Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#15576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sabina1 »

ultima_palabra wrote: Ali nisu ni ostali likovi zanemarivi: predsjedavajuća "majka sivog sokola", šuter Fazlija, nepismeni džudaš Crnogorac, Segmedina, stari politbiroovac Brigić, propali glumac Bajrović, Svileni Mehmedić, Kifla Konaković, netalentovani pisac Hadžem, alkoholičar Čardžić, Zagi "jebem vam sve", tjelohranitelj Zukić, neovisne Mira und Hanka... ustvari pola ih je tamo postalo nezavisno, kako ih stranke ne bi ometale u časnoj namjeri da postave što više famElije u upravne i nadzorne odbore :-)

Treba dobro čuvati snimke tih sjednica, da svjedoče o tome kakva je rupa bila Sarajevo 2010-14.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Bilo ne ponovilo se.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Pedja, jucer sam ti na ovoj temi uputio rijeci podrske, i na pravicnosti, ali i na hrabrosti da ides protiv vecine i da, sto si sasvim sigurno svjestan bio, pretrpis salvu uvreda i kamenovanje od ostalih poslanika. (nemoralni jadnici!!!)

I jos da dodam, odlican intervju za Radio Sa. :thumbup:


A sada sto se tice stranke, i ovog proglasa vezano za aktuelnu temu u GRAS-u i sutrasnju sjednicu KS.
Rijetko se politicke stranke kod nas oglasavaju u jednom saopstenju, koje je samo po sebi skucena forma, gdje precizno kritikuju i jos preciznije (u grubim crtama) daju smjernice ka rjesenju, jer obicno su to samo kritike i prozivka.A evo NS, ovaj put, je poslo za rukom da uputi kritiku, ali i konkretne prijedloge, sto je za pohvalu. :thumbup:
Kantona Sarajevo da proglasi stečaj JP GRAS
Share
Naša stranka poziva na sutrašnju sjednicu Skupštine Kantona Sarajevo sve relevantne faktore koji će javnosti dati direktne i precizne odgovore po pitanju JP GRAS, uključujući informacije o podnesenim krivičnim prijavama protiv odgovornih osoba koje su GRAS dovele u ovakvo stanje.

Također Naša stranka ponovo zahtijeva od Vlade Kantona Sarajevo da proglasi stečaj ovog javnog preduzeća. Situacija u kojoj su građani Kantona Sarajevo taoci javne komapnije u koju se godinama ulijevao budžetski novac a ništa osim gubitaka nije postignuto, je naprosto nedopustiva.

“Stečaj javne kompanije koja svakog mjeseca pravi više od milion gubitka je najbezbolnije rješenje, svaki drugi vid spašavanja financijski neodrživog subjekta je samo produžavanje agonije. Gras treba poslati u stečaj iz nekoliko razloga. Prvenstveno to bi dalo firmi neko vrijeme za restruktuiranje kako bi se zdravi dijelovi firme odmah pokrenuli, stečajni upravnik u saradnji sa vladom kantona i sudom bi mogao imenovati prinudnu upravu koja bi napravila reorganizaciju u firmi i dovela do smanjenja broja zaposlenih, jer svima je poznato da Gras nije u mogućnosti poslovati sa strukturom prihoda, imovine i zaposlenika koje ima.”, rekao je predsjednik Regionalnog odbora Naše stranke Želimir Bukarić.

Naša stranka ponavlja da je ova situacija isključivo posljedica višegodišnje politizacije javnog preduzeća kojim ne upravlja stručan i odgovoran menadžment nego pojedine političke partije i dosadašnje neodgovorne vladajuće strukture u Kantonu Sarajevo.

“Došlo je vrijeme kada građani plaćaju sve ove godine u kojima su političke partije javna preduzeća koristile kao stranačke biroe za zapošljavanje, za kupovinu socijalanog mira i situiranje svojih nestranačkih kadrova. Vlada mora imati sposobnosti provesti teške i nepopularne odluke, proglasiti stečaj javnog preduzeća koji budžetskim korisnicima ne pruža adekvatan servis a predstavlja ogromno financijsko opterećenje, a paralelno sa tim donijeti reformske mjere po pitanju obezbjeđenja kvalitetnijeg javnog prevoza ” dodao je Bukarić.
Last edited by -LIBERO- on 09/04/2013 18:22, edited 1 time in total.
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

-LIBERO- wrote:Pedja, jucer sam ti na ovoj temi uputio rijeci podrske, i na pravicnosti i hrabrosti, da ides protiv vecine i da, sto si sasvim sigurno svjestan bio, pretrpis salvu uvreda i kamenovanje od ostalih poslanika.

