posts: 1423
- Joined: 30/05/2016 15:23
#15589 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Pa ne znam, vidio si u posljednjoj epizodi prosle sezone kakav je tempo onih wightova, bukvalno se vuku. U medjuvremenu su otisli do Last Heartha, vjv ce navratit i do Karholda da pokupe sto je moguce vise ljudi/zombija prije no krenu na Winterfell. Uostalom nez sto se toliko bavite tim distancama. Bila je to cesto tema ovdje i u sestoj i u sedmoj sezoni i ne kontam sta uopste ima toliko veze. Prosle sezone bi tema kao u fazonu kako je Daenerys onako brzo otisla na sjever il kako je Gendry poslao gavrana Deneris. It's a fucking fantasy show sa zmajevima i gavranima koji nose pisma gdje god treba, a ljudi se bave time da li je realno da ona dodje negdje za toliko i toliko vremena.sumirprimus wrote:ma ja a crne vrane dodju za 4 minute sa zida do vinterfela a ovi se sad vuku evo trecu epizodu hajte molim vasbiggrin wrote:pa valjda prati tempo ww-a. sta treba sam da doleti i da ga onda namire odmah pri čemu bi nk izgubio svoje najjace oruzje. glupost takvog poteza nk je u konacnici saznao kroz gresku svojih protivnika kojom je i hajrovao jednog zmaja![]()
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15590 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
kakavdanakneiskustvu wrote:Jack Be Nimble wrote:
Pa kako da to znamo, nismo nikad vidili NK protiv zmajaVjv ne moze jer bi to bilo prelagano za glavne likove.
da,zato i pitam
ako ti ovo moze pomoci

-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15591 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
dezurni_ucenik wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:Jack Be Nimble wrote:
Pa kako da to znamo, nismo nikad vidili NK protiv zmajaVjv ne moze jer bi to bilo prelagano za glavne likove.
da,zato i pitam
ako ti ovo moze pomoci
znam za ovo
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15592 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
biggrin wrote:ideja da je bran NK mi je totalno besmislena. Što je onda toliko ganjao sam sebe da ubije, kad je bio s one strane zida?
i ne kontam ovo ibrećenja o sersei. pa sansa je na sjeveru i ne konta kolika je opasnost od ww, pa prigovara snow-u sto se odrekao krune. u konacnici i da ode njima da pomogne iz njene perspektive ona je gubitnik tu. znaci njena jedina sansa je da pustiti targerijene i ww da se mlave međusobno i onda da ona pokusa pobjednika da potare i ostane na trenutnoj poziciji.
btw.odakle to da su barateoni jedini krhali targerijene? koliko znam targerijini su se isključivo međusobno krhali uz dva izuzetka. jednom sklopili brak sa vladajucom kucom dorne i tada su zaokruzili vlast na vesterosu i drugi put kad su priveli sestru neda starka.
usput mislim da je jamie namiriti jal nk jal sersei i onda zaplatiti glavom
imas u knjizi istorija leda i vatre, dje su jedino Baretheoni uspjeli da ozene Targerijenske princeze i tako imaju krvnu lozu sa njima... priceza od Dorna je ubijena kao i njezina djeca od planine tako da oni nemaju vise dodira sa Targerijinima, Liana Stark se je udala za Princa i nasljednika zeljeznog prijestolja i rodila mu sina Jona i tako da su jedini koji imaju tu kraljevsku krv Jon, Dany i Gendri... to je i crvena vjestica vidjela pa je Gendrija iskoristila za svoje mracne pokuse kao i Stanisa kojem je rodila crnu sijenku koja je ubila mu mladjeg brata.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15593 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
dezurni_ucenik wrote:kakavdanakneiskustvu wrote:Jack Be Nimble wrote:
Pa kako da to znamo, nismo nikad vidili NK protiv zmajaVjv ne moze jer bi to bilo prelagano za glavne likove.
da,zato i pitam
ako ti ovo moze pomoci

ima i ovo u epizodi hardhome, kad se onaj celavi tenn i jon bore sa njim u onoj kuci

i ovo kad djeca sume gadjaju ih vatrenim kuglama i jedino zombije ubijaju dok ww i nk prolaze kroz vatru ko kroz sir tj vatra se povlaci pred njima, mislim da im zmajevi ne mogu nista
Last edited by pici on 16/04/2019 10:37, edited 2 times in total.
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15594 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Od vatre hajra nema. Njih samo moze roknut dragon glass.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#15595 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
A one bebe sto je NK uzimao od lika u sumi , jel od njih stvarao ove WW sto su mu kao porucnici ili sam fulao to..
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15596 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ww dragon glass moze ubiti, pitanje je mozeli NK... jer ima vec jedan zariven u srce i to pod magijom, sjetimo se brandona starka kad je rekao da su ga ostavili da se pretvori u zombija i da su ga nasla djeca sume i stavili mu komad dragon glassa u srce da zaustave njegovo preobrazenje... mislim da NK mora ubiti neko posebno oruzje onaj svjetleci mac sto beric ima iliti ta krv koja ga pali sto imaju dany, jon i gendri i da se plameni mac upali sa njom i tako ponisti magiju u NK srcu... nista mi drugo ne pada na pamet il da ga sa kosilicom samelju 
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15597 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
bunk wrote:A one bebe sto je NK uzimao od lika u sumi , jel od njih stvarao ove WW sto su mu kao porucnici ili sam fulao to..
da i rodjeni su iz incesta...
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15598 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
pici wrote:ww dragon glass moze ubiti, pitanje je mozeli NK... jer ima vec jedan zariven u srce i to pod magijom, sjetimo se brandona starka kad je rekao da su ga ostavili da se pretvori u zombija i da su ga nasla djeca sume i stavili mu komad dragon glassa u srce da zaustave njegovo preobrazenje... mislim da NK mora ubiti neko posebno oruzje onaj svjetleci mac sto beric ima iliti ta krv koja ga pali sto imaju dany, jon i gendri i da se plameni mac upali sa njom i tako ponisti magiju u NK srcu... nista mi drugo ne pada na pamet il da ga sa kosilicom samelju
Ili ce Jon Snow zabit u sebe dragon glass i tako zrtvovat se za sveopce dobro.
- pici
- Posts: 46365
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15599 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
dezurni_ucenik wrote:pici wrote:ww dragon glass moze ubiti, pitanje je mozeli NK... jer ima vec jedan zariven u srce i to pod magijom, sjetimo se brandona starka kad je rekao da su ga ostavili da se pretvori u zombija i da su ga nasla djeca sume i stavili mu komad dragon glassa u srce da zaustave njegovo preobrazenje... mislim da NK mora ubiti neko posebno oruzje onaj svjetleci mac sto beric ima iliti ta krv koja ga pali sto imaju dany, jon i gendri i da se plameni mac upali sa njom i tako ponisti magiju u NK srcu... nista mi drugo ne pada na pamet il da ga sa kosilicom samelju
Ili ce Jon Snow zabit u sebe dragon glass i tako zrtvovat se za sveopce dobro.
kad su pobijedili prvi put WW, tadasnji heroj je iskovao mac i probo sa njim od svoje zene srce i tako porazio WW... dali ce se drzati cina zrtvovanja ne znam ali postoje teorije pa i ta mogucnost da se Dany ili Jon zrtvuju da bi porazili NK... u sta i ja vjerujem i da jedno od njih dvoje mora umrijeti... vidjecemo, mozda nebude nista od toga nego naglabanje
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#15600 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Nekako mi je ta teorija najrealnija da se Snow zrtvuje.
