Sto je cudno. Pa nisu dobili socijalu i nije bilo mjesta za garibiju. Osim toga zbrinuce oni njega u opcini ili u gradu posto je postao vijecnik. Paisal tamo, pausal vamo, komisija tamo, komisija vamo, mozda ga “potrefi” i profi mjesto... pa mu je finansijski bolje biti nego premijer.
Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Control panel
- Posts: 5964
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#15576 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- Control panel
- Posts: 5964
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#15577 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
U svim ministarstvima nakon 25 stranackog uhljebljavanja SDA ima haman sve svoje kadrove.Styling wrote: ↑24/12/2020 06:14 Sto se tice samog rada ministara, postoje ministarstva poput privrede gdje ce novom ministru Delicu biti jako tesko. Nasljedjuje ministarstvo u kojem radi uglavnom SDA kadar a prosjek godina je 60. Jako je tesko bilo kome raditi u tim uslovima. Opstrukcije i nezainteresovanost na sve strane.
Dok das otkaz drzavnom sluzbeniku po svim procedurama prodje ti mandat, a on Jopet osta, i kezi ti se iz udobne fotelje zasticenog medjeda.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#15578 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pomislio sam da je malak napisao post, jer samo on ima insajddrske informacije iz drugih stranaka trojke. Ili dobije ujutro svako od vas gotov post koji morate objaviti pa suvam slicni?A_A_AKCIJA wrote: ↑22/12/2020 19:10 Šta, bolan, nisam komentarisao?
Prvi sam i rekao da će biti izbačen, kao što i jeste.
Za SDP sam samo prenio dobro utemeljene glasineiz ostalih partnerskih stranaka.
Ako ima imalo istine u tome, onda je to jako loše iz više razloga.
Prvi, SDP zastupnici su fikusi koji nemaju pravo donošenja svojih odluka, poput SDA. Nema predstavničke demokracije, a vrh SDP-a ne cijeni rezultat koji su postigli njihovi zastupnici u Skupštini.
Drugo, očito vrh SDP-a ne konta da se igra utakmica u drugom sportu i da će igra po SDA pravilima sigurno donijeti bruku i loš rezultat.
Treće, ideja da se SDP dočepa preduzeća sa ciljem namještanja tendera, je katastrofalna, jednako loša kao SDA.
Jedina dobra stvar je da su provaljeni i da će ih motriti od samog početka.
Cuj ima insajdersku informaciju izdrugih sttsnaka da sdp-ovci hoce da namjestaju tendere
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#15579 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa zato ne treba otkaze davati, nego suspenzije na platu ako ne uradi posao. Postoje disciplinske procedure na svakom radnom mjestu i mogu se sprovoditi, samo treba paziti da su po zakonu. Otkazi na sControl panel wrote: ↑24/12/2020 08:20U svim ministarstvima nakon 25 stranackog uhljebljavanja SDA ima haman sve svoje kadrove.Styling wrote: ↑24/12/2020 06:14 Sto se tice samog rada ministara, postoje ministarstva poput privrede gdje ce novom ministru Delicu biti jako tesko. Nasljedjuje ministarstvo u kojem radi uglavnom SDA kadar a prosjek godina je 60. Jako je tesko bilo kome raditi u tim uslovima. Opstrukcije i nezainteresovanost na sve strane.
Dok das otkaz drzavnom sluzbeniku po svim procedurama prodje ti mandat, a on Jopet osta, i kezi ti se iz udobne fotelje zasticenog medjeda.
Pa opcija prijevremene penzije.
Uvedeš kompjuterizaciju radnog mjesta i pošalješ ga na edukaciju.
Ima još milion načina gdje se ti neradnici mogu jebavat u zdrav mozak.
Naravno, ako je neko SDA i radi pošteno posao,takvim ponuditi i mogućnost napredovanja.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#15580 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pa zato ne treba otkaze davati, nego suspenzije na platu ako ne uradi posao. Postoje disciplinske procedure na svakom radnom mjestu i mogu se sprovoditi, samo treba paziti da su po zakonu. Otkazi na sudu padaju zbog proceduralnih grešaka, a zbog otkaza. Dobra pravna služba i sve će biti ok.Control panel wrote: ↑24/12/2020 08:20U svim ministarstvima nakon 25 stranackog uhljebljavanja SDA ima haman sve svoje kadrove.Styling wrote: ↑24/12/2020 06:14 Sto se tice samog rada ministara, postoje ministarstva poput privrede gdje ce novom ministru Delicu biti jako tesko. Nasljedjuje ministarstvo u kojem radi uglavnom SDA kadar a prosjek godina je 60. Jako je tesko bilo kome raditi u tim uslovima. Opstrukcije i nezainteresovanost na sve strane.