I jos da dodam, odlican intervju za Radio Sa. :thumbup:


A sada sto se tice stranke, i ovog proglasa vezano za aktuelnu temu u GRAS-u i sutrasnju sjednicu KS.
Rijetko se politicke stranke kod nas oglasavaju u jednom saopstenju, koje je samo po sebi skucena forma, gdje precizno kritikuju i jos preciznije (u grubim crtama) daju smjernice ka rjesenju, jer obicno su to samo kritike i prozivka.A evo NS, ovaj put, je poslo za rukom da uputi kritiku, ali i konkretne prijedloge, sto je za pohvalu. :thumbup:
Kantona Sarajevo da proglasi stečaj JP GRAS
Share
Naša stranka poziva na sutrašnju sjednicu Skupštine Kantona Sarajevo sve relevantne faktore koji će javnosti dati direktne i precizne odgovore po pitanju JP GRAS, uključujući informacije o podnesenim krivičnim prijavama protiv odgovornih osoba koje su GRAS dovele u ovakvo stanje.

Također Naša stranka ponovo zahtijeva od Vlade Kantona Sarajevo da proglasi stečaj ovog javnog preduzeća. Situacija u kojoj su građani Kantona Sarajevo taoci javne komapnije u koju se godinama ulijevao budžetski novac a ništa osim gubitaka nije postignuto, je naprosto nedopustiva.

“Stečaj javne kompanije koja svakog mjeseca pravi više od milion gubitka je najbezbolnije rješenje, svaki drugi vid spašavanja financijski neodrživog subjekta je samo produžavanje agonije. Gras treba poslati u stečaj iz nekoliko razloga. Prvenstveno to bi dalo firmi neko vrijeme za restruktuiranje kako bi se zdravi dijelovi firme odmah pokrenuli, stečajni upravnik u saradnji sa vladom kantona i sudom bi mogao imenovati prinudnu upravu koja bi napravila reorganizaciju u firmi i dovela do smanjenja broja zaposlenih, jer svima je poznato da Gras nije u mogućnosti poslovati sa strukturom prihoda, imovine i zaposlenika koje ima.”, rekao je predsjednik Regionalnog odbora Naše stranke Želimir Bukarić.

Naša stranka ponavlja da je ova situacija isključivo posljedica višegodišnje politizacije javnog preduzeća kojim ne upravlja stručan i odgovoran menadžment nego pojedine političke partije i dosadašnje neodgovorne vladajuće strukture u Kantonu Sarajevo.

“Došlo je vrijeme kada građani plaćaju sve ove godine u kojima su političke partije javna preduzeća koristile kao stranačke biroe za zapošljavanje, za kupovinu socijalanog mira i situiranje svojih nestranačkih kadrova. Vlada mora imati sposobnosti provesti teške i nepopularne odluke, proglasiti stečaj javnog preduzeća koji budžetskim korisnicima ne pruža adekvatan servis a predstavlja ogromno financijsko opterećenje, a paralelno sa tim donijeti reformske mjere po pitanju obezbjeđenja kvalitetnijeg javnog prevoza ” dodao je Bukarić.
Podrska i od mene, treba pokrenuti stecaj GRAS-a i mozda ga privatizovati
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#15579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by NNNN »

Shahab wrote: Pustite da Sud i Tužilaštvo rade svoj posao bez političkog pritiska. [/url]
Problem i jeste u tome što ne rade svoj posao.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

kako ce raditi kada je zadnjih 22 godine SDA brižljivo kadrirala sudove i tuzilastva :?: i SAD Očekujete da ovi teledirigovani projektili rade svoj posao :shock: hoće al za koga :?:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#15581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by svjezi_ustipak »

Pedja,

Molio bih za odgovor kako je moguce da skupstinskom zasjednjau prisustvuju lica koja cijeli Kanton drze u blokadi? Konkretno mislim kako je moguce da zasjedanju prisustvuje Hamzanija i suradnik. Njima je mjesto u zatvoru a ne na zasjedanju.

Hvala
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

JoseMujica wrote:kako ce raditi kada je zadnjih 22 godine SDA brižljivo kadrirala sudove i tuzilastva :?: i SAD Očekujete da ovi teledirigovani projektili rade svoj posao :shock: hoće al za koga :?:
Rade i za tvoje >@jose, ne brinem se ja :wink: reket je zagužvan, bačen, zaboravljen... A i Kuma je u Tužilaštvu ;-) Ima SDA jaku konkurenciju, ima , ima :D

Nego, ovo lijepo zvuči.. neka tužilaštvo radi svoj posao, ali nam praksa iz regiona (nismo Švedska, nažalost) da je politički impuls i te kako potreban.. Da ne dođe Vučić niti bi Mišković bio u tvorza niti stotine njih radi poreza na sudu o kojima se i ne piše.. a pokrenuta je lavina. Dakle, politika treba da da mig. To Nikšić niti Lagumdžija sigurno neće..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Kato pucas ko Fazlija....nisu moji, nit su bili sto se tiče Članstva
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

JoseMujica wrote:Kato pucas ko Fazlija....nisu moji, nit su bili sto se tiče Članstva
;-)
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

KatarinaKosaca wrote:
JoseMujica wrote:kako ce raditi kada je zadnjih 22 godine SDA brižljivo kadrirala sudove i tuzilastva :?: i SAD Očekujete da ovi teledirigovani projektili rade svoj posao :shock: hoće al za koga :?:
Rade i za tvoje >@jose, ne brinem se ja :wink: reket je zagužvan, bačen, zaboravljen... A i Kuma je u Tužilaštvu ;-) Ima SDA jaku konkurenciju, ima , ima :D