Dok das otkaz drzavnom sluzbeniku po svim procedurama prodje ti mandat, a on Jopet osta, i kezi ti se iz udobne fotelje zasticenog medjeda.
Pa opcija prijevremene penzije.
Uvedeš kompjuterizaciju radnog mjesta i pošalješ ga na edukaciju.
Ima još milion načina gdje se ti neradnici mogu jebavat u zdrav mozak.
Naravno, ako je neko SDA i radi pošteno posao,takvim ponuditi i mogućnost napredovanja.
-
Dzematlija
- Posts: 602
- Joined: 29/04/2015 12:06
#15581 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Čekaj, šta je tu čudno. SDP-a se svi iz 4-ke boje, jer se zna na šta su spremni.izvrsni direktor wrote: ↑24/12/2020 10:06Pomislio sam da je malak napisao post, jer samo on ima insajddrske informacije iz drugih stranaka trojke. Ili dobije ujutro svako od vas gotov post koji morate objaviti pa suvam slicni?A_A_AKCIJA wrote: ↑22/12/2020 19:10 Šta, bolan, nisam komentarisao?
Prvi sam i rekao da će biti izbačen, kao što i jeste.
Za SDP sam samo prenio dobro utemeljene glasineiz ostalih partnerskih stranaka.
Ako ima imalo istine u tome, onda je to jako loše iz više razloga.
Prvi, SDP zastupnici su fikusi koji nemaju pravo donošenja svojih odluka, poput SDA. Nema predstavničke demokracije, a vrh SDP-a ne cijeni rezultat koji su postigli njihovi zastupnici u Skupštini.
Drugo, očito vrh SDP-a ne konta da se igra utakmica u drugom sportu i da će igra po SDA pravilima sigurno donijeti bruku i loš rezultat.
Treće, ideja da se SDP dočepa preduzeća sa ciljem namještanja tendera, je katastrofalna, jednako loša kao SDA.
Jedina dobra stvar je da su provaljeni i da će ih motriti od samog početka.
Cuj ima insajdersku informaciju izdrugih sttsnaka da sdp-ovci hoce da namjestaju tendere![]()
Hint: tender, BS Telecom (vlasnička struktura), ministar Šteta
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#15582 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Da se ne lazemo, ma kakav da je sastav nove Vlade, ako samo budu htjeli raditi sta bi im trebao biti posao (makar i da su svi zavrsili samo Skolu ucenika u privredi), i potrude se oko toga, uz konsultovanje pametnijih od sebe, citaj strucnjaka po oblastima, ne mogu biti losiji od Petka 13.
Letvica je toliko nisko da bi se DIFovski moglo reci: U skoku s motkom, tu visinu Blanka Vlasic preskace na zagrijavanju u skoku bez motke, i jos osvaja zlatne medalje...
Letvica je toliko nisko da bi se DIFovski moglo reci: U skoku s motkom, tu visinu Blanka Vlasic preskace na zagrijavanju u skoku bez motke, i jos osvaja zlatne medalje...
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52669
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#15583 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tačno tako.
- drug_profi
- Posts: 65403
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15584 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja sam već ranije pisao da je na polju drustvenih nauka fakultet samo papir koji ti otvara mogućnosti da dobiješ priliku. Sve ostalo zavisi od kakve si japije. Jesi li inteligentan, vrijedan, sposoban. Imas li iskustava iz "kafane", kakve veze ostvarujes, koliko si komunikativan, kako te ljudi vide i dozivljavaju itd.
Znam puno uspjesnih ljudi sa jedva zavrsenom srednjom skolom. Kao i onih sa masterima kojima ne bih dao ni skladiste da vode.