Nego, ovo lijepo zvuči.. neka tužilaštvo radi svoj posao, ali nam praksa iz regiona (nismo Švedska, nažalost) da je politički impuls i te kako potreban.. Da ne dođe Vučić niti bi Mišković bio u tvorza niti stotine njih radi poreza na sudu o kojima se i ne piše.. a pokrenuta je lavina. Dakle, politika treba da da mig. To Nikšić niti Lagumdžija sigurno neće..
Reket je najbolji dokaz da to nije jednobojno
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

JoseMujica wrote:Kato pucas ko Fazlija....nisu moji, nit su bili sto se tiče Članstva
Mujice, nemoj da pretresamo forum sada, clanstvo je svakako samo formalnost :-D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

nisam ni tvrdio da jeste jer je ostalo još starih kadrova :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

JoseMujica wrote:nisam ni tvrdio da jeste jer je ostalo još starih kadrova :D
Ma, ti si zmaj fakat, hallalim ti i što si "njihov" :lol: :lol: Ali onu argentinsku predsjednicu .. nikako :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Nedzade namjesti nišan/e


ja sam simpatizer i sljedbenik ljudi ne, najpostenijeg coeka u Skupscini, Ese Radeljasa
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

JoseMujica wrote:Nedzade namjesti nišan/e


ja sam simpatizer i sljedbenik ljudi ne, najpostenijeg coeka u Skupscini, Ese Radeljasa

Taj nikada nece i ne moze namjestiti nisan/e ... ( ustvari mislim da moze, ali one na mezaru :D ) ......

Ne kruzi džaba ona po seheru: dabogda ti Fazlija bio na strijeljanju .......... koji bezbojan lik, poltron i ulizica ....

Pedja je za njega kao neko iz druge galaksije ..... kao fudbalski MESSI :thumbup: .....
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#15591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Katamaran_Sa »

JoseMujica wrote:nisam ni tvrdio da jeste jer je ostalo još starih kadrova :D
Nije to bilo bas davno, prije par godina
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

JoseMujica wrote:nisam ni tvrdio da jeste jer je ostalo još starih kadrova :D
Nema to veze sa kadrovima, nego sa onom poslovicom o vranama i očima ;-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

ultima_palabra wrote:
JoseMujica wrote:nisam ni tvrdio da jeste jer je ostalo još starih kadrova :D
Nema to veze sa kadrovima, nego sa onom poslovicom o vranama i očima ;-)
more se retji da smo ko narod in general Žešće ckapi
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

svjezi ustipak

Radi se,ipak, o predstavnicima sindikata.
Sjednice su i inace otvorene za javnost.

p.k.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Pedja Kojovic wrote:svjezi ustipak

Radi se,ipak, o predstavnicima sindikata.
Sjednice su i inace otvorene za javnost.

p.k.
Pitanje cijenjeni Pedja,

Da li je moguce i kako da neko prisusutvuje Sjednicama? Recimo, da mi ovdje na Forumu izglasamo forumske predstavnike i da vam oni svima kazu neke stavove koji ovdje provejavaju ....
Da li je to moguce ?

Hvala na odgovoru,

Veljaca,
s.r.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#15596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by svjezi_ustipak »

Pedja Kojovic wrote:svjezi ustipak

Radi se,ipak, o predstavnicima sindikata.
Sjednice su i inace otvorene za javnost.

p.k.

ono sto je meni nejasno da predstavnici sindikata borave na sjednici gdje sse rasplravlja o obustavi rada od koje su se oni ogradili. takodje, imaju slike i na forumu kako su se iste osobe podrugivale clanovima Vlade kantona sarajevo i gradjanima Sarajeva vozajuci ficu kroz grad i onda istog parkirali pored KS.


ja se izvinjavam ali u pitanju je teska zloupotreba i njihovo prisustvo na sjednici Skupstine je podrugivanje zastupnicima, skupstini i gradjanima. pregovarati sa takvim banditima i bagrom nije opcija. takav stav nas je doveo dovde.

hvala na odgovoru
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

veljaca

Naravno.
Sjednica je sutra u 11, recimo.
Dodjete u veliku salu Opstine Centar.
(Mislim da je mjesto za javnost i novinare na galeriji)
Ako treba neka logisticka pomoc, tu sam.

p.k.
radio_sa
Posts: 71
Joined: 28/03/2011 11:28

#15598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by radio_sa »

Jedan sendvic
Last edited by radio_sa on 27/01/2014 04:13, edited 1 time in total.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#15599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Innovation »

Pedja Kojovic wrote:
Radi se,ipak, o predstavnicima sindikata
Za koje se zna, da ih je pozvao Fazlija. :mrgreen:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

radio sa

Nisam primjetio razliku.
Klubovi stranaka imaju prostorije u Opstini Centar i cesto su tamo.

Mi koji nemamo prostorije radimo od "kuce".
(To nam predstavlja problem, pogotovo u toku sjednica. Bolje bi bilo raditi tamo i imati mogucnost
printanja inicijativa, zakljucaka, itd. Srecom, NS nije daleko).

p.k.
Locked