Znam puno uspjesnih ljudi sa jedva zavrsenom srednjom skolom. Kao i onih sa masterima kojima ne bih dao ni skladiste da vode.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83393
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15585 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kao ti naprimjer koji nikad nisi zavrsio fax jel 
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#15586 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Kad pogledaš biografije novih ministara, u našim uslovima kakvi se biraju, ovi su svemirski brod. Uglavnom se radi o uspješnim i obrazovanim ljudima, koji su i prije ovoga imali izgrađene karijere. Čak i ovaj policajac je bio nagrađivan na svojim poslovima, a on je najslabija karika.
I ministrica obrazovanja isto djeluje uspješna i sa dvije fakultetske diplome. Ono što me kod nje jedino brine jeste što dolazi iz zmijskog legla i može biti novi trojanac. Opet, ne mora značiti. Koliko znam, tamo radi ili je radila Mašićeva supruga, a i Irfan Čengić je završio tu školu.
Ono što sam primjetio da većina priča po dva strana jezika, a neki i više.
Vlada definitivno djeluje pismeno i kulturno, na papiru je obećavajuća i čak mnogo bolja od vlade šestorke.
Sad je isključivo do njih i same četvorke u cjelini.
Sretno im!
I ministrica obrazovanja isto djeluje uspješna i sa dvije fakultetske diplome. Ono što me kod nje jedino brine jeste što dolazi iz zmijskog legla i može biti novi trojanac. Opet, ne mora značiti. Koliko znam, tamo radi ili je radila Mašićeva supruga, a i Irfan Čengić je završio tu školu.
Ono što sam primjetio da većina priča po dva strana jezika, a neki i više.
Vlada definitivno djeluje pismeno i kulturno, na papiru je obećavajuća i čak mnogo bolja od vlade šestorke.
Sad je isključivo do njih i same četvorke u cjelini.
Sretno im!
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#15587 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.tovarish wrote: ↑24/12/2020 16:13 Kad pogledaš biografije novih ministara, u našim uslovima kakvi se biraju, ovi su svemirski brod. Uglavnom se radi o uspješnim i obrazovanim ljudima, koji su i prije ovoga imali izgrađene karijere. Čak i ovaj policajac je bio nagrađivan na svojim poslovima, a on je najslabija karika.
I ministrica obrazovanja isto djeluje uspješna i sa dvije fakultetske diplome. Ono što me kod nje jedino brine jeste što dolazi iz zmijskog legla i može biti novi trojanac. Opet, ne mora značiti. Koliko znam, tamo radi ili je radila Mašićeva supruga, a i Irfan Čengić je završio tu školu.
Ono što sam primjetio da većina priča po dva strana jezika, a neki i više.
Vlada definitivno djeluje pismeno i kulturno, na papiru je obećavajuća i čak mnogo bolja od vlade šestorke.
Sad je isključivo do njih i same četvorke u cjelini.
Sretno im!
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#15588 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Njih dvoje sam zato i izdvojio, ali ih ne planiram pljuvati od starta. Ako budu radili dobro to će biti super, ako budu loši, odgovarat će onaj ko ih je postavio.Styling wrote: ↑24/12/2020 16:36Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.tovarish wrote: ↑24/12/2020 16:13 Kad pogledaš biografije novih ministara, u našim uslovima kakvi se biraju, ovi su svemirski brod. Uglavnom se radi o uspješnim i obrazovanim ljudima, koji su i prije ovoga imali izgrađene karijere. Čak i ovaj policajac je bio nagrađivan na svojim poslovima, a on je najslabija karika.
I ministrica obrazovanja isto djeluje uspješna i sa dvije fakultetske diplome. Ono što me kod nje jedino brine jeste što dolazi iz zmijskog legla i može biti novi trojanac. Opet, ne mora značiti. Koliko znam, tamo radi ili je radila Mašićeva supruga, a i Irfan Čengić je završio tu školu.
Ono što sam primjetio da većina priča po dva strana jezika, a neki i više.
Vlada definitivno djeluje pismeno i kulturno, na papiru je obećavajuća i čak mnogo bolja od vlade šestorke.
Sad je isključivo do njih i same četvorke u cjelini.
Sretno im!
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
Možda ima razlog zbog kojeg su postavljeni i koji to opravdava, ali mi nismo upoznati.
Nek rade, vrijeme će pokazati njihovu vrijednost
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#15589 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Clanovima NiP-a se ne svidja sto uporno forsiraju nestranacke kadrove, kao da u svojim redovima nemaju kandidata. Vec su neki zbog ovakve politike napustili stranku.tovarish wrote: ↑24/12/2020 16:42Njih dvoje sam zato i izdvojio, ali ih ne planiram pljuvati od starta. Ako budu radili dobro to će biti super, ako budu loši, odgovarat će onaj ko ih je postavio.Styling wrote: ↑24/12/2020 16:36Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.tovarish wrote: ↑24/12/2020 16:13 Kad pogledaš biografije novih ministara, u našim uslovima kakvi se biraju, ovi su svemirski brod. Uglavnom se radi o uspješnim i obrazovanim ljudima, koji su i prije ovoga imali izgrađene karijere. Čak i ovaj policajac je bio nagrađivan na svojim poslovima, a on je najslabija karika.
I ministrica obrazovanja isto djeluje uspješna i sa dvije fakultetske diplome. Ono što me kod nje jedino brine jeste što dolazi iz zmijskog legla i može biti novi trojanac. Opet, ne mora značiti. Koliko znam, tamo radi ili je radila Mašićeva supruga, a i Irfan Čengić je završio tu školu.
Ono što sam primjetio da većina priča po dva strana jezika, a neki i više.
Vlada definitivno djeluje pismeno i kulturno, na papiru je obećavajuća i čak mnogo bolja od vlade šestorke.
Sad je isključivo do njih i same četvorke u cjelini.
Sretno im!
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
Možda ima razlog zbog kojeg su postavljeni i koji to opravdava, ali mi nismo upoznati.
Nek rade, vrijeme će pokazati njihovu vrijednost
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#15590 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Sjetite se samo prošle vlade i ministrice pravde i uprave. Žena zna Windows 
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#15591 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Članovi NiPa masovno upisuju DiF kod gospodina Radje znajući da im to povećava šanse za bilo kakvu funkciju
- ovo_malo_duse
- Posts: 3251
- Joined: 01/11/2006 12:59
- Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno
#15592 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ja cu om dati 100 dana kako dolikuje. Boj ne bije svijetlo oruzje ved boj bije srce u junaka. Ako nastave gdje su stali sa korekcijama koje su u medjuvremenu vidjeli bit ce do 2022 dovoljno promjena da ce pomest.
- drug_profi
- Posts: 65403
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15593 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Nisam sebe ni pomenuo. Ja prije svega nisam tip koji zeli uopste nositi odgovornosti, pa sam cak i sretan radi toga sto nemam taj papir pa nisam u takvim kombinacijama. Imam svoj posao koji je jako kreativan, trazi ideju, inspiraciju, sa uglavnom komotnim rokovima.
Pristojno sam i placen za SSS, uhvati se nesto i sa strane, itd.
Upravo radi toga sto sam prilicno samostalan na svom poslu, mogu sagledati VSS oko sebe na drugi nacin. Na kraju krajeva 30 i kusur godina rada u nekoj struci, od tebe napravi ipak dobrog strucnjaka. Nekad su firme u prvailnicima imale opciju da se takvim dokazanim majstorima interno prizna VSS i dodijeli odgovarajuca plata i pozicija.
Last edited by drug_profi on 24/12/2020 20:10, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83393
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15594 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Prijateljska šaladrug_profi wrote: ↑24/12/2020 20:05Nisam sebe ni pomenuo. Ja prije svega nisam tip koji zeli uopste nositi odgovornosti, pa sam cak i sretan radi toga sto nemam taj papir pa nisam u takvim kombinacijama. Imam svoj posao koji je jako kreativan, trazi ideju, inspiraciju, sa uglavnom komotnim rokovima.
Pristojno sam i placen za SSS, uhvati se nesto i sa strane, itd.
- drug_profi
- Posts: 65403
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15595 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bato, ja uvijek prvo pogledam nick._BataZiv_0809 wrote: ↑24/12/2020 20:09Prijateljska šaladrug_profi wrote: ↑24/12/2020 20:05Nisam sebe ni pomenuo. Ja prije svega nisam tip koji zeli uopste nositi odgovornosti, pa sam cak i sretan radi toga sto nemam taj papir pa nisam u takvim kombinacijama. Imam svoj posao koji je jako kreativan, trazi ideju, inspiraciju, sa uglavnom komotnim rokovima.
Pristojno sam i placen za SSS, uhvati se nesto i sa strane, itd.![]()
Znam da je sala, lafe...
Ali moraso sam odgovoriti jer ocekujem da ce se pojaviti oni drugi sto im je diploma stit od svijeta da se ne vidi njihova ogranicenost.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83393
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15596 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Diploma jeste vazna da se ne lazemo, ali sama po sebi nije dovoljna i sama po sebi vrlo malo znaci.
-
Nostromo
- Posts: 215
- Joined: 26/08/2010 21:57
#15597 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Bez uvrede, ne znamo se, ali zvučiš kao neko ko je državnim jaslama.tovarish wrote: ↑24/12/2020 12:28Pa zato ne treba otkaze davati, nego suspenzije na platu ako ne uradi posao. Postoje disciplinske procedure na svakom radnom mjestu i mogu se sprovoditi, samo treba paziti da su po zakonu. Otkazi na sControl panel wrote: ↑24/12/2020 08:20U svim ministarstvima nakon 25 stranackog uhljebljavanja SDA ima haman sve svoje kadrove.Styling wrote: ↑24/12/2020 06:14 Sto se tice samog rada ministara, postoje ministarstva poput privrede gdje ce novom ministru Delicu biti jako tesko. Nasljedjuje ministarstvo u kojem radi uglavnom SDA kadar a prosjek godina je 60. Jako je tesko bilo kome raditi u tim uslovima. Opstrukcije i nezainteresovanost na sve strane.
Dok das otkaz drzavnom sluzbeniku po svim procedurama prodje ti mandat, a on Jopet osta, i kezi ti se iz udobne fotelje zasticenog medjeda.
Pa opcija prijevremene penzije.
Uvedeš kompjuterizaciju radnog mjesta i pošalješ ga na edukaciju.
Ima još milion načina gdje se ti neradnici mogu jebavat u zdrav mozak.
Naravno, ako je neko SDA i radi pošteno posao,takvim ponuditi i mogućnost napredovanja.
Prvo "kompjuterzicaji" radnih mjesta nema mjesta u 2020, to je proces sa početka ovog vijeka.
Sa druge strane, uvođenjem naprednih tehnologija i optimizacijom radnog procesa treba doći do smanjenja broja uposlenih. Tek tada "kompjuterizacija" ima bilo kakvog smisla u cilju postizanja bolje efikasnosti i smanjenju troškova.
A i zadnja rečenica te odaje.
-
Emiremir33
- Posts: 2075
- Joined: 16/12/2019 13:12
#15598 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Dobro si rekla,izvlače pojedine ko iz "naftalina"Styling wrote: ↑24/12/2020 16:36Ne mozes biti direktor Prve bosnjacke a da nisi u halki. Meni se ne svidja.tovarish wrote: ↑24/12/2020 16:13 Kad pogledaš biografije novih ministara, u našim uslovima kakvi se biraju, ovi su svemirski brod. Uglavnom se radi o uspješnim i obrazovanim ljudima, koji su i prije ovoga imali izgrađene karijere. Čak i ovaj policajac je bio nagrađivan na svojim poslovima, a on je najslabija karika.
I ministrica obrazovanja isto djeluje uspješna i sa dvije fakultetske diplome. Ono što me kod nje jedino brine jeste što dolazi iz zmijskog legla i može biti novi trojanac. Opet, ne mora značiti. Koliko znam, tamo radi ili je radila Mašićeva supruga, a i Irfan Čengić je završio tu školu.
Ono što sam primjetio da većina priča po dva strana jezika, a neki i više.
Vlada definitivno djeluje pismeno i kulturno, na papiru je obećavajuća i čak mnogo bolja od vlade šestorke.
Sad je isključivo do njih i same četvorke u cjelini.
Sretno im!
Ovaj ministar za boracka pitanja nije vidio realnog sektora. Radio u Americkoj Ambasadi 15 godina kao strazar a poslije toga kao sef obezbjedjenja u jednoj banci. Nidje veze. Ali kvalifikuje ga zavrsen DiF.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#15599 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
jeste tesko imati insajderske iz sdpa. popijes par kava u onom kaficu pored bbi, tamo gdje se ocjenjuje radna sposobnost i imas sve najnovije informacije o desavanjima unutar kantonalnog sdpa.izvrsni direktor wrote: ↑24/12/2020 10:06Pomislio sam da je malak napisao post, jer samo on ima insajddrske informacije iz drugih stranaka trojke. Ili dobije ujutro svako od vas gotov post koji morate objaviti pa suvam slicni?A_A_AKCIJA wrote: ↑22/12/2020 19:10 Šta, bolan, nisam komentarisao?
Prvi sam i rekao da će biti izbačen, kao što i jeste.
Za SDP sam samo prenio dobro utemeljene glasineiz ostalih partnerskih stranaka.
Ako ima imalo istine u tome, onda je to jako loše iz više razloga.
Prvi, SDP zastupnici su fikusi koji nemaju pravo donošenja svojih odluka, poput SDA. Nema predstavničke demokracije, a vrh SDP-a ne cijeni rezultat koji su postigli njihovi zastupnici u Skupštini.
Drugo, očito vrh SDP-a ne konta da se igra utakmica u drugom sportu i da će igra po SDA pravilima sigurno donijeti bruku i loš rezultat.
Treće, ideja da se SDP dočepa preduzeća sa ciljem namještanja tendera, je katastrofalna, jednako loša kao SDA.
Jedina dobra stvar je da su provaljeni i da će ih motriti od samog početka.
Cuj ima insajdersku informaciju izdrugih sttsnaka da sdp-ovci hoce da namjestaju tendere![]()
marva jos nije naucila kulturno i tiho pricati.
- tovarish
- Posts: 3786
- Joined: 26/05/2008 23:57
#15600 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Onda umjesto pojma kompjuterizacija stavi uvođenje novih tehnologija, zna se šta sam mislio. I to je onda još bolje, jer ako nema potrebe za tim radnim mjestom, daš šupku otkaz jer je došlo do opravdane sistematizacije radnih mjesta.Nostromo wrote: ↑24/12/2020 20:42Bez uvrede, ne znamo se, ali zvučiš kao neko ko je državnim jaslama.tovarish wrote: ↑24/12/2020 12:28Pa zato ne treba otkaze davati, nego suspenzije na platu ako ne uradi posao. Postoje disciplinske procedure na svakom radnom mjestu i mogu se sprovoditi, samo treba paziti da su po zakonu. Otkazi na sControl panel wrote: ↑24/12/2020 08:20
U svim ministarstvima nakon 25 stranackog uhljebljavanja SDA ima haman sve svoje kadrove.
Dok das otkaz drzavnom sluzbeniku po svim procedurama prodje ti mandat, a on Jopet osta, i kezi ti se iz udobne fotelje zasticenog medjeda.
Pa opcija prijevremene penzije.
Uvedeš kompjuterizaciju radnog mjesta i pošalješ ga na edukaciju.
Ima još milion načina gdje se ti neradnici mogu jebavat u zdrav mozak.
Naravno, ako je neko SDA i radi pošteno posao,takvim ponuditi i mogućnost napredovanja.
Prvo "kompjuterzicaji" radnih mjesta nema mjesta u 2020, to je proces sa početka ovog vijeka.
Sa druge strane, uvođenjem naprednih tehnologija i optimizacijom radnog procesa treba doći do smanjenja broja uposlenih. Tek tada "kompjuterizacija" ima bilo kakvog smisla u cilju postizanja bolje efikasnosti i smanjenju troškova.
A i zadnja rečenica te odaje.![]()
A ako misliš da sam se odao, pregledaj moje stare postove i vidjet ćeš čiji sam. SDA-ovac sigurno nisam jer se ne mogu identifikovati sa ubicama, kriminalcima, prodanim dušama, pedofilima i sl.
Ja sda-OVCE smatram najvećim ološem, ali ako neko radi svoj posao dobro, neka ga. Upravo nova vlast i treba da bude nosilac napretka i promjena načina razmišljanja u našem društvu. Ne mijenjati šupka da bi stavio svog šupka. Treba zapošljavati sposobne, a ne podobne. A nećeš se dovesti u situaciju da njihovo tele zaposliš jer oni nisu sposobni. Hint: Zahiragić.
